Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Hamile olduğun icin yinede cok az olucağını sanmiyorum
Aslında bana şuan için 3 öğün yemek zor gelecek gibi dusunyrm. Midem 2 öğüne alıstgndan.
Bugün menüm
7.30
2 haşlanmış yumurta
1 çay bardağı karanfilli sıcak su
1 dilim tam buğday ekmek

11.00 yarim armut ve 5 çiğ badem
15.00 4 yemek kasigi yeşil mercimek 3 kasik yogurt ve 2 kasik haslanmis et soğanlı yarim dilim ekmek

Normalde bu yemekten sonra beslenme düzenime göre artık yemek olayı bitiyordu akşam acıkırsam ya ayran ya keciboynuzu ya da 1 meyve yerdim. Inanın hipotroid hastası olup metabolzmasi calismayan kişiler için idealdi 2 öğün.
Bakalım diyetsynm ne diyecek karatayin hamile ve adayları için yazdgi kitabı aldım bir de. Burdan sizlerle paylasrm

Sabah ilik limonlu su. Kahvalti nesfit kahvaltilik gevreklerden yedim. Icinde meyva parcalari olan. Ben de arti ceviz ve kuru uzum koydum. Bir tane haslanmis yumurta , cok az kizarmis ekmek ve peynir. Oglen artan yemekleri yedim. Cope gitmesinler diye :KK70: cok az pilav, mercimek yemegi ve tursu. Aksam Iki tane kucuk sosisli sandwich ve ayran. Ara yapamadim bugun. AMA sonra activia yogurt ve eger yetmezse meyva yerim. Tabiki tarcinli su :) aksama cocuklar yatsin sicak cikolata yapip icicem. Canim cok istiyor :)

Peki aktivya yoğurdu kayısılı mı yiyorsun canım. Kahvaltıdan 1 saat önce yemeyi denesene 4-5 gün belki o şekilde bi faydası olur . Kabızlık çok fena Çünkü
Activia yogurtu zaten meyvali aliyorum canim. Bir de her Sabah kalkinca kahvaltidan once limonlu su ve kuru erik kayisi falan yiyorum. AMA yine de ise pek yaramiyor. Zaten su son bir kac haftadir var kabizlik. Ondan once hic yoktu. Simdi haftada iki ya da uc kere cikiyorum. Onda da cok zorlanarak :KK43: haketen berbat bisey.

Ilık su ve 2 kayısı
Sabah : küçük bazlamanın çeyreğine tulum peyniriyle tost,2 çeri domates,5 yeşil zeytin,5 siyah zeytin,1/2 su bardağı süt
Ara : yarım avuç beyaz leblebi,yarım kurabiye
Öğlen : 1 tabak börülce,1/4 yoğurt,salata
Akşam : 1 porsiyon hamsi kızartma,az salata,kibrit kutusundan ince revani.
Daha da yemem,akşam yemeği çok ağır geldi,fenalardayım.

Sabah ilik limonlu su. Kahvalti nesfit kahvaltilik gevreklerden yedim. Icinde meyva parcalari olan. Ben de arti ceviz ve kuru uzum koydum. Bir tane haslanmis yumurta , cok az kizarmis ekmek ve peynir. Oglen artan yemekleri yedim. Cope gitmesinler diye :KK70: cok az pilav, mercimek yemegi ve tursu. Aksam Iki tane kucuk sosisli sandwich ve ayran. Ara yapamadim bugun. AMA sonra activia yogurt ve eger yetmezse meyva yerim. Tabiki tarcinli su :) aksama cocuklar yatsin sicak cikolata yapip icicem. Canim cok istiyor :)
Nesfitin içine yulaf ezmesi koyyy.düzenli ye,kabızlığa iyi geliyor.

19.haftaya kadar 2 kilo almayı nasıl başardın?hiç yemiyor musunnnn sennnn?darısı başıma.
Bende iştahsızlık var maalesef.
Yoksa kilo almamayı kafaya takmaya başladım.
Aslında yiyorum da ama öyle çok yiyemiyorum.
Keşke biraz kilo alsam.
Dışardan hamile olduğum belli değil. :KK43:
Günlük muz ceviz fıstık mutlaka yiyorum.
Ama istahim yok.
İştahlı iştahlı yiyemiyorum.
:KK43:

Nesfitin içine yulaf ezmesi koyyy.düzenli ye,kabızlığa iyi geliyor.
Ay yok ben sevmiyorum tadini. Bi de beni doyurmuyor :KK70: bak Sabah yedim. Ustune normal kahvalti da ettim. O kahvalti gevrekleri de baya kalorili. 40 gr 200e yakin. Onda da minicik bisey oluyor. Bosuna aldim yani :KK70: neyse ki esim seviyor. O yer artik.

Ben de kötü hissediyorum,midem feci.hamsi de abarttım,yarısını yemem lazımdı.sen de hamur işiyle kapattığın için kötüsündür.
Yaa bana da aksam yemegi agir geldi. Karnim tas gibi. Ayran da ictim cok gaz yapti. Nane limon icecegim birazdan. O baya iyi geliyor bana. Sen de dene istersen canim.

Ay yok ben sevmiyorum tadini. Bi de beni doyurmuyor :KK70: bak Sabah yedim. Ustune normal kahvalti da ettim. O kahvalti gevrekleri de baya kalorili. 40 gr 200e yakin. Onda da minicik bisey oluyor. Bosuna aldim yani :KK70: neyse ki esim seviyor. O yer artik.
Aynen ya bende yiyemiyorum kahvalti degil sanki başka bişey

X