Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Ben aklıma ne gelirse yiyorum.
Çünkü gecenki dogumumda da 16 kilo almistim.
80le hamile kalmıştım 96 ile doğumdan cikmistim.
Diyet ve sporla 59a kadar düştüm.
Bunda da gider hele ki bol su içip emzirirsek.
Evet ya haklisin kilo veriliyor. Ben de hicbir dogumumndan sonra sikinti cekmedim. Kendiliginden gitti kilolar. Ins bunda da oyle olur.

Enfeksiyonu olan arkadaşım, vajinal duş iyi bir şey değil. Her gün yıkıyorum demişsin ama oranın florasını bozmak esas zararlı bakterilere fırsat doğuruyor. Heleki sabun, duş jeli aman ha. Ayaktayken şöyle bir su dök geç foş foş yıkama.
Su içmeyi arttır mümkünse 3 lt iç. Kafeinden uzak dur. Ev yapımı sirke, yoğurt gibi probiyotik gıdalar tüket. Market ürünü olmasın işe yaramaz kuzum. Antibiyotik çok bozuyor orayı. Genital için probiyotikler var ama doktoruna danış gebelikte nasıl olur bilmem. İnşallah çabucak kurtulursun. Sevgiler

Kızlar dün sabah yumurta ve ekmek peynşr yemiştim tabi onlar maalesef çıktı. Saymayayım
Öğlen ve akşam tarhana çorbası birer dilim ekmekle tamamladım. En azından onlar midemde kaldı. Kilo vermişim cuma tam tartılırım kıyafetle çıkabildim çünkü başım döndüğünden. Birileri bana 12. Haftadan sonra bu mide bulantısı ve baş dönmesinden kurtulacağımı söylesinnnn:KK43:

Enfeksiyonu olan arkadaşım, vajinal duş iyi bir şey değil. Her gün yıkıyorum demişsin ama oranın florasını bozmak esas zararlı bakterilere fırsat doğuruyor. Heleki sabun, duş jeli aman ha. Ayaktayken şöyle bir su dök geç foş foş yıkama.
Su içmeyi arttır mümkünse 3 lt iç. Kafeinden uzak dur. Ev yapımı sirke, yoğurt gibi probiyotik gıdalar tüket. Market ürünü olmasın işe yaramaz kuzum. Antibiyotik çok bozuyor orayı. Genital için probiyotikler var ama doktoruna danış gebelikte nasıl olur bilmem. İnşallah çabucak kurtulursun. Sevgiler
Icini yıkamıyorum zaten sadece dıştan yıkıyorum ama yıkamayınca da terliyor kokuyor daha cok tıksınıyorum..nd yaptıysam gecmedi bide bunları deniycem teşekkür ederim:)

Kızlar dün sabah yumurta ve ekmek peynşr yemiştim tabi onlar maalesef çıktı. Saymayayım
Öğlen ve akşam tarhana çorbası birer dilim ekmekle tamamladım. En azından onlar midemde kaldı. Kilo vermişim cuma tam tartılırım kıyafetle çıkabildim çünkü başım döndüğünden. Birileri bana 12. Haftadan sonra bu mide bulantısı ve baş dönmesinden kurtulacağımı söylesinnnn:KK43:
Insallah gecer canim. Benim kusmam pek yoktu. AMA midem cok bulaniyordu. 14. Haftadan sonra azalarak gecti.

cnm benim 14 haftada bitmişti ama 12 de baya azalmaya başlıyor hiç merak etme:KK66:

Canım genelde 12. Haftadan sonra azalıyor. Ama bazılarında 16. Haftaya kadar devam ediyor. Benimde 16. Hafta bittiğinde tamamen geçmişti bulantılar ve çıkarmalar

Insallah gecer canim. Benim kusmam pek yoktu. AMA midem cok bulaniyordu. 14. Haftadan sonra azalarak gecti.

cnm benim 14 haftada bitmişti ama 12 de baya azalmaya başlıyor hiç merak etme:KK66:

Canım genelde 12. Haftadan sonra azalıyor. Ama bazılarında 16. Haftaya kadar devam ediyor. Benimde 16. Hafta bittiğinde tamamen geçmişti bulantılar ve çıkarmalar

Kızlar çok sağ olun. O zmn son 4 hafta diye sayabilirim inşallah böyle diyince daha katlanılır oldu. Aman sağlıkla gelsin de inşallah.

Inşallah canım biri geçti desin diye beklyrm bende

Kizlar enfeksiyondan kurtulamıyorum ne yapmam lazim..kec kez doktora gittim fitil verdi antibiyotik verdi kulandım gecmiyo gecmiyo biktim artik..camasirimi utuleyip giyiyorum hergun banyo yapıyorum temizliyorum orayi ama banamisin demiyor..oneriniz nelerdir..biktim kasintisan akıntıdan enfeksiyonun bebegede zarari varmis korkuyorum
Her gün banyo onermiyorlar canım yanlış bilmiyorsam bende herhangi bir sorun yok ama her gün duş almiyorum 1 ya da 2 gün ara veriyorum

Inşallah canım biri geçti desin diye beklyrm bende
Ayy sen de benim gibisin demek ki. Baş dönmen de oldu mu? Ben bugün biraz daha iyiyim ama midem hala berbat. Sanki 9-10. Haftalarda mide bulantısı zirve yapıyordu öyle okumuştum. Sonra da gitgide azalıyormuş. Bhcg mide bulandırıyor. O da gitgide artıyor diye bulantı da artıyor. Sonra yavaştan azalıyormuş bhcg. 12 den sonra baya düşüyor o yüzden de geçiyor bulantılar. Hadi bakalım senin de son 3 hafta diyelim

Ayy sen de benim gibisin demek ki. Baş dönmen de oldu mu? Ben bugün biraz daha iyiyim ama midem hala berbat. Sanki 9-10. Haftalarda mide bulantısı zirve yapıyordu öyle okumuştum. Sonra da gitgide azalıyormuş. Bhcg mide bulandırıyor. O da gitgide artıyor diye bulantı da artıyor. Sonra yavaştan azalıyormuş bhcg. 12 den sonra baya düşüyor o yüzden de geçiyor bulantılar. Hadi bakalım senin de son 3 hafta diyelim
Canım baş dönmem hic olmadı 6. Haftada mide bulantısı ve göğüslerim büyüdügu icin uyuyamama başladı inan gün sayıyorum bende ;(

~Elma sirkeli su-kuru kayisi
Kahvalti:
2 dilim kizarmis chiali ekmek
Peynir,sut,yogurt,ceri domates
Ara:
Küçük boy latte
Ogle-aksam bir
Kremali mantarli ve tavuklu makarna
"Makarna biraz agir geldi daha bisey yiyemem sanirim.. belki meyve"
Bol suyla devam bugun

Kahvalti, bir yumurta, peynir domates birkac tane zeytin bir dilim kizarmis ekmek. Oglen, yumurtali, mayonezli sandwich ve kola zero. Aksam, cok az pilav (4 yemek kasigi kadar dunden kalan: )120gr kadar hindi eti. Arada bir kitkat ve armut. Daha sonra cikolatali sut icicem.

Ayyy çok fenayım,midem berbat.günlerden dığumgünlerine attım kendimi.camışşş gibi yedim:rolleyes:eee şimdi sizin listelerden sonra onları buraya yazsam sen insan mısın?dersiniz.bu sebeple bıgün liste paylaşmiiiiciiimmm:rolleyes:

X