Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

V volveron bende semin gibiyim . Okul ev bebek hep bi koşturmaca ya.. hep ayakta atıştırıyorum bir şeyleri. Bunlar da hep tatlı ve ABur cubur gibi atıştırmaşık oluyor... ama benim en çok özlediğim şey uyku uyku uyku... uykusuzluktan gözlerim yanıyor

Sen bi de okula mı gidiyorsun çok zor olur canım ya Allah yardımcın olsun bende hep abur cubur tatli olsun istiyorum yani birisi bana bisey yapti kesin böyle bişey gormedim gözüm dönüyor resmen sanırım emzirmeden dolayi böyle oluyoruz

Okula devam mı yani uyku olayına da zamanla alisiyorsun yada besleme alt değişme ve bebiş uyuduğu gibi sende anında geri uyuyosun deliksiz uyku bizde 2 yaşından sonra emzirmeyi bırakınca baslamisti

Emzirirken ben de deli gibi acıkıyordum.zaten burda emzirirken diyet gibi yiyenlere şaşıyorum.nasıl bir sabır...

Sabah : yarım yufkadan peynirli gözleme,1 omlet,peynir,zeytin,3 çeri,1 salatalık,çay
Ara : 1kayısı,3 kan üzümü,2 çubuk kraker
Akşam: yarım fırın levrek,fırında orta boy patates/soğan,bol yeşil salata
Ara :1 kurabiye ile çay içeceğim.

Günaydın kızlar. Döndüm sonunda. Sabah tartıldım ve 63.5 çıktım ama ödem de toplamışımdır tüm gün uçak otobüs fena oldum. Yani umarım ödemdir. Düzenli ve sağlıklı beslenmeyi özledim. Bu sabah düzgün bi kahvaltı yaptım umarım zorlanmam. Bir hftadır yediklerimin haddi hesabı yok çünkü

Hoşgeldin canım hakkını vermişsin dediğin gibi ödem de olabilir sürekli gezdiysen yakmissindir yediklerini nereye gitmistin

Evet yeni yeni hamiş olarak benide alırmısınız araniza diyetteydim hamile kaldim fazla kilo almadan bu dönemi atlatmak istiyorum 71 ile hamile kaldim ben daha dun öğrendim

Merhaba hanımlar:) bende 12. Haftamdayım 2.hamilelik inşallah ilkinde 20 kilo aldım oglum 2.5 yaşında :) ama yeme probleminden dolayı iştah açıcı kullanmak zorunda kaldım. Bu sefer kullanmicam :) 59 la hamile kaldım suan 54 55 civarındayım. Bu sefer normal alcam inşallah:))

Kahvaltı: 1 dilim ekmeğe çikolata sürdüm başka bir şey çekmedi canım
Ara: 4 mevlana şekeri, 1 kivi
Akşam yemeği: 1 tabak yeşil fasulye,2 kaşık patates püresi yoğurtla

Ek olarak bir bardak süt ve çilek yiyecegim

Cuma günkü artış üzerimde kalmış gibi hatta 55,4 çıktım.
Günlerdir bulgur içeren şeyler yemistim odemdir dedim ama geçmeyen birşey oldu bu.Cumaya kadar düzgün beslensem bari.
Ama bu kiloda olduğum zamanlarda bile asla olmayan göbeğim çıktı.Bebek kendini belli ediyor diye sevineyim yoksa gelsin bana depresyon.
Hedef 40.haftaya 67 kendime 12 kiloluk hak verdim,nolur tutsun

Limonlu ılık su,1/4 kase sütlü yulaf ezmesi
Sabah : çeyrek avokado-1ym k labne-1 haşlanmış yumurta ile salata,3çeri,5seytin,yarım dilim tam buğday ekmeği,tahin/pekmez,çay
Ara : 1kayısı,1 hurma,6 kan üzümü
Akşam : 1 kase mercimek çorbası,1 tabak yumurtalı hodan,6 ev yapımı çiğköfte,bol kıvırcık-roka,kefir
Ara :1/4 dido,çay

Sabah iki yumurta bir dilim peynir biraz roka maydonoz beş zeytin bir avuç badem. Limonlu su öncesinde
Öğlen tavuk döner dürüm ayran
Üstüne dondurma
Gün boyu 10 bin adım

Akşam
Bulgur pilavı pırasa yoğurt

Senin bu yumurtalı yaptigin şeylere çok yabanciyim

Senin bu yumurtalı yaptigin şeylere çok yabanciyim
Ege ve Marmara’daki otlar canım.şimdi mevsim çok uygun.çeşit çeşit ot var.aslında hodan (kaldırık,ıspıt da deniyor)her yerde yetişir,çok lezzetli üstelik ve çok faydalı.pazarlarınıza biraz daha dikkat bak.şimdi emziriyor olsak ne güzel olurdu,otlar çok süt yapardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…