Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Hamilelikte hurma düşük riskini artırıyormuş ,diyetisyenim söyledi şimdi. şok oldum.
Hamileler ramazan ayında HURMAdan uzak durun !!

Hamilelikte hurma düşük riskini artırıyormuş ,diyetisyenim söyledi şimdi. şok oldum.
Hamileler ramazan ayında HURMAdan uzak durun !!
Ilk uc ay dusuk rıskı olustururken son uc ay dogumu kolaylastırıyor. Doguma yakın ve dogumdan sonrada süt yapıcı özellıgı var. Bir taneden bırsey olacagını sanmıyorm canınız ısterse yıyebılırsın ben yemıstm bır ıkı tane.

Ilk uc ay dusuk rıskı olustururken son uc ay dogumu kolaylastırıyor. Doguma yakın ve dogumdan sonrada süt yapıcı özellıgı var. Bir taneden bırsey olacagını sanmıyorm canınız ısterse yıyebılırsın ben yemıstm bır ıkı tane.

Evet aslında hurmanın hamilelikte tam durumu dediğiniz gibiymiş. ben ilk aylarda olduğum için şok yaşadım duyunca hemen yazayım istedim. Çok sevdiğim için hurma yemelere doyamıyordum🙃

Evet aslında hurmanın hamilelikte tam durumu dediğiniz gibiymiş. ben ilk aylarda olduğum için şok yaşadım duyunca hemen yazayım istedim. Çok sevdiğim için hurma yemelere doyamıyordum🙃
Herseyın fazlası zarar canım. Sıfaı bır besın ama onun da fazlası zarar malesef. Zaten seker oranı da yüksek son aylarda da günde en fazla5-6 tane yemek lazım yoksa kılo yapar.

V volveron canim bende mama veriyorum mecburen bu ay cok kilo aldi diye hemsire mamayi azaltin dedi aslında gunde 2 kere veriyorum ama cok obur heo emse doymicak sanki :KK70: diyetisyenim tahin helva yazdi listeme her hafta listem degisiyo ama o ara ogun olarak heo kaliyo bu cok önemli mutlaka tuket sut yapar diyo ben arada yiyebiliyorum ama aklinda bulunsun bide hurma yiyorum hep hem cok tatli hemde sutte yapiyo.

V volveron canim bende mama veriyorum mecburen bu ay cok kilo aldi diye hemsire mamayi azaltin dedi aslında gunde 2 kere veriyorum ama cok obur heo emse doymicak sanki :KK70: diyetisyenim tahin helva yazdi listeme her hafta listem degisiyo ama o ara ogun olarak heo kaliyo bu cok önemli mutlaka tuket sut yapar diyo ben arada yiyebiliyorum ama aklinda bulunsun bide hurma yiyorum hep hem cok tatli hemde sutte yapiyo.
Maşallah canım ya sen liste paylaşmış dın demi bende mi uygulasam ki Yanlız tahin helvasını zaten tüketiyorum hep hurma yı az yiyorum bak bir de gözlemlediğim kadarıyla 2. Bebeler daha gürbüz oluyor 3.cüler cılız bişey bende Kilo alsın sütüm azalmasın diye oruç da tutmuyorum ama içim gitmiyor değil süt olayını riske atmak istemiyorum senin listeyi uygulasam sütüm azalır mı dersin?

Maşallah canım ya sen liste paylaşmış dın demi bende mi uygulasam ki Yanlız tahin helvasını zaten tüketiyorum hep hurma yı az yiyorum bak bir de gözlemlediğim kadarıyla 2. Bebeler daha gürbüz oluyor 3.cüler cılız bişey bende Kilo alsın sütüm azalmasın diye oruç da tutmuyorum ama içim gitmiyor değil süt olayını riske atmak istemiyorum senin listeyi uygulasam sütüm azalır mı dersin?
Kuzum bunye meselesi sut yapacaksa bi vucut sadece su icmek bile yetiyo ama tam tersi oldugunda yani benim gibi ne yapsan bollasmiyo rezeneler yeşillikler irmikler kompostolar bulgurlar kuzu eti bol dinlenme huzurlu sakin ortam ne olursa olsun gogsum cok dolmuyor. Saatlerce emzirmemde bile agliyodu hep mama ile çözdüm meseleyi. Diyet listemi uygulayınca daha saglikli besleniyorum sebze protein meyve kalsiyum herseyi tüketiyorum ozellikle kahvaltiya cok önem veriyorum diyette olmasam her sabah şipşak tost yapıp yerim heralde :KK70: bide dogru duzgun yemeyince sacma sapan seylere gidiyor elim. Masaya oturunca ilk isim bool bol salata yemek varsa yogurt o ilk açlığımı bastırınca yemegimi daha makul oranda yiyebiliyorum böylelikle hem yesilligi fazla tuketmis oluyorum hemde yemeklerden olculu yemek beni doyuruyor

hamileligimin en başından beri 1 veya 3 tane hurma yedim. hala da yiyorum şükür birşey olmadi.ayrica maydanozda yiyorum dereotuda🤗
Ben de yiyorum.zaten de abartılmadığı sürece otla çöple bişey olacağını hiç sanmam.nasip meselesi bence...oturup günde 1kilo hurma yiyecek değiliz.

X