Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Benim de gecen hafta sag tarafım sabahtan aksama kadar agrıdı. Gece de dediğiniz gibi kasıldı agrıdan resmen bagıra ek uyandım bç1 dk sürmüştür. Ne dönebildim ne kıpırdayabildim ertesi gün doktora gittim birsey yoktu şükür
Sırt üstü uyduğum zaman onu hissedebiliyorum yani sertlik var o zaman hep kasılmış halde mi oluyor bebegim

Bebeğinizin ilk hareketini nasıl anladınız bu ilk hamileliğim bazen hafiften bi şeyler hissediyorum ama karin gürültüsü veya başaka biseydir diye gecistiriyorum
Benim 2. Gebeliğim o yüzden erken hissettim. İlkini de 20.haftada Fln. Sizin kaç haftalık? Erken ise gaz ile karıstırılabiliyor ama 20yi gectiysenşz anlarsınız. Bir de zayıf hamile kalanlar daha cabuk hissediyormus.
Benim suan dısardan bile belli oluyor arada

17+3 karnım baya şişti ama sırt üstü uzanınca direk ortaya çıkıp kendini belli ediyor dediginiz gibi hareketi gaz ile karıştırmış olabilirim ama az önce karnima dokunup onu sevince karşılık verdi yani hareket etti gibime geldi hamile olmadan önceki kilom 55ti ama 1 hafta önceki tartma olayım 57.9 yani sizce kilolumyum yoksa hareketlerini hissettim mi

17+3 karnım baya şişti ama sırt üstü uzanınca direk ortaya çıkıp kendini belli ediyor dediginiz gibi hareketi gaz ile karıştırmış olabilirim ama az önce karnima dokunup onu sevince karşılık verdi yani hareket etti gibime geldi hamile olmadan önceki kilom 55ti ama 1 hafta önceki tartma olayım 57.9 yani sizce kilolumyum yoksa hareketlerini hissettim mi
Hiisetmişsindir o zmn dokunusuna tepki verdiyse🌸
55 iyi bir kilo. Ben de 54 ile hamile kaldım şimdi 59um.

Günaydın 😊kızlar 2500 lük kalori alımını 1800e düşürdüm iştah acıcı almıyorum 5 gündür oyüzden tatlı krizi gelmiyor.eve abur cubur almıyorum ben yemiyorsam kimse yemesin 😁oğluma da cok vermiyorum zaten iyi oldu 😁

Kahvaltı+Öğle: 1 ince dilim ekmek,beyaz peynir,köy peyniri,8-9 zeytin,1 domates,1 salatalık,1 tam buğday lavaş,kaşar, şekersiz çay
Ara: Fındık,ceviz
Akşam: 1 tabaktan az mantı olucak,salatayla
Ara:1 kase erik

Artık acıkıyorum ama bir şey yemek yiyesim yok😳 Sıcaklara bağlıyorum🤦

Canım sırt üstü yattığında kasılması ve karnının sivrilmesi normal. Sırt üstü yatmamaya çalış. Sağa sola dönerek yat. Hareketleirni hissedebilirsin bazıları erken hisseder. Sağlıklı bebisin olsun inşallah.
Yüzüstü uyumaya alışkındım sola saga doğru pek uyuamıyorum sırt üstü çok mu zararlı

Yüzüstü uyumaya alışkındım sola saga doğru pek uyuamıyorum sırt üstü çok mu zararlı
Canım 5. Veya 6 aydan itibaren senin için de iyi değil sırt üstü yatmak kalbe dönen kan akışını azaltarak tansiyonunu düşürür. Kaç haftalıksin bilmiyorum ama sola uzanmaya çalış ben cabalasam da sırt üstü yatmam imkansız zaten ama yan tercih ediyorum sol veya sağ. En son kontrolde bile Usg yapılana kadar sırt üstü yatamadım doktorum önce sola yatırdı sonra sağa yatırdı baktı

Canım 5. Veya 6 aydan itibaren senin için de iyi değil sırt üstü yatmak kalbe dönen kan akışını azaltarak tansiyonunu düşürür. Kaç haftalıksin bilmiyorum ama sola uzanmaya çalış ben cabalasam da sırt üstü yatmam imkansız zaten ama yan tercih ediyorum sol veya sağ. En son kontrolde bile Usg yapılana kadar sırt üstü yatamadım doktorum önce sola yatırdı sonra sağa yatırdı baktı
17+4 oldum canım benim aslında hafiften yüz üstü de uyuyabiliyoeum

X