Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kahvaltı: Ev yapımı minik poğaça,6 zeytin,yarım domates ve şekersiz çay
Öğle: Bir dilim kıbrıs tatlisi
Ara: 1,5 kivi,1 armut , çok minik ekmek ucuyla zeytin,iki küçük küp kaşar
Akşam yemeği: Kuymak, 3 dilim ekmek

En son yatmadan süt içeceğim ve 2 ceviz 💕

Kahvaltı: Ev yapımı minik poğaça,6 zeytin,yarım domates ve şekersiz çay
Öğle: Bir dilim kıbrıs tatlisi
Ara: 1,5 kivi,1 armut , çok minik ekmek ucuyla zeytin,iki küçük küp kaşar
Akşam yemeği: Kuymak, 3 dilim ekmek

En son yatmadan süt içeceğim ve 2 ceviz 💕
Yatmadan süt içip ceviz yemek rahatsız etmiyor mu? Reflü olmanıza sebep olabilir bu. Yatmadan 2 saat önce yeme içmenin kesilmesi lazım. (Su hariç). Sadece gebeler için diil herkese. Ben 5 yaşındaki kızıma bile izin vermiyorum gece ağzına gelip enfeksiyonu tetiklemesin diye. Malum çocukların ve gebelerin mide kapakçıkları gevşek olur. (Bizim hormonlardan kaynaklı. Çocukların gelişimi tanamlanmadığından kaynaklı)

İlk üç ay bende sırf hamurişi yemiştim bulantılardan ve ağzımın acı olmasından. İnşallah çabucak biter kurtulursunuz sizde

Selam cnm. Gittim ama şöyle. Akşam iş çıkışı eve geldim. Biraz baş dönmesi biraz da karın ağrısı vardı. Birkaç kez aniden istifra edince acile gittim direkt. Tahlil yapıldı, dışarıda yediğim bir besinden enfeksiyon kapmışım. Hangisi olduğunu bilmiyoruz. Her neyse acile gittiğimizde bebeğim orada tekme atmaya başladı. Ultrasondan da izledik oldukça iyiydi. Vücudum enfeksiyonu toksini attıkça rahatladım. Bebeğimin de hareketleri normale dönünce 2 günlük hareketsizliğini hiç irdelemek istemedim, şu an gayet hareketli 🙏💕

Aman diyim yediğinize içtiğinize dikkat edin. Bana da ders oldu, son zamanlarda canım ne istiyorsa yedim dışarıdan. Çalışıyorum hep dışarıdan yemek zorundayım diye bahanem oluyordu.

Bugün işe gitmedim çeşit çeşit yemekler yapıyorum :confused:
Geçmiş olsun canım

Kahvaltı
2 haşlanmış yumurta peynir zeytin tere salatalık domates
Öğlen tatlı yaptım adını soylemeyim bu saate kadar 3 kase falan yedim
Aksam mantarlı bulgur pilavı küçük kase köfteli yoğurt çorbası
Kilom 61.5 oldu bu hafta hızlı tirmanisim devam ediyor

Gecmıs olsun dısarda yedıgımız salatalar fılan temız yıkanmıs olmuyor sonra tavuk yememeye calısın tavuklar bozulmaya cok elverıslı ve mıkroplar daha cabuk yayılıyor tam pısmıs oldugu da kesın degıl. Hem dısarda bır ogun yesen bıle cok kalorılı oluyor cunku yagı fılan cok kullanıyorlar cok zor olur yemek yapmak ama bıraz fazla yap ıkı gunluk yap ya da dolaba kofte fılan yap koy nohutunu hasla fasulyenı ben calısmadıgım ıcın yapıyorum yemegımı. sadece basta yedım zaten karısık yuyemıyordum sadece lahmacun yedım. Salata fılanda yıyemıyordum herseydın tıksınmıstım.
Dediğin gibi gerçekten zor oluyor, 2 çeşit yemek yapayım diyorum saatlerimi alıyor. Bugün düşündüm şimdiden böyle hiçbir şeye yetişemiyorum diye isyan ediyorum ama bebek doğunca nasıl yetişeceğim her işe acaba 😂
Çoook geçmiş olsun cnm. Çok şükürki bebişin iyiymiş. Senin bu durumun bizlere de ders olsun. Yiyoruz ister istemez dışardan. Hele ben geçen hafta yurtdışında dışarda yedim hep nasıl korktum var ya. Dedim yediklerimde bişi olsa yandığımın resmidir. Şimdi yine evden götürüyorum. Midem de rahat kafam da. Ah tutsak şu boğazı
Amannn canım allah korusun. Yani illa ki yeniyor dışarıda ama mantar ve tavuk gibi bakteriye açık yiyecekler bir daha aslaaa :KK43:
Kahvaltı
2 yumurta
Peynir
Roka
Zeytin

Öğlen yoğurt ve yumurtalı arapsaçı

Ara kefir badem

Akşam
2 kase mercimek çorbası
1 biftek
Yarım avakado limonlu
Biraz tere

Toplam yürüyüş 13500 adım. Su 1 lt.

Sen bu yürüyüşleri hangi ara yapıyorsun merak ettim şimdi :KK45:
Geçmiş olsun canım
Sağol canım

Yatmadan süt içip ceviz yemek rahatsız etmiyor mu? Reflü olmanıza sebep olabilir bu. Yatmadan 2 saat önce yeme içmenin kesilmesi lazım. (Su hariç). Sadece gebeler için diil herkese. Ben 5 yaşındaki kızıma bile izin vermiyorum gece ağzına gelip enfeksiyonu tetiklemesin diye. Malum çocukların ve gebelerin mide kapakçıkları gevşek olur. (Bizim hormonlardan kaynaklı. Çocukların gelişimi tanamlanmadığından kaynaklı)

İlk üç ay bende sırf hamurişi yemiştim bulantılardan ve ağzımın acı olmasından. İnşallah çabucak biter kurtulursunuz sizde
Açıkçası süt içmek beni hep rahatsız ediyor diye hiç içmiyordum.Karnim sisiyor,gaz yapıyor diye neredeyse eşimle kavga edicem yine de icmicem diye diretirdim.Gebelik olduğundan beri eşimin zoruyla hiçte bir şey olmaz,normaldir,bak bende içiyorum gayet iyiyim söylemleriyle zorla içiyorum:) Şimdilik şişkinlik dışı bir zararını görmüyorum ama daha dikkat etmeye çalışıcam saat açısından,çok sağolun🙏😊

Açıkçası süt içmek beni hep rahatsız ediyor diye hiç içmiyordum.Karnim sisiyor,gaz yapıyor diye neredeyse eşimle kavga edicem yine de icmicem diye diretirdim.Gebelik olduğundan beri eşimin zoruyla hiçte bir şey olmaz,normaldir,bak bende içiyorum gayet iyiyim söylemleriyle zorla içiyorum:) Şimdilik şişkinlik dışı bir zararını görmüyorum ama daha dikkat etmeye çalışıcam saat açısından,çok sağolun🙏😊
Cnm sut rahatsiz ediyorsa laktozsuz süt ic ben uzun zamandir oyle iciyorum 0 siskinlik:KK66:

MErhaba kizlar. Bir turlu yazamadim. Bebegim oglen 13.26 da 2860 gr dogdu. Masallah cok iyi Bol Bol emziriyorum. Benim yarina kadar ayaga kalkmam yasak. Tansiyonum cok dusuk. Yeni yeni yukselmeye basladi allahtan. Ve kanamam normale gore biraz fazla. O yuzden devamli kontrol altindayim. AMA allaha sukur kizimi aldim kucagima :) boylece hamileligi 62.3 kg ile 11.8 kilo ile catlaksiz bitirdim :) insallah kolayda veririm. Darisi basiniza kizlar.

MErhaba kizlar. Bir turlu yazamadim. Bebegim oglen 13.26 da 2860 gr dogdu. Masallah cok iyi Bol Bol emziriyorum. Benim yarina kadar ayaga kalkmam yasak. Tansiyonum cok dusuk. Yeni yeni yukselmeye basladi allahtan. Ve kanamam normale gore biraz fazla. O yuzden devamli kontrol altindayim. AMA allaha sukur kizimi aldim kucagima :) boylece hamileligi 62.3 kg ile 11.8 kilo ile catlaksiz bitirdim :) insallah kolayda veririm. Darisi basiniza kizlar.
Çok sevindim canım,tebrik ederim.bol sütlü günlerin olsun...

Gecmıs olsun canım

Sabah : 1 haşlanmış yumurta,küçük dilim tam buğday ekmeği,3 çeri,yarım salatalık,peynir,5 zeytin,kıvırcık/roka/4çiğköfte,tahin/pekmez,çay
Ara : 1kayısı,1hurma,8 kan üzümü
Akşam : 1 tabak evde beyti,bol salata,fanta
Ara : 1 kurabiye,çay,birkaç çilek,biraz dondurma
(Oğlanın adını çiğköfte mi koysam diyorum :rolleyes:

Canimm hayırlı olsun... hepsini verirsin zaten yaridan fazlasi gitmistir, sen emzirmene kendi sagligina odaklan hepsi olur

Ayy canım masallah size bence sen aldigin kiloyu da cabuk verirsin eminim kendine dikkat et insallah kanaman artmaz cabucak evinize gidersiniz

Gozunuzaydin canım çok sevindim inşallah sende bugün daha iyi olursun😘 maşallah size

X