Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Gelen giden yoğunluk yorgunluktan ne yediğimi bilmez haldeyim ancak dondurmaya fena abandım.yarın bakım ne olacak?

dün yediklerim sabah 2 yumurta bir bardak süt 1 küçük muz
ara öğunde 3-5 tane kuruyemiş (badem ceviz falan)
öğleyin 4-5 kaşık bulgur pilavı 1 kase yoğurt ve 1 porsiyon kabak yemeği
akşam 1 porsiyon etli patlıcanlı türlü ve bugdaylı yoğurt çorbası
gecede 3-4 kırmızı erik hiç ekmek yok çay kahve şeker yok nasıl iyimi:)
Bence çok iyi 👍🏻

Öğlen kefir
Ara 2 çorba kaşığı ev yapımı kaymak üstne 2 kaşık tahin , bir hurma , çeyrek muz koyup tatlı niyetine yedim
Akşam fırında sebzeli tavuk but ve yoğurt. Akşam 17 de yemek bitti ama saat 19 gibi sütlü kahve içtim

Yrın kaç çıkcam merak ediyorum. Kaymaklı yaptığım şey arttırmış olabilir ya da wc ye çıkabildiğim için az da çıkabilirim tartıda. Aşırı meraktayım bakalım ☺️

Dün kahvalti: 1 haşlanmış yumurta,1 salatalık,köy peyniri,bol zeytin,biber,acuka,çay
Ara:2 kayısı
Öğle: Bir lokma 😳 Ama hepsini de yemedim vicdan yaptım, domates,zeytinle
Ara:Ceviz,fındık birkac tane
Akşam: 1 tabak yeşil fasulye,3 kaşık kadar makarna,minik kase yoğurt,kavun
Ara: 4 erik

Yarın kesin +1 cikicam.Bende kilo alma atağı haftaları oluyor buna eminim🤦 Düzgün yerken de hiç yoktan ilk haftalarda aldım birer kiloyu haybeden.Bir tanesi de yarın gelicek.Karnim geçen haftalara gore daha bellice ve sert 😳 Napalim,sağlık olsun 🙈

Sabah ; 2 tane anne poğaçası, domates salatalık zeytin cay

Ara ; Türk kahvesi, maden suyu

Öglen; yarım tabak barbunya, 2 dilim karpuz

Akşam; 1 kase tarhana çorbası , 1 kase bol limonlu börülce salatası

Ara ; 1 bardak süt

Ben 1 kg fazla cıkıyorum hala tartıda :KK43: neden düzelmiyor anlamıyorum su icmekten dk bası wcdeyim bi de :kızgın:

kızlar merhaba, hamilelikte 13.haftanın içindeyim. 58 ile hamile kaldım. şuan 62-63 geliyorum bana çok fazla geliyor sanki henüz doktoruma sormadım bugün ikili tarama için gidicem. sizce de çok hızlı gitmiyor mu kilom? :KK57: nasıl düzene koyacağımı bilemedim lütfen bi el atın bana :KK17:

Tabiki cnm. Cuma günleri bildirim günümüz. Sabah tartılıp yazarsın. İlk listeden incele bak bize. Boy başlangıç kilon fln lazım. Her günde mümkünse menü yazıyoruz
tmm cnm daha önce zayıflama gruplarından biliyorum ben gebeliğimin 19 haftasına girdim 7 kilo almışım doktor biraz duralım dedi şimdi burdan motive olup fazla kilo almadan devam ederim inş
ben daha bu sabah tartıldım
gebelik haftasi 19
boy 1,70
başlangıç kilosu 73
güncel kilo 80
alinan kilo 7
dogum sonrasi ilk kilo bildirimi 80
dogum sonrasi güncel kilo 80

kızlar merhaba, hamilelikte 13.haftanın içindeyim. 58 ile hamile kaldım. şuan 62-63 geliyorum bana çok fazla geliyor sanki henüz doktoruma sormadım bugün ikili tarama için gidicem. sizce de çok hızlı gitmiyor mu kilom? :KK57: nasıl düzene koyacağımı bilemedim lütfen bi el atın bana :KK17:
valla cnm bana doktor 18. haftaya kadar kilo alma dedi ben 7 kilo almışım artık dengede tutmam lazım senin çok erken başlamış abur cubur yememeye bak cnm

Cnm evet maalesef çok olmuş. 13. Haftaya kdr hiç kilo almaman gerekiyor. Ztn sonra çok fazla geliyor o kilolar.bebiş ve suyu çok minik ztn. O kiloları direkt kendine almış oluyorsun. Her gün menülerini yaz bize söyleyelim ne yememen gerektiğini. Sağlıklı beslenki bebişin de sağlıklı olsun ve 2 lt su iç her gün

Günaydın
3 gün kurusu
Yarım lt su
Kahvaltı
Bol yeşillik domates biber salatalık
Peynir
2 yumurtalı Kabaklı omlet
1 dilim ekşi mayalı ekmek
1 parca ekmek üstüne recel sürdüm

Bugün tartılmadım ki hergün tartılıyorum
Yarına sürpriz olur insallah

Yrın kaç çıkcam merak ediyorum. Kaymaklı yaptığım şey arttırmış olabilir ya da wc ye çıkabildiğim için az da çıkabilirim tartıda. Aşırı meraktayım bakalım ☺
Bugün dünle aynı çıktım wc ye çıkabildiğim halde. Demekki kaymaklı bana problem oldu. Bugün yemem zaten bakalım yarına kaç olcam

Sabah bir bardak limonlu su
Kahvaltıda bol salata zeytin ve 3 yumurta

Öğlen kefir ve ceviz olur büyük ihtimalle

Akşama kuru fasülye ve bulgur pilavı yapıcam. Ama yrn bildirim günü olduğundan ve ertesi günü de dr kontrolüm olduğundan ben bulguru yemicem açıkcası. Bolca salata yerim onun yerine.

X