Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yeni saçlarım fışkırıyor. (Resimli)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Garip ama saçlarım son 6 ayda seyreklesti. Cok yogun dökülme yaşadım cünkü. Günde belki 300 tel:KK43:

Nerede yaptırdın benimde cok dökülür birde sonra ne yaptin yani teshis konuldu hap vs filan.mi aldin

Şifa bulmana çok sevindim. Hele ki seyrekliğin kapanmasına ayrıca sevindim. Darısı bizlerin de başına. :süslü:

Ancak ben bugüne kadar hiçbir doktorun D vitaminine baktırmamasına şaşırdım. İlginç geldi yani, doktorlar bazen tek bir şeye odaklanınca diğer tüm faktörleri eliyorlar. Tek tek biz bulmak zorunda kalıyoruz. Aynı benim testosteron seviyesine bakılmamış olduğu gibi. :KK57: Korkunç yüksek çıktı. Şimdi düzeltmeye çalışıyoruz. Haydi bakalım şans bizimle olsun.

Inşaallah canim. Minoksil veya dogum kontrol hapi/ aldacton falan kullanıyor musun? Ben de minoksil kullansam mi diye düşünüyorum. Kan dolaşımını arttiriyormus damarlari genislettigi icin. Çikan saclarimi korumak icin bayan olanindan alabilirim. Hergün olmasa da gün asiri kullanmak icin.

Inşaallah canim. Minoksil veya dogum kontrol hapi/ aldacton falan kullanıyor musun? Ben de minoksil kullansam mi diye düşünüyorum. Kan dolaşımını arttiriyormus damarlari genislettigi icin. Çikan saclarimi korumak icin bayan olanindan alabilirim. Hergün olmasa da gün asiri kullanmak icin.

Kullanmıyorum. Doktorum önce bir toparlayalım içten, belki gerek kalmaz dedi ama dermatoloğum hair 360 diye bir spray önerdi, onu kullanmaya başladım.

Hala seyreklik mi var ki? Neden kullanmayı düşünüyorsun?

Ödüm kopuyor tekrar seyrelecek diye canim. Bigun biraz fazla dökülse hemen care arar oldum. :KK53: yani koruma amacli.
Saclarinin birkac aydir seyreldigini yazmissin o zaman şanslısın cunku sac kökleri ölmemiştir guzel bir tedavi ile care bulunur. Bir de miracle losyon diye bisey var erkek tipi dokulmede cok ise yariyormus. Arastirabilirsin sen de.

Ödüm kopuyor tekrar seyrelecek diye canim. Bigun biraz fazla dökülse hemen care arar oldum. :KK53: yani koruma amacli.
Saclarinin birkac aydir seyreldigini yazmissin o zaman şanslısın cunku sac kökleri ölmemiştir guzel bir tedavi ile care bulunur. Bir de miracle losyon diye bisey var erkek tipi dokulmede cok ise yariyormus. Arastirabilirsin sen de.

Saç dökülmesinde psikoloji çok önemli diye biliyorum. Kendimden de biliyorum. Panik yapma, toparlanmış saçların ne güzel. Kuvvetli olmasını beslenme ve psikoloji ile yönet. Hem daha sağlıklı olur, hem sen daha iyi olursun. Kabak çekirdeği falan da ye arada. Netten bir araştır istersen. :)

:KK50:Dogru soyluyorsun canim. Tesekkur ederim. Yesil cay, adacayi ve incir bunlarda cok östrojen varmis. Saclara iyi geliyormus. Testesteronu da düşürür bence

Eki Görüntüle 1988987
Arkadaşlar niyetim sadece benim yaşadıklarımı yaşayan ve her duş aldığında dökülen saçlarına ağlayan benim gibi bayanlara yardımcı olmak. Oncelikle resim de koyuyorum ki durumumu görün ve asla umutsuzluğa kapilmayin. Senelerdir saçlarım dökülüyordu ama belki günde 200 belki 300 tel. Banyo yapmak, saç taramak hatta saçıma dokunmak bile benim için isgence olmuştu. Doktor doktor gezdim kimi erkek tipi dedi kimi demir eksikligi dedi kimi vitamin eksikliği kimi de sadece stresten dedi. Bense ne yapacağımı bilemeden her söyleneni ciddiye aldım ve soylenen herseyi yaptim. Kan haplari, demir ve b12 iğneleri, ducray vichy aklınıza ne gelirse sampuanlar. Bakim ürünleri. Hem kozmetik hem bitkisel hem tıbbi. Sonunda caresiz kalıp kabullendim ve 6 ay öncesine kadar saclarim aşırı seyreklesti. Topladığımda tokalar kaydi gitti incecik bir kuyruk kaldi. Ön bölge açıldı. Ve en sonunda hicbir doktorun yapmadigi testi biri yapti ve d vitaminime bakti. Cok düşüktü. Ilac kullandım. Yeni saclar çıktığını gördüm bi kaç ay sonra. Ve evet simdi resimdeki gibi oraya buraya yatistirmaya çalıştığım bi sürü saçim var. Saçımı araladigim her yerden fışkırıyorlar. D vit ile beraber sığır iligi kürü uyguladim o da cok fark etti. Sizinle paylasmak istedim. Çünkü kimse bana d vitamini eksikligi sac dökülmesi yapar test yapalim demedi. Siz de bir baktırın bisey kaybetmezsiniz derim ben.
canım anlattıklarının hepsi bendede mevcut saçlarım dökülüyordu sürekli dahiliyeye gittim d vitamini testi istedim sonuç 5 çıktı 20-50 refarans aralıgında yani çok düxük bu durum saç dökülmesi yapmaz dedi ama dahiliye doktoru cildiye yapmamıştı bu testi hiç bana moralim çok bozuk sürekli saç kaybediyorum hiç saçım kalmadı tokalar tutmaz oldu şuan damla kullanıyorum 10 gündür ama pek bişey fark etmedi inşallah enim de sorunum d vitaminidir de ilaç işe yarar çok ihtiyacım var çünkü psikolojim çok bozuldu sürekli evdeyim okul bittiğinden beri 3 yıl oldu nerdeyse güneş görmediğimden senin forumu görünce biraz umut ışıgı oldu bana ama kime sorsam d vitamini saç dökülmesi yapmaz diyo internettede bir sürü uzmana sordum ama yok

D vitamini ya da kalsiferol, kandaki kalsiyum seviyelerini korumakla görevlidir.Araştırmacılar vücuttaki pek çok fizyolojik işlemle birlikte D vitamininin saç büyümesinde de etkili olduğunu tespit etmişlerdir.Buna bağlı olarak D vitamini ve saç dökülmesi arasındaki ilişki incelenmiş ve D vitamini eksikliğinin saç dökülmesini tetikleyebileceği sonucuna varılmıştır.
Canım seni cok iyi anlayabiliyorum, yapacağın ilk sey önce moralini yüksek tutman. Ben bi yerden sonra kabullenmistim ve amaan napayim kolum bacagim saglam cok şükür napalim sacim acildiysa demistim:KK45: çünkü bu biraz da kısır döngü. Stres ve üzüntü insanı kanser ediyor kel mi bırakmayacak:olamaz:
O yuzden önce düşünmeyi ve üzülmeyi bir tarafa bırak. Çünkü boyle eline bisey gecmeyecek. Sonra tedavini ol. D vit ni yukselt. Bence kan ve hormonlarinda da sorun olabilir. Bunlara da baktirip tedavini guclendirebilirsin. Mesela ferritin degerin kac? Saclarin dokulmemesi icin en az 60-70 olmasi gerekiyor. Eger bu degerlerden düşükse sınırlar icinde bile olsa degerin dökülme oluyor. Demir takviyesi al.
Bence durum cok vahimse minoksil kullan. Hormonlarinda sorun varsa erkek olanini. Yoksa bayan olanini. En azindan tedavin sonuclanana kadar bir destek olur. Sığır iligi kürü yap. Ben her yagin her saca iyi gelmeyecegini düşünüyorum. Çünkü bazi saclar agir yaglari kaldirmiyor daha cok döküyor. Sigir iligi ve hindistan cevizi yagi bence en guzel kür. Bitkisel sampuan kullan. Hatta kullanabilsen defne veya bittim sabunu en guzeli.
Işin özü d vit. Sac dokulmesi yapar. Ama bununla beraber tüm nedenler de elimine edilmeli. Sıkma canını biraz rahat ol:KK15:

Sen elinden gelen herseyi yap canim once. Ama bazen de herseyi yapmamiza ragmen dökülüyor iste. Sebep önemli burada. Eger erkek tipi dökülme ise yapacak pek bisey kalmiyor. Sadece geciktirme sansi var o da minoksil diane 35 aldacton falan. Ama biz kadinlar erkekler gibi tamamen kel kalmiyoruz:halay: o yuzden cok sikma canini. Saçım olsun istedigin surece bunlardan birini kullanabilirsin. Benim bu yazdiklarim tabiki son care. Yoksa eger vitamin eksikliğinden dökülüyorsa saclarin emin ol dökülme duracak ve yeniden cikacak:anne:

Sen elinden gelen herseyi yap canim once. Ama bazen de herseyi yapmamiza ragmen dökülüyor iste. Sebep önemli burada. Eger erkek tipi dökülme ise yapacak pek bisey kalmiyor. Sadece geciktirme sansi var o da minoksil diane 35 aldacton falan. Ama biz kadinlar erkekler gibi tamamen kel kalmiyoruz:halay: o yuzden cok sikma canini. Saçım olsun istedigin surece bunlardan birini kullanabilirsin. Benim bu yazdiklarim tabiki son care. Yoksa eger vitamin eksikliğinden dökülüyorsa saclarin emin ol dökülme duracak ve yeniden cikacak:anne:[/QUOT
demir degerim 65 falandı yeni ölçtürdüm onlarıda folik asit, biotin, çinko,c vitamini hapları kullanmıştım sonuçlar bu yüzden iyi çıktı erkek tipi açılma yok sanırsam doktora gittiğimde bakmadı bile saçlarıma kapalıyım bide.tiroidlerimdede sorun çıkmadı bi tek erkeklik hormonlarına baktırmam kaldı heralde ailemde kel yok annemin saçı kolum kadar o yaşında babamın saçlarıda normal abiminde saçları baya var yani genetik olduğunu düşünmüyorum bilmiyorum ne yapıcagımı da şaşırdım artık cevap verdiğin için çok teşekkür ederim bu arada

Ozamam genetik dökülme degildir. Ama sen yine de bir endokrin bölümüne git ve hormonlarına baktir bence. Testosteron fazlaligi, östrojen düşüklüğü, chushing sendromu icin endoktrin gerekiyor. Chushingi arastir netten belirtilerinden biri kadin kelligi. Bu da hormon testi ile ogreniliyor böbrek ustu bezinin fazla hormon salgilamasiyla oluyor. Bunlari elimine ettikten sonra dediğim gibi beslenmene dikkat et ve önümüz yaz hergun ac kollarini balkonda otur biraz. 15-20 cm lik bir derinin gunes gormesi yeterli. Tabi yasadigin yer de onemli. Guney bolgelerde yasayanlar daha sansli. Allah yardimcin olsun ama ise artik uzulmemekle başla. :KK52:

Ozamam genetik dökülme degildir. Ama sen yine de bir endokrin bölümüne git ve hormonlarına baktir bence. Testosteron fazlaligi, östrojen düşüklüğü, chushing sendromu icin endoktrin gerekiyor. Chushingi arastir netten belirtilerinden biri kadin kelligi. Bu da hormon testi ile ogreniliyor böbrek ustu bezinin fazla hormon salgilamasiyla oluyor. Bunlari elimine ettikten sonra dediğim gibi beslenmene dikkat et ve önümüz yaz hergun ac kollarini balkonda otur biraz. 15-20 cm lik bir derinin gunes gormesi yeterli. Tabi yasadigin yer de onemli. Guney bolgelerde yasayanlar daha sansli. Allah yardimcin olsun ama ise artik uzulmemekle başla. :KK52:
dahiliye doktoruna beni endokrine yönlendirin diye resmen yalvardım yönlndirmedi direk muayene olunmuyormuş oraya özel hastanede yaptırıcam artık hormon testlerini paraya kıyıp yapıcak bişey yok devlethastaneleri hiç önemsemiyor. bilgilerin için çok teşekkürler inşallah d vitaminindendir de hiç uğraşmam bunlarla :KK15:

dahiliye doktoruna beni endokrine yönlendirin diye resmen yalvardım yönlndirmedi direk muayene olunmuyormuş oraya özel hastanede yaptırıcam artık hormon testlerini paraya kıyıp yapıcak bişey yok devlethastaneleri hiç önemsemiyor. bilgilerin için çok teşekkürler inşallah d vitaminindendir de hiç uğraşmam bunlarla :KK15:

Hormon sorunlarını bir tek endokrinoloji uzmanı çözer. İstanbul'daysan iyi bir doktor tanıyorum, isim verebilirim. SSK falan özel hastanelerin belli bir tutarını da karşılıyor diye biliyorum ama emin değilim.

Ne demek canım ben bu ruh halini biliyorum o yüzden insallah derdine derman bulursun. Benim fikrim özel hastaneden cok bulunduğun ildeki üniversite hastanesine gitmen. Ben bursadayim ve burda uludag uni den direkt endokrinolojiden randevu alabildim. Sevk falan istemiyor uni.ler. onu da düşünebilirsin. Baktin tüm hormonlarin normal, eee soyda da kellik yok. Ozaman vitaminlerini yükseltip gerisini oluruna birakirsin. Stresi bırakırsan fark olacağına da eminim. Saçlarını tarayinca dokulenlere dikkat etmemeye calis. Gormezsen bilrmezsin:halay:ben oyle yapiyordum. Dusta gözüm kapali tarayip cikinca disarda cok dökülmuyordu. Bir de prozinc dökülme karsiti sampuan sana tavsiye ederim. Sampuanlara inanan biri degilim ama en az döken buydu. Allah yardimcin olsun:KK19:

cnm bende de folik asit ve d vit eksikliği var ama dr verdiği d vitamini bndr alerji yaptı kullanamıyorum :KK43: sen hangisini kullandın? İğne şeklinde olanı yazmıştı bana

X