Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yeni saçlarım fışkırıyor. (Resimli)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Nazarlardan korusun Allah, çok güzel saçların. Eskiden saç diplerin görünüyor muydu?

Sormak istediğim şey, banyodan çıkınca saç deriniz görünüyor mu belirgin şekilde? Açık olarak?

Insallah seninki benimkinden kat kat güzel olur canım. Sığır iligi yap:KK76:
Bak senin icin bir de kellesmiş resmimi koyuyorum. 20170601_200234.jpg
En belirgin bu resimde. Ama bildigin sakaklar bosalmisti. Bu ilk tedavi gördüğüm aylarda yeni yeni cikanlar varken ilk zamanlar.

Eski hali boyleydi. Burada gunes de vurmus tabi. Ama suan guneste de belli olan bir kellik yok kızlar. Insallah sizler de care bulursunuz, her yerinizden saç fışkırır :KK54:

Suan görünmüyor canim. Yani normal bir aciklik oluyor tabi ıslakken ayirinca falan ama kötü gözükmüyor. Eskiden bildigin elime kafa derim gelirdi sanki saçım yokmus gibi.

Son attigim resim kıştan kalma. Kasım gibi falan. Işte 7 ayda bukadar kapandı.

Sığır iliğini bulamıyorum bir türlü İstanbul'da ben ya.

Bir de sen ne kadar yaptın bu kürü canım?

Sözüm olsun inşallah, düzelince ben de buralardan çıkıp gitmeyeceğim. Ümidini kaybedenlere yol göstereceğim inşallah.

Ben hala yapıyorum birakmiyorum canim sigir iligini. O benim kurtaricim oldu :KK52:
Eskiden 3 günde bir yapardim simdi haftada 10 günde bir falan. 5 veya 6 aydır yapiyorum. Biraz zahmetli ama birakmamaya calisiyorum iste. Burda kasaplar para ile satiyorlar 4 5 lira falan. Ben bolca hazırlayıp buz kaliplariyla dondurucuya koyuyorum. Her hafta cikarip kullaniyorum. Valla bozulacak bisi olmasa kargolar da kabul etsr inan yollardim.:KK14:
Insallah canim tez zamanda düzelir ama en kötüsü zaten umudu kaybetmek. Ben 32 yasindayim eşim 44 ama inan eşimin benim gibi keli yoktu:mad: benim kadar açık degildi yani erkek haliyle. Moralim bozuluyordu benim de. Ama yine de bi yerden sonra ben de onemsememeye başladım. Ikinci resmimi gördün degil mi? Senin de bu derece varmi aciklik? Inan bu bi de iyi haliydi.

Benim saç ayrım çizgisi vardır ya dikey, o kısım açıldı ve önlerim. Daha 1 seneye öncesine kadar perçem yapabiliyordum, şimdi seyrek olduğu için yapamıyorum. Islakken hele tepe alın üst kısmındaki tepe bölgesi bariz belli. Tabii saçlar kuruyken öyle görünmüyor. Benim de yaş 32, özellikle tepe bölgesine dokunduğum zaman sanki derimi hissediyorum, soğuk hava gelince direkt o kısımda hissedebiliyorum yani. İlik maskesi benim de ümidim. İnşallah Rabbim.

kızlar ben saçıma yağ sürünce daha kötü dökülüyor sıgır iliği kürünü de ilk senden duydum valla araştırdım biraz iyi gelenler de varmış ama korkuyorum da yeni bişey denemeye

Minoksil denedin mi canım hic? Senin hormonlarin ne durumda? Anlattıkların hormonel bir dökülme gibi. Tepe bolgesi ve cizginin ayrilmasi. Benimki daha cok sakak acilmasiydi. Minoksil kullanan bir arkadasimin tepesi cok güzel kapandi herkes de fark ediyor ve söylüyor zaten. Ama tabi minoksilde birakmamak lazim. Ama sonucta arada korumak icin sıkmak cok zor olmasa gerek. En azindan duşa girmeden falan yag bakimi yapar gibi sıkıp biraz beklemek ve yıkamak. Zaten yasimiz ilerledikce saclar illa dokulecek. Munkun oldugunca korumak adina diyorum.

kızlar ben saçıma yağ sürünce daha kötü dökülüyor sıgır iliği kürünü de ilk senden duydum valla araştırdım biraz iyi gelenler de varmış ama korkuyorum da yeni bişey denemeye
Senin dökülme ne boyutta canim. Ve bölge olarak nerede? Benimki gibi mi

aynen ortada açıklık yok yanlarda azalma var şakaklarda özellikle
Seninki de benimkine benziyor ozaman. Korkma sığır iligini yap bence zararı olacağını hic sanmiyorum. Lüks kuaforlerde bile bu bakimi yaptirani duydum. En cok protein ve vitamin ilikte var.

Zaten sığır iliğinin hiçbir katkı maddesi yok. Saçımıza sürdüğümüz yağlar bile belli işlemlerden geçiyor. Rahatça kullanabilirsin bence, ben de şehir dışından gelen arkadaşlarımdan rica ettim, şimdi onlar arıyorlar.

Durubeyaz, canım, şuan saç dökülme sorunun var mı peki? Bende çok güzel ilerliyordu ancak banyodayken çok dökülüyor. :KK43:

Hormonlarımla ilgili problem yaşıyorum, evet. Onun için tedaviye başladık. İnşallah dört bir koldan toparlarım.

Insallah tatlım. Suan dökülüyor tabi ama eskiden 200 telse suan 50 tel dökülüyor. Sanirim hic dökülmeyecegi zamani goremiycem ben:KK45:
Ama 50 tel normal diye avutuyorum kendimi. Gür sacta 50 tel belli olmaz tabi ama ince sacta seyrelme yapabilir.
Hormon bozuklugu en kötüsü canim. Benim de prolaktin yüksek, hamile kalmama engel oluyor. Dostinex diye bir ilac kullaniyorum okadar cok yan etkisi varki başım dönüyor sanki yer ayaklarimin altindan kayiyor. Ya en kötüsü hormon bozuklugu sanirim teshis konana kadar bi dert tedavisi ayri dert. Ne bilim bizim de sinavimiz bu herhalde. Benim testesteron normal ama ostrojen az. Hem prolaktin fazlaligi hem ostrojen azligi adet olamama sorunu yasatiyor. Yumurtlama problemleri. Rabbim yardımcımız olsun ne diyelim. Kel kalma inan artik sorunlarimin arka siradakileri. :KK42:

Insallah tatlım. Suan dökülüyor tabi ama eskiden 200 telse suan 50 tel dökülüyor. Sanirim hic dökülmeyecegi zamani goremiycem ben:KK45:
Ama 50 tel normal diye avutuyorum kendimi. Gür sacta 50 tel belli olmaz tabi ama ince sacta seyrelme yapabilir.
Hormon bozuklugu en kötüsü canim. Benim de prolaktin yüksek, hamile kalmama engel oluyor. Dostinex diye bir ilac kullaniyorum okadar cok yan etkisi varki başım dönüyor sanki yer ayaklarimin altindan kayiyor. Ya en kötüsü hormon bozuklugu sanirim teshis konana kadar bi dert tedavisi ayri dert. Ne bilim bizim de sinavimiz bu herhalde. Benim testesteron normal ama ostrojen az. Hem prolaktin fazlaligi hem ostrojen azligi adet olamama sorunu yasatiyor. Yumurtlama problemleri. Rabbim yardımcımız olsun ne diyelim. Kel kalma inan artik sorunlarimin arka siradakileri. :KK42:

Prolaktin yüksek olunca ne oluyor ki? Saç dökülmesi mi?

X