Yeni salon için fikir verir misiniz?

isil_ufuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
572
2
35
Slm arkadaşlar...Ben yaklaşık 5 yıllık evliyim ve salon takımlarımı severek almadım :KK43:kesinlikle benim zevkime uymuyor ama mobilyalarımı krem rengi boyatıp koltuklarımı kaplatmak istiyorum...Bana fikir verirseniz koltuk rengi açısından,diğer detaylar vs... çok sevinirim...Gerçekten fikire ihtiyacım var..(bu arada foto yüklemeyi unuttum birisi hatırlatırsa salon resimlerimi koyacağım)

canım senin takımın eskitme cevizlerden şimdi bulunmuyor bile ben çok beğendim salonunuama tavsiye istersen esskitme mobilyanı beyaza boyat sandalyelere deri giydirme yaptır koltuklarıda siyah yada mürdüm yaparsın birkaç modern obje fıstık gibi olur...

mobilyalarınız çok güzel fakat mobilyaları boyama düşünceniz harika olur .mobilyaları beyaz eskitme dediğiniz gibi koltuklardan berjer olanları çiçekli bir kumaşla kaplayıp diyerlerinde düz kullanırsanız harika olur bence imkanınız varsa duvar kağıdı da harika durabilir . bu şekilde yapılmış bir çalışma için size link verebilirim bence bir bakın hoşunuza giden fikirler alabilirsiniz.umarım içinize sinen birşeyler çıkar ortaya.şimdiden güle güle kullanın.söylediğim link http://mycitycottage.blogspot.com/2010/06/renovasyon.html

Son düzenleme:
Mobilyaların ve koltukların gayet güzel. Şimdi böyle eskitme mobilyalar moda. Bence koltuklarının yüzünü değiştir. Odayı canlandıracak kumaşlar seçersen evin havası değişir.

ben sorular sorunlara kızlar bir fikir verin diye bu konuyla alakalı bir başlık açtım canım bi bak istersen..ben de yatak odamı boyatmak istiyorum ve o başlıkta senin gibi yemek odasını boyatmış birinden aldığım resimleri de koydum bak oraya..kreme boyatırsan ve koltukların da ahşap kısımlarını aynı renge boyatırsan berjerleri renkli çiçekli bir kumaşa aynı tonda sade bir renkle de ikili koltukları kaplat harika olur hatta cauntry tarzı olur ki googladan araştır cauntry tarzı diye sana çok fikir olur..

ben sorular sorunlara kızlar bir fikir verin diye bu konuyla alakalı bir başlık açtım canım bi bak istersen..ben de yatak odamı boyatmak istiyorum ve o başlıkta senin gibi yemek odasını boyatmış birinden aldığım resimleri de koydum bak oraya..kreme boyatırsan ve koltukların da ahşap kısımlarını aynı renge boyatırsan berjerleri renkli çiçekli bir kumaşa aynı tonda sade bir renkle de ikili koltukları kaplat harika olur hatta cauntry tarzı olur ki googladan araştır cauntry tarzı diye sana çok fikir olur..

canım ilk yapacağın beyaz renge boyat.. koltuklar gayet şık model ama rengini değiştirmek mantıklı..renkler tartışılmaz ama ilk tavsiyem sakın deri tarzı kullanma..hele de siyah.. ama gri ile mor çok uyumlu ve şık duruyor.. üstelik gri renge baya aksesuar uydurabilrsin..tablo biblo vs.. halında şık gayet ama halını değiştireceksen yine koltuklara uydurursun zaten..eğer değiştirmeyeceksen de çok tarz bi halı olmadığı için her çeşit renk mobilyaya uyar gibi düşünüyorum..uymazsa da yapacağın basit hilelerle uyumu yakalarsın.. mesela koltukları kaplattıktan sonra kırlentleri halına yakın benzer bi renk kumaşla dikersen uyum olur işte.. perdeler hoş bence.. ama eğer değiştireceksen sakın koltuklarınla aynı renk alma perdelerini.. eskide kaldı öyle tıpatıp koltukla perde uyumu..tabi koltuklrından çok yabancı kalmasın ama unutma zıt renkler de akıllıca bi uygulama yapılırsa çok hoş uyumlar yakalanır..

Arkadaşlar bende mobilyalarıma kıyamadığım için atamıyorum...ama duvarlar ve mobilyalar açık renk olsun koltuklar daha koyu olsun istiyorum inanın bıktım yıkamaktan onları söküp söküp...çok yıkadığım için mahvoldu yüzleri..

mobilyalarınız çok güzel fakat mobilyaları boyama düşünceniz harika olur .mobilyaları beyaz eskitme dediğiniz gibi koltuklardan berjer olanları çiçekli bir kumaşla kaplayıp diyerlerinde düz kullanırsanız harika olur bence imkanınız varsa duvar kağıdı da harika durabilir . bu şekilde yapılmış bir çalışma için size link verebilirim bence bir bakın hoşunuza giden fikirler alabilirsiniz.umarım içinize sinen birşeyler çıkar ortaya.şimdiden güle güle kullanın.söylediğim link MY CITY COTTAGE: RENOVASYON

Evet harika olmuşlar beğendim o çiçekli kumaşı dedğiniz gb teklilere uygulamak hoş olur...

canım ilk yapacağın beyaz renge boyat.. koltuklar gayet şık model ama rengini değiştirmek mantıklı..renkler tartışılmaz ama ilk tavsiyem sakın deri tarzı kullanma..hele de siyah.. ama gri ile mor çok uyumlu ve şık duruyor.. üstelik gri renge baya aksesuar uydurabilrsin..tablo biblo vs.. halında şık gayet ama halını değiştireceksen yine koltuklara uydurursun zaten..eğer değiştirmeyeceksen de çok tarz bi halı olmadığı için her çeşit renk mobilyaya uyar gibi düşünüyorum..uymazsa da yapacağın basit hilelerle uyumu yakalarsın.. mesela koltukları kaplattıktan sonra kırlentleri halına yakın benzer bi renk kumaşla dikersen uyum olur işte.. perdeler hoş bence.. ama eğer değiştireceksen sakın koltuklarınla aynı renk alma perdelerini.. eskide kaldı öyle tıpatıp koltukla perde uyumu..tabi koltuklrından çok yabancı kalmasın ama unutma zıt renkler de akıllıca bi uygulama yapılırsa çok hoş uyumlar yakalanır..

Haklısın gri moru bende çok düşündüm ama inan yatak odam ve oturma odam lila tonları olduğundan o rengi salonda da görmek istemiyorum:KK43: perdemi değiştirmeyi düşünmüyorum her renge uyar gb geliyor o model ve renk,halılarımda da tereddütlüyüm o kalitede alamam tekrar ama uygun şık bişeyler ayarlayabilirsem değiştirebilirim....inş. yapacağım koltuklara uyar bi masrafdan daha kurtulurum:)

Haklısın gri moru bende çok düşündüm ama inan yatak odam ve oturma odam lila tonları olduğundan o rengi salonda da görmek istemiyorum:KK43: perdemi değiştirmeyi düşünmüyorum her renge uyar gb geliyor o model ve renk,halılarımda da tereddütlüyüm o kalitede alamam tekrar ama uygun şık bişeyler ayarlayabilirsem değiştirebilirim....inş. yapacağım koltuklara uyar bi masrafdan daha kurtulurum:)

kahve tonları koltukları düşündünüz mü hiç.. bakın mesela evim güzel evim bölümünde bazı arkadaşların evleri kahve krem..çok hoşuma gidiyo ve zarif duruyor..kahve her zaman asildir.. hem halınızı da değiştirmek zorunda kalmazsınız..perdelere de tam uyar.. siz bi bakın baştan o resimlere sırayla çok fikir edinirsiniz.. benimde salonum kahve krem tonlarında..ama inanın bugün koltuk alacak olsam yine kahve alırım..çok yakışıyo kahve mobilyaya.. hato isimli arkadaşın salonuna bi bakın ben çok beğeniyorum onun salonunu..

kahve tonları koltukları düşündünüz mü hiç.. bakın mesela evim güzel evim bölümünde bazı arkadaşların evleri kahve krem..çok hoşuma gidiyo ve zarif duruyor..kahve her zaman asildir.. hem halınızı da değiştirmek zorunda kalmazsınız..perdelere de tam uyar.. siz bi bakın baştan o resimlere sırayla çok fikir edinirsiniz.. benimde salonum kahve krem tonlarında..ama inanın bugün koltuk alacak olsam yine kahve alırım..çok yakışıyo kahve mobilyaya.. hato isimli arkadaşın salonuna bi bakın ben çok beğeniyorum onun salonunu..

bu arada modern olsun diye siyah beyaz hatasına düşmeyin..tamamen büro gibi işyeri görüntüsüne büründürüyor salonu..kullananların çoğu şikayetçi.. kahveyi tavsiye ederim..

Kahveyi turkuazla kombin düşündüm onun dışında kahve mobilya koltuk da sevmiyorum...açıkçası daha spor modern bi salon isterdim ama olmadı...şimdi elimdekileri nasıl daha yaşıma uygun hale getiririm diye düşünüyorum...yatak odam ve oturma odam lila tonları kızımın odası yeşil pembe kobin mutfağım kırmızı tonları...evde olmayan bir renk de olsun istiyorum...

canım birkaç fikrim var umarım beğenirsin. bencede mobilyaları beyaza boyat arkadaşım.birkaç koltuk modeli rengi için. modern istediğin için bunları gönderiyorum sana. eğer beyaza boyatırsan odanın havası değişir. yaptırıncada resimlerini koyarsın canım benim.
$gri koltuk.jpg $hbx_ochre_wood_pink_0410_de_33565301.jpg Eki Görüntüle 348391 $roselivingroom.jpg

Son düzenleme:
Yaptığınız yorumlar ve eklediğiniz fotolar için çok ama çok teşekkür ederim....çok güzel fikirler edindim mesela o gül kurusu gül desenli tekli koltuk benimkinin aynı modelinde onun turkuaz yada cam göbeği rengi olurmu mesela tekliler öyle çiçekli ikililer de tek renk ....ikililerdeki yastıklar ve iki sandalyemde yine tekliler gb çiçekli desenden olsa olurmu????

Yaptığınız yorumlar ve eklediğiniz fotolar için çok ama çok teşekkür ederim....çok güzel fikirler edindim mesela o gül kurusu gül desenli tekli koltuk benimkinin aynı modelinde onun turkuaz yada cam göbeği rengi olurmu mesela tekliler öyle çiçekli ikililer de tek renk ....ikililerdeki yastıklar ve iki sandalyemde yine tekliler gb çiçekli desenden olsa olurmu????

elbette olur çok hoş olur hatta ..ben zaten beyaz ya da kremle mavi ve tonlarını ya da pembe ve tonlarını çok beğeniyorum..eğer turkuaz yaparsanız kahveli falan da olabilir uyarya hani turkuaz kahve o açıdan...mobilyalar da da bence beyaz çok hoş olur ama krem de bi okadar güzel durur ben de aynen sizinki gibi eskitme olan mobilyalarımı kremmi beyazmı boyatsam diye düşünüüüp duruyorum gönlüm beyazda ama işte biraz klasik bi model olunca acaba beyaz çok mu çiğ olur kremmi yapsam diye de düşünmüyo değilim..perdeleriniz kremse o zaman krem daha hoş olur gibi sanki..

İsilcim merhaba,

Öncelikle ben klasik seven biri olarak mobilyalarına bayıldım!
İstediğin şeyi tam olarak ben 2 sene önce mayıs ayında yaptım.Kayınvalidem 35 yıllık takımını atıp modern birşey almaya karar verdi,ben de hemen sandalye ve 2 adet berjer koltuğu kaptım!:)
Evimde beyaz renk baskın olduğu için hepsini beyaza boyatıp kaplattım,çok ta ferah oldu.

Sana naçizane tavsiyem,bu tip beyaz mobilyalarla canlı renkler çok yakışıyor,kesinlikle kahverenginden uzak dur derim :)Ben çiçekli kumaşları ve country tarzını sevdiğim için böyle bir desen kullanmayı tercih ettim.

Aşağıya bir fotoğraf ekliyorum (ortalık biraz dağınık,oğlumun doğumgününden kalma,kusura bakmayın :)

Dilerim içine sinen bir değişiklik yaparsın,çünkü sürekli yaşadığın mekanda sıcaklık duygusu çok önemli..
Şimdiden kolay gelsin
$007.jpg

X