Yeniden sevilmek?

zor bir süreçten geçiyorsunuz pisikoloji niz darmadağın ama inşallah doğru kararı vericeksiniz zaten sizi seviyorsa geri döner kendisi o zaman sizi sevip sevmediğinin cevabını verir ama bence d ö n m e z

ya midem almıyor bu durumu. büyük konuşmak tabiki harcım değil ama. bir dakika bile durulmaması gereklidir. şahsi kanaatimce

zamana bırakmaya karar verdim. Kışa hatta bahara kadar zaman tanıyacağım. O süreye kadar ben de toparlanmış ve daha sakin kafayla düşünebiliyor olurum. Bakalım.. Her işin hayırlısı...

Hayata ne kadar olumsuz bakarsan okadar mutsuz olursun. Burda yazılan hiçbirşeyi kaale alma, burdaki hiç kimse senin eşini yada seni tanımıyor sadece yüzeysel yorumlar yapıyorlar. Benim yorumunda bu tip yorumlardan biri.

Bu kadar medeniyetsiz bir toplum sadece Türkiye'de mevcut sanıyorum. İnsan hayatının belirli anlarını paylaştığı, vaktiyle yardımını gördüğü kişiye vefa borcunu neden ödemesin. Kendisine yardım etmiş kişi yardıma ihtiyaç duyduğunda neden görüşmesin yardım etmesin. Belki eşinin eski sevgilisi şuanki eşiyle sorunlar yaşıyor ve bu sorunları herkesle paylaşamıyor ve eşinden yardım istiyor, fikirlerini merak ediyor yönlendirilmeye ihtiyacı var.

Anlayış ve hoşgörünün olmadığı bir ortamda var olan sevginin de yok olması oldukça doğal..

bu nasıl bir yorumdur, dumur oldum desem yeridir :1shok:
topic sahibi arkadaş buraya yazanların fikirlerini önemsemeyecekse nie buraya yazıor ki? evli bi insanın eski kız arkadaşıyla görüşmesi medenice ama burada konu hakkında fikir yürüten bizlerin bunu yadırgaması medeniyetsizce öle mi?
yazdıklarınızdan anladıım budur....
gerçekten olaylara ilginç yaklaşımlarınız var :nazar:

Siz değişmiş olabilir misiniz? Genelde gözlemlerim sonucu farkettim ki bayanlar evlenince kendilerini salıyorlar. Yani bakımsız, ev işlerinden başka hiçbir şeye vakit bulamayan, yorgun oldukları için surat asan bayanlara dönüşüyorlar. haksız değiller, bütün işler bayana bakıyor.
Ben erkek olsaydım, eşimin beni işten döndüğümde kapıda öperek karşılamasını isterdim mesela :KK66: Kadınlar ne de olsa artık evlendim diyip kendilerini bırakıyorlar, sonra eşim neden az ilgi gösteriyor diyorlar. Bunu genel olarak söyledim. Kimse üstüne alınmasın :)

Beninle konuşamadığını anlaşamadığını düşünüyor, hayata çok farklı açılardan bakıyormuşuz ona göre, hemen herşeye itiraz ediyormuşum... bunu bana söyledikten sonra bu huyuma dikkat etmeye başladım .. zaman gösterecek falan demeye başladı. Şimdi de zamana bırakmış durumda ama bir yandan da eski kız arkadaşı ile görüşmeye başladı... sadece arkadaş olduklarını söylüyor hatun da az fettan değil... hani şu tüm erkekler onun olsun isteyen cinsten...

geçenlerde ayrılmayı teklif ettim, istemedi... niye istememiş olabilir ki rahatı yerinde diye mi yoksa beni seviyor olabilir mi?

ya canım valla ben senin bakış açını anlayamadım ya çok iyi niyetlisin yada kocanı deli gibi seviyor ve seni bırakmasından korktuğun için olayları görmemezlikten geliyosun ne kadar doğal bişeymiş gibi yazmışsın yaaaa eski kız arkadaşıyla görüşmeye başladı hatunda çok fettan falan ne hatunu ya ben olsam çoktan lafları hatta kalayları sıralamıştım eşimede o hatun olacak kızada...asla görüşmesine izin vermezdim hem sen neyi bekliyosunki tercih konusumu bu eşin isterse sende düzelme olursa kalacak olmazsa kalmıcak hem sana sevgisinin azaldığını hissettiğin bi insanla nasıl kendini rahat hissedebilirsinki of canım ya çok saçma geldi bu durum banaaa yapma bırak gitsin ya bıraz akıllı ol aklını başına alll senn kıymetını bılmıyosa salla gıtsınnnnn

pardon yaa
bana vefalı olmayan bi adam ne halt yemeye elin karısına vefa gösterecekmiş bi açıklar mısın???
anamı babamı kardeşlerimi eşimi dostumu bırakıp onunla yeni bir hayata atılayım, kendimi ona adayayım, o kişiliksiz bana değil de elin neiduğu belirsizine vefa göstersin derdini dinlesin kucak açsın öyle mi
yok yaa!
başka derdi var mıymış??
dertleşirken çay kahve de isterler mi acaba? servis yaparken keyiflerini kaçırmayayım dimi ama :kahve:

ben sevdiceğimin normal bayan arkadaşı olmasına bile bu rahatlıkta bakamam, burnundan getiririm
ne demek eski sevgilisine vefa göstermesi??
vallahi öyle eski sevgiliye vefa yarışına girerim ki feleği şaşar, nerden geldiğini bilemez :smiley-cool:
kendisine yapilmasını istemediği şeyi bana yapmayacak, anasından emdiği sütü burnundan getiririm sengözlerimebaksanab

Iste budur alkisalkisalkis
keske erkek ler de böyle düsünseler

Siz değişmiş olabilir misiniz? Genelde gözlemlerim sonucu farkettim ki bayanlar evlenince kendilerini salıyorlar. Yani bakımsız, ev işlerinden başka hiçbir şeye vakit bulamayan, yorgun oldukları için surat asan bayanlara dönüşüyorlar. haksız değiller, bütün işler bayana bakıyor.
Ben erkek olsaydım, eşimin beni işten döndüğümde kapıda öperek karşılamasını isterdim mesela :KK66: Kadınlar ne de olsa artık evlendim diyip kendilerini bırakıyorlar, sonra eşim neden az ilgi gösteriyor diyorlar. Bunu genel olarak söyledim. Kimse üstüne alınmasın :)

ben bir gün bile asık suratla açmadım kapıyı kıyafet konusunda belki ev halimdir pasaklıyımdır ama herzaman öperek sarılarak karşılarım kocamı...
anlamıyorum ya dışardaki kadın neden çekici geliyor bu erkeklere.. böyle güzel düzenimiz oturmuşken neden bahane bulurlar... senağlama
kavgacı cazgır kadınlar mutluyken yumuşak başlı kocasının bir dediğini iki etmeyen kadınlar neden mutsuz edilir... senağlama

yaş 15 galba. ya da erkeksin. ya da gözlem yeteneğinden yoksunsun.
sen erkek olsaydın angelina jolie gibi bir kadını yatağında görmek istersin her gün deil mi ama?
ee, onu aldatan nasıl aldattı?
yavrucum bu karakter işidir bunu kafana sok. karaktersiz bir insan aldatır. kadın kul köle demek değildir kadın da insandır, her zaman senin dediğin gibi mükemmel olamaz. sen hakkaten kadnsan ve bu kafayla gidersen ilerde çok aldatılırsın, sorunu kendinde araken de 25inde kafan ağarır bizden söylemesi.

yuh yani eski kız arkadaşıyla görüşüyor ve sen buna ses çıkarmıyomusun ve sanki suçlu senmişsin gibimi davranıp hala sevgini ispatlamayamı çalışıyosun anlamadım

sastım kaldım valla
ne demek eskı sevgılı sacını basını yolarım ben bu usagın kız arkadasta neymıs hem..kaldı eskı sevgılı
...bu dert kosesınde yazılanları okuyunca benım herften durduk yere her seyı bekler olucam hıc gormedıgım duymadıgım seyler cıkıyor
allah sonumuzu hayırr etsın..

hiçmi başka kimse kalmamışta senin kocanla dertleşiyor..
yahu yokmu bunun bir kız arkadaşı bir kankası hadi yok diyelim gitsin bir psikologa açılsın..
bunların hepsi kılıf canım..

ama bana en çok dokunan !
YA BEN YA O DEDıĞıNDE ıKıNıZıNDE YERı AYRI demesi....
nasıl olurda böyle bir şey söyleme cesaretinde bulunur..
o dış kapının mandalı sense onun hayatının merkezisin,eşisin....
canım yaa kocana göre o kadın belliki dış kapının mandalı değil hayatının bir parçası olmuş bile.....

kusura bakma arkadaşım ama ya ben ya o ne demek ya? o kim? ikinizin yeri ayrı ne demek? nasıl bir yeri var onun normal arkadaş olamayacak şekilde.

bence böyle küfürler ederek bağırarak değil de, gayet sakin ve emin bir şekilde karşına al konuş. karşısında 5 yaşında çocuk yok. onunla görüşmesini istemediğini söyle, zaman tanımak istediğini söylemişsin ama bu zaman içinde olan yine sana olacak, sürekli içinde şüphe ile.

şayet aralarında birşey olmasa bile (ki eşin normal bir arkadaş olmadığını söylüyor) görüşmeleri hiç sağlıklı değil, 7 yıl önce olan duygular yeniden başlayabilir, ve unutma ki yasaklar her zaman çekici gelir... (herkes için demiyorum)

¤ decemBer ¤;8710094 .!.:
vengeance çoğu yorumunuz gibi bunda da katıldığım noktalar var.
bir medeniyetsizlikten bahsetmişsiniz. evet bir medeniyetsizlik var bu toplumda.
bu toplumda bir erkek bir kadını arkadaşı olarak kolay kolay göremiyor. veyahutta eskilerin deyimiyle "bacısı". bir kadına hiç bir karşılık beklemeksizin yardım eden, sorununa koşan erkek YOK. olan da var illaki ama çok az. erkekler bizim coğrafyamızda hep kadınlardan bir şey bekliyor. sabahattin ali'nin kürk mantolu madonnasını bilirsiniz belki. "biz onların gözünde bir avız. bizim hiçbir şey istemeye kendimizden vermeye hakkımız yok. isteklerine karşı çıkınca gözlerinde oluşan şaşkınlığı görmek, küstahlıklarını anlamaya kafi" diyor yazar. bizim erkeklerimiz küstah ve medeniyetsiz.

hal böyle olunca, bırakın da kadınlar bu adamların böyle hareketlerinden işkillensin ve altında sebep arasın. çünkü bu coğrafyada bi erkek ne zaman bir kadına iyilik yapsa karşılığını istiyor! normal olan bu buralarda. bunu, nemidanın eşi de biliyor. herkes biliyor. herkesin bildiği bir şeyi tersine çıkarma çabası ise evli bir erkeğe kalmadı kusura bakmayın. eğer bu adam dediğiniz gibi iyi niyetli olsaydı, evde karısının gönlünü hoş tutardı ilk önce. evdeki karısına nazik olmayan bir adam dışardaki kadına tüm saf duygularıyla yardım etse kim inanır? ben de medeniyetsizimdir belki, ben inanmam. kusura bakmayın.

herkes hiçbir zaman bir değildir,ayrıca insan güvenmediği biriyle bir evlilik yapmış olamaz,eğer yapmış olsada fark ettiği vakit boşanması gerek herşey güven meselesi aslında. Hem erkek hem kadın tarafında Türkiye'de belki dünyada bu kadar iletişimsiz bir kaç ülke daha vardır ama Türkiye bir örnek. ınsanlar kafalarında hayali seneryolar kurup kuruntular yapıp ardından bu gerçek dışı olması olası aynı zamanda gerçekte olabilecek kanıtsız olaylarda etrafındaki kişilerinde yanlış yönlendirmesiyle yanlış davranışlar sergiliyorlar. Şu bir gerçekki belirli zaman geçirmiş kişiler, belilir paylaşımlarla yakınlaştıktan birbirlerine güven ortamı yrattıktan sonra bu kişiler en vazgeçilmez sırdaşlar, en kadim dostlar olabiliyor, aksi olmuyor mu oluyor.

Özellikle ülkemizde hangi akla hizmet ediyorsa, burda hep görüyorum ve çok düz mantık buluyorum, sevgilim ayrıldıktan sonra arkadaş kalalım dedi diyen birine, sevgilin senide hazırda tutuyor vs. başkalarıyla da gönül eğlendiriyor. sevgilin seni kullanıyor olacak gibi yanlış ve mantıksız söylemler insanları yanlış yönlendiriyor. ınsan karşısındaki ni nasıl bilir kendi gibi,demek eski sevgiliyle görüşse birisi direk tekraradan birşeyler yalayacağından eminki sevgilisi içinde aynı şeyi düşünüyor. Şu açıdan haklı olabilir bu kişiler üüm üzüme bakabaka kararır sengözlerimebaksanab

herkesi aynı kefeye koymak yanlış diye diğer topiclerde savunan arkadaşlar ayrıca buraya gelmiş kesin öyledir böyledir diyorlar, kendileriyle tezat oluşturuyorlar, yada ne dediklerini bilmiyorlar

¤ decemBer ¤ senden alıntı yaptım ama sözlerim sana gönderme değil yanlış anlamlar çıkmasını istemem :)

Hayata ne kadar olumsuz bakarsan okadar mutsuz olursun. Burda yazılan hiçbirşeyi kaale alma, burdaki hiç kimse senin eşini yada seni tanımıyor sadece yüzeysel yorumlar yapıyorlar. Benim yorumunda bu tip yorumlardan biri.

Bu kadar medeniyetsiz bir toplum sadece Türkiye'de mevcut sanıyorum. İnsan hayatının belirli anlarını paylaştığı, vaktiyle yardımını gördüğü kişiye vefa borcunu neden ödemesin. Kendisine yardım etmiş kişi yardıma ihtiyaç duyduğunda neden görüşmesin yardım etmesin. Belki eşinin eski sevgilisi şuanki eşiyle sorunlar yaşıyor ve bu sorunları herkesle paylaşamıyor ve eşinden yardım istiyor, fikirlerini merak ediyor yönlendirilmeye ihtiyacı var.

Anlayış ve hoşgörünün olmadığı bir ortamda var olan sevginin de yok olması oldukça doğal..

Maalesef hayat güzel bak güzel olsun felsefesiyle yürümüyor..Açıklamanız çok çok yanlış.
Erkekler bu tür bahanelerle kadınları deyim yerindeyse ayakta uyutuyor.

Zamanında sevdiğiniz,aşık olduğunuz bir kadını nasıl arkadaş gibi görebilirsiniz ??

Peki madem modernlikten bahsediyoruz.Biz neden evlendikten sonra eski erkek arkadaşlarımızla görüşemiyor,çay için,sohbet edemiyoruz,Eğer kadın erkek eşitliği varsa bende evlendikten sonra eski erkek arkadaşımla görüşmek istiyorum (bu açıklama bile ne kadar tepki alır düşünmek bile istemiyorum)

Medeniyet varsa erkek kadın eşitliği olacak bende eski erkek arkadaşımla görüşecek ve onun sorunlarını çözmek için yanında olacağım

Ayrıca inanın bu tür açıklamaları duyunca insanın erkek olası geliyor.Hem erkekleri tepemize çıkarıyoruz hemde neden çıktın diyoruz.

Yok böyle birşey

Ayrıca Türkiye'den dem vurmak adet oldu.Biraz da yurtdışına baksak inanın bana Türkiyede yaşanların 10 misli çarpık ilişki görürsünüz.Medeniyetsizlik adı altında erkekleri savunacağımıza bence kendi haklarımıza sahip çıkmayı öğrenelim

Birde birşey sormak istiyorum Herşey bu kadar iyi niyetli yürüyorsa niye çöp konteynrları ve klozetler yeni doğmuş bebeklerle dolu?????

Son düzenleme:
X