Doğuma Hazırlık Yenidoğan deterjanı sizce hangi marka olmalı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mi1002

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2021
141
90
27
Merhaba hanımlar. Doğumuma az kaldı Allah nasip ederse. Bebetonun kıyafetlerini yıkamak İçin hazırlandım bugün uni baby markasını almıştım ama farkettim ki tarihi geçmiş. Tecrübeli ve konuya hakim anne ve adayları herhangi bir deterjan ve yumuşatıcı öneriniz var mı acaba? Uni baby mi alıyım yine yoksa daha iyi dediğiniz markalar var mı?

Ben olsam unibaby kullanmam. Incia, green clean gibi markalari arastiririm. Daha baska cok marka var. Kokusuz olmasi onemli. Bebeklerin camasirlarina yumuşatıcı eklenmesi de sakincali. Durulanmiyor çünkü.

Teşekkür ederim hiç bir bilgim yoktu bu konuyla ilgili🙏🏻
Sampuan icin de dalin, Johnson's baby gibi markalara yonelmeyin. Icerik inceleyen instagram hesaplari var. Arama kismina icerik yazarsaniz ornek sayfalar cikar. İlla ki iclerinde bebek sampuanlari da olur. Fikir verir size. Ben mustelanin guzel oldugunu duydum ama içeriğini bilemiyorum.

Bebek yağları da bildigim kadariyla zararli. Icinde petrol türevi maddeler var.

Bu arada yalnizca makine deterjani degil bebek bulasik deterjani da almalisiniz. Biberon kaşık vs yikamak icin.

Sampuan icin de dalin, Johnson's baby gibi markalara yonelmeyin. Icerik inceleyen instagram hesaplari var. Arama kismina icerik yazarsaniz ornek sayfalar cikar. İlla ki iclerinde bebek sampuanlari da olur. Fikir verir size. Ben mustelanin guzel oldugunu duydum ama içeriğini bilemiyorum.

Bu arada yalnizca makine deterjani degil bebek bulasik deterjani da almalisiniz. Biberon kaşık vs yikamak icin.
Bende sebamed aldım. Ablamda mustela markasını almış. Artık hangisini kullanırsak. Çok teşekkür ederim bilgileriniz için çok naziksiniz.🥰

Merhaba hanımlar. Doğumuma az kaldı Allah nasip ederse. Bebetonun kıyafetlerini yıkamak İçin hazırlandım bugün uni baby markasını almıştım ama farkettim ki tarihi geçmiş. Tecrübeli ve konuya hakim anne ve adayları herhangi bir deterjan ve yumuşatıcı öneriniz var mı acaba? Uni baby mi alıyım yine yoksa daha iyi dediğiniz markalar var mı?
Ben sabun tozu olanlari kullanmistim, memnundum. Onun disinda pamuk musun nesin pamuk musun nesin un soyledigi her seye +1

Ben de bebeğime hep temiz içerikli şampuanlar bakım ürünleri aldım, yurt dışından getirttim, hepsi alerji yaptı biliyor musunuz, şuan 7 yaşında dalinden başka herşey hala dokunuyor😟

Uni baby kokuyor bnde ilk ona yonelmistim snra sabun tozundan devam ettim

Siveno yada green clean için güzel yorumlar okudum
İkiside temiz içerikli ürünler
Bende şuan onlardan birini düşünüyorum
Ama yumuşatıcı kesinlikle kullanılmamalı

Kendime ne deterjan kullandıysam ona da ilk günden beri aynısını kullandım. Şu an 8 aylık, bir güne bir gün alerjisi olmadı. Her gün banyo yaptırırım, onda da dalin kullanırım. Bebeği sebamed ile yıkayıp haftada bir yıkayanlardan olacağıma, hergün dalinle yıkarım. Bebek için deterjanmış, biberon temizleyicisiymiş. Bunların hepsi o kadar kötü pazarlama hainliği ki, insanları bebeklerinden, canlarından vurmaya çalışıyorlar. Ben pamuk musun nesin pamuk musun nesin arkadaşın dediği hiçbirşeye katılmıyorum malesef. He çok zenginseniz, paranızı çok kolay kazanıyorsanız orası ayrı.

Sağlıkla, ferahlıkla ve kolaylıkla kucağınıza alın inşaallah 🤗 ben prof. saraçoğlundan alıyordım çok memnundım

Kendime ne deterjan kullandıysam ona da ilk günden beri aynısını kullandım. Şu an 8 aylık, bir güne bir gün alerjisi olmadı. Her gün banyo yaptırırım, onda da dalin kullanırım. Bebeği sebamed ile yıkayıp haftada bir yıkayanlardan olacağıma, hergün dalinle yıkarım. Bebek için deterjanmış, biberon temizleyicisiymiş. Bunların hepsi o kadar kötü pazarlama hainliği ki, insanları bebeklerinden, canlarından vurmaya çalışıyorlar. Ben pamuk musun nesin pamuk musun nesin arkadaşın dediği hiçbirşeye katılmıyorum malesef. He çok zenginseniz, paranızı çok kolay kazanıyorsanız orası ayrı.
Bende size katılmıyorum malesef. Sadece alerji yapması mesele değil ki. Kimyasallarla temas ede ede vücutta birikiyor. Sadece gözümüzle gördüğümüz alerji değil yani mesele. İnhale de ediyor vücut. Green clean kullanıyorum. Evde bulaşık deterjanı olarak da onu kullanıyorum. Hem evim için hem bebeğin eşyaları için. Çamaşır için sabun tozu ve green kullanıyorum. Ama afedersiniz kaka ve kusmuk lekeleri çıkarmıyor. Lekelerin üstüne de ayriyetten home leke çıkarıcı kullanıyorum.

Bir güne bir gün içerik okudunuz mu acaba? Para kolay kazanılmıyor ama bahsettigimiz evlat. Herkesin kendi tercihi tabi.

Sebamed de iyi bir seçenek degil ama soylediginiz aşırı saçma. Bebeklere ozel urunler kullananlar haftada bir mi yıkıyorlar? Bu nasil bir mantik?

Duru kullandım şuan roxy kullanıyorum bebişin çamaşırları için yumuşatıcı kullanmıyorum
Bebeklere yumuşatıcı önerilmiyor bebişin kokusu yeter

Ben roxy kullanmıştım. 3 yaşına kadar 4 yaşını gecene kadar ayri yikadim. Şimdi bir yıkıyorum 7.5 yaşında. Şampuan mustela kullaniyor.

Zenginlikle ne alakası var yeri geliyor evdeki herkesin şampuanı ayrıyken
He sen diyorsan bebeğe masraf olur gözümde büyür o ayrı
Sebamed kullananlar nerden biliyorsun hafta 1 yıkıyor dalin çok mu ucuz 🙄
Bebeğe ayrı deterjan alınca fakirleşilmez

Bir güne bir gün içerik okudunuz mu acaba? Para kolay kazanılmıyor ama bahsettigimiz evlat. Herkesin kendi tercihi tabi.

Sebamed de iyi bir seçenek degil ama soylediginiz aşırı saçma. Bebeklere ozel urunler kullananlar haftada bir mi yıkıyorlar? Bu nasil bir mantik?
İçerik okumakla bu durumun ne alakası olabilir. Neyse ben size saygı duyuyorum, katılmadığımı bildirdim sadece. Düşüncemin aşırı saçma olup olmamasını siz sorgulamayın olur mu?

İçerik okumakla bu durumun ne alakası olabilir. Neyse ben size saygı duyuyorum, katılmadığımı bildirdim sadece. Düşüncemin aşırı saçma olup olmamasını siz sorgulamayın olur mu?
Hani kanserojen icerikler vardir, agir kimyasal icerikler.

Yillarca paraben kullanildi urunlerde. Bu sayede maliyetler düştü, ürünler ucuza satıldı. Sonra zararli oldugu ortaya cikti ve urunler toplatildi.

İlgi kuramamanız çok üzücü. Içerik okursanız agir kimyasal mı bulunuyor, dogal urunlerle mi oluşturulmuş anlarsiniz. Bu sekilde bebeginizi korursunuz.

Reklaminda "paraben, alkol, sls, yok xxxx'in içinde" diyor diye sls bulunmuyor sanıyorsunuz büyük ihtimalle. Çevirin arkasina bakin ilk sirada sls vardir.

Bugun ucuz diye aldiginiz deterjan yarin bir gün agir bir hastaliga sebep olursa hastanelere vereceğiniz para, şampuan parasının kat kat fazlası olur.

Hani kanserojen icerikler vardir, agir kimyasal icerikler.

Yillarca paraben kullanildi urunlerde. Bu sayede maliyetler düştü, ürünler ucuza satıldı. Sonra zararli oldugu ortaya cikti ve urunler toplatildi.

İlgi kuramamanız çok üzücü. Içerik okursanız agir kimyasal mı bulunuyor, dogal urunlerle mi oluşturulmuş anlarsiniz. Bu sekilde bebeginizi korursunuz.

Reklaminda "paraben, alkol, sls, yok xxxx'in içinde" diyor diye sls bulunmuyor sanıyorsunuz büyük ihtimalle. Çevirin arkasina bakin ilk sirada sls vardir.

Bugun ucuz diye aldiginiz deterjan yarin bir gün agir bir hastaliga sebep olursa hastanelere vereceğiniz para, şampuan parasının kat kat fazlası olur.
Kullanılan deterjandan hastaneye yatmak mı? Siz gibiler olmasa entel ürünlerini kim alacak. Ben gibiler olmasa Dalini kim alacak. Siz öyle kalın ben böyle olur mu. Deneme yanılma yöntemi kullandığım sürece kendi içerik yazarım yine kendimim. İlersini sonra düşünürüm, uygun mudur? :)

X