yerimde duramiyorum

Mani durumu. Yani bipolar. Mani başka biseyi cagristirmaz. Yorgun hissedio musunuz? 4-5 gun araliksiz uyumadiginiz oluyor mu? (Konu sahibine yaziorum bunlari) ben bipolarim mesela mani doneminde 7 gun hic uyumadığım olur ve zerre uyku ihtiyaci hissetmem. Cikar sabah 4 te 5 km koşarım. Zerre yorulmam. Ama az da olsa uyuyabiliosaniz okb gibi geldiniz konu sahibi.
bipolar teşhisi almanız için başka neler yaşadınız neler yapıyorsunuz bunlar hariç düşünceleriniz falan nasıl....ben 7 gün uyumamak gibi durumum yok...sabaha karşı dört te beste en erken üçte uyurum ertesi sabah ogleni bulur çocuklarda uyuyorsa. öyle sabah koşmam hiç bir güç kaldıramaz beni bunu yapmaya ...ama birkere kiralık ev arıcam diye bütün şehri yürümüştüm neredeyse halbuki eşimi bekleyebiliriz araçla gidebilirsin hagtasonu

ablamin bir arkadasi vardi. sizi korkutmak istemem ama sizin gibi bitmek tukenmek bilmeyen bir enerji basladi. bir sure sonra onunu alamadi, disari cikip koskoca sehri turlayip geliyordu. doktora gitti. doktor teşhis koydu, psikolojik rahatsizligi oldugu ortaya cikti. ilac kullanmaya basladi. rahatsizligin adini bilmiyorum ama kotuydu baya
nasıl bir teşhis koydu acaba ...arada bende öyle baya bı turlarim şimdi cocukardan çıkamıyorum ama evdeki hal bu

bipolar teşhisi almanız için başka neler yaşadınız neler yapıyorsunuz bunlar hariç düşünceleriniz falan nasıl....ben 7 gün uyumamak gibi durumum yok...sabaha karşı dört te beste en erken üçte uyurum ertesi sabah ogleni bulur çocuklarda uyuyorsa. öyle sabah koşmam hiç bir güç kaldıramaz beni bunu yapmaya ...ama birkere kiralık ev arıcam diye bütün şehri yürümüştüm neredeyse halbuki eşimi bekleyebiliriz araçla gidebilirsin hagtasonu
Sen takıntılısın o zaman. Bipolarlik teshisi icin bir hafta maniye girmek yeterli çünkü başka bi hastalikla bagdastirilamaz mani. Hipomanide tam teşhis konmaz sadece beklenir. Manideyken insan neşeli de olur o yuzden anormal bisey yasadigini fark etmen icin biraz ortalama ustunde zekada olman lazim ki arka planda bi dk lan bu normal degil diyebilen bi otokontrol olsun. Yoksa isin ucu ben peygamberim bana hic bisey olmaz lalalalalla moduna varabiliyor. Ozel olarak ben cok sey yasadim anlatsam roman hep radikal değişimler var hayatimda. İşlerin pislestigi dönemler. Major depresyon dönemleri fln. Ama dedigim gibi maniye ondan once hipomaniye giren birileri varsa önlem almali diye yaziorum çünkü hizla kotulesebilio.

kafanıza taktığınız başka bir sorunu örtmeye çalışıyor olabilir misiniz?
benim çocuğum yok, düzenli olmayı severim kalktığım gibi önce işlerimi bitirir öyle otururum. ama siz sanki sürekli iş arıyormuşsunuz gibi geldi kendinize ve yazdıklarınızı okurken ben yoruldum. öncelikle çocuklarınızı bu şekilde büyütmeniz çok yanlış. bırakın oyuncaklar ortada kalsın oynasın, oyunu bittikten sonra yavaş yavaş kendinin toplamasına izin verin, çünkü sürekli peşinde koşturan biri olması çocuğunuz için iyi değil. benim annemde böyleydi, benim bir şey yapmama fırsat vermezdi ve kendisi sizin gibi sürekli bir şeyler toplayıp her şeyi kendi yapmak isterdi. panik atak hastası. benim bir şey yapmama izin vermeyip her şeyi benden önce yaptığı için büyük bir özgüven problemim olmuştu ileride.
misafirler geldiğinde de çay bardaklarını, ıvırı zıvırı götürür bulaşık makinesine yerleştirip, mutfağı toplamadan gelmezdi. bu da çok yanlış. gelen insanlar diken üstünde oturuyor sırf bu yüzden. sonralarda biraz törpüledi bu huyunu.
bence "emzirmek" doktora gitmenize engel değil, doktor vereceği ilacı ona göre verir. ve ya psikologa yönlendirir konuşarak halletmenizi sağlar. kendinize, eşinize ve çocuklarınıza bunu yapmayın lütfen

Bu durumun en kötü sonucu ne oluyor biliyor musun???Allah korusun hasta falan olduğunda iş yapamayınca o temiz yerler kirlenince kafaya daha fazla takmak ve daha fazla hasta olmak.Yavaş yavaş şal bazı şeyleri bence .

Okurken ben yoruldum psikologa gidin birine misafirliğe gitsem, beni yalnız bırakıp iş yapsa ben durmam çıkarım, ayıp oluyor, hem sizede yazık böyle normal değil ilerde daha büyük sorun yaratabilir.

ablamin bir arkadasi vardi. sizi korkutmak istemem ama sizin gibi bitmek tukenmek bilmeyen bir enerji basladi. bir sure sonra onunu alamadi, disari cikip koskoca sehri turlayip geliyordu. doktora gitti. doktor teşhis koydu, psikolojik rahatsizligi oldugu ortaya cikti. ilac kullanmaya basladi. rahatsizligin adini bilmiyorum ama kotuydu baya
Bipolar

Sen takıntılısın o zaman. Bipolarlik teshisi icin bir hafta maniye girmek yeterli çünkü başka bi hastalikla bagdastirilamaz mani. Hipomanide tam teşhis konmaz sadece beklenir. Manideyken insan neşeli de olur o yuzden anormal bisey yasadigini fark etmen icin biraz ortalama ustunde zekada olman lazim ki arka planda bi dk lan bu normal degil diyebilen bi otokontrol olsun. Yoksa isin ucu ben peygamberim bana hic bisey olmaz lalalalalla moduna varabiliyor. Ozel olarak ben cok sey yasadim anlatsam roman hep radikal değişimler var hayatimda. İşlerin pislestigi dönemler. Major depresyon dönemleri fln. Ama dedigim gibi maniye ondan once hipomaniye giren birileri varsa önlem almali diye yaziorum çünkü hizla kotulesebilio.
ozaman hipomanilik durumum olabilirmi ? geçenlerde kardeşim bana acaba sen bipolar misin demişti ..çok üzülmüştüm :KK43:, oyuzden sordum.ornekleri size .

Okb ye benziyor bir uzmana git kuzum olmadi videolarini izle ama illa ki git ilac gerekebilir ileri asmasi seni perisan eded
daha önce depresif bozukluk anksyete gibi bir teşhis konulmuştu bikac ay ilaç kullandım valla bende dört gözle gitmeyi bekliyorum emziren annelerin kullanacağı ilaçları da şuan kullanmak istemiyorum riske atamam bebeğimi..ileri aşamasına gelmem insalah ya off

Okurken yoruldum.:skandal:

Çocuk ya da çocuklar küçük olunca oturulmuyor evet ama sizin durum çıtayı aşmış.
Yardım alın.

şuan saat 01 35 ben ilk defa yattım ...belimin olduğunu hissettim nekadar dinlenmeye ihtiyacı olduğunu da ...sabah kalktigimdan beri hiç durmadım ..

Mani durumu. Yani bipolar. Mani başka biseyi cagristirmaz. Yorgun hissedio musunuz? 4-5 gun araliksiz uyumadiginiz oluyor mu? (Konu sahibine yaziorum bunlari) ben bipolarim mesela mani doneminde 7 gun hic uyumadığım olur ve zerre uyku ihtiyaci hissetmem. Cikar sabah 4 te 5 km koşarım. Zerre yorulmam. Ama az da olsa uyuyabiliosaniz okb gibi geldiniz konu sahibi.
Gerçekten 7 gün hiç uyumadınız mı

Hayatınızda düzene koyamadiginiz şeyler var bunları kafaya takıyorsunuz ve psikolojik rahatsızlığa dönüşmüş bunu ev işi yaparak rahatlamaya çalışıyorsunuz. İşte kırmızı oda izlememin sonucu bende bir psikolog analizi yapabiliyorum artık :) şaka bir yana eşinizle ilgili sıkıntınız olduğunu hatırlıyorum belki onu düşünmemek için bilinçaltında sürekli yapacak iş cikariyorsunuzdur ve hep düzenli olmaya calisiyorsunuzdur ama kendinizi engelleyin çünkü o çocuklara yazık sürekli düzen takıntısı bir anne ile buyumesinler , bir kere habire oyuncak toplamak nedir, bizim ev aldı başını gidiyor kresten hallice. Artık oyuncakları kendi toplamasını öğretin oynadığını toplasın yoksa ömür boyu oyuncak ve onun peşini toplarsiniz eğitim küçük yaşta başlar
doğru valla ..her insanda olduğu gibi benim sıkıntılarım var...bunun sonucunda boyle oldu ....

Bunlar normal tavsiye ile kendinizin asabileceginiz sorunlar gibi gelmedi bebeğimi emziriyorum diyorsunuz ama sağlıklı bir anne olmanız daha önemli degilmi?

X