Yetim Gülerse Dünya Güler

askitotomsu

Yiğit Aras_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.869
7.473
Hadis-i Şerif : Ben ve yetime kefil olan cennette şu ikisi gibiyiz. (Şehadet parmağı ile orta parmağını işaret buyurdular)

$1.jpg $2.png $3.png $4.jpg $5.jpg $6.jpg
$7.jpg $9.jpg

Son düzenleme:
Ayet Meali : Haksızlıkla yetimlerin mallarını yiyenler, şüphesiz karınlarına ateş tıkınmış olurlar; zaten onlar alevlenmiş ateşe gireceklerdir. (En-Nisa- 10)

Son düzenleme:
Hadis: Yetimi kendine yakın tut. Başını elinle okşa ve onu sofrana oturt. Böyle yaparsan, kalbin yumuşar ve hacetin görülür.
Ravi: Hz. Ebu Imran (r.a.)

Son düzenleme:
hadis: Allah'a en sevgili ev, icinde ikram goren yetim bulunan evdir.
Ravi: Hz. Ibni Omer (r.anhuma)

Son düzenleme:
hadis: Bir kimse, akrabasindan veya baskasindan olan bir yetimi, yetim kendisini kurtarana kadar uhdesine alsa, o kimseye Cennet vacib olur.
Ravi: Hz. Adiyy Ibni Hakem (r.a.)

Son düzenleme:
hadis: Helak edici su yedi seyden kacininiz: Allah'a ortak kosmaktan, sihirden, hakli durum haric Allah'in haram kildigi cana kiymaktan, faiz yemekten, yetim mali yemekten, savas gunu harpten kacmaktan ve namuslu, mu'min, habersiz hanimlara iftira etmekten.
Ravi: Hz. Ebu Hureyre (r.a.)

hadis: Namaz husususunda Allah'tan korkun. Namaz hususunda Allah'tan korkun. Namaz hususunda Allah'tan korkun. Koleleriniz hakkinda da Allah'tan korkun. Su iki zaif hakkinda da Allah'tan korkun; Dul kadin ve yetim cocuk.
Ravi: Hz. Enes (r.a.)

$16.jpg

Son düzenleme:
ayet: 4:2 - Öksüzlere mallarını verin ve kötüsünü (onlara vererek) iyisiyle değiştirmeyin. Onların mallarını, kendi mallarınıza karıştırıp yemeyin. Zira bu, büyük bir günahtır.

$11.jpg $12.jpg $13.jpg $10.jpg $14.jpg $15.jpg

Son düzenleme:
ayet: 4:10 - Yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, muhakkak ki karınlarını ateşle doldurmuş olurlar ve cehennemi boylarlar.

ayet:
76:8 - Düşküne, yetime ve esire seve seve yemek yedirirler.

89:17 - Hayır hayır, doğrusu siz yetime ikram etmiyorsunuz.

90:14 - Veya salgın bir kıtlık gününde yemek yedirmektir,

90:15 - Yakınlığı olan bir yetime,

90:16 - Veya hiçbir şeyi olmayan yoksula.

93:6 - O seni yetim bulup da barındırmadı mı?

93:9 - Öyleyse sakın yetimi ezme.

107:2 - İşte o, öksüzü iter, kakar.

X