Yıllardır geçmeyen vajinal mantar ve BV çözümleri

Hepinize merhabalar, yıllardır burayı okurum ama hiç üyelik açmamıştım. Bugüne nasipmiş :)

Birçoğunuz gibi ben de aktif olarak cinsel hayatım başladığından beri mantardan muzdaribim. İlk yıllarda buna sistit de eşlik ederdi ama sistitim çok şükür kronik olmadı.
Daha sonrasında HPV tip 6 geçirdim, Doktor Hakan Topalismailoğlu'nda tam 23 tane siğil yaktırdım ve yaşımın genç olması sebebiyle çok şükür tekrarlamadı. Zaten doktorum mükemmeldi, bu tipin sadece kozmetik açıdan beni rahatsız edeceğini, kansere çevirme ihtimalinin neredeyse olmadığını söylemişti.
Bunun yanında bir de HSV tip 1 eklendi, genelde bu hastalıklar çıktı mı birlikte çıkıyor biliyorsunuz ve bu hastalıkların hepsi de aynı kişiden bulaşmıştı.. HSV ataklarım genelde 2-3 yılda bir olduğu için çıkacağını hissettiğimde Valtrex kullanıp hemen baskılıyorum ve beni rahatsız etmiyor. Sizlerde de HSV tip 1 varsa doktorunuza danışıp Valtrex kullanmanızı öneririm.

Bu en çok korkulan hastalıkları geride bıraktım ama bu mantar ve bakteriyel vajinozis'ten bir türlü kurtulamıyorum.

Bende mantar varken hafif bir kaşıntı oluyor ama peynir kesiği akıntı olmuyor. Fakat ilişki esnasında inanılmaz bir yanma ve ilişki sonrası şişlik oluyor. Bakteriyel vajinosiz (gardrenella) son 4-5 aydır başladı. Korkunç bir balık kokusu ve parçalı sarı-yeşil-gri akıntım oluyor. Resmen kendimden iğreniyorum. Artık cinsel hayatım neredeyse sıfırlandı. Erkek arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz ama benim önce bu durumu halletmem lazım.

Şimdi size kullandığım ilaçları yazacağım: Flucan (sayısız kutu bitirmişimdir, haftalık etki ediyor sonra tekrarlıyor), Travazol canesten gyno-lomexin gibi artık sayısız mantar kremi, Candimax, Neo-Penotran Forte L, Gynomax fitil gibi gitilleri kaç kutu bitirdim inanın bilmiyorum. Zamanında ağızdan antibiyotik Biteral de kullandım kaç kutu.

Beslenmeme de olabildiğince dikkat ediyorum öyle çok tatlı, çikolata, paketli gıda falan da yemem, kilom da yok 170 boya 50 kiloyum ama benim doğuştan gelen bir terleme problemim var. Elim ayağım ve popom çok terler, bunun da mantarı azdırdığını düşünüyorum. Geceleri bazen kilotsuz uyuyorum, sabah kalkınca fön makinesiyle orayı kurutuyorum.

Bugüne kadar mantar ve akıntılarıma en iyi gelen şey BORİK ASİT oldu. Vagi-flora fitil almıştım, onların içine Trendyol'dan aldığım borik asit tozunu koydum, geceleri yatmadan bir tane attım ama düzenli yapmadım. Ertesi güne ne koku ne akıntı hiçbir şey kalmıyor inanın akıntınız böyle su gibi oluyor tertemiz.

Kendime kadınlara özel prebiyotiklerden söyledim, parasına da takılmıyorum artık kendime çanta ayakkabı almak yerine bunları alır oldum. Günlük ped kullanmıyorum ve adet dönemlerimde adet kabı kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır.

Şimdi ben bunları uzun uzun neden yazdım, öncelikle derdimi paylaşıp rahatlamak istedim :) İkincisi Trendyol'dan kendime içi boş şeffaf kapsüller söyledim ve bu borik asit işini düzenli hale getirip kullanmaya başlayacağım. Buradan hepinizi de bilgilendireceğim. Bu arada ilk 14 gün düzenli kullanıp sonradan haftada 1-2 kullanmaya başlayacağım. 2 kutu neopenotran fiyatına 100 tane borik asit fitili hazırlayabiliyorum neredeyse o yüzden çok hesaplı. Kullandığımız rezil antibiyotiklerden daha fazla zararlı olduğunu düşünmüyorum bu borik asidin, solüsyonları göze bile uygulanıyor.

Umarım bu derdim biter ve herkese faydalı olurum. HPV ve HSV ile ilgili sorularınız olursa da yanıtlarım seve seve.
Merhaba, sağlığınız ne aşamada

@esrasahinji A Araf3372 kusura bakmayın çok bakamıyorum buraya. içi boş jelatin kapsül alıp içine borik asit doldurdum ama medikal borik asit. internetten uzunca araştırdıktan ve doktoruma danıştıktan sonra yaptım bunu. benim aldığım şeyler şu an internette yok eczanenize sorabilirsiniz.
7-8 ay oldu tekrarlamadı çok şükür tamamen mantar, akıntı ve kokudan kurtuldum.

@esrasahinji A Araf3372 kusura bakmayın çok bakamıyorum buraya. içi boş jelatin kapsül alıp içine borik asit doldurdum ama medikal borik asit. internetten uzunca araştırdıktan ve doktoruma danıştıktan sonra yaptım bunu. benim aldığım şeyler şu an internette yok eczanenize sorabilirsiniz.
Teşekkürler cevabın için bulmaya çalışıcam inşallah şimdilik eczaneden yaptırdım onu denicem şifa bulurum diye umuyorum yazınız umut oldu bana

Aldığın ürünlerin markasını yada görseli ni hatırlıyor musun

Eklentiler

• Screenshot_20230303_093555_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230303_093555_com.android.chrome.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 115
Çok sevindim kurtulmanıza. Ben de akıntıdan kurtuldum ama cin1 ile başbaşayım:KK43: ondan da kurtulursam rahata erişeceğim

Merhaba kızlar son durumlarınız nedir acaba? sanırım ben de şekeri süt ürünlerini komple kesicem. Fitiller o anlık yok ediyor tekrar ediyor. Floramızı sağlıklı tutmak lazım probiyotik ve vitamin takviye alsamda beslenmemi düzeltmezsem sonuç alamayacağım sanırım. Bir kere bulaştımı gitmek bilmiyor. Kuru temizde tutuyorum özellikle şekerli bir şey içersem ya da yersem coşuyor. Doktora sarımsağı sormadım zaten cesaret edemem. Sirkeyle bile içerisini yıkama yakar tahriş olur diyor. Günlük pedlerde akıntıyı arttırıyormuş kullanmıyorum artık. Az da olsa hep var. Borik asitli yıkama suyu rahatlatıyor. Okuduğum kitapta borik asitin hücreleri öldürdüğü yazıyor yani yararlı bakterilerde ölüyormuş. Jen gunter/ vajina kitabı adı. Kendi doktorum asidik olduğunu iyi olduğunu söylüyor. Son çare yinede veriliyormuş. Bağışıklığı hep güçlü tutmak lazım. Fitille ilaçla nereye kadar. Vajinamız nemli ıslak olduğundan mantarlar en çok ıslak ortamları severmiş zaten ekstra inatçı çıkıyor.
Ben bebek sanpuaniyla dışarıdan yıkayıp kurtuldum duzenli

Merhaba geçmeyen bv ve vajinal mantar için borik asit tedavisi sürecini anlattığınız yazınızı okudum ben o kadar kafama takıyorum ki artık araştırmaktann okumaktan kafayı yemek üzereyim siz şimdi nasılsıniz faydası oldu mu gerçekten. Benim de bir yıl önce başladı sari igrenc kokulu bir akinti ozellikle cinsel ilişkiden sonra daha kötü kokulu bir hal alıyor ve cinsel iliskiden sonra gelen bu akıntı vajinamda batma yapıyordu. Rutin olarak zaten 1 yıldır bu sarı akintim var kokusu bana bile geliyor günlük hayatımda.ilk gidisimde enfeksiyon var dediler ama ilaç kullanamadım iki kere daha gittim bir kere test yapıldi vajinalı kültür ve idrar onlar da temiz çıkmisti ama yine de ben sizin yazdığınız o açların birçoğunu kullanmıştım. fayda etmedi adetten sonra gene eski haline döndü cinsel ilişkiden yaşadığımda da geri dönüyor. Aynı sikayetler. Şimdi borik asit kullanılamaz bv mi var mantar mi bilmiyorum eczaneci arkadaşım şikayetlerin mantar şikayeti diyo ama testte cikmadi diyorsun ben anlamadim bu işten diyor borik asit bv da iyi gelirmi acaba

Hayır şu an için yaptırmadım, smearlerim temiz çıkıyor şüphelenmedim bu güne kadar ama bakarım.

Borik asidi 5. gün atmadım ve reglime de 1 gün kaldığı için hafiften koku başladı sanki. İnternette uzun uzun araştırdım, deri yoluyla emilip kana karışması neredeyse imkansızmış. Derinizde açık yara olması lazım, bu sebeple lütfen vajina içinde veya dışında yara şüphesi olanlar borik asit fitillerini kullanmasın. Bu da okuduğum makaleden alıntı : Çocuklar, yetişkin insanlar, tavşanlar ve fareler üzerinde yapılan pek çok araştırma ile borun deri (hasar görmemiş) yoluyla emiliminin olmadığı rapor edilmiştir"

Buna ek olarak bence borik asit 14 gün kullanıldıktan sonra üstüne bir de 14 gün VagiFlora kullanıp laktobasil desteği yapılabilir. Yararlı bakteriler de yerine konmuş olur. Ama ben artık o iğrenç kokuyu duymaktansa borik asit kullanmayı tercih ediyorum. Ayrıca yabancı okuduğum bir makalede de vajina iç duvarlarının mikrobiyolojik yapısının bozulduğundan ve bunun iyileşmesinin imkansız olduğundan bahsediliyordu. Belki de bizde böyle bir durum var ve bu yüzden bunu yaşıyoruz. Artık gerçekten tüm umutlarımı kaybediyorum, borik asit düzenli kullanılacak mecbur yoksa bir faydası yok :KK43:
Vagiflorayi borik asit tedavisi bittikten sonra mi kullandınız

Kızlar sanırım borik asid fitilini eczacıya yaptırmak istiyorum ben de. Kökünü kazımadan olmayacak. Ayrıca bana kalırsa bakteriyelde sorunum var sarımsı akıntım(kültürde candida çıktı sadece) şöyle ki, yabancı forumları okudum. Belki birinize fayda eder diye yazıyorum. Borik asit %50 yurtdışında daha kolay bulunuyor o fitiller kimisinin geçirmiş kimisini sadece rahatlatmış. Ben de siz de eminim kalıcı çözüm istiyoruz. Kurtulan kadınlar günde 2000d3 vitamini kullanmışlar. Yani sadece d vitamini. Bakteriyel vajinoza dair bilimsel araştırması da var. Tedaviye destek yani. Onun dışında folik asit800mg geçeni okudum. +b + c vitamin alıp rahatlayanlarıda okudum. Bir de bir kadın içilebilir kil içip kurtulmuş (vücudu alkalı yapar), biotinin mayayı yok ettiğini söyleyenler vardı. Bir de orda ph düzenleyici tamponlar varmış onu es geçiyorum. Düşündüğümde benm 2 sene önce d vitaminim çok yüksekti başka hastalığım vardı. Cidden şuan tedavi olmama rağmen devam eden akıntılarım o zaman yoktu daha rahattım. D ve folik asiti ayrıca kesinlikle bir probiyotik takviye eklemeninizi öneririm. Yinede doktora danışın tabii. Vücumuzda yolunda gitmeyen bir şeyler var. Çözmeden düzeleceği yok. Elma sirkesi de için. Şeker yemeyin. Kahveden de vazgeçenler olmuş ben henüz vazgeçemedim. Kızılcık suyuda asidik yapar rahatlatır.

E esin1221 C Cicekliresim kızlar selam. evet ben TAMAMEN kurtuldum. ve sadece borik asit fitilleri sayesinde. arada sadece ağızdan probiyotik kullandım. aldığım borik asit ürününü şu an hiçbir yerde bulamıyorum, ama benimkisi bir ilaç şirketinin ürünüydü. o yüzden sizleri de yanlış yönlendirmek istemiyorum piyasada çok fazla borik asit ürünü var. eczacınıza ve doktorunuza sorarsanız (doktorlar maalesef pek bilinçli değil ama) belki size yardımcı olurlar.
ben de 10-15 tane yabancı makale okuduktan sonra borik asit kullanmaya karar verdim ama yan etkilerini göze aldım tabi ki.

Cildinizde açık yara, hassasiyet vb olmaması lazım. eğer varsa yan etki gösterebilir bu yüzden doktora görünmeden kendi başınıza iş yapmamanızı öneririm.

benim canıma artık tak eden şikayet sarı kokulu akıntı ve ilişki esnasında/sonrasında bitmek bilmeyen yanma batma şikayetiydi. gerçekten çok çok şükür hepsinden kurtuldum kabus gibiydi ama bitti şu an tertemiz şeffaf/beyaz akıntım var. kaşıntı ve ilişki sonrası şişme batma acı hissi tamamen bitti.

bu süreçte cinsel ilişkiden kaçınmanız çok daha iyi olacaktır. bir de ağızdan alınan tüm medikal ilaçları bıraktım. yani en son kim bilir ne zaman flucan ya da antibiyotik kullandım bilmiyorum. onları ne kadar kullanırsanız durum o kadar vahim hal alıyor gibi :KK43:

Merhaba geçmeyen bv ve vajinal mantar için borik asit tedavisi sürecini anlattığınız yazınızı okudum ben o kadar kafama takıyorum ki artık araştırmaktann okumaktan kafayı yemek üzereyim siz şimdi nasılsıniz faydası oldu mu gerçekten. Benim de bir yıl önce başladı sari igrenc kokulu bir akinti ozellikle cinsel ilişkiden sonra daha kötü kokulu bir hal alıyor ve cinsel iliskiden sonra gelen bu akıntı vajinamda batma yapıyordu. Rutin olarak zaten 1 yıldır bu sarı akintim var kokusu bana bile geliyor günlük hayatımda.ilk gidisimde enfeksiyon var dediler ama ilaç kullanamadım iki kere daha gittim bir kere test yapıldi vajinalı kültür ve idrar onlar da temiz çıkmisti ama yine de ben sizin yazdığınız o açların birçoğunu kullanmıştım. fayda etmedi adetten sonra gene eski haline döndü cinsel ilişkiden yaşadığımda da geri dönüyor. Aynı sikayetler. Şimdi borik asit kullanılamaz bv mi var mantar mi bilmiyorum eczaneci arkadaşım şikayetlerin mantar şikayeti diyo ama testte cikmadi diyorsun ben anlamadim bu işten diyor borik asit bv da iyi gelirmi acaba
Ben 15 gündür kullanıyorum ve çok rahatım şimdilik 3 aylık tedavi bu borik asit fitili eczacı öyle söyledi inşallah bu şekilde devam eder

Canpark’taki eczanede borik asit fiyatını bilen var mı? Veya güvenilir medikal borik asit alabileceğimiz bir yer önerisi?

E esin1221 C Cicekliresim kızlar selam. evet ben TAMAMEN kurtuldum. ve sadece borik asit fitilleri sayesinde. arada sadece ağızdan probiyotik kullandım. aldığım borik asit ürününü şu an hiçbir yerde bulamıyorum, ama benimkisi bir ilaç şirketinin ürünüydü. o yüzden sizleri de yanlış yönlendirmek istemiyorum piyasada çok fazla borik asit ürünü var. eczacınıza ve doktorunuza sorarsanız (doktorlar maalesef pek bilinçli değil ama) belki size yardımcı olurlar.
ben de 10-15 tane yabancı makale okuduktan sonra borik asit kullanmaya karar verdim ama yan etkilerini göze aldım tabi ki.

Cildinizde açık yara, hassasiyet vb olmaması lazım. eğer varsa yan etki gösterebilir bu yüzden doktora görünmeden kendi başınıza iş yapmamanızı öneririm.

benim canıma artık tak eden şikayet sarı kokulu akıntı ve ilişki esnasında/sonrasında bitmek bilmeyen yanma batma şikayetiydi. gerçekten çok çok şükür hepsinden kurtuldum kabus gibiydi ama bitti şu an tertemiz şeffaf/beyaz akıntım var. kaşıntı ve ilişki sonrası şişme batma acı hissi tamamen bitti.

bu süreçte cinsel ilişkiden kaçınmanız çok daha iyi olacaktır. bir de ağızdan alınan tüm medikal ilaçları bıraktım. yani en son kim bilir ne zaman flucan ya da antibiyotik kullandım bilmiyorum. onları ne kadar kullanırsanız durum o kadar vahim hal alıyor gibi :KK43:
Ne kadar süre günde kaç kez kullandınız? Lattawn ovul mü?

X