Yıllardır görüşmediğim kardeşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cokmuzor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2020
1.202
2.522
Şimdi çok uzun bir konu , sizi boğmamak için ayrıntıya fazla girmeyecegım. Kısaca hayatta tek kardesım , o zaman sevgılısı su an eşi olan kız ile zamanında ters düştüm diye bana bilendi ve normal konuşup kapattığım bir telefon sonrası bir daha tele çıkmadı mesajlarıma cevap vermedi . Ben uzun süre annemle haber gönderip , yeğenı ile en azından görüşmesini istedim çünkü cocuk onu soruyordu ama o asla geri dönüş yapmadı . Bır yıl sonra çocukla konuşmak istedi ama cocuk yaşı gereği Artık unutmuştu. Buna rağmen ben konuşmasını istedim , hatta bı sure konuşturdum bıle ama asla benımle bir iletişimi olmadı , cocuk telefonda annem covid gecırıyor çok hasta dayı demesine rağmen oralı bile olmadı , hıc önemsemedim , çocukla iletişimi iyi olsun yeter dedim çünkü çocuğun suçu yok, en sonunda anneme attıgı bır mesajı tesadüfen gördüm.Anneme aynen “ sesın kötü gelıyor , o mal dangalak yanında mı sana bişey mi dedi gerizelalı “ yazmış . Ve ben süreklı görüntülü sekılde onları görüştürdüğüm bir dönemde yazmış bunu.. zaten kibirli birisi olduğunu biliyordum sonuçta tanıyorum onu kardeşim ama artık içimde bir yer çok derinden kırıldı…. Bunun üzerine çocuğumun gorusmesını istemedim . Zaten kendısı de esı de benımle asla muhatap olmayıp sadece çocukla görüşmek istediler bı kaç defa . Ama arkamdan dangalak kelımesi edilince daha fazla kayıtsız kalamadım . Bugun annemler geldı yıne aradı , cocuk ta görüşmek istememiş ona rağmen babama ısrar edip illa bir göreyim dıyor , bende lütfen artık zorlamayın dedım . Siz olsaydınız aptal yerine konulmanızı görmezden gelıp , bır buçuk yıl aramayıp sonra nedense bır yeğen türküsü tutturmuş kardesınıze ne tutumda olurdunuz? Bu arada biz toplamda üç yıl oldu görüşmüyoruz . Defalarca ben ayağına gidip düzelttim ama artık zerre kadar içimden gelmiyor benı bu kadar istemeyen kardeşe karşı zamanla sanırım kalbim soğudu .. şimdi ben kötü bir anne miyim. Anneme o iyi bir anne olsa cocugunu dayısıyla ne olursa olsun görüştürürdü demiş . Maalesef sanırım ben bu kadar iyi bir insan değilim..

Son düzenleme:
O size dangalak derken anneniz ne yapmis?

Ben olsam cocugumu dengesiz insanlarla gorusturup psikolojisibi bozmam. Biri kucuk cocugumu istedigi zaman gorup baska zaman gorusmeyi kesemez. Zaten biri hayatindan ciktiysa tekrar hayatina sokmam.
Annem güya öyle deme ablana diyormuş , bana sınırlıymış ondan öyle demişmiş sankı mecburum . Kızgın. Olduğu için bir sene aramamış

Şimdi çok uzun bir konu , sizi boğmamak için ayrıntıya fazla girmeyecegım. Kısaca hayatta tek kardesım , o zaman sevgılısı su an eşi olan kız ile zamanında ters düştüm diye bana bilendi ve normal konuşup kapattığım bir telefon sonrası bir daha tele çıkmadı mesajlarıma cevap vermedi . Ben uzun süre annemle haber gönderip , yeğenı ile en azından görüşmesini istedim çünkü cocuk onu soruyordu ama o asla geri dönüş yapmadı . Bır yıl sonra çocukla konuşmak istedi ama cocuk yaşı gereği Artık unutmuştu. Buna rağmen ben konuşmasını istedim , hatta bı sure konuşturdum bıle ama asla benımle bir iletişimi olmadı , cocuk telefonda annem covid gecırıyor çok hasta dayı demesine rağmen oralı bile olmadı , hıc önemsemedim , çocukla iletişimi iyi olsun yeter dedim çünkü çocuğun suçu yok, en sonunda anneme attıgı bır mesajı tesadüfen gördüm.Anneme aynen “ sesın kötü gelıyor , o mal dangalak yanında mı sana bişey mi dedi gerizelalı “ yazmış . Ve ben süreklı görüntülü sekılde onları görüştürdüğüm bir dönemde yazmış bunu.. zaten kibirli birisi olduğunu biliyordum sonuçta tanıyorum onu kardeşim ama artık içimde bir yer çok derinden kırıldı…. Bunun üzerine çocuğumun gorusmesını istemedim . Zaten kendısı de esı de benımle asla muhatap olmayıp sadece çocukla görüşmek istediler bı kaç defa . Ama arkamdan dangalak kelımesi edilince daha fazla kayıtsız kalamadım . Bugun annemler geldı yıne aradı , cocuk ta görüşmek istememiş ona rağmen babama ısrar edip illa bir göreyim dıyor , bende lütfen artık zorlamayın dedım . Siz olsaydınız aptal yerine konulmanızı görmezden gelıp , bır buçuk yıl aramayıp sonra nedense bır yeğen türküsü tutturmuş kardesınıze ne tutumda olurdunuz? Bu arada biz toplamda üç yıl oldu görüşmüyoruz . Defalarca ben ayağına gidip düzelttim ama artık zerre kadar içimden gelmiyor benı bu kadar istemeyen kardeşe karşı zamanla sanırım kalbim soğudu .. şimdi ben kötü bir anne miyim. Anneme o iyi bir anne olsa cocugunu dayısıyla ne olursa olsun görüştürürdü demiş . Maalesef sanırım ben bu kadar iyi bir insan değilim..
Valla çocuğunuza dayı lazım değil.
Ne demeye gösteriyorsunuz ki zaten gerizekalı demeden evvel bile Gostermemeniz lazimdi🤷

Kardeşin senin hakkında yazdığı o msji gördüğünü bilmeli.Ardindan öyle kardeşe okkalı bir s...ktir çekip çocuğunu da görüşturme.Vicdan falan da yapma o kardeş falan değil.

Neden küstüğünüzü söyleseniz daha sağlıklı yorum yapılır aslında. Neyse ben konuyu bırakayım şuraya:

En dogrusu nedir..

Bence siz zamanında yanlış yapmışsınız onlara. Belki yeğen bahanesiyle bu sefer aranızdaki buzlar erir. Onlar sevgiliyken gidip kızın ailesine kızınız oğlumuzla görüşüyor, tatile gidiyor vs diye üstünüze vazife olmayan şekilde haber vermişsiniz.
bence yaptığınız gerçekten çok yanlış bir şey. O yüzden alttan almanız gereken kişinin siz olduğunu düşünüyorum

Ayrıca siz burdaki yazılarınızda kardeşinize karaktersiz falan demişsiniz. O sizin arkasından söylediğiniz hakaretleri görmedi diye siz masum olmuyosunuz

Son düzenleme:
Neden küstüğünüzü söyleseniz daha sağlıklı yorum yapılır aslında. Neyse ben konuyu bırakayım şuraya:

En dogrusu nedir..

Bence siz zamanında yanlış yapmışsınız onlara. Belki yeğen bahanesiyle bu sefer aranızdaki buzlar erir. Çünkü bence yaptığınız gerçekten çok yanlış bir şey. O yüzden alttan almanız gereken kişinin siz olduğunu düşünüyorum
Gerizekalı diyen ben değilim yanlış okudunuz sanırım

Siz kendi açınızdan yazmışsınız doğal olarak ama kardesinize karşı çok mu haksızsiniz acaba ki sizi affedemiyor? Ama böyle bile olsa ben de çocuğumla bu şekilde gorusturmezdim açıkçası, çok da lazım değil böyle dayı

Anneniz hayatınız boyunca sizi kayıran biri olmus zaten. Kardesiniz doguncada size bakamam diyip anneannenize göndermis annenizi tanıyamamıssınız. Güclü bir bagınız yok.

Neden bu kadar üstüne düşüyorsunuz? Evladınız var dayısı olsa ne olmasa ne siz izinizi kaybettirin ve uzaklasın.

Dört tane dayım var ha yok ha var. Neyine anlam yüklediniz bu kadar dayılığın anlamadım. Dertsiz başa dert arıyorsunuz ya görüşmeyin olsun bitsin.
Benim de 3 tane var birini en son ilkokul 5te gördüm mesela. 1 sene aramayan dayı sonra arasa da gorusturmem. Çocuk da unutmuş zaten.

Annem güya öyle deme ablana diyormuş , bana sınırlıymış ondan öyle demişmiş sankı mecburum . Kızgın. Olduğu için bir sene aramamış
Tamam o size sinirliyken dangalak diyebiliyorsa siz de sinirli olduğunuz için görüştürmeyebilirsiniz. Anneniz ona annayış gösterdiyse size de göstermeli. Ayrıca kimseye iyi insan - iyi anne olma borcunuz yok. Anneliği bununla ölçmesin.
Yarın öbür gün size yine kızıp çocukla bağını kopartmayacağı ne malum

ne saçma soru.
erkek kardeşiniz olmasaydı çocuğunuzun dayısı olmayacaktı zaten. bir çok erkek kardeş sahibi olmayan kadın gibi yani.
hepimiz kötü anneyiz desene..

Tamam o size sinirliyken dangalak diyebiliyorsa siz de sinirli olduğunuz için görüştürmeyebilirsiniz. Anneniz ona annayış gösterdiyse size de göstermeli. Ayrıca kimseye iyi insan - iyi anne olma borcunuz yok. Anneliği bununla ölçmesin.
Yarın öbür gün size yine kızıp çocukla bağını kopartmayacağı ne malum
Bununla mı kötü anne oluyorum , ne kolaymış kötü anne olmak . Hemen damgalamış benı kötü anne olarak , tam tersine annesine mal dangalak diyen bir kardeşle görüştürmek ne kadar sağlıklı ? Hem çok saçma degıl mı benımle konuşmuyor üstüne hakaret edıyor ama çocuğumla konuşuyor ?

Annemde bizi surekli babam tarafiyla aman halaniz aman amcaniz diye diye görüşturdu, ilk zamanlar k3ndileri gorusmek istedi sonra biz buyudukce hala amca tanidik tabi, gorusmek istemediklerinde kalbimiz daha cok kirildi.
Kardesinizle hic gorusmeyecekseniz bosa cocugunuzu zorlamayin.

Aranızda ne geçti de bu küslük oldu onu da yazmalısınız. Olaylara sizin tarafınızdan bakıp yorum yapmamız pek de adil olmaz. Kimsede kardeşine sudan sebepten bunca yıl küs kalmaz.

Annemde bizi surekli babam tarafiyla aman halaniz aman amcaniz diye diye görüşturdu, ilk zamanlar k3ndileri gorusmek istedi sonra biz buyudukce hala amca tanidik tabi, gorusmek istemediklerinde kalbimiz daha cok kirildi.
Kardesinizle hic gorusmeyecekseniz bosa cocugunuzu zorlamayin.
Ben zorlamıyorum , çocuğum da öyle aşırı bi hevesli degıl annemler zorluyor , ama anladılar artık diye düşünüyorum konuştum , bu benı kötü anne yapıyorsa da yapsın ben kendımı gayet iyi biliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X