Yine amcalarımız bizi dolandırdı

Bu kadar kolay olmuyor maalesef görüşmediğimiz zamanlar da oldu birazcık düzelip tekrar aynısı oluyor
Arkadaşlar haklı. Hiçbir şey kolay değil zaten. Ya zor yolu tercih edip babanıza seçimlerinin sonucunu göstereceksiniz ya da böyle gelip böyle gidecek, siz de kendi kendinize dert ettiğiniz halinizle el elde baş başta kalacaksınız. İleride babanız parasız pulsuz bakıma muhtaç hale gelirse sinir küpü halinde onun için çabalayacaksınız.

Veren baba veriyorda alan yüzsüzler nasıl alıyor sürekli sürekli bu adamdan para.kes irtibatı hepsiyle.bir iş bul çalış

nasıl babam artık gerçekleri görecek? Ne zaman ailesinin ben ve abim olduğunu anlayacak
Bunun cevabı hiç şaşmaz
Elden ayaktan düşünce, saçacak para kalmayınca kardeşleri direk sırt çevirdiği zaman.
İşte o zaman gerçekleri görecek ve kendisine bakmakla yükümlü evlatları olduğunu hatırlayacak.

Banizla gorusmeyi kesin ,yaslanincada onlar bakar sana diyin .ne demek kuzene baiye laip kendi oz kizini ortada birakmak .lain kartini catir vatir yiyin sizin borclari odesin milletinkini odeyecegine.sadic ne ayrica sacmalik .bide niye amcayi sadic yaptiniz madem babanizi yoluyor ?

Zaten sağdıcı damat seçmiyor mu? Amcayı babanız mı seçmiş? Amcanız için para saçılacak yeni bir bahane olmuş. Hadi amca sağdıçmış kızı neymiş, çok saçma bahaneler. Böyle bir muamele görsem yıllar önce silmiş olurdum babamı. Böyle insanların çocuklarını hakettiklerini düşünmüyorum, elinize düşerse de eminim kıyamayıp bakarsınız onun size yaptıklarını siz ona yapamazsınız malesef. O paralarını saçtığı kişiler de yüzüne bile bakmaz.

Yani bize iyi olmasa da seviyoruz 😞 bazı bağlar kopmuyor konuşmuyoruz senelerce belki ama geri babasıyla iyi olan birini görüp çok üzülüyoruz
Malım olsun da size mi düşsün diyebilecek biri için üzülmek mi?
Ya yapmayın Allah aşkına. Adam açık açık malım mülküm size kalmasın diye sağa sola saçıyorum demiş siz hala üzülüyorum şu bu.
Tamam herşey para pul değil ama sizi bu denli değersiz gören birine de ders lazım hemde kallavisinden.
Görüşmeyin,o sizi evlat yerine koymuyor ki.

Size mi yedirecektim diye aşağılayıcı konuşan babanın parasını zorla almak lazım kardeşinizin sizin yaşlar kaç eğitim nafakası diye bir şey var ergen olmasanız bile okuyorsanız bunu talep edebilirsiniz.
Öyle yedirilmez böyle yedirilir.

Size mi yedirecektim diye aşağılayıcı konuşan babanın parasını zorla almak lazım kardeşinizin sizin yaşlar kaç eğitim nafakası diye bir şey var ergen olmasanız bile okuyorsanız bunu talep edebilirsiniz.
Öyle yedirilmez böyle yedirilir.
Ben yeni üni mezunuyum abim de büyük zaten küçük değiliz. Babam onu derken güya şaka yapıyor gülerek söylüyor biz umursamıyoruz tavırlarını sadece aklı başına gelsin istiyoruz

Malım olsun da size mi düşsün diyebilecek biri için üzülmek mi?
Ya yapmayın Allah aşkına. Adam açık açık malım mülküm size kalmasın diye sağa sola saçıyorum demiş siz hala üzülüyorum şu bu.
Tamam herşey para pul değil ama sizi bu denli değersiz gören birine de ders lazım hemde kallavisinden.
Görüşmeyin,o sizi evlat yerine koymuyor ki.
Yıllarca görüşmediğimiz oldu babam düzelip aynısı oluyor

Ben yeni üni mezunuyum abim de büyük zaten küçük değiliz. Babam onu derken güya şaka yapıyor gülerek söylüyor biz umursamıyoruz tavırlarını sadece aklı başına gelsin istiyoruz
İş bulamamışsanız 25 yaşını bile geçseniz nafaka hakkınız var yine de babanızdan bilginiz olsun..

Merak etmeyin elden ayaktan düşünce, parası kalmayınca sizin kapınıza gelir.
Parası sağlığı olduğu müddetçe amcalarınıza kuzenlerinize yağdırmaya devam edecek.
Param olsunda size mi kalsın demek ne demek yerinizde olsam bayram mesajını bile esirgerim böyle adamdan

Yıllarca görüşmediğimiz oldu babam düzelip aynısı oluyor
Tamam işte sizin için dış kapının mandalı olsun artık bu adam. Baba demeye bin şahit ister.
Ne hali varsa görsün.
Aklı başına gelmez büyük bir musibet yaşayıp çevresinde kimseyi bulamadan zaten.
Ben olsam görüşmez,hayatıma müdahil olmasını da istemezdim ki babamı kaybetmiş bir insan olarak söylüyorum bunu da. Tamam baba ama sizde üvey evladı değilsiniz. Konuşma ve davranış şekli çok sevimsiz.

Günaydın öncelikle herkese konuyu çok uzatmadan yazacağım nasıl çözeceğiz bu durumu bilmiyorum ama kendimi bildim bileli bir amcam tarafından sürekli yönetiliriz. Çünkü babamın kendi fikri yoktur. ev kötüsü el iyisidir. Küçükken yazlığımıza gelir bizim yatakları kendileri kullanır biz yer yatağında yatardık bir araba alacak olsak asla izin verilmez sonra kendileri o arabayı alırdı vs vs. Evimizi bunu siz satın der elimizden alır biz kirada otururduk.

Gel gelelim annem kendini yetiştirmiş biri olduğundan babama daha katlanmadı ve ayrıldılar ama hala babamla iletişimleri sürüyor bizim için.

2 hafta sonra abimin düğünü var babam sırf sadıç diye amcama çok yüklü bir miktar para vermiş o parayla biz bir salon daha tutardık öyle düşünün. Şok olduk dedik neden verdin baba diyor sadıç olduğu için. Neyse kendi paran ne diyelim dedik şimdi de başka bir amcamın damadı kumar oynamış diye 50 bin babamdan istemiş ( borç değil) babama bak abim evleniyor borçları var bir evleri yok biriktirir ev alırız verme diyoruz bize hakaret ediyor siz karışmayın kafanız çalışmıyor vs diyor. Bu arada yengem evden çıkarken organizasyon istedi diye yengemi arayıp ben ona o kadar para vermem diyerek kıza hakaret vari konuşmuş.

Daha sayamayacağım nice olaylar en basiti ben bir abiye almam için dahi para vermedi ama amcamın kızına para verip git abiye al dedi ( sorunca da onlar sadıç cevabını veriyor ne alakaysa) neyse kendim çalışıp her şeyimi aldım ama babam bize hiçbir şey yapmayıp ev kötüsü el iyisi olmaya devam ediyor. Annemler Ayrı olsalar da iletişimiz hala devam ediyor normal aileler gibi sadece evlerimiz ayrı bu arada. Kendisi evli de değil ne yapacağız bilmiyorum amcalarım her sene kazanılan ortak paradan babamdan isterler dükkan açıcaz diyerek babam hemen verir ve geri istemez ve sadece kendisi yerinde sayıyor hala diğerleri dükkan açtı ev aldı. Babama seni dolandırıyorlar bak verme bu parayı sen kazandın senin emeğin desek de sizene karışmayın size mi düştü benim çok malım olsun da nolsun size mi düşsün diye hakaret ediyor ne yapacağız biz bu adamla bilmiyorum 😞 benim düzgün bir işim bile yok bana aylık çok komik bi rakam para verdiği için onunla hava atıyor çok soğudum artık babamdan bize sürekli bağırıp çağırıp başkalarına iyi olduğu için çok çok üzülüyorum… nasıl babam artık gerçekleri görecek? Ne zaman ailesinin ben ve abim olduğunu anlayacak bilmiyorum… amcalarımın çocuklarına Babacan davranıp bize sürekli hakaret etmesine dayanamıyorum …
Aman boşver yiyip bitirsinler babanı

Hadi babayı anladım o artık değişmez de abiniz neden sağdıç olmasını kabul etmiş onu anlamadım. Ben kıyamet kopartırdım. Hele ki parayı oraya saçıp benim müstakbel eşimi arayıp para için saçma sapan konuşuyorsa bi de...

O amcaya utanmıyor musun babamın parasını yemeye diyemiyor musunuz? Güzel bir cinnet her şeyi çözer rezil edin herkesin içinde. Babaya da yaşlanıp elden ayaktan düşünce sakın kapıma gelme kardeşlerinle çocukları baksın sana diyin. Hatta yasal zemin ne bilmiyorum ama savurganlık kısıtlanma nedeni değil mi bunu bir araştırın. Babamın parası diye düşünmeyin sizin kardeşlerinizin rızkı o paralar. Burada aksini söyleyen çok olur kendi parası sizi ilgilendirmez diye ama öyle bir dünya yok önce kendi dünyaya getirdiklerine bakacaksın.

Yarın para bittiğinde amcanlar tekmeyi basacak baban da ne yapayım öyle oldu diye konuşacak emin ol olan yine size olacak kimseye güle oynaya yedirmem babamın parasını valla. Siz de yedirmeyin sizden çekinsinler.

X