Yok sayılmak...

İşte kültür farklılığı deniyor buna kına gecesinde kadınlar toplanır o gece uyunmaz eğlence olur size göre müsriflik başkasına göre gerekli istenilen bir şey olabiliyor bnde istemedim ama isteyene yapamazsın demek bana yanlış geliyor bu gösteriş merakı değil çünkü yapılan normal bir etkinlik bana göre
Kultur farki evliliklerde fedakarliklar olmali
O derse benim kulturum bu
Bu derse benim kulturum bu
E arkades git kendi kulturunden birini al ozaman

Ben de cok dugun kına meraklisi bi insan degilim kuzenlerimin falan bile dugune gitmemisimdir. Ama kendi düğünüm kınam olsun isterim.

bunu söyledikten sonra kına isterim demen abes kaçmış , sende sevgilinde ikinizde ağaç koğudundanmı çıktınız ,

annanız babanızın hiçmi katkısı olmayacak , nasıl bir düşünce yapınız var ben gerçekten anlamıyorum ,

Hayatta herkesin öncelikleri farklı, konu sahibesi yeni eşya yerine düğün tercih ediyorsa bu onun kendi seçimi saygı duymak zorundayız. Neden eşya istemiyorsun diye burda taşlayamayız, paranı harcama diyemeyiz, düğünü bırak eşya al yazamayız. Konu sahibesi zaten eşyamız var onları koyup kullanıcam demiş.

Bunu beştir yazıyorum artık, konu sahibesi düğün seviyor yapmak istiyor. Konu da konu sahibesainin parayı nereye yatıracağı değil ki burası bizi hiç ilgilendirmez, adamın içinde bulunduğu acaip tavırlar.
damadın fikirlerinin önemi yokmu

Hah işte bunu diyorum konu sahibi bu isteği saçma bulmayacak onun isteğine değer verecek birini bulmalı aynı frekansta değiller
Aynı frekansta olmamaları, aynı kültüre sahip olmamaları, adamın konu sahibinin isteklerini saçma bulması adamı kötü biri yapmaz. Siz hariç bir çoğumuz saçma bulduk gördüğünüz gibi.

Bence herkes kendi kültüründen biriyle değil kendi kafa yapısına uygun biriyle evlensin.
Hih iste bu
Ben ve esim ne ayni kulturdeniz nede ayni Memleket aramizda 7 saat var
Gurbette yasamanin kulturude var, yani 3kultur arasindayiz ikimizde
Ama kafa yapimiz uyuyo biz ikimiz karar verdik
Babama kalsa turkiyede hem onun orda hem bizim orda dugun olacakdi
Biz burda nikah sonrasi restoran kapadik sayili insan cagirdik a dan z ye cok iligili olundu yemegi tatlisi oyunu (100 kisi yoktuk bile)
Esya almadik cunku ikimizinde esyasi vardi (kendi kullandigimiz), ayri sehirlerdeydik orta yolu kendimiz karar verdik. Zamanla eskimis olan esyalari yeniledik.
Yani onun kulturunden gitsem baska benim kulturumden gitsem baska.... Biz kendimiz karar verdik herseye...

heh kafalarıda uymuyor zaten
oncekı konusuda buna ıspat bu konuda
Vallahi konuda bi yerde anlaştık :KK70:
kesinlikle aynı fikirdeyim.
Bizde de kıınayı düğünü aynı gün ailem yaptı çünkü yapmak istiyorlardı bizim burada önemli çünkü düğün yapmak kına yapmak benim için dünyanın en önemli aktivitesi değil olmasa üzülürdüm ama diretmezdim. Olmasını isteyeni de yadırgamıyorum kültürümüzde var çünkü ve önemlidir.

Bu yüzden aynı şekilde önemseyecek ya da önemsediğin bu şeye saygı duyacak biriyle birlikte olmak lazım . Bu çiftin öncelikleri çok farklı

Hih iste bu
Ben ve esim ne ayni kulturdeniz nede ayni Memleket aramizda 7 saat var
Gurbette yasamanin kulturude var, yani 3kultur arasindayiz ikimizde
Ama kafa yapimiz uyuyo biz ikimiz karar verdik
Babama kalsa turkiyede hem onun orda hem bizim orda dugun olacakdi
Biz burda nikah sonrasi restoran kapadik sayili insan cagirdik a dan z ye cok iligili olundu yemegi tatlisi oyunu (100 kisi yoktuk bile)
Esya almadik cunku ikimizinde esyasi vardi (kendi kullandigimiz), ayri sehirlerdeydik orta yolu kendimiz karar verdik. Zamanla eskimis olan esyalari yeniledik.
Yani onun kulturunden gitsem baska benim kulturumden gitsem baska.... Biz kendimiz karar verdik herseye...
işte en önemlisi o bizdede öyle oldu

Bizde de kıınayı düğünü aynı gün ailem yaptı çünkü yapmak istiyorlardı bizim burada önemli çünkü düğün yapmak kına yapmak benim için dünyanın en önemli aktivitesi değil olmasa üzülürdüm ama diretmezdim. Olmasını isteyeni de yadırgamıyorum kültürümüzde var çünkü ve önemlidir.

Bu yüzden aynı şekilde önemseyecek ya da önemsediğin bu şeye saygı duyacak biriyle birlikte olmak lazım . Bu çiftin öncelikleri çok farklı
Zaten düğün kıma önemsiz diyen yok millet 2. düğünü saçna gereksiz masraf gördü ki adamı burada haklı buldu. Düğün kıma yapsın ama 2. düğüne gerek yok paralar ağaçtan toplanmıyor

Aynı frekansta olmamaları, aynı kültüre sahip olmamaları, adamın konu sahibinin isteklerini saçma bulması adamı kötü biri yapmaz. Siz hariç bir çoğumuz saçma bulduk gördüğünüz gibi.
ben adam kötü biri demedim ki bana göre adam kendifikirlerini tutturan eş olacağı insanın düşüncelerine önem vermeyen biri
Size göre de konu sahibi anlayışsız biri olabilir

:KK70: zaten bu konuda kına da dugunde yapılacak konu sahıbının ekstra 2. kınası ıcın sevgılısının gorusu gereksız harcama oldugu yonunde ve konu sahıbı diretiyor. kulturumuzde 2 ayrı kına yok parası olan da ısterse 5 tane yapabılır buna karısan yok
konu sahıbı sımdıden para bırıktırsın cok ıstıyorsa kendı kendıne kapı onunde ayrı mahallede ayrı muhtarlık bınasında ayrı sokak eglencesı duzenlesın

:KK70: zaten bu konuda kına da dugunde yapılacak konu sahıbının ekstra 2. kınası ıcın sevgılısının gorusu gereksız harcama oldugu yonunde ve konu sahıbı diretiyor. kulturumuzde 2 ayrı kına yok parası olan da ısterse 5 tane yapabılır buna karısan yok
konu sahıbı sımdıden para bırıktırsın cok ıstıyorsa kendı kendıne kapı onunde ayrı mahallede ayrı muhtarlık bınasında ayrı sokak eglencesı duzenlesın
Konuyla alakasi yokda, sana mesaj atilmiyormu ?

X