Yol Arkadaşım !!!

Esiniz daha adam olamamis malesef.
Ben sorunu sizi ailede gordum, aileniz arkanizda durmadigi icin esiniz de size karsi boyle. İstediyi zaman kavga cikarir, istediyi zaman evden kovar, biliyor zaten geri doneceginizi.
Keske aileniz arkanizda dursa.
Malesef bu evliliyin sonunu gormuyorum ((

Eşin hatalı elbette ama sen de hatalısın. Ben ne diyorsam o dediğinde gülerek Allah Allah deseydin... ya da yemekte kıyma yok dediğinde tamam ben sana yarın bir tabak kavururum demek çok mu zordu. Geçinmeye gönlü olan insanlar böyle yaklaşıyor birbirine. Mesela evlilik yıldönümünde sadece yemeğe götürdü diye can sıkmak biraz fazla bana kalırsa. Bunlar yüzünden boşanılmaz. Ne diyecekti baban “vayyy nasıl benim kızımdan kıyma istersin” falan mı...

o sizi kovdugunda siz onu kovun kilidi degistirin. bir akli basina gelsin.

kac yaşında ki. ne kadar cocukca. hele anne bbay sikayet etmek. anne baban mi illa kizimla evlen demis de onlara sikayet ediyor. anlamıyorsa otursun adam gibi sizinle konussun. elini tasin altina koysun bosanin.

bu yaptıkları cok sacma. siz de onu kovun ki anlasin.

Eşin evrimini daha tamamlayamamış ya da güncellemesi hiç başlamadan bitmiş. Hangi akla hangi mantıkla kardeşini arıyor. Senin vasiye mi ihtiyacın var.Senin kavgandan sen anlatmadığın sürece kime ne .bu nasıl bir beyinsizliktir bu nasıl bir akıl tutulmasıdır anlayamadım. Eşim kardeşimi arayacak anan baban bi yol bulsun biz küsüyoruz diyecek oyle mi. Yok yaaa sen bunun öğretmen olduğundan emin misin. Çop poşetine eşyalarını koy koca olamayan kocanla birlikte koy kapının önüneç Onun yerine evcil al. Sana yoldaş olur onları besle sen

İşin gücünde varmış ne elin adamın ağz kokusunu çekiyosn allah aşkına..seni aşağlyan azarlayan her fırsatta babanın evine git diyen bi adamdan koca olmaz bas tekmeyi gitsin..güçlü bi kadın ol..

Ya ben de şunu anlamıyorum, iki insan evli bile olsa birbirlerine nasıl bu şekilde konuşabiliyor? Hadi konuştular nasıl barışıyorlar? Lafım size değil herkese. Ben olsa affetmem.

Sorsaniza bir dahaki sefere kimin evinden kimi kovuyormus. Begenmiyorsa kendisi toplansin gitsin annesinin evine. Kardesinizi cagirip sizi sikayet etmesi de cok saygisizca. Sizinle konusup cozmesi gerekirdi, ama amaci sorun cozmek degil sizi sindirmek gibi gorunuyor...
Anne ve babası vefat etti ve evin büyük erkek çocuğu şimdiye kadar tüm sorumluluk onda olmuş bu yüzden herkes onun dediğini yaptığı için bende de aynı şeyleri bekliyor

bence kendı içinizde halledın evlılığın ılk yılları çok zordur aılelerı ışın ıçıne katmayın tavsıyem... siz onun aılesı gelınce o sızın aılenız gelınce lutfen ıyı ve hoşgorulu davranın güleryuzlu olun... eşinize sizi evden kovmaması gerektığını anatın gerekırse o gıtsın ... hep iyi niyetlı olun bırakın yanlış yapan taraf o olsun..
Bu evlilikte bir umut var mı yani

Ya ben de şunu anlamıyorum, iki insan evli bile olsa birbirlerine nasıl bu şekilde konuşabiliyor? Hadi konuştular nasıl barışıyorlar? Lafım size değil herkese. Ben olsa affetmem.
Şuan elimde olsa herşeyimi alıp çıkarım ama ailem konusu olunca duruyorum onlar bu kadar üzüntüye dayanamaz

Eşinizin tavırları çok gereksiz ve kaba. Siz de geçmişi çok takan ve affedemeyen birisisiniz. Herkesin evliliğinde sorunlar var, bu sorunları çözebilmek önemli. O şunu yaptı, bu bunu yaptı diye sürekli inatlaşacaksanız zaten bu iş yürümez. Bence sorunlarınızı oturun konuşun.

Eşinize de eğer bir daha ailenizden birisini kavgalarına karıştırır ya da git babanın evine derse bu işin biteceğini. Ama, evi sizin değil onun terkedeceğini söyleyin. Bunların dışında eğer mutlu olmaya gönlünüz varsa sorunlarınızı çözüp, mutlu bir aile olmak istediğinizi belirtin.

Bu hep böyle gitmez.

Bizim bu erkekler gerçekten güvenilmez ve dengesiz. Evlenene kadar asıl yüzlerini göstermiyorlar... Evlendikten sonra da nasılsa evlendim moduna girip saçma sapan hareketler yapıyorlar..
Kesinlikle haklısınız gerçek yüzünü hiç göstermedi o kadar dört dörtlük gösterdi ki. Onada diyorum sevgililik döneminde çok iyi oyunculuk yaptın diye

Adam tam ataerkil öküz ,sizi baskılamaya uğraşıyor ,en kötüsüsiz niye paranızı ona gönderdiniz ?
İlk babana git dediğinde ailenizi karıştırdığında kıyameti koparacaktınız ,
Tedbir koydurun herşeyine varsa altınlarınızı banka kasasına koydurun paranızı geri isteyin ,sırf ailenizi arayıp şikayet etmesi bile boşanma sebebi mahkeme özel hayat paylaşılamaz modunda bakıyor
Bir de namazında niyazında sözde ama yaptığı hareketler ortada

Her ota b* "babanın evine git" diyen adamdan koca olmaz. Sizi bir birey olarak ciddi bile almıyor. Üstüne size baskı kurmak için gerici ailenizi de katıyor. Insallah babası elalemle mutludur kızı mutsuzken.
Ailemin gerici olduğunu nerden çıkardınız
Her ota b* "babanın evine git" diyen adamdan koca olmaz. Sizi bir birey olarak ciddi bile almıyor. Üstüne size baskı kurmak için gerici ailenizi de katıyor. Insallah babası elalemle mutludur kızı mutsuzken.
böyle bir durum olsa sizin aileniz ne yapardı acaba

Çiftlerin kendi aralarındaki sorunları aile üyelerine anlatmaları dehşet itici bir durum. Evlenmeyi bilen insanlar, sadece onları ilgilendiren meseleleri de kendi aralarında halletsinler bir zahmet. Kalkıp kardeşinize niye anlatıyor, kendine yandaş mı arıyor, sizi yererek ego mu şişiriyor, anlaşılır şey değil. Kardeşiniz keşke sizin şikayet edilmenizi dinlemek yerine, ayıp ettiğini söyleyip kalkıp gitseymiş. Eşiniz olamamış bu insan, sizi ailesi olarak benimsememiş, yoksa zırt pırt baba evine git diyemezdi. Kaybetme korkusu da yok herhalde. Bu tavırlardan sonra size sevildiğinizi hissettirebiliyorsa mucize. Ben de buz gibi, geri dönüşü olmaksızın soğurdum ya. Hayat arkadaşı olmak böyle bir şey değil ki.

Siz de konuşun ailenizle bence. En doğrusunu sizden dinlerler çünkü. Ve elalem ne diyecek diye mutsuz bir evliliği sürdürmenizi isteyecek anne&babanın lafının da hükmü yok. İnsan önce evladının mutluluğunuz, huzurunu düşünmeli, elalemin çenesini değil.
Şuan ailemin haberi var hergün akılları bende üzgünler. Ailem bunları hakedecek hiç birşey yapmadı kendimden çok aileme üzülüyorum. Daha 25 yaşımda bunları yaşıyorum o kadar mutsuzum ki

Merhaba arkadaşlar ilk defa buraya konu açıyorum bir hatam olursa affedin... Ben özel bi yerde çalışıyorum eşimde öğretmen. 1 yıllık evliyim eşimle 3 yıldır tanışıyoruz ve 10 aylık ciddi görüşmenin sonunda evlendim. Eşimin evlendikten önce ve sonra birçok özelliğinin anlattığı gibi olmadığını gördüm. Her tartışmamız da hadi baba evine git seni mi çekecem gibi birçok kırıcı cümleler kullanıyordu. Bunun dışında bana yardım eder yüksek lisans, KPSS, ev işleri, yemek konularında bana yardımcı olur. Kurban bayramının 4.günü görümcemin evde olduğu bir gün vazoyu buraya koyalım dedi eşim bende sonra bakarız dedim ardından görümcemin yanında ben ne desem o gibi birşey söyleyince bende sert konuştum ardından odama geldim oda arkamdan geldi sen ne yapıyorsun gibisinden yine defol git babanın evine(normalde de o gün de gidecektim zaten) dedi. Kardeşim gelsin seni götürsün seni mi çekecem artık yeter dedi. Bende artık yeter dedim o cumaya giderken eşyalarımı topladım evi terk ettim. Babamlara geçtim birkaç defa beni aradı cevap vermedim. Babam bir şekilde yeni evlisiniz olur böyle şeyler diyerek eve geçtim. Normalde bitirmekte kararlıydım bu aşamada ama babam birsürü tanıdığımız var ayıp böyle yapma kızım dedi. Eve geri döndüm. Bu süre zarfında aramızda yine sıkıntılar oluyordu eskiden bir çok lafını yutan ben artık onu alttan alamıyordum. O benden daha sabırlı olmaya başlamıştı laflarımın çoğunu yutuyordu. İlgi göstermeye çalışıyordu ama benim aklım hala önceki yaptıklarındaydı eskisi gibi ilgili olamıyordum. Bu hafta bizim evlilik yıl dönümümüz de bende birşeyler yaptım(2 hafta uğraştım) kendisi sadece yemeğe götürünce birkaç gün soğuk davrandım. Ve bunu da atlattık. 2 gün önce niye yemeğin içinde kıyma yok diyerek bir konu açıldı ve yine kavga ettik olay oraya geldi 2 ay öncesine kadar maaşımdan kendi ihtiyacım dışındaki parayı eşime yollardım. Ama baktım ki para birikmiyor diye parayı yollamamaya başladım. Bu zoruna gitmiş ve bunu söyledi bende sana neredeyse 30 milyar para yolladım şimdiye kadar nerde o paralar deyince kavga daha da büyüdü ve hemen gidip kardeşimi aramış ben mutfaktaydım odaya gidince kardeşimle konuştuğunu anladım. Kardeşime eve bir gel yarın senle konuşacaklarım var demiş tabi eşimin yanına gittim ve böyle yapma diye diye o günü bitirdim. Dün kardeşim geldi ve akşam herşeyi anlattı bilmem ben onun kardeşleri geldiğinde soğuk davranıyormuşum (bu arada görümcemin kimsesi yok bir gün bizde bir gün diğer abisinde), bir kavga ettiğimizde bir kaç gün konuşmuyoruz annen ve baban bir çözüm yolu bulsunlar dedi. Ben ağzımdan geleni saydım. Bugün kardeşim annem ve babama söyleyecek. Asıl yolun ne olduğunu çok iyi biliyorum gidişatın iyi olmadığını da biliyorum ama Doğu toplumda kadına karşı bu tavır var hala sen evlendiysen hele ki kendi isteğinle evlendiysen herşeyi çekeceksin mantısı var. evlendiğimden beri bir gün kafam rahat olmadı bu ev benim diyemedim. Eve gelince hiç bir zaman içim ferah bi şekilde eve geliyorum. Eşimin önceden söylediği sözlerden o gün hiç birşey yoksa bile moralim bozuk dolaşıyorum. Peşimde 3 yol dolaşan bi adamın gerçek yüzünü görünce gözümde karardı. Eskisi gibi birşey hissetmiyorum belki de yaptıklarından dolayı böyle. İlk aklıma buraya yazmak geldi. Yazı da hatalarım olabilir kafam çok dolu nasıl yazdığımı bilmiyorum o yüzden kusura bakmayın. Aranızda hayat tecrübesi olan insanlar var sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Doğu kültürünü cok cok iyi biliyorum. Ama herkes kapısını kapatıyor olan sana oluyor. Ekonomik özgürlüğün var herkes reddetse de bu adamla ömür gecirme boşan ayrı eve cık gerekirse. Yoksa annem gibi 50yasında adam sonunda seni bırakır.

eşinizle burda anlattiklarinizsa sebepler gercekten okadar sacma seylerden tartisiyorsunuzki vazonun yeri yemekteki kiyma falan
esinizin boyle rahat davranmasinin sebeplerinden biride ailenizin elalemin lafini sizden daha ustun tutmasi maalesef
babaniz ilk gittiginizde gondermiyorum kizimi artik deseydi ya bitecekti yada hersey duzelecekti ama olmamis
Şuan yaptıklarını inkar ediyor ben böyle birşey demedim diyor

Doğu kültürünü cok cok iyi biliyorum. Ama herkes kapısını kapatıyor olan sana oluyor. Ekonomik özgürlüğün var herkes reddetse de bu adamla ömür gecirme boşan ayrı eve cık gerekirse. Yoksa annem gibi 50yasında adam sonunda seni bırakır.
Asıl mantıklı olan bitirmek zaten bunun farkındayım ama bilmiyorum çok zor bir karar ailem üzülür diye herşeyi düşünüyorum

Asıl mantıklı olan bitirmek zaten bunun farkındayım ama bilmiyorum çok zor bir karar ailem üzülür diye herşeyi düşünüyorum
Valla ne oldu boşanamazsın dul dönemezsin bu eve diyen dedem öldü ananem öldü ben evlendim babam terketti hop annem kaldı bir başına. Ömür cürüttü babamla.

Eşiniz eş değil eşya almış gibi davranıyor.
İade etmek gibi git , alsınlar bilmem ne. Ailrnle konuş bence çocukla kovarsa naparim ilerde de

X