Yol Arkadaşım !!!

İçinde sevgi var mı yok mu onu test et ya da mantıklı olanı fark etmeye çalış, benim de ailem karşıydı anneme göre elin iyisi olmazmış,1 yıl iki burnumdan getirdi kocama itiaat etmedim diye. Şimdi boşandım tekrar evlenir miyim? Bilmiyorum ama özgürüm mutluyum, sevgili adaylarım oluyor olumsuz bir şeyi gözüme fazla batarsa bitiriyorum uzatmadan. Babam hep arkamda oldu karar senin dedi. Kim ister boşanmak ama bazen başka çare olmuyor. Önce dene bence herşeyi vazgeçme hemen

1 yol içinde o kadar çöktüm ki gören insanlar bile evliliğimde bir sıkıntı olup olmadığını soruyor
İyi akşamlar yeni okuyabildim yazdıklarınızı.üzgün hissetmeniz çok normal.insan çaba harcadığı şeylerin karşılığını görmek istiyor.tüm iletileri yorumları okudum.ben de 3,5yıllık evliyim.inanın evliliğimin ilk yılı kabus gibi geçti.Eşimle yıllarca flört edip evlendik.aynı evin içine girmeden kimse kimseyi tanımıyor.eşim kötü müydü?hayır.Ama ben çok üzgündüm.iki farklı aileden gelmiş iki insanın aynı evin içinde aynı hayatı paylaşması oldukça zor.zaman istiyor.insan çocukluğunu paylaştığı kardeşiyle bile zaman zaman karşı karşıya gelebiliyorken eşle bunu yaşaması çok doğal.zamanla oturacaktır ilişkiniz.ikinizde birbirinizi daha iyi tanıyacak ister istemez birbirinizin kabına gireceksiniz,tabi evliliği sürdürmek istiyorsanız.Ben biraz daha eski kafalıyım heralde ama ataerkil toplum yapısının değişmesine inanıyorum.Kimse kötü olsun diye evlenmiyor.boşanmakta evlenmek kadar doğal.ancak çok tazesiniz kendim yaşadım meseleler tavırlar aynı olmasada üzüntü aynı.benim geçti çok şükür şimdi mutluyum.belki o zaman fevri çıkıp ayrılsaydım bu günlerimi arıcaktım.zaman geçtikçe eşlerin birbirine düşkünlüğü artıyor çünkü paylaşımı artıyor.herkesin evliliği kendine özel başkasınınkiyle kıyaslamamak lazım.nacizane tavsiyem herkesin bu yoldan geçtiğini ve sonrasında pişman olmamak için bu zamanda daha sakin olmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamanız.dilerim her şey gönlünüzce olur.

Nolur bu işkenceyi kendinize yapmayın.
O töreler değişmez belki ama siz değişmesi için adım atın ve bu adamı çekmeyin.

Doguluysa ezip aklınca sizi adam etmeye çalışıyordur. Çook ezilirsin güzel kardeşim, yol yakınken ilk dönemeçten dön. Yıllarını heba etme
Doğuyla hiçbir alakası olmadığını düşünüyorum.
Eşim doğulu,ananın evine git gibi ezmek gibi egosu olmadı hiç.
Arkadaşımın eşi Ankaralı 10 günlük lohusayken babasının evine zorla yolladı. Aileye küfürler hakaretler cabası.
Eşimle illa ki kavga ederiz zamanında çok ileri gittiğimizde oldu. Ama saygısız,ağa,paşa tavırlarına hiç girmedi.

Merhaba arkadaşlar ilk defa buraya konu açıyorum bir hatam olursa affedin... Ben özel bi yerde çalışıyorum eşimde öğretmen. 1 yıllık evliyim eşimle 3 yıldır tanışıyoruz ve 10 aylık ciddi görüşmenin sonunda evlendim. Eşimin evlendikten önce ve sonra birçok özelliğinin anlattığı gibi olmadığını gördüm. Her tartışmamız da hadi baba evine git seni mi çekecem gibi birçok kırıcı cümleler kullanıyordu. Bunun dışında bana yardım eder yüksek lisans, KPSS, ev işleri, yemek konularında bana yardımcı olur. Kurban bayramının 4.günü görümcemin evde olduğu bir gün vazoyu buraya koyalım dedi eşim bende sonra bakarız dedim ardından görümcemin yanında ben ne desem o gibi birşey söyleyince bende sert konuştum ardından odama geldim oda arkamdan geldi sen ne yapıyorsun gibisinden yine defol git babanın evine(normalde de o gün de gidecektim zaten) dedi. Kardeşim gelsin seni götürsün seni mi çekecem artık yeter dedi. Bende artık yeter dedim o cumaya giderken eşyalarımı topladım evi terk ettim. Babamlara geçtim birkaç defa beni aradı cevap vermedim. Babam bir şekilde yeni evlisiniz olur böyle şeyler diyerek eve geçtim. Normalde bitirmekte kararlıydım bu aşamada ama babam birsürü tanıdığımız var ayıp böyle yapma kızım dedi. Eve geri döndüm. Bu süre zarfında aramızda yine sıkıntılar oluyordu eskiden bir çok lafını yutan ben artık onu alttan alamıyordum. O benden daha sabırlı olmaya başlamıştı laflarımın çoğunu yutuyordu. İlgi göstermeye çalışıyordu ama benim aklım hala önceki yaptıklarındaydı eskisi gibi ilgili olamıyordum. Bu hafta bizim evlilik yıl dönümümüz de bende birşeyler yaptım(2 hafta uğraştım) kendisi sadece yemeğe götürünce birkaç gün soğuk davrandım. Ve bunu da atlattık. 2 gün önce niye yemeğin içinde kıyma yok diyerek bir konu açıldı ve yine kavga ettik olay oraya geldi 2 ay öncesine kadar maaşımdan kendi ihtiyacım dışındaki parayı eşime yollardım. Ama baktım ki para birikmiyor diye parayı yollamamaya başladım. Bu zoruna gitmiş ve bunu söyledi bende sana neredeyse 30 milyar para yolladım şimdiye kadar nerde o paralar deyince kavga daha da büyüdü ve hemen gidip kardeşimi aramış ben mutfaktaydım odaya gidince kardeşimle konuştuğunu anladım. Kardeşime eve bir gel yarın senle konuşacaklarım var demiş tabi eşimin yanına gittim ve böyle yapma diye diye o günü bitirdim. Dün kardeşim geldi ve akşam herşeyi anlattı bilmem ben onun kardeşleri geldiğinde soğuk davranıyormuşum (bu arada görümcemin kimsesi yok bir gün bizde bir gün diğer abisinde), bir kavga ettiğimizde bir kaç gün konuşmuyoruz annen ve baban bir çözüm yolu bulsunlar dedi. Ben ağzımdan geleni saydım. Bugün kardeşim annem ve babama söyleyecek. Asıl yolun ne olduğunu çok iyi biliyorum gidişatın iyi olmadığını da biliyorum ama Doğu toplumda kadına karşı bu tavır var hala sen evlendiysen hele ki kendi isteğinle evlendiysen herşeyi çekeceksin mantısı var. evlendiğimden beri bir gün kafam rahat olmadı bu ev benim diyemedim. Eve gelince hiç bir zaman içim ferah bi şekilde eve geliyorum. Eşimin önceden söylediği sözlerden o gün hiç birşey yoksa bile moralim bozuk dolaşıyorum. Peşimde 3 yol dolaşan bi adamın gerçek yüzünü görünce gözümde karardı. Eskisi gibi birşey hissetmiyorum belki de yaptıklarından dolayı böyle. İlk aklıma buraya yazmak geldi. Yazı da hatalarım olabilir kafam çok dolu nasıl yazdığımı bilmiyorum o yüzden kusura bakmayın. Aranızda hayat tecrübesi olan insanlar var sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Cidden para nerdeymis?

Tek takıldığım sorun,
Kavgalarınıza ailenizi dahil etmesi.
Özel hayat denen birşey var.
Benim eşim de aman anneme ufak bir sorunumuzu anlatırım diye stres olur.
Birkez tartışmamızı anlattım diye (üstelik kavgadan 2 yıl geçmiş) nasıl tartıştık anlatamam.
Karı koca arasındakileri aileleri dahil etmek aşırı yanlış.

Bunun dışında, o kadar da mutsuz olunacak bir durum yok sanki bilemiyorum.

Ailenizin tutumu çok yanlış.
Benim ailem de doğulu mesela ama hele eşim beni yollasın valla annem ağzından burnundan getirir.

Bir daha yollarsa ailenize tavrınızı koyun.
Siz böyle yaptıkça bu adam beni eşya gibi yollayıp duracak. Arkamda durun. Diyebilirsiniz.

Eskileri düşünmeyin.
Sorunlarınızı konuşun sessiz kalmayın.
Evliliğin ilk yılları gerçekten alışmaya çalışmak.
Çok zor yani.

Tek takıldığım sorun,
Kavgalarınıza ailenizi dahil etmesi.
Özel hayat denen birşey var.
Benim eşim de aman anneme ufak bir sorunumuzu anlatırım diye stres olur.
Birkez tartışmamızı anlattım diye (üstelik kavgadan 2 yıl geçmiş) nasıl tartıştık anlatamam.
Karı koca arasındakileri aileleri dahil etmek aşırı yanlış.

Bunun dışında, o kadar da mutsuz olunacak bir durum yok sanki bilemiyorum.

Ailenizin tutumu çok yanlış.
Benim ailem de doğulu mesela ama hele eşim beni yollasın valla annem ağzından burnundan getirir.

Bir daha yollarsa ailenize tavrınızı koyun.
Siz böyle yaptıkça bu adam beni eşya gibi yollayıp duracak. Arkamda durun. Diyebilirsiniz.

Eskileri düşünmeyin.
Sorunlarınızı konuşun sessiz kalmayın.
Evliliğin ilk yılları gerçekten alışmaya çalışmak.
Çok zor yani.
Umarım herkesin evliliği gibi ilk bir yılı zor geçen bir evliliktir birkaç yıl yaşlandım gibi hissediyorum. Ailem bir daha aynı şey yaşanırsa tavrım bu kadar sakin kalmayacak dedi kendisine.

Doğuyla hiçbir alakası olmadığını düşünüyorum.
Eşim doğulu,ananın evine git gibi ezmek gibi egosu olmadı hiç.
Arkadaşımın eşi Ankaralı 10 günlük lohusayken babasının evine zorla yolladı. Aileye küfürler hakaretler cabası.
Eşimle illa ki kavga ederiz zamanında çok ileri gittiğimizde oldu. Ama saygısız,ağa,paşa tavırlarına hiç girmedi.
İyi akşamlar yeni okuyabildim yazdıklarınızı.üzgün hissetmeniz çok normal.insan çaba harcadığı şeylerin karşılığını görmek istiyor.tüm iletileri yorumları okudum.ben de 3,5yıllık evliyim.inanın evliliğimin ilk yılı kabus gibi geçti.Eşimle yıllarca flört edip evlendik.aynı evin içine girmeden kimse kimseyi tanımıyor.eşim kötü müydü?hayır.Ama ben çok üzgündüm.iki farklı aileden gelmiş iki insanın aynı evin içinde aynı hayatı paylaşması oldukça zor.zaman istiyor.insan çocukluğunu paylaştığı kardeşiyle bile zaman zaman karşı karşıya gelebiliyorken eşle bunu yaşaması çok doğal.zamanla oturacaktır ilişkiniz.ikinizde birbirinizi daha iyi tanıyacak ister istemez birbirinizin kabına gireceksiniz,tabi evliliği sürdürmek istiyorsanız.Ben biraz daha eski kafalıyım heralde ama ataerkil toplum yapısının değişmesine inanıyorum.Kimse kötü olsun diye evlenmiyor.boşanmakta evlenmek kadar doğal.ancak çok tazesiniz kendim yaşadım meseleler tavırlar aynı olmasada üzüntü aynı.benim geçti çok şükür şimdi mutluyum.belki o zaman fevri çıkıp ayrılsaydım bu günlerimi arıcaktım.zaman geçtikçe eşlerin birbirine düşkünlüğü artıyor çünkü paylaşımı artıyor.herkesin evliliği kendine özel başkasınınkiyle kıyaslamamak lazım.nacizane tavsiyem herkesin bu yoldan geçtiğini ve sonrasında pişman olmamak için bu zamanda daha sakin olmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamanız.dilerim her şey gönlünüzce olur.
Umarım geçer bu durum. Ailem artık daha sert şimdiye kadar daha yenisiniz modundaydılar ama bundan sonra yaşanacak en ufak bir olayda bu kadar sakin kalmayacaklar. İnanın artık bitse de umrumda değil sadece aileme bunları yaşattığıma kendimi suçlu buluyorum.

İçinde sevgi var mı yok mu onu test et ya da mantıklı olanı fark etmeye çalış, benim de ailem karşıydı anneme göre elin iyisi olmazmış,1 yıl iki burnumdan getirdi kocama itiaat etmedim diye. Şimdi boşandım tekrar evlenir miyim? Bilmiyorum ama özgürüm mutluyum, sevgili adaylarım oluyor olumsuz bir şeyi gözüme fazla batarsa bitiriyorum uzatmadan. Babam hep arkamda oldu karar senin dedi. Kim ister boşanmak ama bazen başka çare olmuyor. Önce dene bence herşeyi vazgeçme hemen
İnanın benim aileme hiç uygun biri değilmiş evlendiğimiz ilk ay gördüm. Erkekler çok güzel oynuyor evlendikten sonra da nasıl olsa evliyiz diye gerçek yüzünü gösteriyor. Duaya çok ihtiyacım var

ne güzel birbirinizi dengeliyorsunuz. Bizde öyle bir durum yok malesef. Bu nereye kadar da devam eder bilmiyorum.

Kusura bakma ikiniz de hatalisiniz. Evlilik yıldönümünde sadece yemeye cikardi diye kavga çıkarmissinjz demek ki salakça sebeplerden trip atabiliyor sunuş. Esinizde de ben erkeğim son söz benim havası var. Babanın evine git demesi çok çirkin bnm eşim de derdi ve çok sert tepkimi koydum gidersem donmeyecegimi söyledim bunu siz engelleyebilirsiniz

Şuan elimde olsa herşeyimi alıp çıkarım ama ailem konusu olunca duruyorum onlar bu kadar üzüntüye dayanamaz
Hayatınızı aileniz için yaşamaya devam edin o zaman. Üzüntüye siz dayanın. Madem bu kadar değersiz hayatınız devam edin. Adam istediği zaman sizi kovsun, istediği zaman ailenize şikayet etsin. İlkokul çocuğu musunuz? Bir şeye kızdığında sürekli velinizi çağırıyor. Sizin hiçbir söz hakkınız olmasın. Hayat böyle daha güzel, boşverin devam edin.

Bi

ne güzel teyzeniz o cesareti göstermiş akrabalar ailemi üzer düşüncesini bırakabilsem bir dakika durmam
Evet haklısınız, akrabalar ailenizi üzer. O yüzden siz üzülün. Sanki hayata bir kere gelmiyormuş gibi davranmaya devam edin. Tebrik ediyorum çok vicdanlısınız ama size bir haberim var bu vicdandan ötürü kimse size madalya takmayacak.

X