Yontulmamis koca

Ben bunu demiyorum ki

Aksine bu adama mı yaptın ikinci çocuğu cümlesine tepkim yani adam için mi yapılıyor çocuk diyorum

Birlikte karar verilmiş birlikte yapılmış bunda sıkıntı yok ama bu adama mı çocuk yaptın deyince kadın sadece çocuğun bakıcısı gibi oluyor

Babası çocukla ilgilenmeli tabii ama iyi baba olunca adam ikinci çocuk adama mı yapılmış oluyor anlatamadım galiba demek istediğimi

Bu adam iyi baba o zaman ikinci çocuğu yapayım ben önemli değilim mi denilecek
Bu adama mı yaptın derken, adama ödül olarak çocuk yaptın değil de böyle bir adamla neden çocuk yaptın denmek isteniyor bence. Ben öyle anlıyorum o soruyu. Anne kadar baba da önemli sonuçta. Bu adamdan/kadından iyi baba/ anne olur mu diye düşünmeli herkes. Kendime yaptım sözü daha saçma geliyor bana açıkçası. Sonuçta babadan bağımsız olmuyor çocuk, ömrünün sonuna kadar çatlasa da yırtınsa da o adam hep babası olarak kalacak. Çok da haksız bulamıyorum ben o soruyu.

Öncelikle hepinize sağlıklı mutlu huzurlu yıllar diliyorum.
Konuyu çok uzatmadan derdimi anlatmaya çalışacağım.
Malum bu hafta 3gun tatil vardı. Eşim evdeydi. Cuma gunu kendisine hic birsey demedim. Aksama kadar kafasına göre takıldı. Yattı uyudu tv izledi yaklaşık 5 6 saat kulakligini takip telefondan film izledi. Tamam dinlensin dedim.
Ertesi gün saat 3 e kadar yine aynı. Telefonun sarji yokken tv ,sarj dolunca telefon başladı bu yine.
Ben 3 den sonra dedim ki sen çocuğa bak ben yemek yapayım. Bu arada kulaklık hala kulağında. Telefonu bıraktı tamam dedi. Kızıma da dedim ki sende bu arada ödevlerini yap bitir nasıl olsa kardeşinle baban ilgilenecek.
Bebek bu arada 21 aylık. Pıtı pıtı hiç durmuyor yerinde.
Ben odadan çıkana kadar oynuyormuş gibi yaptı. Ben odadan çıkar çıkmaz kızımı çağırdı gel Kardeşine bak diye.
Neyse dedim işimi hızli yaparım. Ben çocuğa bakarım kız da odevlerini yapar.
Mutfağa girince malum şunu da yapayım bunu da yapayım bir kaç yemek yaptım. Bu arada kızım geldi mutfağa. Babam uyuyor çocuk durmuyor diye.
Bende odaya gittim bu arada ufaklık da kucagimda.
Aynı anda kaç tane iş yapacağım. Bi yarım saatlik isim kaldı biraz idare et dedim. O da kıza bağırdı niye Kardeşine bakmiyirsun diye.
Içimden sabır diye diye gittim mutfağa. Işleri mi tamamladım. Bu arada ufaklık 50 kere geldi mutfağa bacağima yapışıyor. Durmuyor. Dedim ki burada kalın biraz burada oynat. Isim bitmek üzere.
Orada telefon izleyemeyecek ya yok illa ben salona götüreceğim.
Neyse öyle böyle yemeği yaptım.
Içeri geldim yine kulaklık kulağında kızım çocuğa bakıyor bu yine film izliyor.
Çocuk ne ödev yapmış ne kitap okumuş.
Işaret ediyorum. Yemek yiyecegiz gel mutfağa diye.
Neyse kulakligini çıkarttım dedim ki yemek yieylim. Benden ne istiyorsun dedi.
Çocuğu iki dakika tut sofrayı hazirlayayim dedim. Geldi bu mutfağa elinde telefon. Çocuk ziril ziril ağlıyor. Fırın açık ocakta yemek var. Kendini yakması an meselesi
Bende sinirlendim çektim elinden telefonu ve kulakligi yeter artık yemek yiyeceğiz sen hala telefonla uğraşıyorsun. Çocuk fırına gidiyor ocağa gidiyor kendini yaksa daha mı iyi. Yemekten sonra da izleyenilirsin. Niye bu kadar her şeyi abartiyorsun dedim.
Vay sen misin bunu diyen. Neymiş ben karsiliksiz iş yapmiyormusum. Bi yemek yaptım diye ondan iş bekliyormusum. Ben iş yapıyorum diye onun dinlenmesi zoruma gidiyirmus. Istiyormusum ki ben oturmayinca o da oturmasin dinlenmesin diye dusunuyormusum. Derken biz birbirimize girdük. Bu hakaret etti salak salak konuşma vs o ne soylediyse bende kendisine iade ettim.
Sofrayı hazırladım. Bu sadece kendine ayran doldurdu. Bende dedim ki işte sen böylesin. Senin onca yaptigina rağmen ben senin önüne yemek koyuyorum ama sen kinin yüzünden bir bardak ayran dolduramiyorsun. Aferin sana çok güzel öğretmişler dedim. Bu iyice zivanadan çıktı ayran bardağıni lavaboya firlatti neymiş ben onun ailesine laf ediyormusum ikide bir. Sana boyle mi ogrettiler deyinve yani aileisni suclamisim.Falan filan. Daha da senin pisirdigini yemem filan söylendi bağırdı çağırdı kapıları carpti gitti.
Tam gece 23.30 a kadar telefondan film izledi. Ve dün yine gece yarısına kadar kulakligini takip yine film izledi.
Bizle yemek yemedi.
Yemediği yemek umrumda bile değil zaten.
Ama bu kadar sorumsuz olması beni deli ediyor. Bir işe yardım et diyorum o kadar söyleniyor ki. Burnumdan getiryor.
Çocukla oynuyorum 2 3 saat biraz da sen oyna sana da ihtiyacı var diyorum oynama diyor.
Yemek yok diyorum yapma diyor. Ne yiyecegiz diyorum gerek yok bugunde yemeyelim diyor.
Çocuk odevini yapamamis diyorum eşşek kadar oldu bu konuyu daha bilmiyor mu diyor.
Ya artık gerçekten bıktım. Güzellik le konuşuyorum bak çocuklar sen onlarla olgilendigin zaman ne kadar mutlu oluyorlar anne sevgisi kadar babaya da ihtiyaçları var diyorum. Bir kulagindan giriyor diğerinden çıkıyor. Artık çok yoruldum. Çok bunaldım
Annesi 75 yaşında hala ayağına su getiriyor ağzına yemek sokuyor.
Bir kere olsun o öyle olmaz dememişler. Hiç bir yanlısıni uyarmamislar.
Bekliyor ki bende aynisini yapayım. Ben kendisine ben senin dadin degilim karinim diyorum. Çocuklarla kendini kiyasliyir neymiş onlara meyvesini soyuyormusum ona yapmiyorumuusm çünkü ben o kadar kiskaancmisim ki onun yedigini kiskaniuormuusm.
Özür dilerim karışık yazmış olabilirim.
Bana ne kadar odun ne kadar öküz olduğunu tekrar hatırlatmayın bunu gayet iyi biliyorum.
Bunun bir çözümü var mı lütfen bana onu söyleyin. O benim pes etmemi bekliyor sürekli söylenerek burnumdan getirerek. Şu güne kadar direndim ama artık savaşacak gücüm kalmadı.
Ben kendi şahsi yaptiklarini artık düzeltmek istemiyorum ama çocuklara örnek olacağı konular da en azından kendine çeki düzen verse.
Ama yapmıyor 1 gün yapıyor 3 gün burnumdan getiriyor.
Ben bir erkek annesi olarak 21 aylık oğluma bezini çöpe atmasını oyuncaklarini toplamasini çoraplarını kirlileri sepete atmayı sofra kurmayı ogretiyorum . Aynı şekilde kızıma da sorumluluk veriyorum. Çünkü asla kaynanam gibi bir anne olmak istemiyorum.
Ama bu yontulmamis adam için ne yapabilirim bilmiyorum.
Boşanmak değil de alışkanlıkları değiştirmek zor bence..Dert sahibi olma azıcık oluruna bırak.. Kendini sen de ödüllendir çocukları uyuyunca film izle ..Yemek yap onsuz ye kaldır..Kahve yal kendine deger ver..Sen gerçekten güçlü bir annesin..Değer verdiği kadar değer verirsen mutlu olursunuz inşallah

Ayni durumu yasiyorum, 2 gundur sadece cocuklara ve kendime gore yemek yapiyorum, kendimiz yiyoruz. Kendisini ne kahvaltiya cagiriyorum ne aksam yemegine. Hizmetci degilim cunku. Yatip yatip hazir sofraya oturamaz, telefona bakarak babalik yapilmaz. Yemegin bi emekle yapildigini fark edecek, kendi yapiyor yiyor yikiyor. Asla umrumda degil.
Onca isimin arasinda bir de kocaya hizmet edemem. En azindan kendi bakimini kendi yapsin.
Yuva kuralim aile olalim derken hizmetci oluyoruz haberimiz yok.

sunlarla evlenip bi de neden çocuk yapıyorsunuz
üstelik de ne mal olduğunu bilerek
ee şimdi adam değişir mi
şu dediklerinizi tanımadığımız komşuya yoldan geçene yapmayız insan olarak
tabi İNSAN olarak

biraz olgunluğa erişen insan nasıl davranması gerektiğini iyi bilir. ben 9 senelik bir tedavinin sonunda olan tek çocuğum, 9 sene evlat diye yanıp tutuşan annem elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmazdı, her işimi yapardı kendim yapmak istememe rağmen. biraz olgunluğa eriştiğimde ve hatta evlendiğimde coğu seyi öğrendim tek basıma. sadece kaynanam böyle öğretmis diyerek bunu kabullenmeyin yani, eşinizin kendini geliştirmesi ve görevinin sadece işe gidip gelmek değil de evdeki sorumluluklarının da olduğunu bilmesi lazım. alıp karşınıza konuşun, anlatın ama anlattım ve dinlemiyor diyorsanız yapılacak tek sey ya gitmesi ya da umursamamak.

Benim esim de 3 gün evdeydi ama biz ne yaptik aldik elinden kumandayi sakladık 😀 benimkiler ilkokul cağı tv asla gündüz açılmaz dedim kurallarima uyacaksın. Esimin cok yorucu bir isi var ben çalışmıyorum o da istiyor ki is yapmayim birlikte vakit gecirelim ama ev isi bitmiyor.borek yaptik birlikte oyunlar oynadik.hatta cocuklar teli de aldilar elinden film izledi ama sizin esiniz biraz abartmis olayi. Inanin benim kv de sizin ki gibi yapmis ama ben esimi yavas yavas degistirdim. Mutfakta istesem yardim eder ama temizligi yapamaz. Film izleniyorsa beraber izlenilir cocuklari bahceye cikardi ne bileyim heo bilgisayar telefon vakit gecmez ki

Ayni durumu yasiyorum, 2 gundur sadece cocuklara ve kendime gore yemek yapiyorum, kendimiz yiyoruz. Kendisini ne kahvaltiya cagiriyorum ne aksam yemegine. Hizmetci degilim cunku. Yatip yatip hazir sofraya oturamaz, telefona bakarak babalik yapilmaz. Yemegin bi emekle yapildigini fark edecek, kendi yapiyor yiyor yikiyor. Asla umrumda degil.
Onca isimin arasinda bir de kocaya hizmet edemem. En azindan kendi bakimini kendi yapsin.
Yuva kuralim aile olalim derken hizmetci oluyoruz haberimiz yok.
Yaptığınız ters tepmedi mi konusularak hersey halledilir diyecegim de muhakkak konusmussunuzdur. Insallah gönlünüze göre gelişir herşey

Ne zaman evlatlarınızı düşüneceksiniz? Kızınız babasından azar işitirken tek yaptığınız sabır çekmek ama siz sofra kurmayı öğretiyorum diye övünüyorsunuz. Komik değil mi? İlerde kızınız sofrayı harika bir şekilde kurarken babasının bağırmalarını yiyecek o mükemmel sofrada. Oğlunuz da çöpünü babasını örnek alana kadar atar. Sonra tıpkı babası gibi olur bu adamla devam ederseniz. Böyle konularda sadece evlatlara üzülüyorum. Anneleri çocukları böyle adamlara mahkum ediyor. Baba desen baba değil koca desen koca değil

Eşinizin kotu bir baba oldugunu nerden anladim biliyor musunuz..kizim (simdi ergen) o yaslardayken ve oglum babalarini bir dakika birakmazlardi ..cok severlerdi babalarini pacasindan dusmezlerdi..burada siz yonlendiriyorsunuz..normal bir ortamda cocuk zaten yonelir ..inşallah anlatabilmisimdir

Eşiniz çok bencil, geri kafalı kusura bakmayın. Erkekler dürterek düzelebilir ama eşinizin verdigi cevaplar onur kırıcı. Kendisi de diyor aç kalım diye. Çocukların yemeklerini yapın 2 günlük temizlik o bu bir kenara koyun. Bebek uyurken kızınızın dersine bakın. Sonra bebekle ilgilenin. Yemek mi sipariş veriyor kalkıp aparatif birşeyler mi yapıyor gerisini düşünsün.

Biz fedakarlık yapınca düzelmez bu adamlar.Öncelikleriniz çocuklarınız olsun. İşler kusur kalsın.

Yaptığınız ters tepmedi mi konusularak hersey halledilir diyecegim de muhakkak konusmussunuzdur. Insallah gönlünüze göre gelişir herşey
Konustugum da cok oldu ama degismiyor. En azindan koca adamin sorumlulugunu almiyorum. Kendi isini kendi goruyor.
Kadin evle cocuklarla ugrasirken sanki bekarmis gibi yatip yuvarlanip, aciktigi ve seks istedigi zaman evli oldugu aklina geliyor erkeklerin. Oyle bir dunya yok.
Bir taraf hep veriyor diger taraf sadece aliyor.

Eşiniz kavgayı özellikle çıkartmış yada sizi kavgaya teşvik etmiş küsüp ondan bişey beklemeyin diye ...bu tip adamlar anneleri gibi olmanızı beklerler hep yani pışpış beklerler çocuk onların sorumluluğunda değilmiş gibi ilgilenmezler hiç sizden beklerler herşeyi....
Ne diyeyim bizimki de aynıydı 18 yıl olacak nerdeyse 2.çocuğu yapmadım haketmiyor diye 🤣 kafama göre takiliyorum
Boşanın diyemem iki çocuk var ortada ama sizde onun sizden beklediği şeyleri yapmayarak cezalandırabilirsiniz
Mesela anneme gidelim derse sen al çocukları git benim işim var işimi bitirmeden gidemem deyin
Sırf sizi götürmek için size yardim edecektir
Yada gece soyunun dökünün etrafında öyle dolaşın yanaşınca çok yorgunum bir sürü iş yaptım bugün deyin..nazlanın da nazlanın
Erkekleri güçlü her işini kendi halleden kadınlar cezbetmiyor maalesef...
Bende yaşadım buna benzer sorunlar hemen. Hemen aynı konular di. .
Şimdi b.makinası bozuldu geçen ...ay bütün gün elimde yıkadım hayatım çok yoruldum falan dedim yıkamasaydın niye yıkadınki ben akşam yapacaktım zaten makinayı dedi
Hemen de yaptı
Yani bu gibi nazlanmazlar erkekleri bazen değiştirebiliyor....
nacizane....

Eşiniz kavgayı özellikle çıkartmış yada sizi kavgaya teşvik etmiş küsüp ondan bişey beklemeyin diye ...bu tip adamlar anneleri gibi olmanızı beklerler hep yani pışpış beklerler çocuk onların sorumluluğunda değilmiş gibi ilgilenmezler hiç sizden beklerler herşeyi....
Ne diyeyim bizimki de aynıydı 18 yıl olacak nerdeyse 2.çocuğu yapmadım haketmiyor diye 🤣 kafama göre takiliyorum
Boşanın diyemem iki çocuk var ortada ama sizde onun sizden beklediği şeyleri yapmayarak cezalandırabilirsiniz
Mesela anneme gidelim derse sen al çocukları git benim işim var işimi bitirmeden gidemem deyin
Sırf sizi götürmek için size yardim edecektir
Yada gece soyunun dökünün etrafında öyle dolaşın yanaşınca çok yorgunum bir sürü iş yaptım bugün deyin..nazlanın da nazlanın
Erkekleri güçlü her işini kendi halleden kadınlar cezbetmiyor maalesef...
Bende yaşadım buna benzer sorunlar hemen. Hemen aynı konular di. .
Şimdi b.makinası bozuldu geçen ...ay bütün gün elimde yıkadım hayatım çok yoruldum falan dedim yıkamasaydın niye yıkadınki ben akşam yapacaktım zaten makinayı dedi
Hemen de yaptı
Yani bu gibi nazlanmazlar erkekleri bazen değiştirebiliyor....
nacizane....
Zaten o durum bizde de var. Bazı zaman yaklaştığı vakit ben bir sürü isim var yapmam gereken diyorum sen bana yarım saat ayır ben hepsini yaparım diyor fakat ben bunu istemiyorum onun elini bir işe sürmesi için benim ona sürekli birşeyler vaadetmem gerekmiyor.
Nasıl ki birliktelik karsilkli bir iletişim ise evdeki işler de karsilikli olmali diyorum ama kime anlatacaksin

Zaten o durum bizde de var. Bazı zaman yaklaştığı vakit ben bir sürü isim var yapmam gereken diyorum sen bana yarım saat ayır ben hepsini yaparım diyor fakat ben bunu istemiyorum onun elini bir işe sürmesi için benim ona sürekli birşeyler vaadetmem gerekmiyor.
Nasıl ki birliktelik karsilkli bir iletişim ise evdeki işler de karsilikli olmali diyorum

Nasıl ki birliktelik karsilkli bir iletişim ise evdeki işler de karsilikli olmali diyorum ama kime anlatacaksin
Anlamazlar bacım...vaat kısmı işin alıştırma kısmı zaten sonra zamanla göreve dönüşecektir merak etmeyin...
Sizi mutlu etmeden onu mutlu etmeyeceğiniz fikri zamanla yaşan biçimi niz halini alacak
Sadece zaman

Bu arada ben okurjen icim sisti. Sen nasil tahammul ediyorsun anlamiyorum. Iyi sabır var sende.
Bu arada karakter 7 yasina kadar otururmus. Bu adam degismez bu saatten sonra. Vakit kaybi sadece.

Anlamazlar bacım...vaat kısmı işin alıştırma kısmı zaten sonra zamanla göreve dönüşecektir merak etmeyin...
Sizi mutlu etmeden onu mutlu etmeyeceğiniz fikri zamanla yaşan biçimi niz halini alacak
Sadece zaman
Bu olay olalı 1 hafta oldu hala aramız bozuk. Bugün kıza ders calistiracagim küçüğe bak dedim. Yarım yamalak bakti en son benimde kafamın tasi attı. Beni çileden cikarma dedim cikarsan ne olur dedi farzet çıktın dedi bende emin ol bunu duymak bile istemezsin dedim şimdi o cocuklarla içerde bende kk da diğer oda da. Anladığı dil tehdit iyilikten guzellikten anlamayan saftirik

Bu arada ben okurjen icim sisti. Sen nasil tahammul ediyorsun anlamiyorum. Iyi sabır var sende.
Bu arada karakter 7 yasina kadar otururmus. Bu adam degismez bu saatten sonra. Vakit kaybi sadece.
Kesinlikle öyle.
Ben çok sert konuşursam yada tehdit edersem birseyleri idrak ediyor.
Her şeyi ailesine baglamak istemiyorum ama annesi de hep babasini azarlayarak konuşuyor acaba diyorum iletişim dili olarak buna mi alıştı. Normal konuşmak etki etmiyor mu

X