Yontulmamis koca

Dert bende derman sende

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
2.203
5.079
Öncelikle hepinize sağlıklı mutlu huzurlu yıllar diliyorum.
Konuyu çok uzatmadan derdimi anlatmaya çalışacağım.
Malum bu hafta 3gun tatil vardı. Eşim evdeydi. Cuma gunu kendisine hic birsey demedim. Aksama kadar kafasına göre takıldı. Yattı uyudu tv izledi yaklaşık 5 6 saat kulakligini takip telefondan film izledi. Tamam dinlensin dedim.
Ertesi gün saat 3 e kadar yine aynı. Telefonun sarji yokken tv ,sarj dolunca telefon başladı bu yine.
Ben 3 den sonra dedim ki sen çocuğa bak ben yemek yapayım. Bu arada kulaklık hala kulağında. Telefonu bıraktı tamam dedi. Kızıma da dedim ki sende bu arada ödevlerini yap bitir nasıl olsa kardeşinle baban ilgilenecek.
Bebek bu arada 21 aylık. Pıtı pıtı hiç durmuyor yerinde.
Ben odadan çıkana kadar oynuyormuş gibi yaptı. Ben odadan çıkar çıkmaz kızımı çağırdı gel Kardeşine bak diye.
Neyse dedim işimi hızli yaparım. Ben çocuğa bakarım kız da odevlerini yapar.
Mutfağa girince malum şunu da yapayım bunu da yapayım bir kaç yemek yaptım. Bu arada kızım geldi mutfağa. Babam uyuyor çocuk durmuyor diye.
Bende odaya gittim bu arada ufaklık da kucagimda.
Aynı anda kaç tane iş yapacağım. Bi yarım saatlik isim kaldı biraz idare et dedim. O da kıza bağırdı niye Kardeşine bakmiyirsun diye.
Içimden sabır diye diye gittim mutfağa. Işleri mi tamamladım. Bu arada ufaklık 50 kere geldi mutfağa bacağima yapışıyor. Durmuyor. Dedim ki burada kalın biraz burada oynat. Isim bitmek üzere.
Orada telefon izleyemeyecek ya yok illa ben salona götüreceğim.
Neyse öyle böyle yemeği yaptım.
Içeri geldim yine kulaklık kulağında kızım çocuğa bakıyor bu yine film izliyor.
Çocuk ne ödev yapmış ne kitap okumuş.
Işaret ediyorum. Yemek yiyecegiz gel mutfağa diye.
Neyse kulakligini çıkarttım dedim ki yemek yieylim. Benden ne istiyorsun dedi.
Çocuğu iki dakika tut sofrayı hazirlayayim dedim. Geldi bu mutfağa elinde telefon. Çocuk ziril ziril ağlıyor. Fırın açık ocakta yemek var. Kendini yakması an meselesi
Bende sinirlendim çektim elinden telefonu ve kulakligi yeter artık yemek yiyeceğiz sen hala telefonla uğraşıyorsun. Çocuk fırına gidiyor ocağa gidiyor kendini yaksa daha mı iyi. Yemekten sonra da izleyenilirsin. Niye bu kadar her şeyi abartiyorsun dedim.
Vay sen misin bunu diyen. Neymiş ben karsiliksiz iş yapmiyormusum. Bi yemek yaptım diye ondan iş bekliyormusum. Ben iş yapıyorum diye onun dinlenmesi zoruma gidiyirmus. Istiyormusum ki ben oturmayinca o da oturmasin dinlenmesin diye dusunuyormusum. Derken biz birbirimize girdük. Bu hakaret etti salak salak konuşma vs o ne soylediyse bende kendisine iade ettim.
Sofrayı hazırladım. Bu sadece kendine ayran doldurdu. Bende dedim ki işte sen böylesin. Senin onca yaptigina rağmen ben senin önüne yemek koyuyorum ama sen kinin yüzünden bir bardak ayran dolduramiyorsun. Aferin sana çok güzel öğretmişler dedim. Bu iyice zivanadan çıktı ayran bardağıni lavaboya firlatti neymiş ben onun ailesine laf ediyormusum ikide bir. Sana boyle mi ogrettiler deyinve yani aileisni suclamisim.Falan filan. Daha da senin pisirdigini yemem filan söylendi bağırdı çağırdı kapıları carpti gitti.
Tam gece 23.30 a kadar telefondan film izledi. Ve dün yine gece yarısına kadar kulakligini takip yine film izledi.
Bizle yemek yemedi.
Yemediği yemek umrumda bile değil zaten.
Ama bu kadar sorumsuz olması beni deli ediyor. Bir işe yardım et diyorum o kadar söyleniyor ki. Burnumdan getiryor.
Çocukla oynuyorum 2 3 saat biraz da sen oyna sana da ihtiyacı var diyorum oynama diyor.
Yemek yok diyorum yapma diyor. Ne yiyecegiz diyorum gerek yok bugunde yemeyelim diyor.
Çocuk odevini yapamamis diyorum eşşek kadar oldu bu konuyu daha bilmiyor mu diyor.
Ya artık gerçekten bıktım. Güzellik le konuşuyorum bak çocuklar sen onlarla olgilendigin zaman ne kadar mutlu oluyorlar anne sevgisi kadar babaya da ihtiyaçları var diyorum. Bir kulagindan giriyor diğerinden çıkıyor. Artık çok yoruldum. Çok bunaldım
Annesi 75 yaşında hala ayağına su getiriyor ağzına yemek sokuyor.
Bir kere olsun o öyle olmaz dememişler. Hiç bir yanlısıni uyarmamislar.
Bekliyor ki bende aynisini yapayım. Ben kendisine ben senin dadin degilim karinim diyorum. Çocuklarla kendini kiyasliyir neymiş onlara meyvesini soyuyormusum ona yapmiyorumuusm çünkü ben o kadar kiskaancmisim ki onun yedigini kiskaniuormuusm.
Özür dilerim karışık yazmış olabilirim.
Bana ne kadar odun ne kadar öküz olduğunu tekrar hatırlatmayın bunu gayet iyi biliyorum.
Bunun bir çözümü var mı lütfen bana onu söyleyin. O benim pes etmemi bekliyor sürekli söylenerek burnumdan getirerek. Şu güne kadar direndim ama artık savaşacak gücüm kalmadı.
Ben kendi şahsi yaptiklarini artık düzeltmek istemiyorum ama çocuklara örnek olacağı konular da en azından kendine çeki düzen verse.
Ama yapmıyor 1 gün yapıyor 3 gün burnumdan getiriyor.
Ben bir erkek annesi olarak 21 aylık oğluma bezini çöpe atmasını oyuncaklarini toplamasini çoraplarını kirlileri sepete atmayı sofra kurmayı ogretiyorum . Aynı şekilde kızıma da sorumluluk veriyorum. Çünkü asla kaynanam gibi bir anne olmak istemiyorum.
Ama bu yontulmamis adam için ne yapabilirim bilmiyorum.

Kardan adam olur senin eşinden adam olmaz.
Ne sana, ne çocuklarına ne aile birliğine saygısı var.
Annesi böyle yetiştirmişse mümkün değil değiştiremezsin. Adam böyle görmüş, böyle yetişmiş 30'undan sonra asla değişmez.
Dağdan aldın geldin diye tahmin ediyorum.
Boşanmaktan başka çaren var mı? Bence yok.

Bütün yazınızı okudum, eşiniz kavgayı rahat rahat film izleyebilmek icin çıkartmış belliki.
Yemek yapma diyor ama hadi kendini dusunmuyor cocuklaridami düşünmüyor?
Annesi o yaşına rağmen hala ayağına su getiriyorsa çocuğunu cok kötü yetiştirmiş, şimdi onun yetistiremedigi çocuğu siz eğitmeye çalışıyorsunuz.
Sizin yerinizde olsam hic bir isini yapmam. Yardım etmezsen bu kadar yapabiliyorum derim.
Adama bak 3 gün film izlemiş bekar gibi. Sinir oldum okurken

Son düzenleme:
Ben boyle kocasi olanlara hep ayni seyi yazarim hatta gulerler burda bana. Koyun kapinin onune arkadasim. Dunyaya bu herife hizmet amacli mi geldiniz? Her sey sizin sirtinizdayken bir de bu asalaga bakmak zor olmuyor mu? Gonderin gitsin anasina agzina yemek mi sokar,totosunu mu temizler naparsa yapsin. Baskasinin yanlis yetistirdigi bebesine siz bakmak zorunda degilsiniz. Sofraya bir tabak eksik koyarsiniz bari,yaptiginiz yemek bir gun fazla dayanir bu eziyet nedir yani?

Malum bu hafta 3gun tatil vardı. Eşim evdeydi. Cuma gunu kendisine hic birsey demedim. Aksama kadar kafasına göre takıldı. Yattı uyudu tv izledi yaklaşık 5 6 saat kulakligini takip telefondan film izledi. Tamam dinlensin dedim.
Ertesi gün saat 3 e kadar yine aynı. Telefonun sarji yokken tv ,sarj dolunca telefon başladı bu yine.
Ben 3 den sonra dedim ki sen çocuğa bak ben yemek yapayım. Bu arada kulaklık hala kulağında. Telefonu bıraktı tamam dedi. Kızıma da dedim ki sende bu arada ödevlerini yap bitir nasıl olsa kardeşinle baban ilgilenecek.
Ben odadan çıkana kadar oynuyormuş gibi yaptı. Ben odadan çıkar çıkmaz kızımı çağırdı gel Kardeşine bak diye.
Mutfağa girince malum şunu da yapayım bunu da yapayım bir kaç yemek yaptım. Bu arada kızım geldi mutfağa. Babam uyuyor çocuk durmuyor diye.
Aynı anda kaç tane iş yapacağım. Bi yarım saatlik isim kaldı biraz idare et dedim. O da kıza bağırdı niye Kardeşine bakmiyirsun diye.
Içimden sabır diye diye gittim mutfağa. Işleri mi tamamladım. Bu arada ufaklık 50 kere geldi mutfağa bacağima yapışıyor. Durmuyor. Dedim ki burada kalın biraz burada oynat. Isim bitmek üzere.
Çocuğu iki dakika tut sofrayı hazirlayayim dedim. Geldi bu mutfağa elinde telefon. Çocuk ziril ziril ağlıyor. Fırın açık ocakta yemek var. Kendini yakması an meselesi
Bende sinirlendim çektim elinden telefonu ve kulakligi yeter artık yemek yiyeceğiz sen hala telefonla uğraşıyorsun. Çocuk fırına gidiyor ocağa gidiyor kendini yaksa daha mı iyi. Yemekten sonra da izleyenilirsin. Niye bu kadar her şeyi abartiyorsun dedim.
Vay sen misin bunu diyen. Neymiş ben karsiliksiz iş yapmiyormusum. Bi yemek yaptım diye ondan iş bekliyormusum. Ben iş yapıyorum diye onun dinlenmesi zoruma gidiyirmus. Istiyormusum ki ben oturmayinca o da oturmasin dinlenmesin diye dusunuyormusum. Derken biz birbirimize girdük. Bu hakaret etti salak salak konuşma vs o ne soylediyse bende kendisine iade ettim.
Sofrayı hazırladım. Bu sadece kendine ayran doldurdu. Bende dedim ki işte sen böylesin. Senin onca yaptigina rağmen ben senin önüne yemek koyuyorum ama sen kinin yüzünden bir bardak ayran dolduramiyorsun. Aferin sana çok güzel öğretmişler dedim. Bu iyice zivanadan çıktı ayran bardağıni lavaboya firlatti neymiş ben onun ailesine laf ediyormusum ikide bir. Sana boyle mi ogrettiler deyinve yani aileisni suclamisim.Falan filan. Daha da senin pisirdigini yemem filan söylendi bağırdı çağırdı kapıları carpti gitti.
Tam gece 23.30 a kadar telefondan film izledi. Ve dün yine gece yarısına kadar kulakligini takip yine film izledi.
Bizle yemek yemedi.
Ama bu kadar sorumsuz olması beni deli ediyor. Bir işe yardım et diyorum o kadar söyleniyor ki. Burnumdan getiryor.
Çocukla oynuyorum 2 3 saat biraz da sen oyna sana da ihtiyacı var diyorum oynama diyor.
Yemek yok diyorum yapma diyor. Ne yiyecegiz diyorum gerek yok bugunde yemeyelim diyor.
Çocuk odevini yapamamis diyorum eşşek kadar oldu bu konuyu daha bilmiyor mu diyor.
Ya artık gerçekten bıktım. Güzellik le konuşuyorum bak çocuklar sen onlarla olgilendigin zaman ne kadar mutlu oluyorlar anne sevgisi kadar babaya da ihtiyaçları var diyorum. Bir kulagindan giriyor diğerinden çıkıyor. Artık çok yoruldum. Çok bunaldım
Bekliyor ki bende aynisini yapayım. Ben kendisine ben senin dadin degilim karinim diyorum. Çocuklarla kendini kiyasliyir neymiş onlara meyvesini soyuyormusum ona yapmiyorumuusm çünkü ben o kadar kiskaancmisim ki onun yedigini kiskaniuormuusm.
Bana ne kadar odun ne kadar öküz olduğunu tekrar hatırlatmayın bunu gayet iyi biliyorum.
Bunun bir çözümü var mı lütfen bana onu söyleyin. O benim pes etmemi bekliyor sürekli söylenerek burnumdan getirerek. Şu güne kadar direndim ama artık savaşacak gücüm kalmadı.
Ben kendi şahsi yaptiklarini artık düzeltmek istemiyorum ama çocuklara örnek olacağı konular da en azından kendine çeki düzen verse.
Ben bir erkek annesi olarak 21 aylık oğluma bezini çöpe atmasını oyuncaklarini toplamasini çoraplarını kirlileri sepete atmayı sofra kurmayı ogretiyorum . Aynı şekilde kızıma da sorumluluk veriyorum. Çünkü asla kaynanam gibi bir anne olmak istemiyorum.
Hiçbir şey yapamazsın.
Yazdıklarını, eşinin tepkilerini okuyunca o kadar tanıdık geldi ki...
Aynı babam...
Değişmiyorlar maalesef.
Katlanabilirseniz katlanacaksınız
Benim annem katlanamadı
Boşanıyorlar

Bu adam birden bire boyle olmadi ya. Boyle biriyle birlikte olup iki cocuk yapip bu kadar şikayetlenmeyi anlamiyorum.
Herkes sorumluluk alamaz, herkes anne baba olamaz cocuk sahibi oldu diye.

Bu adamla boyle ugraşacaksiniz artik başka yapacak birsey yok. Burada en uzuldugum buyuk cocuk oldu. O cocuk ödevleri duruyorken kardeşine bakmak zorunda değil zirt pirt, o da kucuk bir cocuk. Bir de uzerine azar yiyor kardesine bakmadi diye. 😔

İlk çocuğunuz olsa bi derece anlarım da bir de büyük kızınız varmış. Büyük ihtimal bu adam onu büyütürken de böyleydi. O çocuklar aynı zamanda o adamın da ama siz hala "içimden sabır dedim" diyorsunuz. Hanımefendi içinizden deme evresi bitmiş olmalıydı. Her şeyi tam yapmaya çalışmayın alın çocuklarınızı güzelce ilgilenin. Giyecek don bulamasın görsün o zaman.

Adam en başından beri böyleymiş. Siz bu adamı böyle kabullenmişsiniz ki iki çocuğunuza baba yapmışsınız. Şimdi ne oldu da rahatsız etti bu durum?
Bir insan olarak yoruldum tahammülüm azaldi.
Bu adam düzelir diye çocuk yapmadım. Evlendigimde küçük tüm ve aynı böyle bir babanin yanında büyümüştüm. Büyüdüğüm yerde de erkeklerin yüzde 90 ı böyleydi.
Şimdi ne mi oldu. Bunun yanlış olduğunu öğrendim. Başta babam olmak üzere bir erkegin böyle olmamasi gerektigini öğrendim. Büyüdüm akillandim hata yaptığımı anladım. Yeter mi

Bakın benim çevremde aynısından var
Ve birtane cocuklari olmuştu basta
Kadın asla ikinciyi yapmadı bu adama
Çünkü hastaneye hep kendi gitti
Alışverişe kendi gitti
Evislerini kendi yaptı ve dediki bu adama asla birtaneden fazla yapilmaz
Ve yapmadı çünkü bunlar duzelmez
Sizde ya bu adamı yok sayarak devam edeceksiniz hayatınıza yada bosanacaksiniz

şimdi eşiniz değişmez

lakin o ilk siz mutfağa gidip ona çocuğa bak dediğinizde kızınızı çağırdığı zaman müdahale edecektiniz

hayır X ödev yapacak hem de oğlan babası ile oynamalı, ablası ile başka zaman da oynar diye

eşiniz hani biraz oradan biraz buradan kırpma modunda

yani televizyonda bir şey izlese bir daha yok diyeceğim ama telefondan durdurulabilecek bir şey için çocuğa bakmayan adama karşı hem çok yumuşak hem de beklenti içerisindesiniz

yani eşiniz demek ki hep böyle

oğlunuz yaşında bir bebek her zaman evde olmayan babası gün boyunca evde olunca tepesinden inmemeli, onun size yapışması halinde eşinizin alıp yeni oyun kurması vs lazım

ama eşinizin karakteri değişmez de basit kurallar ile yaşayabilir

okul çağında çocuğu olan baba delice online yaşamamalı, çocuklar ayakta iken süre sınırı olmalı hayatında, yeme içme kurallarına uymalı

göstermelik dahi olsa sofraya yardımcı olmalı yani fiili olarak bir şey yapmasa dahi alıp koymalı

Bizle yemek yemedi.
Son destanı yazmışsınızdır umarım. Bu yontulmamış kocaya neden 2 çocuk? Ayrıca ona bu kadar yemek yapmanıza gerek yok ziftin pekini yesin.

Çocuk olduğunda eşimde öyleydi anneside öyle suyu ayağına getirmiş.. hala benden su ister aldığı cevap elin ayağın yokmu senin olur gider kendi alır .. yemekmi yok kızımın yemeğini hazırlarım geçer otururum dışarıdan söyle yada peynir ekmekye der otururum ..kavga çıkartırım sürekli rahatsız ederim burnundan getiririm o filmi çenemi çekmektense yapayım kurtulayım der :halay: sizi yıldırmaya çalışıyor sizde psikolojik baskı uygulayın.. herşeye yetişmeye çalışmayın

X