Yoruldum

Bencede sizinki olmaz,komutanına söylese komutanı izin vermese ayrı hiç söylemeyeceğim demek ayrı,sizin zor durumunuzda olduğunuz Şu dönemde yapılan muameleye bakın..Bu değersizlik hissini nerede görsem tanırım ...Ben de boşandım 8 yıl dayanmış biriyim..siz şu an böyle iseniz yarın öbür gün çocuk olduğunda evinizde bir sıkıntı olduğunda nasıl olacak düşünemiyorum bile..yol yakınken dönün gerçekten
Tamda takıldığım noktayı demişsiniz. Hiç söylemeyeceğim demedi beni uzuyor ki zaten böyle bi hakkımız var. Yoksa bile en azından soylemesini isterdim şansını deneseydi en azından elinden geleni yaptı derdim. Boşanınca her şey daha mı iyi oldu sizin için

Eşinizin tedavi sırasında 2-3 ay yanınızda olmasını gerektiren sağlık sorununuz nedir ? Eşiniz yanınızda olmayınca yapılamayan/ yapılamayacak tedavi nedir ?
Kulağımdan daha önce ameliyat olmuştum. Suan tekrar olmam gerekiyor. Ailen gelsin diyeceksiniz babam hasta annem ona bakmak zorunda ablam ve okula giden çocuğu var. Ve insan ister istemez böyle durumda eşinin yanında olmasını ister diye düşünüyorum

Tamda takıldığım noktayı demişsiniz. Hiç söylemeyeceğim demedi beni uzuyor ki zaten böyle bi hakkımız var. Yoksa bile en azından soylemesini isterdim şansını deneseydi en azından elinden geleni yaptı derdim. Boşanınca her şey daha mı iyi oldu sizin için
Söyle bana değer vermeyen birinin yanında kalmadım iç huzurum daha çok var kaldı ki siz zaten ayrı gibi yaşıyorsunuz pek etkilenmezsiniz...Ben 2 çocuğumda var onların sorumluluğunu tek başıma aldığım için zorlanıyorum sizde çocuk da yok işiniz de var size değer vermeyen biriyle ömür çürütmeyin..Hastaliğinizda bile yanınızda olmayan olmak için çaba sarf etmeyen tam aksine bu dönemde üzen bir insan size nasıl bir ömür yoldaşlık yapabilir ki .

Kulağımdan daha önce ameliyat olmuştum. Suan tekrar olmam gerekiyor. Ailen gelsin diyeceksiniz babam hasta annem ona bakmak zorunda ablam ve okula giden çocuğu var. Ve insan ister istemez böyle durumda eşinin yanında olmasını ister diye düşünüyorum
Bence zaten ameliyatın bi derecesi olmamalı eşinizin yanında olmasını istemeniz için, en basit bi gripte ya da adet sancısında bile eşim yanımda olunca rahatlıyorum. Sizin de yanınızda olmasını istemeniz gayet normal bence

Geçmiş olsun; Allah şifa versin.

Çalışma hayatı içinde eş ve aile için 2-3 ay izin veya yer değiştirme veren bir yer var mı ? Eşinizi yanınızda isteyebilirsiniz tabii. Yalnız beklentiniz gerçek hayatla pek örtüşmüyor.

Geçmiş olsun; Allah şifa versin.

Çalışma hayatı içinde eş ve aile için 2-3 ay izin veya yer değiştirme veren bir yer var mı ? Eşinizi yanınızda isteyebilirsiniz tabii. Yalnız beklentiniz gerçek hayatla pek örtüşmüyor.
Eşimin görevlendirme yeri kuzey irak görev yeri değil yani. Bagli olduğu birlik Siirt. Ben bağlı olduğu Siirt bölgesine gelmesinden bahsediyorum ve böyle bi durum var

o kadar yoruldum ki herseyden. Aileme anlatamıyorum üzülüyorlar diye. Kimsenin cevap vermesi içinde yazmıyorum sadece içimdeki boşaltmam lazım artık. Nisanda iki yıl olacak evleneli. Eşim asker evlendiğimiz günden beri görevde. Kuzey ırakta görev yapıyor. Toplasanız 4 5 ay anca görmüşümdür. Görücü usulü evlenmedik görüşerek evlendik. Ailesi ile görüşmüyorum. Başta hersey çok güzeldi. Ufak tefek tartışmalar oluyordu ama asla uzamıyordu. Ama son bi senedir ne olduysa anlayamıyorum. Ben depremde Maraş’taydim eşimin ailesinin evi yıkıldı onları da alıp kendi evime geldim. 2 aya yakın bende kaldılar sonra İstanbul a gittiler. Biz de eşya almadık eşyalı evde oturuyoruz 1+1 olduğu için rahat edemediler. Gelelim konulara o zamandan beri ne zaman bisey için konuşsak hep ailesinin eşyasının olmadığını bahane ediyor. O konudan anlaşıyoruz sonra benim çalışmamı bahane ediyor onda anlaşıyoruz bu sefer başka biseyi bahane ediyor. Sürekli kavga ediyoruz artık. Konuşamıyorum kendisiyle. İyi bisey desem yanlış anlıyor. Ve saçma sapan tartışılmayacak konular yüzünden biz günlerce konuşmuyoruz. Ne yapacağımı şaşırdım. İyi davranıyorum olmuyor kötü davranıyorum olmuyor. Suan bi sağlık sebebim yüzünden eşimin yanıma gelmesi gerekiyor. Dün komutanlarına söyle iki uç aylığına tedavi bitene kadar seni buraya göndersinler dedim hayır konuşmayacağım dedi ve en sevmediğim şeyi yapıp beni engelledi. Çocuk değiliz evliyiz sonuçta konuşarak biseyleri çözebiliriz. O kadar yoruldum ki her şeyden. Hiç biseyden mutlu olamıyorum. Hayat enerjim alınmış gibi kavga etmekten yoruldum. Nasıl davranacağımı da bilemiyorum. Kafayı yemek üzereyim.
Seni anlıyorum. Evliliğim ilk yılları zaten çok zor birde ayrı yerde yürütmek çok daha zordur. Eşinin çalışma şartları muhtemelen çok zordur ve bu onun da psikolojisini çok etkiliyordur. Bunu sana karşı kötülük olsun diye yapmadığını düşünmek belki seni rahatlatır

Eşimin görevlendirme yeri kuzey irak görev yeri değil yani. Bagli olduğu birlik Siirt. Ben bağlı olduğu Siirt bölgesine gelmesinden bahsediyorum ve böyle bi durum var

Gerçekten böyle bir imkan olsa gelirdi herhalde eşiniz. Aynı birlikte olup, Siirt'e dönmek isteyen tek asker kendisi olmayabilir.

Engelleyen adam adam değil çocuktur. Boşayın hiç çekilmez ömür törpüsü bi de askermiş prenses

Benim eşimde mesleği gereği sık sık dışarı gider. Bizde ne zaman gitse ayrıyken birbirimizi yeriz . Mesajla ,aramada nasıl beceriyoruz onu çözemedim. Ayrılık psikolojisimi, oraların psikolojisimi onuda bilemem ama hiç değişmez bir durum bu. Sizinki uzun soluklu birde onu düşünemiyorum bile.
Amaaa gelgelelim engelleme konusunda ve hastalığınızda yanınıza gelmeme konusunda duracaksınız. Bu hiç bir zaman olmadı ,olmamalı,olamaz.

X