Yüksek lisans mı KPSS ye hazırlanmak mı?

başlık çok dikkatimi çekti.
çünkü bende aynı durumdayım canım.
geçen yıl mezun oldum.kısa bir çalışma dönemm oldu fakat ayrıldım.
güzel ve düzgün bir iş bulamadığım içinde yüksek lisansa başladım bu dönemim başında.
çok isteyerek giridiğim bi bölüm olmadı.biraz tavsiye üzerine oldu.başladım ve bırakmak istemiyorum.yani bitiicem.
ve bu aradada özel sektörde çalışmanın zorluğunu bildiğimden,kpss kursunada yazıldım.hafta sonlarıda ona gidiyorum.
yani hafta içi belli günler okul,hafta sonları kpss.

yani bir yolda gidiyorum ama aslında bende bilmiyorum bu yol nereye gidiyor.yeni mezun olunca insan kendine zor hedef koyuyor.
ben işletme mezunuyum.
sende formasyon alablirsin.kpss kursunda o şekilde olanlar var bizim ordan biliyorum.

hatta ben bazı günler part-time da çalişim diyorum biryerlerde,yada staj yapim diyorum ama artık dur diyorum kendime.herşeyi katıp karıştırma diyorum kendime.

bence btir canım yükseğini.evet bende çok severek gitmiyorum dersler biraz ağır geliyor.(yerel yönetim alanında yapıyorum ben yükseğimi)
ama buraya kadar geldin bitir.
kpss yede çalış.kursa yazılablirsen yazıl,yada test kitaplarından çalış.deneme falan çöz.

bi şekilde birşeyleri başarmamız gerekicek zor ama napalım.
ama inş memur olururzda rahat ederiz. yoksa öze sektör gerçekten zor hemde çok.
Allah yardımcımız olsun arkadaşım..

Yolu yarılamışsınız tabiiki yüksek lisans..

Bukadar zaman harcamışken bırakmak hiç mantıklı gelmiyor bana..

yuksek lisansı bitir bence zaten sadece tez kalmış, kpss zor herkes ona hazırlanoyr artık. Doktora yap bence öğretim üyeliği bir bayan için en güzel meslek..

yüksek lisanstan mezun oldum ne mi oldum HİÇÇÇÇ!!!
öğretim görevliliği evet güzel meslek ama arkanda sağlam biri yoksa olamazsın bu iş başarıya kişiliğe bu işe ne kadar hevesli olduğuna bakmıyor
kime ne kadar yakınsın İşte bütün mesele bu :KK43:
ben kpss derim otur çalış kimsenin de kahrını çekme derim

X