Yükselen kolesterol, depresyon, başka bir doktorun ilacı biraktirmasi

yalnizkus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
561
467
Merhaba arkadaşlar sivilce tedavim için doktor 20 mg aknegrent yazmıştı kolestrolum sinirdaydi o zaman. Bir sonra ki ay kan tahlili yapmadan 30 mgye yükselteceğini söylemişti (o doktor kan tahlilini 2 ayda bir istiyordu) sonra il değişikliği nedeniyle başka bir ildeki hastaneye gittim oradaki doktor her ay kan tahlili alıyormuş ikinci ay gittiğimde yine kan tahlili istedi kolesterolum sınırı çok az geçmişti ve doktor aknetrenti bıraktirdi onun yerine jel yazdı. Yıllardır kurtulamadigim sivilcelerden yine jelle geçici bir süreliğine kurtulacağim ama diğer taraftan ilacın yaptığı aşırı depresyon dönemleri nedeniyle üzülmedim biraktirdigina. Fakat biliyorum sivilcelerden yine kurtulamayacağim yine eski doktoruma gidip yediklerimi içeriklerimi tamamen düzenleyerek tedaviye devam etsem mi yoksa artan kolesterol ve depresyon nedeniyle iyi bir tercih mi? Daha önce yaşayan ya da anlayan arkadaşlardan fikir rica ediyorum, teşekkürler

Sınırı illaki geçer, ben sınırı geçmeden 6-7 ay kullanabilen görmedim bu ilacı. Benim de geçti ertesi ay karaciğer temizleyen besinlere ağırlık verdim yemeklerimde, düştü. Şak diye bıraktırması değişik geldi.

Ama bıraktırmasındaki ana etken belki depresyondur. Bende yapmadı şükür ama intihara kadar giden vakalar varken küçümsenemez. Belki daha sonra, hayatınızın farklı bi aşamasında tekrar denersiniz.

Sınırı illaki geçer, ben sınırı geçmeden 6-7 ay kullanabilen görmedim bu ilacı. Benim de geçti ertesi ay karaciğer temizleyen besinlere ağırlık verdim yemeklerimde, düştü. Şak diye bıraktırması değişik geldi.

Ama bıraktırmasındaki ana etken belki depresyondur. Bende yapmadı şükür ama intihara kadar giden vakalar varken küçümsenemez. Belki daha sonra, hayatınızın farklı bi aşamasında tekrar denersiniz.
Dermatologa depresyondan bahsetmedim aslında ama benim sivilcelerim tek bir bölge de ve küçükler bundan dolayı kremi yeterli görmüş olabilir belki ama yıllardır kremin geçici etkisinden muzdaribim. Şuan dermatologumu değiştirmeyi düşünüyorum ama ilacın verdiği burun, boğaz kuruluğu nefes darlığinin etkisindeyim hala. İlk ay 20 mg ile böyle olduysa sonrası için tereddütlüyüm acikcasi

Dermatologa depresyondan bahsetmedim aslında ama benim sivilcelerim tek bir bölge de ve küçükler bundan dolayı kremi yeterli görmüş olabilir belki ama yıllardır kremin geçici etkisinden muzdaribim. Şuan dermatologumu değiştirmeyi düşünüyorum ama ilacın verdiği burun, boğaz kuruluğu nefes darlığinin etkisindeyim hala. İlk ay 20 mg ile böyle olduysa sonrası için tereddütlüyüm acikcasi
Evet olabilir, ağır bi ilaç olduğu için önce farklı yolları deniyorlar. İlk aydan da yükseldiyse vücudunuza iyi gelmemiş olabilir, bende 4. Ayda mı ne yükselmişti. Kurumalar da 3 ayı bulmuştu başlaması

Evet olabilir, ağır bi ilaç olduğu için önce farklı yolları deniyorlar. İlk aydan da yükseldiyse vücudunuza iyi gelmemiş olabilir, bende 4. Ayda mı ne yükselmişti. Kurumalar da 3 ayı bulmuştu başlaması
Benim cildim çok kuru normalde sivilceler de hormonal zaten, polikistik over kaynaklı. Sivilcelerin tekrarlama ihtimali de var aslında

X