Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

Çok güzel örnekler vermişsin gerçekten 🙏🏻

Mantıklı olan bence de önce yumurta toplatıp sonra transfer olmak, öncesinde iğne olmayı hiç istemiyorum çünkü bu sefer yeterli sayıda yumurta çıkmaz diye endişeliyim.. (lucrin’in rezervi azalttığına dair yorumlar var)

Hazır adenomiyozisim olduğu biliniyorken dondurup denemek en mantıklısı ama beklemek en zoru 🤦🏻‍♀️ bi yanım acele etme diyor, bi yanım ilkinde dene iğneyi olmadan taze transferi, olmazsa haziranda negatif alırsam bu sefer iğne olup bekleyip eylüle doğru öyle gidersin diyor..

Covid aslında beni korkutan, yazın olsun bitsin yoksa yine yasaklar karantinalar araya giren 1 sene daha 😕
Can korkunu anlıyorum
Ama bak bir sürü ilaç,para,sağlığın ,acele etme derim
En iyi embriyoları ilkinde transfer ederler,onlar çöp olursa çok canın yanar

Ben Cem Akarsunun eski hastasıyım
Bir kaç kez histeroskopi ameliyatlarımı yapıb benim rahim içi yapışıklıklarımı çözdü
Sonra donasyona hazırladı
Şimdi Cem bey artık kendi müayinesi var ve orda problemsiz her kesi ala bilir
En son 2 hafta önce yanındaydım Ankara tüp bebekten ayrılıyordu(hisselerini devr etti)
Artık kendi yerimde rahat hastaları alıcam dedi
Yaa tamamenmi ayrıldı bende onun hastasıyım 2016da tanıştık bu yaz gitmeyi planlıyorum moralim bozuldu simdi

Ben Cem Akarsunun eski hastasıyım
Bir kaç kez histeroskopi ameliyatlarımı yapıb benim rahim içi yapışıklıklarımı çözdü
Sonra donasyona hazırladı
Şimdi Cem bey artık kendi müayinesi var ve orda problemsiz her kesi ala bilir
En son 2 hafta önce yanındaydım Ankara tüp bebekten ayrılıyordu(hisselerini devr etti)
Artık kendi yerimde rahat hastaları alıcam dedi
Peki tüp bebek tedavisine nerde devam ediyor bilgin varmi

Peki Zazacım leucostim gebelik aşısı hakkında ne düşünüyorsun (G-CSF granülosit koloni uyarıcı faktörü – Filgrastim ) hatırlarsan Yeşilada ve sebida ya transferden 5 gün önce tek doz bu iğne rahime enjekte edilmişti. Her ikiside pozitivi gördü sağlıklı doğum gerçekleştirdi. Bu leucostim iğnesi nakil durumlarda bağışıklığı baskılamada kullanılıyor diye biliyorum. Tüp Bebek transferinde hem rahimi iyileştirmesi özellikle ince kalınlaşma sorunu olanlarda hemde tutunmayı kolaylaştırıcı bağışıklığı baskılayarak rahimin embriyoyu yabancı madde olarak görmemesi için. Gebelik aşısı hakkındaki düşüncelerini bilmek isterim...
Açıkçası bu glue( Türkçesi tutkal) bana biraz ürkütücü geldi. Arya bi paylaşımındaki son cümle beni etkiledi "hamile kaldım ama boş gebelik oldu ve sağlıksız olmasına rağmen bir türlü düşmedi, ilaç ile düşürmüşlerdi" . Böyle bir durumda sağlıklı rahime zarar vermiş olmuyor muyuz.
Canımsın pablo seni çok özlemiştim
İnşallah iyisin
Sen ne yaptın bir katıl beraber eski günlerdeki gibi
Canım şimdi geçelim filgrastime(leucostim,neupogen)-granülosit kolon uyarıcı faktör.yine biolojık rahim içinde olan hücrelere benzer sentetik yolla alınan ürün
Kanser tedavisinde kullanılıyor,ama rahim içine infuzyon azda olsa endometriyumu kalınlaşmasını etkileyen
Ben kendimede etkisini görmedim ne kalınlaşmasında nede embriyo yapışmasında
Birde bir ingilis doktorunun makalesini okumuştum bu ürünü kullanan bazı hastalarda rahim içi yapışıklıklara yol açmış
Bana sorsan ürün rahim içinde başarısını görmedim ve sevmedim
İsteye yaptıra bilir,ona karışmam
Yeşilada arkadaşımız onu yapmamış olsadı yine anne olurdu
Çünkü yeni tedavisinde yeni donörle başardı
Bu benim düşüncem❤️🌹

rahimde hiçnir sorun yok,transfer sırası 9-10 mm civarıydı endometrium.Doktorumun bilgilendirmesi sizin de dediğiniz gibi genetik test embriyolara zarar vermiş olabilir.
En güzel genetik testi rahim yapar,iyi olan tutunur ve sağlıklı ilerler,kötü olan ya tutunmaz,yada tutunur düşer

Canımsın pablo seni çok özlemiştim
İnşallah iyisin
Sen ne yaptın bir katıl beraber eski günlerdeki gibi
Canım şimdi geçelim filgrastime(leucostim,neupogen)-granülosit kolon uyarıcı faktör.yine biolojık rahim içinde olan hücrelere benzer sentetik yolla alınan ürün
Kanser tedavisinde kullanılıyor,ama rahim içine infuzyon azda olsa endometriyumu kalınlaşmasını etkileyen
Ben kendimede etkisini görmedim ne kalınlaşmasında nede embriyo yapışmasında
Birde bir ingilis doktorunun makalesini okumuştum bu ürünü kullanan bazı hastalarda rahim içi yapışıklıklara yol açmış
Bana sorsan ürün rahim içinde başarısını görmedim ve sevmedim
İsteye yaptıra bilir,ona karışmam
Yeşilada arkadaşımız onu yapmamış olsadı yine anne olurdu
Çünkü yeni tedavisinde yeni donörle başardı
Bu benim düşüncem❤️🌹
İyiyim canım şükür nefes alıyoruz iyi demek buysa işte. Ben sizi sürekli takip ediyorum okuyorum. Durumum da bir değişiklik yok canım ya. Geçen yıl gynolife ile yola çıkmıştık ama bu corona yüzünden herşey altüst oldu. Bu sene yaza erledik ama ortam durum hiç iç açıcı görünmüyor. Almanya 3.dalgayı yaşıyor vaka sayısı almış başını gitmiş keza Türkiye de öyle. Almanya türkiyeyi riskli bölge ilan etmiş ,Kıbrıs'ta vaka sayısı az olsa da Kıbrıs'a bakış açısı türkiye ye bakış açısıyla aynı. türkiyenin bir şehri gibi , ankara İstanbul neyse kıbrıs'ta odur.herşeyi etkiliyor. Türkiye maşallah zirveye oynuyor. Hayırlısı bakalım.

Leucostim hakkında murat beye sormuştum istediğimi söylemiştim. Murat bey gerek yok demişti ama sonrasında enis bey kabul etmişti. Çokta pahalı zazam ya bu işlem için 500 euro demişti. Ne bilim zazam çok çaresiz durumdayız denize düşünce yılana sarılır gibiyiz ,ne duysak acaba bumu acaba şumu iyi der gibiyiz.

Peki mikroçip sperm toplama işlemi hakkında ne düşünüyorsun canım. Eşimde ileri hız hareket sorunu var. En iyi sperm bulma seçme yöntemi nedir acaba ? Bir önceki tedavide hiç geride embriyom kalmamıştı , transfer edilende çok iyi kalite değildi. Bu kez aynı sorunu yaşamamak için mikroçip yönetimi istedik. Sen bu yönteme nasıl bakıyorsun? Yada en iyi yöntem nedir?

İyiyim canım şükür nefes alıyoruz iyi demek buysa işte. Ben sizi sürekli takip ediyorum okuyorum. Durumum da bir değişiklik yok canım ya. Geçen yıl gynolife ile yola çıkmıştık ama bu corona yüzünden herşey altüst oldu. Bu sene yaza erledik ama ortam durum hiç iç açıcı görünmüyor. Almanya 3.dalgayı yaşıyor vaka sayısı almış başını gitmiş keza Türkiye de öyle. Almanya türkiyeyi riskli bölge ilan etmiş ,Kıbrıs'ta vaka sayısı az olsa da Kıbrıs'a bakış açısı türkiye ye bakış açısıyla aynı. türkiyenin bir şehri gibi , ankara İstanbul neyse kıbrıs'ta odur.herşeyi etkiliyor. Türkiye maşallah zirveye oynuyor. Hayırlısı bakalım.

Leucostim hakkında murat beye sormuştum istediğimi söylemiştim. Murat bey gerek yok demişti ama sonrasında enis bey kabul etmişti. Çokta pahalı zazam ya bu işlem için 500 euro demişti. Ne bilim zazam çok çaresiz durumdayız denize düşünce yılana sarılır gibiyiz ,ne duysak acaba bumu acaba şumu iyi der gibiyiz.

Peki mikroçip sperm toplama işlemi hakkında ne düşünüyorsun canım. Eşimde ileri hız hareket sorunu var. En iyi sperm bulma seçme yöntemi nedir acaba ? Bir önceki tedavide hiç geride embriyom kalmamıştı , transfer edilende çok iyi kalite değildi. Bu kez aynı sorunu yaşamamak için mikroçip yönetimi istedik. Sen bu yönteme nasıl bakıyorsun? Yada en iyi yöntem nedir?
Canımsın inşallah az kaldı bu günler geçicek
Bak en sinirlendiyim konu zaten merkez olarak seçmişin bunları,bir ton para veriyorsun,ama her işlemde para güdüyorlar
Bazı eczaneler tüp bebek merkezlerinin yanında olanlar bu filgrasimi tek tek daha uygun fiyata satıyorlar,yani bir transfere bir enjektör yeter,kutuyu almaya gerek kalmıyor
Bu ilacı al içinede enfuzyon küçük kateterle yapılıyor,eee bunuda yapı versin Murat bey,bundanda mı kazanmak istiyor,tövbe estağfirullah.
Ankarad olsaydın yönlendirirdim bu ilacı tek tek içinden satan yerlere
Bu mikroçipe hiiiç güvenme
Avrupada bula bilsen sana çok iyi bir takviye önericem,çok pahalı,ama çok etkili

Eklentiler

• EF9CEEDB-1B3F-47C7-8D95-55FDBBC602B8.jpeg
    EF9CEEDB-1B3F-47C7-8D95-55FDBBC602B8.jpeg
    43,7 KB · Görüntüleme: 52
Kutu içinde 30 kapsül 1 aylık
Kutusu 360 euro civarında
3 aylık içsin eşin

Ben heyecandan böyle bilgi almamıştım ama 2 tane dondurdular biliyorum rabbim maddi bir kapı açar belki şu pandemi Bi bitse, öperim tabi canım, hergün onu uyuturken sizleri okuyorum sen de gideceksin transfere az kaldı rabbim yolunu açık etsin yavrularını al yuvana dön inşallah dualarım hepinizle🙏🙏🙏
❤❤❤❤❤❤❤❤❤🙏🙏🙏🙏🤗🤗🤗🤗

Kutu içinde 30 kapsül 1 aylık
Kutusu 360 euro civarında
3 aylık içsin eşin
1 aylık kapsül 360 Euro mu, gözlerim yerinden fırladı valla :)
Hadi 3 aylık olsa tamam da 1 aylık çok canım ya. 1050 euro yu gözden çıkaracaksın.
Biz 3 aylık orthomol fertil plus için 130 euro veriyorduk o bile bize fazla geliyordu. Bunu da bir buçuk yıla yakındır kullanıyor eşim.

Hadi 3 aylık olsa tamam da 1 aylık çok canım ya. 1050 euro yu gözden çıkaracaksın.
Biz 3 aylık orthomol fertil plus için 130 euro veriyorduk o bile bize fazla geliyordu. Bunu da bir buçuk yıla yakındır kullanıyor eşim.
Bende orthomol natal kullaniyorum ama bi faydasi varmi bilmiyom😳 doktorum tavsiye etmisti
Canim ya budnide felan satilan Folio ucuz herkes kullaniyormus onu alsam olurmu bi faydasi

Esim hic birsey kullanmiyo valla , gidince hayal kirikligi yasamaktan korkuyorum zaten tese ile aliniyor . ☹️

Kullandığıda iyi
Boş ver 1 senedir kullanıyor artık iyi her şey

Bende orthomol natal kullaniyorum ama bi faydasi varmi bilmiyom😳 doktorum tavsiye etmisti
Canim ya budnide felan satilan Folio ucuz herkes kullaniyormus onu alsam olurmu bi faydasi
Ben kendim için Folio forte 1 aldım 3 aylık 9 euro. Onuda düzenli olarak kullandığım pek söylenemez.
İçindekiler
Folsäure(B9) 800 ug
Jod 150 ug
Vitamin D3 20 ug
Vitamin B12 9 ug

Ama planladaığım tarihe yakın bir ay öncesinde ,ya Femibion 1, yada elevit 1 alacam. Öncesi gereksiz gördüm bu vitaminleri.

X