Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

Amin kardeşim.Ayim 30 unda eşimle birlikte gittik.burda pcr testi kişi başı 250 tl yaptırdık.onlarin verdiği maliye bak.iban numarasında ayrıca 4500 yada 455 yalan olmasın 2 kişilik karantina parası yatırdık.merkezim bana ted olacağıma dair bi yazı yolladi.onun çıktısını aldım.orda başlanması gereken ilaç listesi yollamışlardı reçete onlarında yazılı çıktısını aldım.bu ilaçları sokamazsınız filan derlerse ülke giriş kontrolundee reçeteyi göstermek icin ama sormadilar.birde benim kalacağım otel in adını merkezim söyledi orada kaislacagima dair bir otel yazısı yolladılar onumda çıktısını aldım.sorunsuz bişekilde kibrisa indim.inerinmez hava alanında pcr testi yaptilar.ama para ödemedik.inen tüm yolculara yaptilar.otele göturuldük.bizi yerleştirdiler.pcr sonucu cıktı.eresi günü otelden almaya gelip merkeze gittik.esim sperm verdi.ben muayne oldum.10 adet yumurta ile dölleme yaptilar yarın bildiricem dediler.ve otele geldik.karantina oteli olduğu icin giriş çıkış yasak yemek su her öğün farklı olmak kaydıyla getirdiler.yemekler ev yemeği gibiydi.yani sıkıntı ve.problem yaşamadım.mukemmel olmasada iyiydi.disardan yemek söylemek yasakmış.ama abur cubur gibi şeyler ohtiyacinda merkezdeki asistan yadımcı öldu.bizim markete gitmemiz yasak onlar aldı biz bi liste verdik parasını ödedik.giderken yanınızda kek boğaca cerez filan alın derim insan odada kapalı kalınca bisiyler yemek istiyo.😊somra 7 yumurta dollendi dediler. Beklemeye devam ettik...3.günde 5 embrio var dediler sevinçle bekledik.pazartesi günü en iyi kalite 2 tane var 1 tanede 2.Kalite var dediler.ucunude transfer ettiler.dua ediyorum Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.ayni gün öğleden sonra çıkış yaptim ve döndüm. Ha bide transfer oncesi gece özel bi laboratuardan geldiler.pcr aldılar kişi başı 175 tl verdik.kart gecmiyo dediler nakit verdik.merkez ve otel işte havaalanı transferleri nin parasını ödemedik hepsini merkez yaptı gelip aldılar.bir tek ilk indiğimizde almadılar onuda kibris hükümeti zorunlu kılmış otele gidişte onların yolladığı araçla geldik 150 tl nakit verdik..bizim kaldığımız oda balkonuydu.balkonda sonraki günlerde de başka insanları getirirlerken gördüm onlarda hep oduyolardi.benimki bukadar arkadaşlar.insallah Allah bana ve hepimize anne olmayı nasip eder.
merhaba hangi merkeze gittiniz

Tekrar selam kızlar. Konuyla ilgili ciddi bilgili arkadaşların olduğunu görünce seviniyor insan ☺ Biraz durumumdan bahsedeyim. İlk tüp bebek denememde gelişim durduğu için kürtaj oldum. 2. ve 3. denemede ise özel üniv. Hastanesinde raporlu denedim ama iki denemede de hiç tutmadı. 5. Gün Grade 3 kalitede 2 tane transfer olmuştum bir sonrakinde de 3. gün a kalite dediler ama emin değilim doğru söylediklerine. Çünkü grade 3 olanlara gayet iyi dediler ama sonradan orta kalite olduğunu öğrendim. Ayrıca yine sonradan bu üniv. hastanesinde çok sık embriyolog değişmiş. Doktor yumurta kalitesizliği var dedi. Yaşım 39 bu arada. Şimdi şişli memorialin laboratuvarı iyi diye orda denemek istiyorum ama bir yandan da boşa mı kürek sallarım acaba diye de düşünüyorum. Maddi manevi gerçekten çok yorulduk. Kafam karışık siz olsaydınız tekrar dener miydiniz yoksa yumurta donasyonu mu yaptırırdınız. Eşimden de sperm dna hasar testi istendi ama henüz sonucu çıkmadı. Yeniden spermiogram yaptırdık ileri hareket 22 cıktı yani düşük. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.
Canım eğer maddi durumun varsa sonradan aklım kalmasın diyorsan dene ama yorucu ve zor bir süreç ben iki kere tüp bebek denedim olumsuz haberi aldığımdaki yıkıklık hala içim de eşimden sperm bulunamıyor benim yumurtalıklarımda sıkıntı yok ama ben eşimle aynı duyguyu yaşamak için emriyo donasyonu istiyorum bunu ben yapıyorum sende yap diye anlatmıyorum bir çok kişi bu süreci yaşıyor olumsuzluk çok kötü olsun da böyle olsun bende anne olayım diye sabırsızlanıyorum o zaten benim olacak benim içimde benim kanımla canımla büyüyecek yani tüp bebekten hiç bir farkı olduğunu düşünmüyorum onun için rahat ol iyice düşün maddi durumunu gözden geçir en kısa zamanda yavruna kavuş inş

Ramazan’ınız mübarek olsun arkadaşlar gebelik haberi alan arkadaşlar gözünüz aydın rabbim tez zamanda kucağınıza almayı nasip etsin bizlere duayı eksik etmeyin bende bugün emriyo donasyonu için hastane ile anlaştım yumurta toplama günü ücretin tamamını yatırmamız istendi sizlerde aynı şekilde mi oldu
Hayirli ramazanlar cnm,
Ben hic konusmadim bu para öndenmi sonradanmi diye.Onlarda birdey söylemefi. Ama transferden sonra verecegim ben. Nerde yaptiracaksin . Rabbim yüzünü güldürsün insallah

Ben uzuun bir mesaj yazmıştım kimse bana neden cevap vermiyor🙈acaba yanlış yere mi yazdım 🙈🙈hiç bilmiyorum burayı kullanmayı

Ben memoriel de 2 kere denedim 5. Güne gitmedi embriyo lar eşim de sorun yoktu 3. Deneme de çok saglıklı olmayan ama isterseniz transfer edelim dedikleri embriyo kaldı orada çünkü yaptırmadı yaşım 36_38 arasın daydı, donasyon tamamen şans eseri net de gördüm herkesin fikri duygusu psikolojisi farklıdır ama şimdiki aklım olsa memoriale okdr para dökeceğim 1 kere denedim 5. Güne gitmiyorsa kalite de sıkıntı var daha ne 2 kere daha uğraşıyorsun hmn Kıbrıs'ı denerdim, am donasyon diye bişey bilmiyordum işte, neyse ki son paramız ve çare olarak denedim ve yavrum oldu çok şükür yani benim fikrim eşinizde de sorun varsa direk Kıbrıs da embriyo donasyon deneyin, maddi sıkıntı varsa yıllar geçer elinizdeki memoriale vereceğiniz para da gider baştan para biriktir euro almış başını gidiyor bir daha kaç yılda para birikir kim bilir bu naçizane aynı yollardan geçmiş biri olarak benim fikrim tabiki rabbim yardımcınız olsun en güzel kararı tabiki siz verirsiniz
Dediklerinize harfiyen katılıyorum.. Erkek infertilitesi sebebiyle sperm donasyonu yaptıracağız biz. Eşim 1 kere ameliyat oldu ve 1 tane bile sperm çıkmadı. Sebebi açıklanamayan infertilite.. Hiç bir sebebimiz yok.
Kök hücre tedavisiydi gelişmeydi çalışmaydı beklerken birde eldeki yumurtadan olmayalım, hemde maddi manevi gücümüzü defalarca denemeye harcamayalım diye hemen donasyon kararı aldık..
Bu demek değil ki denemeyi bırakacağım. Çocuğumu kucağıma bi alayım, mücadeleme kaldığım yerden yine devam edeceğim evladımla, maddi gücümün yettiği yere kadar 🙏🏻

Hayirli ramazanlar cnm,
Ben hic konusmadim bu para öndenmi sonradanmi diye.Onlarda birdey söylemefi. Ama transferden sonra verecegim ben. Nerde yaptiracaksin . Rabbim yüzünü güldürsün insallah
Brıtıshle konuştum birazını yumurta toplamada geri kalanını transferde ödeyelim dedim ama biz hepsini yumurta toplama da alıyoruz dediler

Günaydınlar ve Hayırlı Ramazanlar öncelikle💕İlk geçen sene şubat ayında okumaya başlamıştım bu formu hatta zaza74 e soru sormuştum belki hatırlar 🥰Ciddi ciddi niyetlenmiştim merkezleri aramış konuşmuştum pandemi oldu🙈🙈Yaz geldi konu kapandı bende bütün notlarımı vs attım 😬3 yıl önce 6. Güne geçen bir embriyo transfer denemem olumsuz sonuçlandı üstüne annem rahatsızlandı ve kısa süre sonra annemi kaybettim 😔😔Bu durum neticesinde annem göremeyecek istemiyorum çocuk felan moduna girdim psikolojim bozuldu anneme çok düşkündüm ve babasız büyüyen bir çocuktum😔neyse sadece geçen sene donasyonu düşündüm işte ve pandemi yüzünden olmadı🙈Geçen gün uyanmamı sağlayan bir olay yaşadım Benden 1 yaş büyük bir yakınım 2 yılda 6 kez tüp bebek yaptı ve sonunda başardı şuan hamile .Ve ben dönem dönem olursa ılur olmazsa olmaz derdim dönem dönem ağladım yalvardım çok istedim ama hep korkularımın ardına saklandım ve aslında ne kadar çok istediğimi yok saydım🙈🙈Ve bu yükü taşımaktan çok yoruldum kafamda sürekli neden olmadı amaaan benim de olmasın ne olucak evlat edinirim vs milyon kez geçirdim ben bunları ve ÇOK YORULDUM DÜŞÜNMEKTEN😔Şimdi sonuna kadar gidicem ve sizden ricam bana başarı oranı yülsek ve ilgili bir merkez tabsiye eder misiniz?bu ay sonu gelmedn gitmek ve bu işi bitirmek istiyorum .Bana yardımcı olur musunuz deneyimli arkadaşlar 🙏🙏Bakü ye de gidebilirim .Yeter ki ticari bakmayan yardımsever başarı odaklı bir merkez olsun 🙏Ve Tabbim benim gibi isteyen herkese DÜNYADAKİ HERKESE DOSTUMA DÜŞMANIMA YÜREKTEN İSTEDİĞİ NE VARSA NASİPP ETSİN İNŞALLAH 💕
Allah güzel annene Rahmet eylesin
Rabbim bu mübarek günleri ağzınızdan çıkan tüm muratlarınızı tez bir zaman kabul etsin🤲🤲🤲❤️

Hayirli ramazanlar cnm,
Canim paranin yarisi ilk gidisinizde diger yarisi transfer günü sabah orda oldugunuzda aliniyor

Ramazan’ınız mübarek olsun arkadaşlar gebelik haberi alan arkadaşlar gözünüz aydın rabbim tez zamanda kucağınıza almayı nasip etsin bizlere duayı eksik etmeyin bende bugün emriyo donasyonu için hastane ile anlaştım yumurta toplama günü ücretin tamamını yatırmamız istendi sizlerde aynı şekilde mi oldu
Hayırlı olsun kuzum
Genelde yumurta toplamada para yatırılıyor

Günaydınlar ve Hayırlı Ramazanlar öncelikle💕İlk geçen sene şubat ayında okumaya başlamıştım bu formu hatta zaza74 e soru sormuştum belki hatırlar 🥰Ciddi ciddi niyetlenmiştim merkezleri aramış konuşmuştum pandemi oldu🙈🙈Yaz geldi konu kapandı bende bütün notlarımı vs attım 😬3 yıl önce 6. Güne geçen bir embriyo transfer denemem olumsuz sonuçlandı üstüne annem rahatsızlandı ve kısa süre sonra annemi kaybettim 😔😔Bu durum neticesinde annem göremeyecek istemiyorum çocuk felan moduna girdim psikolojim bozuldu anneme çok düşkündüm ve babasız büyüyen bir çocuktum😔neyse sadece geçen sene donasyonu düşündüm işte ve pandemi yüzünden olmadı🙈Geçen gün uyanmamı sağlayan bir olay yaşadım Benden 1 yaş büyük bir yakınım 2 yılda 6 kez tüp bebek yaptı ve sonunda başardı şuan hamile .Ve ben dönem dönem olursa ılur olmazsa olmaz derdim dönem dönem ağladım yalvardım çok istedim ama hep korkularımın ardına saklandım ve aslında ne kadar çok istediğimi yok saydım🙈🙈Ve bu yükü taşımaktan çok yoruldum kafamda sürekli neden olmadı amaaan benim de olmasın ne olucak evlat edinirim vs milyon kez geçirdim ben bunları ve ÇOK YORULDUM DÜŞÜNMEKTEN😔Şimdi sonuna kadar gidicem ve sizden ricam bana başarı oranı yülsek ve ilgili bir merkez tabsiye eder misiniz?bu ay sonu gelmedn gitmek ve bu işi bitirmek istiyorum .Bana yardımcı olur musunuz deneyimli arkadaşlar 🙏🙏Bakü ye de gidebilirim .Yeter ki ticari bakmayan yardımsever başarı odaklı bir merkez olsun 🙏Ve Tabbim benim gibi isteyen herkese DÜNYADAKİ HERKESE DOSTUMA DÜŞMANIMA YÜREKTEN İSTEDİĞİ NE VARSA NASİPP ETSİN İNŞALLAH 💕

Merhabalar, annenize Allah'tan rahmet dilerim, nur içinde yatsın.
Genel olarak kliniklerle görüşülüyor ve sonrasında kendinize yakın hissettiğiniz yer ile tedaviye başlanıyor bu nedenle burası iyi burası kötü diyemeyiz. Bu işler biraz da nasiptir. Zaten Kıbras'ta belli başlı birkaç klinik var, birinin pozitif aldığı yerle diğeri negatif alabiliyor. bu yüzden burası çok başarılı diyebileceğimiz bir durum ne yazık ki söz konusu değil. biraz araştırma yaparsanız daha içinize sinen bilgiler elde edebilirsiniz bu forumda. Hem anlık duygularımızı ve yaşadıklarımızı paylaştığımızdan daha doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. yürüdüğünüz bu yolda Allah muradınızı nasip etsin inşallah :KK200::dua:

Merhabalar, güzel dileklerin için çok teşekkür ederim ☺️ diliyorum bebeğinize bir an önce kavuşursunuz. Deneyimimi kısaca anlatmaya çalışayım ki ileride bilgi arayanlara faydası olsun. Biz gittiğimizde karantina ve covid testi şartı vardı. Ukrayna biotexcom da oldum donasyonu. İkili paket almıştım. Otel, yeme içme, şehir içi tüm ulaşım, covid testi, ilaçların ücretini merkez karşıladı. Bunlara hiç ücret ödemedik. Sadece orada hediyelik eşya vs aldık onlara ödeme yaptık bir de uçak biletini aldık. Embriyo garantisi de 3 adet olduğunu söylemişlerdi ancak bu durumun spermin kalitesinin de çok etkili olduğunu söylediler. Bana 5. Gün A kalite 3 tane embriyo konuldu biri tuttu. Fresh yumurta kullandıklarını söylediler, eşim sperm verirken birçok donör vardı merkezde benim donörü görmek için çok uğraştım ancak denk gelememiştik, bizden önce çıktı dediler donöre ☺️ 800 kdr donörün resim video ve eğitim durumları vs gösterildi, arasından seçim yaptık. Tedavi aşamalarımı not etmiştim onu da paylaşayım, çünkü o aşamada aklımda çok soru işareti vardı. Belki arkadaşlara faydası olur. Erken menopoz olduğum için rahim kalınlaşma sorunum da vardı. Hangi merkez olursa olsun bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım 🥰🍀🌸
çok teşekkür ederim 2 paket hakkın saklı mı ilerde kardeş için?

Merhabalar, annenize Allah'tan rahmet dilerim, nur içinde yatsın.
Genel olarak kliniklerle görüşülüyor ve sonrasında kendinize yakın hissettiğiniz yer ile tedaviye başlanıyor bu nedenle burası iyi burası kötü diyemeyiz. Bu işler biraz da nasiptir. Zaten Kıbras'ta belli başlı birkaç klinik var, birinin pozitif aldığı yerle diğeri negatif alabiliyor. bu yüzden burası çok başarılı diyebileceğimiz bir durum ne yazık ki söz konusu değil. biraz araştırma yaparsanız daha içinize sinen bilgiler elde edebilirsiniz bu forumda. Hem anlık duygularımızı ve yaşadıklarımızı paylaştığımızdan daha doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. yürüdüğünüz bu yolda Allah muradınızı nasip etsin inşallah :KK200::dua:
Tamaracım melek kalplim,yine en güzel cevabı sen verdin

X