Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

Evet turkiyede basladim gitmeden bir hafta once estrofem , folbiol , coraspin kullandim kibrisa gitmeden okspar igen ve prolutex igne aldim kibrista pahali oldugunu soyledi hemsire haplarimi yedekli aldim goturdum sana tavsiyem gitmeden doktoruna yazdir ucretli alma oksapari da yazdirabiliyosun sadece prolutexi yazmiyorlar biraz pahali o da gunde iki kez yapiyorum transferden 5 gun once başlamistim kutu icerisinde 7 adet var iki kutu bir hafta gidiyor kutu adeti 220 tl ve insallah pozitif sonuc alirsam 3 ay kullancam bunu. Beslenme konusunda cikolata yememeye calis ben cok severdim cok yerdim ama biraz arastirma yaptinca yememeye karar verdim şuanda cay bile icmiyorum doktorum cay ve kahveden ozellikle sigara iciyorsan uzak dur dedi sigara aliskanligim yok zaten sende elinden geldigince dikkatli ol canim saglikli beslenmeye calis kahvaltini duzenli yap mutlaka haşlanmis yumurtani tuket ceviz ye . Sormak istedigin baska birsey olursa sor canim
Allah razi olsun ne güzel yazmissin ins guzel haberlerle umut olacaksin bizlere

Tekrar selam kızlar. Konuyla ilgili ciddi bilgili arkadaşların olduğunu görünce seviniyor insan ☺ Biraz durumumdan bahsedeyim. İlk tüp bebek denememde gelişim durduğu için kürtaj oldum. 2. ve 3. denemede ise özel üniv. Hastanesinde raporlu denedim ama iki denemede de hiç tutmadı. 5. Gün Grade 3 kalitede 2 tane transfer olmuştum bir sonrakinde de 3. gün a kalite dediler ama emin değilim doğru söylediklerine. Çünkü grade 3 olanlara gayet iyi dediler ama sonradan orta kalite olduğunu öğrendim. Ayrıca yine sonradan bu üniv. hastanesinde çok sık embriyolog değişmiş. Doktor yumurta kalitesizliği var dedi. Yaşım 39 bu arada. Şimdi şişli memorialin laboratuvarı iyi diye orda denemek istiyorum ama bir yandan da boşa mı kürek sallarım acaba diye de düşünüyorum. Maddi manevi gerçekten çok yorulduk. Kafam karışık siz olsaydınız tekrar dener miydiniz yoksa yumurta donasyonu mu yaptırırdınız. Eşimden de sperm dna hasar testi istendi ama henüz sonucu çıkmadı. Yeniden spermiogram yaptırdık ileri hareket 22 cıktı yani düşük. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.
Çok geçmiş olsun,kendin söyledin maddi manevi yoruldum
Bence artık yorma vicudumu
Ama maddi gücün yetiyorsa dinlen iyice sonra son bir kezde dene yumurtalarını
ard arda yapılanda tedavi kötü sonuç veriyor

Çok geçmiş olsun,kendin söyledin maddi manevi yoruldum
Bence artık yorma vicudumu
Ama maddi gücün yetiyorsa dinlen iyice sonra son bir kezde dene yumurtalarını
ard arda yapılanda tedavi kötü sonuç veriyor
Doktora sordum yumurta kalitesizliği bu yaşlarda normal ama seninki çok kötü olmayacak durumda değil dedi. Duygusal bakmayın tüp bebeğe diyor. Nasıl bakmayacaksak psikoloji mi kalıyor insanda. Son bir kez iyi bir hastanede yaptırayım diyorum bir yandan da işte donasyon geliyor aklıma. Şuan altından mümkün değil kıbrisi kalkamayız ama çaresizim ne yapmalıyım bilmiyorum. Kafama taka taka iyice psikolojim bitti tahammülsüz oldum çıktım

Doktora sordum yumurta kalitesizliği bu yaşlarda normal ama seninki çok kötü olmayacak durumda değil dedi. Duygusal bakmayın tüp bebeğe diyor. Nasıl bakmayacaksak psikoloji mi kalıyor insanda. Son bir kez iyi bir hastanede yaptırayım diyorum bir yandan da işte donasyon geliyor aklıma. Şuan altından mümkün değil kıbrisi kalkamayız ama çaresizim ne yapmalıyım bilmiyorum. Kafama taka taka iyice psikolojim bitti tahammülsüz oldum çıktım
Son bir kez daha deneyin yumurtalarınızka ama oncesınde butun testleri yaptırın esınızle bırlıkte, hatta histereskopi de yaptırın... eger olmassa donasyon için para biriktirin 2-3 sene mesela, durumunuza gore tabiki❤️🙏

Kızlar tarlusalı bitireli 8 gün oldu,bugün sancımda oldu,adet kanamasından tık yok
Böyle şey yaşayan oldumu
Ben de adet kanaması yaşamıyordum. Sadece çok az kahverengi leke geliyordu. Hatta doktor muayenesinde bu adet değil rahimin çok ince vs diye endişeli şeyler söylemişti. Merkezdeki doktorum önemli değil dedi, ilaçla rahim kalınlaşır yine dedi. Yani menopoz döneminde olduğum için rahim doğum kontrol hapına rağmen yeterince kalınlaşıp dökülmüyordu ben de.

Tekrar selam kızlar. Konuyla ilgili ciddi bilgili arkadaşların olduğunu görünce seviniyor insan ☺ Biraz durumumdan bahsedeyim. İlk tüp bebek denememde gelişim durduğu için kürtaj oldum. 2. ve 3. denemede ise özel üniv. Hastanesinde raporlu denedim ama iki denemede de hiç tutmadı. 5. Gün Grade 3 kalitede 2 tane transfer olmuştum bir sonrakinde de 3. gün a kalite dediler ama emin değilim doğru söylediklerine. Çünkü grade 3 olanlara gayet iyi dediler ama sonradan orta kalite olduğunu öğrendim. Ayrıca yine sonradan bu üniv. hastanesinde çok sık embriyolog değişmiş. Doktor yumurta kalitesizliği var dedi. Yaşım 39 bu arada. Şimdi şişli memorialin laboratuvarı iyi diye orda denemek istiyorum ama bir yandan da boşa mı kürek sallarım acaba diye de düşünüyorum. Maddi manevi gerçekten çok yorulduk. Kafam karışık siz olsaydınız tekrar dener miydiniz yoksa yumurta donasyonu mu yaptırırdınız. Eşimden de sperm dna hasar testi istendi ama henüz sonucu çıkmadı. Yeniden spermiogram yaptırdık ileri hareket 22 cıktı yani düşük. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.
Ben kendi yumurtamla 2 düşük yaşamıştım. Şansım %3 tü. Yumurta 2 tane fln oluyordu. Açıkçası yıpranmak istemedim. Direkt donasyona karar vermiştim. Ama şanslı bir kesim de var %3 lük tek yumurtasıyla bile evladına kavuşan.

Hiç moralinizi bozmayın yasınız daha donasyon için genc fakat zamanda hızlı ılerlıyor daha dun gbi benim 39 yasım:) planlı harekeret ederseniz içiniz rahatlar.. hem donasyon için para bırıktırdıgınız surecte pandemi de bıter daha rahat gıdersınız. Lütfen rahat olun yaşınız daha çok iyi👍🌺🧿

Günaydınlar ve Hayırlı Ramazanlar öncelikle💕İlk geçen sene şubat ayında okumaya başlamıştım bu formu hatta zaza74 e soru sormuştum belki hatırlar 🥰Ciddi ciddi niyetlenmiştim merkezleri aramış konuşmuştum pandemi oldu🙈🙈Yaz geldi konu kapandı bende bütün notlarımı vs attım 😬3 yıl önce 6. Güne geçen bir embriyo transfer denemem olumsuz sonuçlandı üstüne annem rahatsızlandı ve kısa süre sonra annemi kaybettim 😔😔Bu durum neticesinde annem göremeyecek istemiyorum çocuk felan moduna girdim psikolojim bozuldu anneme çok düşkündüm ve babasız büyüyen bir çocuktum😔neyse sadece geçen sene donasyonu düşündüm işte ve pandemi yüzünden olmadı🙈Geçen gün uyanmamı sağlayan bir olay yaşadım Benden 1 yaş büyük bir yakınım 2 yılda 6 kez tüp bebek yaptı ve sonunda başardı şuan hamile .Ve ben dönem dönem olursa ılur olmazsa olmaz derdim dönem dönem ağladım yalvardım çok istedim ama hep korkularımın ardına saklandım ve aslında ne kadar çok istediğimi yok saydım🙈🙈Ve bu yükü taşımaktan çok yoruldum kafamda sürekli neden olmadı amaaan benim de olmasın ne olucak evlat edinirim vs milyon kez geçirdim ben bunları ve ÇOK YORULDUM DÜŞÜNMEKTEN😔Şimdi sonuna kadar gidicem ve sizden ricam bana başarı oranı yülsek ve ilgili bir merkez tabsiye eder misiniz?bu ay sonu gelmedn gitmek ve bu işi bitirmek istiyorum .Bana yardımcı olur musunuz deneyimli arkadaşlar 🙏🙏Bakü ye de gidebilirim .Yeter ki ticari bakmayan yardımsever başarı odaklı bir merkez olsun 🙏Ve Tabbim benim gibi isteyen herkese DÜNYADAKİ HERKESE DOSTUMA DÜŞMANIMA YÜREKTEN İSTEDİĞİ NE VARSA NASİPP ETSİN İNŞALLAH 💕

Ben memoriel de 2 kere denedim 5. Güne gitmedi embriyo lar eşim de sorun yoktu 3. Deneme de çok saglıklı olmayan ama isterseniz transfer edelim dedikleri embriyo kaldı orada çünkü yaptırmadı yaşım 36_38 arasın daydı, donasyon tamamen şans eseri net de gördüm herkesin fikri duygusu psikolojisi farklıdır ama şimdiki aklım olsa memoriale okdr para dökeceğim 1 kere denedim 5. Güne gitmiyorsa kalite de sıkıntı var daha ne 2 kere daha uğraşıyorsun hmn Kıbrıs'ı denerdim, am donasyon diye bişey bilmiyordum işte, neyse ki son paramız ve çare olarak denedim ve yavrum oldu çok şükür yani benim fikrim eşinizde de sorun varsa direk Kıbrıs da embriyo donasyon deneyin, maddi sıkıntı varsa yıllar geçer elinizdeki memoriale vereceğiniz para da gider baştan para biriktir euro almış başını gidiyor bir daha kaç yılda para birikir kim bilir bu naçizane aynı yollardan geçmiş biri olarak benim fikrim tabiki rabbim yardımcınız olsun en güzel kararı tabiki siz verirsiniz

Rabbim yüzünü güldürsün
Ben hicbir klinik öneremeyecegim benimde kafam cok karisti artik.Ilk ve son olacak kibris benim icin.

Ramazan’ınız mübarek olsun arkadaşlar gebelik haberi alan arkadaşlar gözünüz aydın rabbim tez zamanda kucağınıza almayı nasip etsin bizlere duayı eksik etmeyin bende bugün emriyo donasyonu için hastane ile anlaştım yumurta toplama günü ücretin tamamını yatırmamız istendi sizlerde aynı şekilde mi oldu

X