Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

Biontech Alman aşısı oldum
Hayirli olsun
Bi gurup gebelik icin mucadele eden arkadaslarimla ben kararsiz kaldik.Biontech vurulduk diyelim ikinci doz en erken 6 hafta sonra ise birde uzerinden minimum bir ay vakit gecmesi gerekiyorsa transfer asidan ilk dozdan en erken 2 bucuk ay sonra oluyo

Hayirli olsun
Bi gurup gebelik icin mucadele eden arkadaslarimla ben kararsiz kaldik.Biontech vurulduk diyelim ikinci doz en erken 6 hafta sonra ise birde uzerinden minimum bir ay vakit gecmesi gerekiyorsa transfer asidan ilk dozdan en erken 2 bucuk ay sonra oluyo
Ben size bise soyleyimde gülün bana ben asi oldum ama hangi asiyi oldum hala bilmiyorum 😁😁😁ikinciyede sali gunu diye yazi verdiler randevuyuda aldim almasina hala soramadim oldum ama ne oldum asi sonucta adini bilmesemde biontetctmi digerindenmi haberim yok 🙄🙄🙄😁😁

Hayirli olsun
2.dozdan sonra 2 hafta gecmesi yeterli diyorlar .
Agustos 15 den sonra transfer olunabilir diyorlar.

Ben size bise soyleyimde gülün bana ben asi oldum ama hangi asiyi oldum hala bilmiyorum 😁😁😁ikinciyede sali gunu diye yazi verdiler randevuyuda aldim almasina hala soramadim oldum ama ne oldum asi sonucta adini bilmesemde biontetctmi digerindenmi haberim yok 🙄🙄🙄😁😁
Sinovactır canim. Babam taa ne zaman biontecin ilk dozunu aldı daha ikinciyi olamadı.

Sinovactır canim. Babam taa ne zaman biontecin ilk dozunu aldı daha ikinciyi olamadı.
Sinovac o zaman insallah bir an once bu isi kisa surede biter herkes asilanirda bir anonce rajar ederiz asida sondan 4. Ulkeyiz çünkü agir vasita gibi yavas ilerliyoruz.

Iki asiniz arasi kac gun eger 21 ya da 28 gun ise sinovac tir.Zaten saglik sistemi uygulamalarinda yazar hangisini oldugunuz.

Cidden işallah. Burada hepimizin çok ihtiyacı var buna. Bu sene hepimize çok sans getirsin. Özellikle de sana zazacım burada en cok emek verenlerden biri sensin
Yumuratalarınızı dondurun. İstanbul’da kaliteli merkezler var. Büyük şans dondurmak. Keşke bende dondursaydım 35 den sonra erken menepoz düşük amh birsürü dert ile uğraştım. HaZır yumurtam var dedim 8 yıl önce bu tip uygulamalar yoktu şimdi ise mevcut . İy bir merkezde kesinlikle dondurun

Yumuratalarınızı dondurun. İstanbul’da kaliteli merkezler var. Büyük şans dondurmak. Keşke bende dondursaydım 35 den sonra erken menepoz düşük amh birsürü dert ile uğraştım. HaZır yumurtam var dedim 8 yıl önce bu tip uygulamalar yoktu şimdi ise mevcut . İy bir merkezde kesinlikle dondurun
Donduracağim zaten. Benim sorunum hayatımda birinin olmamasaydı. Ben mart ayında fsh yüksekliği dolayısıyla doktorum dondurmamı söyledi, amh düşük ama çok düşük değil. Ben evlenemesem dahi cocuk istiyorum ilerisi için, yani bi 10 yıl sonra diyelim. ve türkiyede bayaği sorunlu zaten bekarların yumurta dondurması, evlenmeden dondurulan yumurtayı alıp yurt dışına dahi çıkamazsın. O yüzden yurt dışını veya kıbrısı düsünüyorum. Iki aydır aksilik yasadığımdan kıbrısa gidemedim. O yüzden alternatif arayışındayım. Sperm donoru de dusunuyordum cunku yumurta cozumunde kalite kaybi olurken embriyo da cok minumum bi kayıp oluyormuş. Yani en zor durum için o da kenarda olsun diyordum. Hala da diyorum ama bunlar basıma ilerde iş açar mı onu düşünmeye başladım bi yandan da

Donduracağim zaten. Benim sorunum hayatımda birinin olmamasaydı. Ben mart ayında fsh yüksekliği dolayısıyla doktorum dondurmamı söyledi, amh düşük ama çok düşük değil. Ben evlenemesem dahi cocuk istiyorum ilerisi için, yani bi 10 yıl sonra diyelim. ve türkiyede bayaği sorunlu zaten bekarların yumurta dondurması, evlenmeden dondurulan yumurtayı alıp yurt dışına dahi çıkamazsın. O yüzden yurt dışını veya kıbrısı düsünüyorum. Iki aydır aksilik yasadığımdan kıbrısa gidemedim. O yüzden alternatif arayışındayım. Sperm donoru de dusunuyordum cunku yumurta cozumunde kalite kaybi olurken embriyo da cok minumum bi kayıp oluyormuş. Yani en zor durum için o da kenarda olsun diyordum. Hala da diyorum ama bunlar basıma ilerde iş açar mı onu düşünmeye başladım bi yandan da
British Kıbrıs’ın ebriyologu işinde çok başarılı. Kayınvalidemin çok yakın arkadaşı embriyoloji alanında çok başarılı bir hoca mesela o Önder bey’in adını söylemişti. Tabii benim Kıbrıs’ta tedavi yaptırdığımı kimse bilmiyor. Kayınvalidem falan Allah korusun😂 british ile görüşebilirsiniz. İsterseniz burda olsun derseniz içinize sinen bir merkezle görüşebilirsiniz

British Kıbrıs’ın ebriyologu işinde çok başarılı. Kayınvalidemin çok yakın arkadaşı embriyoloji alanında çok başarılı bir hoca mesela o Önder bey’in adını söylemişti. Tabii benim Kıbrıs’ta tedavi yaptırdığımı kimse bilmiyor. Kayınvalidem falan Allah korusun😂 british ile görüşebilirsiniz. İsterseniz burda olsun derseniz içinize sinen bir merkezle görüşebilirsiniz
Kıbrısa gidersem ki öyle görünüyor bu temmuz basında orada olacağım gibi (henüz karar veremedim kıbrıs konusunda) britishe gideceğim zaten. Damla hanıma gonderdim testlerimi. Birkac kan testi kaldı. Bi de rahim filmi ve alttan yumurtalık görüntülemesi istedi ama o beni ürküttü açıkcası. Artık katlanacam ne yapalım.

Evet doktorum kesinlikle transfer yapılacak embriyoların ngs’e gitmesi gerekiyor dediği için gönderdik. Daha önceki gebelikler kimyasal yada düşük olduğu için. 2 embriyo 5AA ve 5ab kalitesindeki embriyolar ngs gitti iyi ki gönderdik çünkü bir down sendromlu başka bir kromozomsal bozukla geldi sonuç iyi olan transfer edildi. 3 adet daha 5 ab ve 4 AA, 4 AB kalitelerinde embriyoları ise dondurduk. Bakalım kismet inşallah değer sağlıkla artar sağlıkla kucaklarım🙏💜
Olusan embriyolar kaliteleri iyimis💜
Saglikli embriyo transferi de sanirim rahat bir nefes aldirir.
tabi doguncaya kadar hep trdirginlik olur ..

Sevgili arkdaşlar merhaba bu yaz sperm donasyonu düşünüyoruz kur durumuda malum o yüzden önerebileceğiniz memnun kaldığınız merkezleri fiyatları ile birlikte özelden yazabilir misiniz şimdiden çok teşekkürler.

Valla ben de en az sizin kadar kararsızım. Bana kalsa ikinci dozu hemen ertesi hafta olurum. Yeterki su salgın illeti çıksin hayatımızdan. Bi yandan da yeni bir ilişkiye başladım, yani henüz ilk basamaklardayız. (Bu arada buradan bekar olduğumu bilenler bana dua ettiler onun etkisi mi diye düşünmüyor değilim bu gelişme). vize falan araştırırken adam neden diye sordu tatile gidecem dedim. Iliskinin gelecegi varsa bu yalan başıma bela olur mu onun düsuncelerine girdim şimdi de. Bi de ben sperm de almayı düsünüyordum gercekten allak bullağım :KK17::KK17::KK17::KK17:
Canım akışına bırak neticede araştırıyorsun bunda yalan yok.üstelikte ilk günden sperm alacam falan zaten diyemezsin asıl o zaman ilişkinin geleceği varsada gideceğide olurdu herhalde.Adımlarınızı dahada sağlamlaştırdığınızda hala tatile gidecem dediğin için için rahat etmezse şaka ile karışık söyle gitsin.sanki her konuda herkes herkese yüzde yüz dürüstde sende bunu dert ediyorsun.yeri geliyor karı koca bile yalan söylemesede bazı şeyleri gizliyor yada söylemeyi erteliyor takılma canım

X