Yurtdışındaki yaşam…yanlızlık…

Kiraz_Mevsimi_54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2014
415
115
Iyi gecelet bayanlar,

içimi dökmek için yazmak istedim bu gece.

Eşim ve çocuklarımla 6 yıldır yurtdışında yaşıyoruz.
Kendi ailem paramparça oldu ve çekirdek aile olarak sadece biz ve bir kardeşim kaldı.

Aileden görüştüğümüz tek kişi benim kardeşim.
Annem rahatsızlık nedeniyle yurtdışında.

Çocuklar ve ben bu duruma ne kadar zorda olsa alışmaya başlıyoruz. Bazen çok çekilmez hale geliyor ve eşimden yurda dönelim yorumları geliyor. Düşünüyoruz sonra çok zor olur tekrardan düzen kurmak deyip geçiyoruz.

Bizi bu düşüncelere iten sadece aile bağların olmaması ve çocukların aileyle büyümemesi.
Maddi durumumuz çok iyi. Eşimde bende çalışıyoruz. En büyük çocuğum ilkokula gidiyor. Küçüğü kreşe. Düzen güzel kuruldu çok şükür.

Bu eksiği kapatmak için tatiller türkiyede geçiyor ama yetmiyor. Biz bu çok takıyoruz bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

Ailece görüştüğümüz bir kaç aile var ve benim arkadaşlarımda var. Ama o samimiyeti yakayalamadık.

Kızımın sınıfında bir kızla çok iyi anlaşıyor ve ortak arkadaşlarıda komşumuz. Bir kaç kez bi araya geldik çok keyif aldılar ki bende ama artık ne ben ne kızım çağrılmıyoruz. Toplandıklarını dile getirip çağırlmamak kızımı çok üzüyor ve beni yine bu tarz düşüncelere itiyor.

Benimle aynı durumu yaşayan var mı?
Nasıl bir yol gitmem lazım bilmiyorum.
Darılmıyorum neden aramadı çağırmadı ama kızıma bunu nasıl anlatmam lazım bilmiyorum.

Uzun oldu hakkınızı helal edin

ben de yurtdışındayım, buraya gelmek için günde 15 saatlere kadar ders çalışıp muhteşem bir programda yl kopardım, çok şeyimi feda edip yerleştim ve size şunu net diyorum türkiye’deki akrabalarımı yurtdışındaki refah dolu hayatıma tercih etmem, edene de şaşarım. hatta bir hamburgeri bile akrabalarıma tercih ederim.

not: akrabalarım iyidir.

Iyi gecelet bayanlar,

Kendi ailem paramparça oldu ve çekirdek aile olarak sadece biz ve bir kardeşim kaldı.

Çocuklar ve ben bu duruma ne kadar zorda olsa alışmaya başlıyoruz. Bazen çok çekilmez hale geliyor ve eşimden yurda dönelim yorumları geliyor. Düşünüyoruz sonra çok zor olur tekrardan düzen kurmak deyip geçiyoruz.

Bizi bu düşüncelere iten sadece aile bağların olmaması ve çocukların aileyle büyümemesi.
Maddi durumumuz çok iyi. Eşimde bende çalışıyoruz. En büyük çocuğum ilkokula gidiyor. Küçüğü kreşe. Düzen güzel kuruldu çok şükür.

Bu eksiği kapatmak için tatiller türkiyede geçiyor ama yetmiyor. Biz bu çok takıyoruz bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

Ailece görüştüğümüz bir kaç aile var ve benim arkadaşlarımda var. Ama o samimiyeti yakayalamadık.

Kızımın sınıfında bir kızla çok iyi anlaşıyor ve ortak arkadaşlarıda komşumuz. Bir kaç kez bi araya geldik çok keyif aldılar ki bende ama artık ne ben ne kızım çağrılmıyoruz. Toplandıklarını dile getirip çağırlmamak kızımı çok üzüyor ve beni yine bu tarz düşüncelere itiyor.

Darılmıyorum neden aramadı çağırmadı ama kızıma bunu nasıl anlatmam lazım bilmiyorum.

Bir yere cagirilmadiginiz icin ulke degistirmeye niyetlenmek, vov!

Olaylardan kacmak yerine dusunup sebebini bulmaya ve cozmeye calissaniz. Belki sizde bir uyumsuzluk, hata, yanlislik var ve nereye giderseniz sonuc degismeyecek 🤷🏼‍♀️

ben de yurtdışındayım, buraya gelmek için günde 15 saatlere kadar ders çalışıp muhteşem bir programda yl kopardım, çok şeyimi feda edip yerleştim ve size şunu net diyorum türkiye’deki akrabalarımı yurtdışındaki refah dolu hayatıma tercih etmem, edene de şaşarım. hatta bir hamburgeri bile akrabalarıma tercih ederim.

Kız akrabaların nasıl iyi hamburger kadar ederleri yok 😐

Acaba bilinçli mi çağırmıyorlar genel olarak bir aradayken sohbetiniz iyimidir.
Evet baya iyi hemde… anlamadım bu durumu en son bize geldiklerinde tuhafıma giden. Onların çocukları benim kızıma işte siz zenginsiniz senin baban çok iyi para kazanıyor demişler. Benim kızım sonradan bana soruyor zengin fakir ne demek diye. Evde konuşulanlar mı acaba

ee zaten konu sahibinin de kurulu düzen dediği refah. Yoksa burdan bir sürü insan kurulu düzenini bırakıp ailesini birakıp baya da şartları zorlayarak yurt dışına gidip düzenini bozuyor. Hem de gurbete gidiyor yani.
Ülkene geri dönmek çok daha kolay olur. Kurulu düşen denen dile pelesenk olmuş şey refah zaten.

Anladığım kadarıyla hep beraber toplanınca 3 çocuk oluyor minimum, o yaşlarda kızım var, 2 çocuk daha iyi anlaşıyor ise 3. çocuk fazlalık muamelesi görebiliyor, dislanabiliyor, komşunun çocuğu, kızınız varken bu duruma dusuyosa o nedenle diğer çocukla başbaşa kalıp 2 li oynamayı tercih ediyodur, belki bu yüzden cagirilmiyosunuz, çocuklardan kaynaklandığını düşündüm ben, tek tek davet edin sizde, grup olarak değil. Gözlemleyin ilişkilerini. 3luyken nasıl, teke tek nasıl? Belki sorun bundan kaynaklanıyodur.

:KK70: gece gece sesli güldüm
Güzel düşünce şekli

Evet baya iyi hemde… anlamadım bu durumu en son bize geldiklerinde tuhafıma giden. Onların çocukları benim kızıma işte siz zenginsiniz senin baban çok iyi para kazanıyor demişler. Benim kızım sonradan bana soruyor zengin fakir ne demek diye. Evde konuşulanlar mı acaba
İşte var bı kıskanma durumu sanki

Iyi gecelet bayanlar,

Yapmayın. Evlatlarınız iyi şartlarda büyürken, geliriniz iyiyken hele ki şu dönemde türkiyeye dönmek, çok büyük hata olur. Dünya artık küçüldü, uçakla ulaşım var her yere. Akraba için dönülmez buraya. Keşke sizin yerinizde olsam. 🥺

Bir yere cagirilmadiginiz icin ulke degistirmeye niyetlenmek, vov!

Olaylardan kacmak yerine dusunup sebebini bulmaya ve cozmeye calissaniz. Belki sizde bir uyumsuzluk, hata, yanlislik var ve nereye giderseniz sonuc degismeyecek 🤷🏼‍♀️
Yok o öyle değil ilk bahsettim aile olmadığı durumlardan dolayı düşündük kızımla olan durumda ona ek

X