Zamanında Ağzımın Üstüne Vursaymış Bunlar Olmazmış.....!

Adam hasta annesini aramanı istemiş geçmiş olsun de diye, bin tane laf söylemişsin.

O noktaya gelene kadar bir sürü dır dır etmişsin.

Birde yapsana yapsana diye tahrik etmişsin. Adam aklı selimmiş ki çakmamış bitane.

Madem o kadar giderlisin ne işin var evinde şimdi?
anlamıyorsunuz ki ben zaten arayacaktm ki de aradm zaten hasta oldu günden beri
naptın ne ettin anne nasıl olsun su bu hep aradım
bana bugun emri vaki yaptı annemi ara ..
öyle değil mi ben onun la bileceğim.. neden söyleme gereği duyuyor ben zaten arıyorm
neden bunu dillendiriyor..
bebegim gelecek hiç birşeyi düşünmüyorum
isimli tulum yapmak için onun karar vermesini keyfi ni bekliyorum 10 gündür
cok agırlaştm iş güç yapamıyorum her yeri dagıtıyor deyincede kızıyor ben suçlu oluyorum
sonra bana içnidekileri diyor. ki zaten başından beri şiddet eğilimli biriymiş ben bunu cok sonra gördüm
ben gtcktm zaten o cıktı gitti

evet değil ama ben onun demesi ile mi bileceğim annesini aramam gerektiğini neden bana emri vaki yapar gibi konuşuyor ki
Hiç kimse şiddeti hak etmiyor, eşinizin şiddet eğilimini asla tasvip etmiyorum lakin annemi ara dediğinde senin söylemenle mi ben ne zaman arayacağımı bilirim demek yerine, tamam hayatım arar konuşurum deseydiniz olay bu kadar uzamazdı.

Esinin sozleri kirici ama sende atese korukle gitmissin.annemi ara dediginde tmm canim zaten arayacaktim demek bu kadarmi zordu.
Tartisma daldan dala gitmis.annesini aramandan baslamis annenizin evde aigara icmesinden devam etmis dolaplari daginik kullanmasina ,bebegin ismine alakasiz herseyi tartismissiniz.
Onemsiz bir konuyu cok uzatip vurma kirmaya kadr varmis neredeyse.

Keske tmm canim arariz hem annemde gecmis olsun der diyip konuyu buralara getirmeseydiniz. Esiniz kaba saba bir adam belli, yapisi bu demekki siz ilimli olmayi ogrenmezseniz basiniz cok agrir gibi geldi bana

İkiniz de tahammülsüzsünüz. Eşinizin söyledikleri kesinlikle hoş değil ama fitili çoğu zaman siz ateşlemişsiniz.
ama bana neden emri vaki yapıyor ki
ben zaten hasta oldundan beri annesini arıyorum sürekli bugun bana sanki hiç aramıyormuşum gibi
kalkıpda annemi ara die emri vaki yapmasına ne gerek var ki ben onnla mı bileceğim
pogluma tulum yapacagm onun keyfini bekliyorum karar vermesini bekliyorum 10 gündür
hiç birşey umrnda değl

Eşiniz saygısızlık etmiş bu doğru
Ama sizde fazla uzatmamış mısınız
Bide evde misafir varken
Tamam deyip geçiştirseydiniz
Bide bişeyi çok uzatıyorsunuz gibime geldi
Zaten gerginken bide gardıropu karıştırmışsınız

Evet eşinizin söyledikleri nahoş sizde sanırım hamilelikten biraz büyütmüşsünüz yada biriktirmişsiniz ama kışkırtmalar hoş değildi hadi vur bak ne olur hadi hadi yapsana gibi gereksiz sözler ve fazlasıyla ortam gerer hadi diyelimki vurdu ve siz karnı burnunda zarar gördünüz düşünmesi bİle üzücü biraz politik olun hemen gardınızı almayın akıllı olun tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır demişler sizde öyle yapın bence Kestirip atmayın biraz Zaman tanıyın çok büyük bir olay sayılmaz...

Bugün eşimin gözümde değerinin kalmadı bir gün oldu benm için çok kötüyüm şu anda
Eşimle çok proplemlerimiz var hiç birşey otrmadı rayına
Dedim dedik inatcı sinirli habire iddda eden karşısındaki insanı ezmeye üstünlük kurmaya çalışan bir eş. Benim hAtalarım yok mu elbet var ama işler nerelere geldi..
Üstelik bebegimi kucagıma almama 10 gün kala :KK43:
Ailesi ile ilgilide çok proplemler oldu ama herşeyi su an anlatamam daha öncede açmıştım konu bugün olanları yazmak istiyorum
Bugün bana kuzenm ile teyzem geleceklerdi uzak şehirden geldiler.
Annemde sagolsun hamileyim yorulmayım die kendi evinden yaptı getirdi birşeyler.
Kaynanam rahatsızdi biraz o yüzden Başka şehire gttiler diger ogluunun oldu yere..
Bugün sonuçları cıkmış temizmiş herşeyi..
Eşim öglen aradı Annemin sonuçları cıkmış temizmiş herşeyi
Ben: aa öylemi cok sevindim cok geçmiş olsun sende rahatla biraz
Eşim : aynen aynen sende annemi arada bi geçmiş olsun de ( hastalandında aramştm zaten yine arycktm ama bana emri vaki yapar gibi konuştu sinirlendm
BEn: hayatım anneni arayıp aramayacagımı senin demenle bilecek değilim ben zaten aramam gerektiği yerde arıyorum soruyorum şimdi misafirler var birdaha bana bu konularda ne yapmam gerektiğini söyleme lütfen
Eşim: bildiğinde bileceginde senin olsun ya allahm sen sabır ver ben ne dedim şimdi dedi ve kapadı telefonu
Akşam eve geldi içeri girmedi ben traş olmaya gideceğim dedi kıyafetlerini bıraktı tamam dedim.
Ev leş gibi sigara kokuyor sigara mi içtiler misafirler
Ben: annem ile teyzemin içtiğini biliyosun zaten.. kendide sgara kullanıyor ( önce bi naptın nasılsn de demi sanki eksik arar gibi..)
Neyse eve geldi yemek yedik bulaşıklara yardm etti..
Ben: hayatım bak bebegimizin ismine karar verelim artık ( iki isim arasnda kaldık ) 10 gündür karar vermesini bekliyorum ona bıraktımm )
Hep geçiştiriyorsun ben isimli tulum yapacagım bu nedenle yapamıyorum nie başından savıyosun yada 10 gündür karar veremedin..
Eşim: aman be tamam ben karar veremedim oldu mu cok mu acele sanki ne koyuyosan koy karışmıyorum
Ben: işte sen böylesin
Eşim: sen nesin sütten cıkma ak kaşık mı catacak yer mi arıyorsun
kavga büyüdü büyüdü gitti..
BEn: cok dagınıksın bak zorlanıyorum gardolabını düzenli kullanmıyosun kıyafetlerini düzenli koymuyosun
Eşim: vay anasına olay şimdide buraya geldi derdin bu mu kızım senin
BEn. hayır derdim bu değil ben sana örnekler veriyorum neden neden hep idda ediyorsun benimle. kıyaslama yapıyosun yada derdin bumu diyip kestiriyorsun felan filan kavga uzadı :KK43:
Benim sinirimi bozan eşimin herşeyi savsaklaması hatasını söyleyincede derdin bumu deyip idda etmesi hep hatalı benmiym demesi
En basiti kızlar 10 gündür isime karar ver diye belliyorum adam sallıo tulum yapacam diyorum yok.. hep böyle
Annemi ara diyor. siz söyleyin ben onunla mı bilecem ? bana emri vaki yapıyor.
her neyse kavga uzadı
Eşim: Zamanında agzının üstüne vursaymışım o agzını kırıp sustursaymışım sen şimdi karşıma geçipde böyle konuşamazdın ama demekki artık vurmam gerekiyormuş.. ( bunu genel olarak genel olan sorunlarmız için dedi) bugün için değil
Ben: öylemi .. bunun planlarınımı yapıyorsun yazıklar olsun seviyesiz terbiyesiz.. sen kimsin ki bana vuracaksın hadi vurda bir el kaldırda bak noluyo
Eşim: tehtit mi ediyorsun lan beni sen .!! noluyo ananın evine mi gidersin terk mi edersin evi babanın maşınımı yersin ( babam vefat etti. Evlenmeden önce aylık alıyordum )
Ben: bi vurda bak dünya kac bucak oluyo gör seviyesiz ahlaksız onun planlarını yapıyordun demek hadi gelde vur bakalım birdaha benim yüzümü görebilecekmisin sen seni herkeze rezil ederm..
Eşim: sus kapat o ceneni seni en sonnuda ayamin altına alıp ezecem bu evden gidecem o olacak
Ben: öyle mi hadi bekliyorum ezzene.! hadi bi dene dünya kaç bucak gör :KK43:
Kavga büyüdü büyüdü bagırmalar cagırmalar cıktı gitti.
Eşim bana zamannında agzımın üstüne vurmadı için pişmanmış ve agzımın üstüne vurma bana şiddet gösterme eğilimindeymiş megerse dogumdan sonra :KK43:
Tek bir tokatını bile yediremem sindiremem bu adamın..
Eşimden bu laflarından sonra cok ama cok sogudum.. nefret ettim tiskindim..
Ben zaten kendi kendime diyordum bu adam bu sinirle bana dogumdan sonra el kaldırrsa naparm allahım diye..
Demekki adamın içinde varmış ( zaten hamile kalmadan üzerime yürümüş ama vuramamıştı.. siddet eğilimli bir insan.. )

BEn ne yapacagım bana yol gösterrmisiniz gerçekten cok çaresiz hissediyorum kendimi
Bu adama nasıl ders vereceğim ben :KK43:
Ne değer biliyor ne kıymet iyice cıgrndan cıktı
Adam benim agzımın üstüne vurmayı planlıyormuş meğer :KK43:
Sorunlarımız sadece burda yazdklarım değil size küçük bir örnek vermek istedim biz hep böyleyiz
Olmuo anlaşamıyoruz eşimin kafa yapısı cok ters karakterlerimiz cok ters.. hep kavga gürültü bıktım usandım

doğumunuza 10 gün varmış, sizi üzmek istemem fakat...
evet eşiniz söylediklerinde hatalı
ama ben sizi de çok hatalı buldum
hatta sanki daha hatalı buldum
bence eşinize ders vermeyi düşünmeden önce kendi öz eleştirinizi yapmanız lazım

not: sigara mevzusunda: teyzeniz ve anneniz nasıl sizin yanınızda bu kadar, evi leş kokutacak kadar sigara içtiler? ben de sigara içiyorum ama evin içinde asla, balkonda içerim, çocuklardan gizli içerim. evim sigara koksa çok rahatsız olurum

Hiç kimse şiddeti hak etmiyor, eşinizin şiddet eğilimini asla tasvip etmiyorum lakin annemi ara dediğinde senin söylemenle mi ben ne zaman arayacağımı bilirim demek yerine, tamam hayatım arar konuşurum deseydiniz olay bu kadar uzamazdı.
tamam diyelim ki orda hatalı benim..
peki eşimin içindeki siddet eğilimi o ne olacak ben nasıl baş edeceğim onnla :KK43:
yarn en ufak birşeyde bana vurmaya kalkacak
o vurmasın die herşeyi alltan mı alacagım o zaman yada susacagım
resmen beni tehtit ediyor :KK43:

ben zaten hasta oldundan beri annesini arıyorum sürekli bugun bana sanki hiç aramıyormuşum gibi
kalkıpda annemi ara die emri vaki yapmasına ne gerek var ki ben onnla mı bileceğim
pogluma tulum yapacagm onun keyfini bekliyorum karar vermesini bekliyorum 10 gündür
hiç birşey umrnda değl
Siz doğumunuz yakın diye fazla duygusal bakıyorsunuz konuya, emrivaki yapmamış, hepimizin laf arasında birbirine kurabileceği bir cümle kurmuş annemi ara diyerek, bende eşime derim annemi ara, babanı ara, kızı bir ara diye, emir vermiş olmuyorum.

böyle yaptmda bir ders alır mı sizce..
cahilim işte bilemiyorum daha 23 yaşındaym cok keşkelerım var ama hepsi keşke olarak kalıyor cok üzgünüm :KK43:
Canım inşallah düzelir bazen sessiz kalmak en iyisi bak problemleri dile getiriyorsun kavga çıkıyor birde sessiz sakin ve üzüldüğünü belli eden bir tavır takın bakalım ne olacak...
Sonrada kıvama gelince nazik nazik içindekileri kusarsın hala düzelme yoksa gerisi senin bileceğin iş bebek olduğu için işin içinde vebal almak istemiyorum o yüzden gerisi için susuyorum!!!

Evet eşinizin söyledikleri nahoş sizde sanırım hamilelikten biraz büyütmüşsünüz yada biriktirmişsiniz ama kışkırtmalar hoş değildi hadi vur bak ne olur hadi hadi yapsana gibi gereksiz sözler ve fazlasıyla ortam gerer hadi diyelimki vurdu ve siz karnı burnunda zarar gördünüz düşünmesi bİle üzücü biraz politik olun hemen gardınızı almayın akıllı olun tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır demişler sizde öyle yapın bence Kestirip atmayın biraz Zaman tanıyın çok büyük bir olay sayılmaz...
eşim en ufak birşeyde böyle ama hemen sinirlenir kırar döker bagırır cagırır :KK43:

hiç birşey umrnda değl
Iyide canim bu emrivaki degil hatirlatma bence.bakis acisina gore degisir.ufak birseyden kavgaya varmis olay suan mutsuzsun gerek varmiydi.bebegin isminede karar verir ne olucak dogduktan sonra yaparsin tulumu basit seylerle yadini kacirma saglikla bebisini al ins. Kucagina

hiç birşey umrnda değl

Emrivaki yapmamış, aramanı istemiş söylemiş sadece. Hepimiz söylüyoruz ya da duyuyoruz böyle şeyleri.
Bak sana sadece bugünden örnek vereyim, eşimin ablası hasta öğleden sonra oraya gittik. Yolda eşim "gidince çorba yapsana" dedi. Zaten yapacaktım ama neden bana söylüyorsun ben bilmiyor muyum demek yerine tamam hayatım dedim.
Ordan çıktık arabayı yıkamaya verdik "çıkarken çocuğa bahşiş ver" dedim. O da bana ben bilmiyor muyum heralde vercem demedi mesela, tamam canım dedi.
Hayatı boşu boşuna zorlaştırıp eşini de çileden çıkartıyor evliliğinizi zehir ediyorsun.

Bugün eşimin gözümde değerinin kalmadı bir gün oldu benm için çok kötüyüm şu anda
Eşimle çok proplemlerimiz var hiç birşey otrmadı rayına
Dedim dedik inatcı sinirli habire iddda eden karşısındaki insanı ezmeye üstünlük kurmaya çalışan bir eş. Benim hAtalarım yok mu elbet var ama işler nerelere geldi..
Üstelik bebegimi kucagıma almama 10 gün kala :KK43:
Ailesi ile ilgilide çok proplemler oldu ama herşeyi su an anlatamam daha öncede açmıştım konu bugün olanları yazmak istiyorum
Bugün bana kuzenm ile teyzem geleceklerdi uzak şehirden geldiler.
Annemde sagolsun hamileyim yorulmayım die kendi evinden yaptı getirdi birşeyler.
Kaynanam rahatsızdi biraz o yüzden Başka şehire gttiler diger ogluunun oldu yere..
Bugün sonuçları cıkmış temizmiş herşeyi..
Eşim öglen aradı Annemin sonuçları cıkmış temizmiş herşeyi
Ben: aa öylemi cok sevindim cok geçmiş olsun sende rahatla biraz
Eşim : aynen aynen sende annemi arada bi geçmiş olsun de ( hastalandında aramştm zaten yine arycktm ama bana emri vaki yapar gibi konuştu sinirlendm
BEn: hayatım anneni arayıp aramayacagımı senin demenle bilecek değilim ben zaten aramam gerektiği yerde arıyorum soruyorum şimdi misafirler var birdaha bana bu konularda ne yapmam gerektiğini söyleme lütfen
Eşim: bildiğinde bileceginde senin olsun ya allahm sen sabır ver ben ne dedim şimdi dedi ve kapadı telefonu
Akşam eve geldi içeri girmedi ben traş olmaya gideceğim dedi kıyafetlerini bıraktı tamam dedim.
Ev leş gibi sigara kokuyor sigara mi içtiler misafirler
Ben: annem ile teyzemin içtiğini biliyosun zaten.. kendide sgara kullanıyor ( önce bi naptın nasılsn de demi sanki eksik arar gibi..)
Neyse eve geldi yemek yedik bulaşıklara yardm etti..
Ben: hayatım bak bebegimizin ismine karar verelim artık ( iki isim arasnda kaldık ) 10 gündür karar vermesini bekliyorum ona bıraktımm )
Hep geçiştiriyorsun ben isimli tulum yapacagım bu nedenle yapamıyorum nie başından savıyosun yada 10 gündür karar veremedin..
Eşim: aman be tamam ben karar veremedim oldu mu cok mu acele sanki ne koyuyosan koy karışmıyorum
Ben: işte sen böylesin
Eşim: sen nesin sütten cıkma ak kaşık mı catacak yer mi arıyorsun
kavga büyüdü büyüdü gitti..
BEn: cok dagınıksın bak zorlanıyorum gardolabını düzenli kullanmıyosun kıyafetlerini düzenli koymuyosun
Eşim: vay anasına olay şimdide buraya geldi derdin bu mu kızım senin
BEn. hayır derdim bu değil ben sana örnekler veriyorum neden neden hep idda ediyorsun benimle. kıyaslama yapıyosun yada derdin bumu diyip kestiriyorsun felan filan kavga uzadı :KK43:
Benim sinirimi bozan eşimin herşeyi savsaklaması hatasını söyleyincede derdin bumu deyip idda etmesi hep hatalı benmiym demesi
En basiti kızlar 10 gündür isime karar ver diye belliyorum adam sallıo tulum yapacam diyorum yok.. hep böyle
Annemi ara diyor. siz söyleyin ben onunla mı bilecem ? bana emri vaki yapıyor.
her neyse kavga uzadı
Eşim: Zamanında agzının üstüne vursaymışım o agzını kırıp sustursaymışım sen şimdi karşıma geçipde böyle konuşamazdın ama demekki artık vurmam gerekiyormuş.. ( bunu genel olarak genel olan sorunlarmız için dedi) bugün için değil
Ben: öylemi .. bunun planlarınımı yapıyorsun yazıklar olsun seviyesiz terbiyesiz.. sen kimsin ki bana vuracaksın hadi vurda bir el kaldırda bak noluyo
Eşim: tehtit mi ediyorsun lan beni sen .!! noluyo ananın evine mi gidersin terk mi edersin evi babanın maşınımı yersin ( babam vefat etti. Evlenmeden önce aylık alıyordum )
Ben: bi vurda bak dünya kac bucak oluyo gör seviyesiz ahlaksız onun planlarını yapıyordun demek hadi gelde vur bakalım birdaha benim yüzümü görebilecekmisin sen seni herkeze rezil ederm..
Eşim: sus kapat o ceneni seni en sonnuda ayamin altına alıp ezecem bu evden gidecem o olacak
Ben: öyle mi hadi bekliyorum ezzene.! hadi bi dene dünya kaç bucak gör :KK43:
Kavga büyüdü büyüdü bagırmalar cagırmalar cıktı gitti.
Eşim bana zamannında agzımın üstüne vurmadı için pişmanmış ve agzımın üstüne vurma bana şiddet gösterme eğilimindeymiş megerse dogumdan sonra :KK43:
Tek bir tokatını bile yediremem sindiremem bu adamın..
Eşimden bu laflarından sonra cok ama cok sogudum.. nefret ettim tiskindim..
Ben zaten kendi kendime diyordum bu adam bu sinirle bana dogumdan sonra el kaldırrsa naparm allahım diye..
Demekki adamın içinde varmış ( zaten hamile kalmadan üzerime yürümüş ama vuramamıştı.. siddet eğilimli bir insan.. )

BEn ne yapacagım bana yol gösterrmisiniz gerçekten cok çaresiz hissediyorum kendimi
Bu adama nasıl ders vereceğim ben :KK43:
Ne değer biliyor ne kıymet iyice cıgrndan cıktı
Adam benim agzımın üstüne vurmayı planlıyormuş meğer :KK43:
Sorunlarımız sadece burda yazdklarım değil size küçük bir örnek vermek istedim biz hep böyleyiz
Olmuo anlaşamıyoruz eşimin kafa yapısı cok ters karakterlerimiz cok ters.. hep kavga gürültü bıktım usandım
Eşim hep böyle en ufak birşeyde kırar döker bagırır cagırır laf söyler agzından cıkanı duymaz
ve hep benim dedim olsun ister karşımdaki insan bana uysun sussun laf söylemesin ister
ona göre benm söz hakkım hiç yok

Bu adamla nasıl tanıştın çok merak ettim ! Hanzo resmen

Simdi bende dikkafali bir tipim ve muhtemelem senin yaptığını yapardim. Alttan al demeyeceğim ama kocanı ikinci plana at. Ben olsam ne yapardim; bir kere o dediginde aramazdim sordugundada aklimdaydi ama cocugumuza kiyafet baktim derdim mesela; onun yaninda arardim geçmiş olsun derdim teli eşime verirdim konussun. İsim konusundada baktın gelişme yok bebeğin ismini sen koy ne olacak ;-) zaten 10 gün kalmış streslisindir eminim o yüzden kocani bu süre zarfında boşver. Sen bebegine ve kendine odaklan ;-)

tamam diyelim ki orda hatalı benim..
peki eşimin içindeki siddet eğilimi o ne olacak ben nasıl baş edeceğim onnla :KK43:
yarn en ufak birşeyde bana vurmaya kalkacak
o vurmasın die herşeyi alltan mı alacagım o zaman yada susacagım
resmen beni tehtit ediyor :KK43:
Size alttan alıp şiddete susun boyun eğin demiyoruz ki, bazı laflara fazla tepki veriyorsunuz, annemi ara demesi size emir vermek değil mesela, istemsiz tembihlerdir bunlar aslında, önünde ardında ne emir vardır, ne fenalık.
Şiddet eğilimi varsa bunu karı koca sakince konuşarak halledebilirsiniz, yapamıyor problem yaşıyorsanız evlilik terapistine gidebilirsiniz, evliliğinizde iletişim sorunu var, her ikinizde birbirinize ak diyor kara anlıyorsunuz.

Siz doğumunuz yakın diye fazla duygusal bakıyorsunuz konuya, emrivaki yapmamış, hepimizin laf arasında birbirine kurabileceği bir cümle kurmuş annemi ara diyerek, bende eşime derim annemi ara, babanı ara, kızı bir ara diye, emir vermiş olmuyorum.
peki en ufak birşeyde sinrlenmesi bagırmaıs cagırması hep benimle kıyaslama yapması bunlar için ne yapmalıyım
dedim dedik çaldım düdük birisi
onun lafının üstüne laf denmeyecek cevap verilmyck
istiyor ki eşim sözümden cıkmasın sussun hep ben be dersem o.. bu kafadan gidiyor..
ve beni şiddet konuusnda böyle bir kaç kere daha tehtit etti

X