Reklam
Anne - Çocuk

2 Aylık Bebeği Merhem 1 Saatte Öldürdü!

İngiltere’de bir anne 2 aylık bebeğinin burnunun tıkalı olduğunu ve nefes almakta güçlük çektiğini farketti. Uyuyamayan bebeğini rahatlatmak için büyük oğluna kullandığı Vicks VapoRub kremini bebeğin göğsüne ve sırtına sürdü; üzerine sıcak havlu örterek beşiğine yatırdı.

Kendisi de uykuya dalan anne 1 saat sonra uyandığında bebeğinin nefes alamadığını farketti. Hızlı bir şekilde bebeğini hastaneye kaldıran anne maalesef tüm uğraşlara rağmen bebeğini kaybetti.

Vicks VapoRub’ın içerisinde bulunan kafur’un etkili bir mentol içerdiğini belirten doktorlar; bebeklerin ilk 6 ay boyunca sadece burnundan nefes aldığını, burnu tıkalı olan bebeğin bu tür merhemlerle burnu açılmaya çalışıldığında ise boğazını da tıkayarak ölümlere neden olabileceğini belirtti.

Vicks_VapoRub_bebek_merhem

LÜTFEN Bilgilendirmek için bir kere Paylaşınız Teşekkür ederim…

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. sadece bebekler için değil, bir yetişkin için de çift taraflı sürmek çok tehlikeli… doktorumun bana en önemli tavsiyesiydi, ısıtıcı olduğu için ya sırtınıza ya da göğsünüze sürün demişti:((( çok üzüldüm, pisi pisine bi yavru ölmüş… allah annesine babasına sabır versin… iyi niyetin can alması çok korkunç bir duygu ama bilinçli olmak da önemli bişey…

Başa dön tuşu
Kapalı