17 yaş makyaj önerileriniz nelerdir?

bnde 15 ime yni girdim kendimi küçük görüorm ama makyaj yapıorm.(abartmadan tabii) bu yaşta bakımlı olmaya başlamak lazım ama bn sürekli besleyci özelliği olan kolay formüllü ürünleri kullanıorm bu yşta makyaj yapıcam die cildimi bozamam valla :KK70: bnce göz kalemi ve rimele makyaj bile denemez :KK70:

bnde 15 ime yni girdim kendimi küçük görüorm ama makyaj yapıorm.(abartmadan tabii) bu yaşta bakımlı olmaya başlamak lazım ama bn sürekli besleyci özelliği olan kolay formüllü ürünleri kullanıorm bu yşta makyaj yapıcam die cildimi bozamam valla :KK70: bnce göz kalemi ve rimele makyaj bile denemez :KK70:

sana katiliyorum canim bencede bakimli olmak cok guzel bir sey kendine guven geliyor sadece makyaj degil tabi temiz olmak saclarimiza maskeler yapmak yuzumuzede maskeler yapmak tuylerimiz her zama aldirmak... bunlar cok normal seyler her genc kiz bunlara dikat etmeli bence kendine hazir durmak lazim sadece abartili makyaj-la olmuyor bu.yerimseniben

benimde başıma öle bi oLay geLmişti geçen sene iLkokuldan bi arkdaşımla görüşmüştüm ve o gün benim gözümde sadece siyah göz kalemi vardı basKa hiç makyaj yoktu arkadaşıma gitmiştim annesi dediki annen bişi demiyor mu senin makyajına dedi bende dedim yok kızmıyo da neden böLe dediniz anLamadım dedim biLmem sordum dedi o gün eve geLdim co üzüLdüm sonucta aiLem bişey demiyodu ama onun öLe demesi beni cok üzdü saygısızLık etmek istemem tabi ama üzüLmüştüm...

bene oqun oyle olmustum cok uzulmustum ama kk'dakı ablalarım arkadaslarım saolsun hemen kendıme qelmıstım kendıe qelmeyı bırakın sımdı deseler bulent ersoy makyajı qibi olmus yine tınlamam ehuehe xD zevk benım deıl mı onlara ne 17 yas da cok kucuk bı yas sayılmas artık dimi ? xD

ben ortaokula giderken başlamıştım makyaja.şimdide boya küpünden çıkmış gibi deilde giyindiğim kıyafete gireceğim ortama göre makyaj yapıorum.kimsede hiçç bişey demedi .az bile yapıosun emin ol a.s.

bnde 15 yaşındayım göz kalemi bide nivea vişne sürüorum ki sn bndn 3 yaş büyüksün .nie yapmayasınkı..bide o adam eskişehirdeki kızları görse napar bilmem...

burdada cok oyle merak etme ama ıste yasam stili tutucu bi baba demekki napcaksn saten artk kımseyı takmıorm sımdı mesela o yazdıklarımı okuyunca bana sacma qelıyo xD

prensesim allık sürmeyi ne kadar beceremesem de makyaj yapmaya taa ilkokulda rensiz rimel sürerek başladım sonra dudak nemlendirici falan derken şimdi fondotensiz çıkmaz oldum bu iyi mi değil tabi ama bakımlı ve güzel olmak olmamaktan iyidir :) 2 ay sonra benim 17 bitiyo 18e giriyoruuummm wooooooooo!!!!!!!!!!!!!!

kızlar benim yasım 17-18 arası bişey buqun makyajımda sadece qozlerıme sıyah kalem oda alt kırpık dıplerıne kalem cektım bıde rımel surdum ıste arkadasımın babası dalqasına mı cıddı mı bılmıyorum ama mutlaka cıddıyet payıda olmalıdır dedi ki arkadasıma arkadasının doqum gunu mu yoo baba onun doqal quzellıqı dedı arkadasım babası da dedı ki o ne makyaj ne bılım bı kalem bı rımel sızce yasıma uyqun deqıl m deqılse nasıl makyaj yapmalıyım bana fıkır verır mısınız ne amacla olursa olsun oyle demesı ıcıme oturdu babasının ysıma qore nasıl makyaj yapabılırım ne yapmalıyım :çok üzgünüm:

ya bence babası şaka yapmıştır sana nazı geçiyorsa. ya da dalga geçmiş olmalı, çünkü sen gayet yaşına uygun bir makyaj yapmışsın, ne bileyim abartı renk bir ruj yok, pudra yok fondöten yok, allık yok....ben 17 yaşındayken bunların hepsini kullanıyordum bir ara. ama sonra dedim ki bu yaşta fondötene pudraya ne gerek var, aynen senin gibi kalem, rimel...ayrıca ruj....

bende 18 yaşındayım ve fondöten allık rimel kalem ruj parlatıcı hepsini kullanıyorum.. tabiki yerine göre.. mesela sıcak bi yaz günü sadece kirpiklerimi kıvırıp rimel sürüyorum ve pembe tonlarda allık.. eğer o gün giydiğim kıyafet turuncu ve tonlarıysa şeftali tonundaki allığımı sürüyorum.. daha koyuysa bronz allığımı..

yerine göre fondötenimide kullanıyorum..

senin yaptığın makyajda bence hiç abartı yok.. kafana takmana gerek yok a.s

okuduğum kadarıyla galiba artık takmıosunda yerimseniben

17 yaşında bi genç kız için bence en ideal ve yakışan makyaj rimel ve parlatıcıdır...Zaten fazlasını sürdükleri zaman inanın bana çok komik ve iğreti duruyolar...Yani bizde büyüdük bizede bakın bizede laf atınn biz artık reşit olduk filan der "gibi" bi imaj çıkıyo ortaya.Herşey zamanında olmalı..zamanından sonra olan da ,önce olan da her zaman yadırganır kızlar.Lise çağında kızların yüzlerini yağlı boya tablosu gibi boyadıklarında 25 yaşına geldikleri zaman neresini ne kadar boyıyacağını merak ediyorum..o cilt ne hale gelir allah bilir...kaydirigubbakcemile5

prensesim allık sürmeyi ne kadar beceremesem de makyaj yapmaya taa ilkokulda rensiz rimel sürerek başladım sonra dudak nemlendirici falan derken şimdi fondotensiz çıkmaz oldum bu iyi mi değil tabi ama bakımlı ve güzel olmak olmamaktan iyidir :) 2 ay sonra benim 17 bitiyo 18e giriyoruuummm wooooooooo!!!!!!!!!!!!!!

benden bıkac ay buyuksun cicek =) ya saten bende sımdı hıc takmıorm orda yazdıklarımı biraz duyqusal davranmısım sanırım hiç huyum deqıldır ama anlamadım xD ya bence doqal olmak kaydıyla makyaj yapmak lazım extra bişe deil cunku o qüzel yanalrı vurquluoruz ıste napalım xD hem kımsebu makyaj yaptıqı ıcın boyle demıyo bakıyoruz qüzel kız diyoruz bakımlı dıyruz yanı qüzellik bakımlılıkla cok orantılı yapın makyaj alla onalrı dıende bendm bunalrı dıende benm xD ehuehe

baq sana allık konusuna qelıyım bende hic beceremesdım ama yanlıs surmenden dolayı yakıstıramıon bence yada doqru renk deqıl yuzun makyajı kaldırıosa alık falanda yakısır ben sana uzun uzun anlatabılırm (=

bnde 17 yşndayım çok normal bi makjay yapmışssın bnde öyle yapıyorum.haatta bazen far felan da sürsek ii olur abartılı olacaını sanmıyorum kaydirigubbakcemile5

Ben 18 yaşındayken mutlaka hafif bi pudra ya da renkli nemlendirici (o zamanlar sadece oriflamenin renkli nemlendiricisini biliyordum) bej rengi far,ara sıra kaş altı aydınlatıcısı,rimel ve dudak parlatıcısı kullanırdım genelde,kullandığım renkler çok doğal şeffaf tonlardı,yani hiç göze batmıcak türden ama sarışın olduğum için bazen abartı dururdu,eleştiren flan çıkardı sınıf arkadaşlarımdan,onları da bozardım ben kötü bi kızım kötükedihüso
Senin sarışın mı esmer mi olduğun çok önemli çünkü sarışınlarda bir kalem-rimel bile çok abartı gibi gözükebiliyo ama esmer ya da buğdaysan sorun yok,sorun seni eleştiren ailede o zaman,ayrıca ben bu tarz şeylere çok tepkiliyim,isteyen istediği makyajı yapar kime ne??? Sen nsl istiyorsan kafana göre takıl bence bunları düşünüp üzülme,bunları takacak olursan daha ilerde seni kıskanıp her şeyini eleştirecek,her şeye bi kulp takacak insanlar çıkacak karşına,o yüzden umursamamayı öğren şimdiden,yüzüne karşı bir şey denilirse ben böyle seviyorum benim tercihim dersin kibarca,olur biter...Türk milleti olarak onun bunun kıyafetine saçına makyajına yorum yapmayı çok seviyoruz kanımca :kızgın:
Çok uzattım farkındayım,son olarak rimel,hafif allık doğal şeftali tonlarında ve renksiz parlatıcı yaşına çok uygun bence,kolay gelsin :CüvCüv:

benım tenım bembeyaz o yuzden en ufak makyajım bıle dıkkat cekıyo dudak renkelndırıcı parlatıcılar bıle kullanamıyorum ve yuzum dıkkat cekmeye cok musaıt dudaklarım dolqun qozlerım ırı kırpıklerım up uzun en ufak makyajım qoze batıyo ama artık umrumda deqıl valla napayım qüzel olmak suc mu -tatlicadiarzu-şakkıdı:roflol: abarttım ama olsun :1closedeyes:

X