2010 Ocak Anneleri bu topicte bulualm....

Bebeğime ...... Almayı Düşünüyorum...

• Ankete Katılan
    304
  • This poll will close: .
kızlar gün yaklaştıkça benim bana benzeyen kocamla kafamız iyice karıştı iki müşkülpesent karmakarşık olduk, konu isim tabiiki...aras, barın, babür ve dağhan...gittikçe seçenekler artıyor...bi el atıverin, hepinizin görüşlerini istiyorum, başına hüseyin getirerek bi düşünün hangisi daha hoş geliyor kulağa...?

canım bu isim konsuudna bende delıye dönmüştüm karasızlıktan ve kura cektık :) MİRZA KAAN da karar kılındı ... sevgiler...a.s.

hante
Eldivenle bi eliyle alttan icerden bi eliyle göbekten disardan yokluyor doktor.Sanirim doktorlarin en güvendigi yöntem bu kontrol icin.Utanma olmuyor sonucta doktor günde benim gibi kac kisiyi görüyo kimi aklinda tutacakki ama ben eve dönünce rahatsiz oluyordum ilk kez bu sefer agrim olmadi.O kadar gidip sira bekliyorum bari baktigi bi ise yarasin icim rahat olsun hersey yolunda diye düsünüyorum aklima baska bisi getirmiyorum napalim.

iyi bayramlar kızlar..
nıce mutlu saglıklı huzurlu bayramlara..
bırdahakı bayramda kısmet olursa bebıslerımız de olacak yanımızda...

slm
herkese iyi bayramlar kızlar
yarın kayınvalıdemlere gidiyorum ucakla artık doğumu orada bekleyecegım.dua edın inş. canımı sıkan bişey olmaz

canım ınsallah hersey yolunda gıder..
hepimiz ıcın..

kızlar gün yaklaştıkça benim bana benzeyen kocamla kafamız iyice karıştı iki müşkülpesent karmakarşık olduk, konu isim tabiiki...aras, barın, babür ve dağhan...gittikçe seçenekler artıyor...bi el atıverin, hepinizin görüşlerini istiyorum, başına hüseyin getirerek bi düşünün hangisi daha hoş geliyor kulağa...?

canım ben aras ı cok sevdıgımı ve oglum olsaydı esım ve benım basharflerımızı tasıdıgı ıcın dusundugumuzu vs. anlatmıstım..
hos sevmedıgım bır arkadasım koyacak o ısmı erkek olacak onların..
neyse huseyın ıle dusununce aras ve barın dıyorum barın da cok guzel..
dıgerlerı cok hos degıl soylenısı vs..

Mehlikasu
Tesekkürler canim

Poseidon83
Sagol canim ilk defa icim rahat gezdim bu aksam ohh ya.Ilkinde benim cok farkliydi ya.Esim burdaydi ben Istanbul da yalnizdim hep karnimla konusurdum :)) Hic aklima kötü bisi getirmedim sanki dogurmusum yanimdaymis gibi gecirdim günleri.Bide o zaman hic beklemezken hamile kalmistim .Sanki yasim gecmis cocuk sahibi olmam gibi gelirken bi dönemdi :)) Moral iyiydi yani.Bu sefer arada bi kötü tecrübe gecirip süreklide kanama yasayinca korkak oldum.Kasilma yalanci sanci bende doguma yakin olmustu bu seferde halal öyle bisi yok.Bence daha erken bu zaman .

Hoya Cornasa
Sagol canim

krizalit
Bu jinekolog da normal kontrolümde.3 haftada cagirmisti simdi 2 hafta sonraya gün verdi. Bir hafta ev doktoruna bir haftada ürologa kontrole gidiyorum onun disinda.Kadin doktoru enfeksiyonumla ilgilnemiyor.Ürolog takip ediyor enfeksiyonumu. Sükür böbrek agrisi olmadigi icin sadece tahliimi yapiyor gittigimde antibiyotik vermiyor,Ama her an alarm durumundayiz.Nasil su iciyorum bi bilsen.Zaten cok icen insandim.Doktora bi git derlerdi bildim bileli simdi iki katina cikarttim.
Canim sen benden 3 gün öndesin benim dogumum 19 ocakta .Senden ilerde diilim canim ya ikimizde 33. haftayi geciriyoruz.Hamilelik bitecek ben daha ticker yapicam bu konularda tembelim ya.

Hante arkadasım
benım drmda 6 ay once arkadasım dogum yapmıstıonun tavsıyesıyle gıttım.gecengun kahvaltıya geldıler arkadasım sordu senı dr alttan muayene ettımı dıye.boyle ıkı parmagını sokuyormus.son ayda onu oyle muayene etmıŞ.drumdan cok memnunum ama ınsan coook utanıyor yaaa.ne yapacam bılmem...
Meltem cnm
haklısın bızı aklında tutcak degıl ama o an gelınce kesın gerılırım ben.rahat olamam sanırım...allah yardımcımız olsunnn

Poseidon83
Aman ne bicim rüya görmüs arkadasin insan anlatmaz bari :KK43:((
Benim yasimdan dolayi bide gecen bebek gelismemisti kalp atislari olmayinca bos gebelik diyip kürtaja yollamisti beni.Beklersek kalp atisi olabilir ama riski fazla demisti.Bu seferde aminosentez istemisti bende düsük tehlikesi var diye kabul etmeyince bayagi bi kontrollere girmek zorunda kaldim.En sonunda doktorlar anlasip bebek saglikli dediler ama genede insanin ici rahat degil bi dogun görelim rahatlayalim diyorum.Sanirim senin benim gibi genetik kontrollerinde olmamis nerden ciktiki down sendromlu lafi.Herkes her isi rüyayla yapsaydi yanmistik .

Askitom 85
Seninde bayramin kutlu olsun.Bana Türkiye de hic alttan kontrol yapmamisti doktor.Buraya dogumdan 2 hafta önce gelmistim doktor bakicam diyince sok olup istemiyorum diye eve dönmüstüm.Sonra Trde bi doktor yakinimiz var onu aradim yapilabilir mi normal mi diye.Oda orda prensip öyle bir sorun olmaz baktir demisti.Sonrada gide gele alistim aslinda dedigin gibi ilk basta kasiyo insan ama karin kaslari kasildigi icin doktor istedigi muayneyi yapamiyor zaman uzuyor bu sefer.Tavsiyem rahat ol bi baksin kalk hemen.Hatta dogumdada kendini kasma o zaman sancilar daha fazlaymis gib hissediyor insan ve ondada zaman uzuyor.Ben kasmasaydim daha cabuk olurdu dogumum diye düsünüyorum ama bakalim bu sefer kasmamayi basaracakmiyim.Ilk dogumda ben beklerken yan odaya bi kadin girdi ay of sesleri geliyordu bende esim yanimda inleyemiyorum bile sus ayip oluyo diye beni kastitda kasti.Kadin yan odaya girdi iki bagirdi bebek sesi geldi biz hala bakiniyoruz :)) Esi hemsireye sordu 2. cocugu onun 2. daha rahat olur dedi.Hep o geliyor aklima insallah benimde 2. o kadininki gibi rahat olur.

esmeralda yazdıklarını okuyunca o kadar duygulandım kı..
dualarım sızınle..:Saruboceq:

Ya bazı ruyalar yanıltıcı olabılıyor.ınsan ole ruya gorse bıle anlatmaz anlatmamalı.kusura bakma cnm ne bıcım arkadasmıs.arkadas degıl dusman sankı...bende cınsıyetını ogrencegım gunu sabahı dra gıtmeden once kızım olacak dıye gordum.oglen gıttım oglum olacagını ogrendım...

Tesekkur ederım meltem arkadasım.bugun bayram dolayısıyla pekte sevmedıgım gorumcemı aradım.bana esımın yanında demesın mı cok ıs yap sureklı hareket et dogumun daha kolay olur.bu arada zaten belım sırtım agrıyor.zor egılıyorum.hangı ıs.yapıyorum tabıkı de.sureklı nasıl yapayım.bıde yuru dedı bolbol.esım zaten cok tıtız onun da elıne koz oldu.gordunmu ablam ne dıyor dedı.kendını zorlama ama bu aralar ıslerı ıyıce saldın dedı.Çok moralım bozuldu.sen tecrubelısın ıs yapmakla alakası var mı.yapıyorum ıs ama eskıye gore cok az..

slm kızlar nasılsınız ya bayramın ilk günü çok yorucu oluyor gidip yatıcaz şimdi...
benim son problemim son 1 haftadır yine mide bulantısı ve çıkartma ne olacak bu böyle.. bu haftalarda böyle olan varmı?

askitom85
Sana enel bi cüme tavsiye edeyim hemde doktorlarda isin icinden cikamayinca kullaniyorlar uyduruk degil yani icin rahat olsun.Biri bi akil verdiginde heleki bebek gelince herkesin akli bol olacak.Sende her hamilenin hamileligi farkli gecermis yada her bebek 7 ceddinden birine cekermis farkli olurmus bizimki öyle degil dersin bidahada dinlemezsin ne diyorlar :)))
Ben ilkinde yaza gelmisti bütün gün balkond ayak uzattim oturdum disari cikincada arabayla gitim hereyere ara sira yürüdüm ama genelde uyudum oturdum. Bu sefer oglum 6 yasinda ev büyük mecbur bazi isleri yapmak zorundayim her yanim kirilsada bazen yapiyorum bazende salliyorum yapmiyorum.Yaptigin harektede bagli is yaparken kendini kaptirip bi yerine ters bi hareket olursa ne olacak.Kendini en iyi sen bilirsin.Eger vücudun isyapamayacak gibiyse yorgunsa vs yapma mecbur diilsinki .Kimseyide ilgilendirmez.Esinde cok konusmasin sana yardim etsin isin bi ucundan tutup :))))))En önemlisi simdiden moralini bozup onlari hakli cikarma bebek gelince daha cok konusup sinirlendirirler seni.

Tesekkur ederım meltem arkadasım.bugun bayram dolayısıyla pekte sevmedıgım gorumcemı aradım.bana esımın yanında demesın mı cok ıs yap sureklı hareket et dogumun daha kolay olur.bu arada zaten belım sırtım agrıyor.zor egılıyorum.hangı ıs.yapıyorum tabıkı de.sureklı nasıl yapayım.bıde yuru dedı bolbol.esım zaten cok tıtız onun da elıne koz oldu.gordunmu ablam ne dıyor dedı.kendını zorlama ama bu aralar ıslerı ıyıce saldın dedı.Çok moralım bozuldu.sen tecrubelısın ıs yapmakla alakası var mı.yapıyorum ıs ama eskıye gore cok az..

şu insanların kötü duygularını hiç anlamıyorum sırf kendisini ve kıskançlık duygusunu tatmin etmek için nasıl böyle tehlikeli birşey önerir anlamıyorum, çok sinirlendim gerçekten, böyleleri başına birşey geldiğinde de sevinir...sakın canım, sakın iş falan yapma, aksine son dönemde yapılan herşey iki kere düşünülmeli, kocana da bravo valla. tavrını koy, kendini sen düşüneceksin boşver ne söylediklerine, kusura bakma canım, sinirlendim benim çevremde de var böyle çok bilmiş tipler, ben dr. umla yeterli iletişim içindeyim deyip susturuyorum...

sdsmt
Gecmis olsun canim bebegin basi midenemi baski yapiyor acaba?

Kizlar iyi geceler ben cikiyorum .

Ya canlarım
esım zaten herkonuda yardımcı bana.sadece ablası pespese 3 tane dogur du oyuzden tecrubelıdır dıye dusunuyor.kendını zorlamadan az da olsa yap.butungun pc basında oturma dedı.bu arada gorumcekle esım kustuler.ben ısrar ettım bugun bayram ara barısın dıye.ama bu kadın hıc akıllanmayacak.benıde asla sevmez.bana yasattıgı kotu gunlerden dolayı bende gorumcemı...dakıka 1 gol 1.ah su ıyı nıyetım varya.ne cekıyorsam ondan cekıyorum.artık esım doguma kadar arada hatırlatır.ne dıyım kendım ettım kendım buluyorumm

slm kızlar nasılsınız ya bayramın ilk günü çok yorucu oluyor gidip yatıcaz şimdi...
benim son problemim son 1 haftadır yine mide bulantısı ve çıkartma ne olacak bu böyle.. bu haftalarda böyle olan varmı?

Benim de midem cok bulanmaya basladi ama cok siddetli digil.

X