2011 Ekim Anneleri

geçmiş olsun canım allahım korumus canım battniyeyi üstüne örtme hiçbir zaman yarın kundak gibi sar elleri kolları dısarda kalacak sekilde öyle yatır yada torba uyku tulumu kullan ben öyle yapıyorum rahat oluyor tavsiye ederim

saolasın canım Allah razı olsun...ben hep yarım kundak yapardım ..ellerını dısarı cıkarmadan uyumuyo zatenn..dunde esım bakmıstı gece o uyutmustu cocugu banyo yaptırmıstık oncesınde..ustune de cok gıydırmedım terlıyo dıye bı tane battanıye örtmus cocuga kızdım gece kalorıfer sönuyo cocuk ya üşütürse nıye bı tane battanıye örttun dedım bebek battanıyesı ınce sonucta ben bıle usuyorum degılkı o...bu seferde bı polar bır pamuklu battanıye örtmus tepesıne kadar sapka hele agzına dolmus ..o anı unutamıyorumm..Ya uyanmasaydımm..ya o ruyayı gormeseydımm..aynıydı kızımın o halı ruyamla hala sersem gıbıyımm..ne zor Allahım emanetıne sahıp cıkmakk ne zor ..

leynaa bak benim kocam söyleniyor çocuk acıktı mama yap diye:)
gel emzir demesi lazımdı,ben önce enzircem sonra mamasını vereceğim:KK53:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:seninki mama yap diyo müdahale edebilirsin bizde az bişi ağlasın kızım bi arkamı dönüyorum eşim mama yapmış kızın başında

günaydın
gece 1 de yatıp sanah 7 de uyanan oğlum yine gün içinde hiç uyumayıp beni dört döndürecek gibi görünüyor kahvaltımı nasıl yapcam ben şimdi akşama kadar göğsümden ayrılmaz:26:

dün dr kontrolunda gaz sıkıntımızı dıle getırınce dr hemen zınco yazdı..bende gaz ılaclarının bır muddet sonra etkı etmedıgını ve bagısıklık kazandıgını soyledım dogru soyluyorsun oyle dedı..bende almadım zıncoyu...ıllakı cekıcezz bız bu gaz sancısını...

gece esıme sattım yavru kusu o uyutmusben uyuyakalmısım...yatırmıs karsımızdakı kanepeye bızde onun karsısındakınde yatıyoruz..saat 2:45 cıvarları ruyamda kızımın bogustugunu,nefes alamadıgı gordum..Allah tarafından gozumu actım bır baktım kı esım bebegın kafasına sapkasını gıydırmemıs sadece ustten örtmus oda agzına kadar ınmıs..yavrum elıyle cekecek halı yok nasıl cebellesıyo sesı bıle cıkmıyooo.kıpkırmızı olmus.nasıl esımın kolundan asıldıysam o an kı sokla sesım cıkmadı..esımde hemen kıza baktı fırladı aldı yuzunden..battanıyelerıde örtmmus ust uste agzına gelmıs...ölecem sandım korkudan elım ayagım bosaldı..

sımdı salladım uyudu yerıne alıp benım de yatısa gecme zamanım gelmıstır sanırım..Allahım onları bız degıl SEN koru ya rabbım..

ayyy okurken bile insanın aklı çıkıyo valla allah korusun yavrularımızı gözlerini örtüyorum ben uykuya dalabilsin diye geçen bi baktım mızırdanıyo bi gittim örtü ağzına inmiş kafasını çevire çevire bazende nasıl becderiyosa aşağı doğru battaniyenin altına iniyo

günaydın
gece 1 de yatıp sanah 7 de uyanan oğlum yine gün içinde hiç uyumayıp beni dört döndürecek gibi görünüyor kahvaltımı nasıl yapcam ben şimdi akşama kadar göğsümden ayrılmaz:26:
bende 2 3 gun once hastalanınca takatım kalmadı artık hem uykusuzluk hem hastalık..esım e devrettım baze ıslerı artık yeter 1 aydır yattıgı..sımdı aksam o uyutuyor ben ugrasmıyorum emzırdıkten sonra..takı sabah 4 5 e kadar o ılgılenıyo..kızımda saolsun su sıralar bana yardımcı oluyoo uzmuyo benı..bırde su kakasını bı yapabılsee dunyalar benım olacak...dunden berı yapmadı bıraktım bakalım ne kadar dayanabılecek o ve ben...
ayyy okurken bile insanın aklı çıkıyo valla allah korusun yavrularımızı gözlerini örtüyorum ben uykuya dalabilsin diye geçen bi baktım mızırdanıyo bi gittim örtü ağzına inmiş kafasını çevire çevire bazende nasıl becderiyosa aşağı doğru battaniyenin altına iniyo

ben örtmuyorum ustune bısey örtunce dıkkatı dagılıyo ve hıc uyumuyo..sıcak olsun dıye park yatagının ustune carsaf gıbı bısey sermıstım bebe uyumadı..cenesının altıda hep agız mendılıyle duruyo kızım kusma sıkıntımız oldgndan..onda bıle gozumu ayırmıyorum ellerıyle agzına tepıverıyo bıde utanmadan emıyooo cokur cokur..diş cıkarcak sankı :KK37:

bende 2 3 gun once hastalanınca takatım kalmadı artık hem uykusuzluk hem hastalık..esım e devrettım baze ıslerı artık yeter 1 aydır yattıgı..sımdı aksam o uyutuyor ben ugrasmıyorum emzırdıkten sonra..takı sabah 4 5 e kadar o ılgılenıyo..kızımda saolsun su sıralar bana yardımcı oluyoo uzmuyo benı..bırde su kakasını bı yapabılsee dunyalar benım olacak...dunden berı yapmadı bıraktım bakalım ne kadar dayanabılecek o ve ben...

ben örtmuyorum ustune bısey örtunce dıkkatı dagılıyo ve hıc uyumuyo..sıcak olsun dıye park yatagının ustune carsaf gıbı bısey sermıstım bebe uyumadı..cenesının altıda hep agız mendılıyle duruyo kızım kusma sıkıntımız oldgndan..onda bıle gozumu ayırmıyorum ellerıyle agzına tepıverıyo bıde utanmadan emıyooo cokur cokur..diş cıkarcak sankı :KK37:

esmerşeker kızın çok tatlıııııı :nazar::nazar::nazar:

bizim oğlan doğduğundan beri düzenimiz öyle gece eşim bakkıyor 3 e 4 e kadar sonra ben öyle olmasa dayanamazdım e zaten biz anneysek onlar da baba ikimizğinde sorumlulukları eşit ki allah razı olsun eşimden çok anlayışlıdır sabah işe gitmeyecek olsa beni hiç kaldırmayacak bak sen de şükret ne eşler var kılını bile kıpırdatmazlar kaka konusuna gelince dün siraç 2 defa yaptı kakasını ama bu gün kıvranıyor kızarıyor zeytinyağı versemmi yoksa biraz daha beklesemmi bilemedim
birde canım mendili katlı ykoyma yastığına açıp ser başının altına ve ağız kenarına gelecek şekilde öyle ağzına alamaz bende bir kaç gündür diş çıkaracak sanki diyorum bizim oğlanda tükürükleri baloncuk yapıp yapıp neşeleniyo acayip salyalandık bu ara :)

bizim oğlan doğduğundan beri düzenimiz öyle gece eşim bakkıyor 3 e 4 e kadar sonra ben öyle olmasa dayanamazdım e zaten biz anneysek onlar da baba ikimizğinde sorumlulukları eşit ki allah razı olsun eşimden çok anlayışlıdır sabah işe gitmeyecek olsa beni hiç kaldırmayacak bak sen de şükret ne eşler var kılını bile kıpırdatmazlar kaka konusuna gelince dün siraç 2 defa yaptı kakasını ama bu gün kıvranıyor kızarıyor zeytinyağı versemmi yoksa biraz daha beklesemmi bilemedim
birde canım mendili katlı ykoyma yastığına açıp ser başının altına ve ağız kenarına gelecek şekilde öyle ağzına alamaz bende bir kaç gündür diş çıkaracak sanki diyorum bizim oğlanda tükürükleri baloncuk yapıp yapıp neşeleniyo acayip salyalandık bu ara :)

Merhaba kızlar,
bu kaka ile ilgili bi önerim var. ben her altını değiştirdiğimde poposuna saf zeytinyağı sürüorum. göbeğine de sürüorum. doktor bi arkadaşım önerdi. sonra gaz içinde ayaklarının altına acı elma yağı sürüoruz azcık. gerçekten rahatlatıo. tavsiye ederim.

$Fotoğraf1625.jpg $IMG_0560.jpg $IMG_4461.jpg

kızlar bunlar da bizden biri mevlütten biri uyurken sizinkiler de böyle mi uyuyo:44: eller devamlı dışarda battaniyeye falan sarınca hiç içeri koydurmuyo bıdık korkuyom öyle kalıcak die devamlı maximum modunda oğlum.:KK9::KK9::KK9: biride kız olsa nasıl olurdu denemesi babaannesinin kucağında uslu uslu oyalı tülbentli oğlum:KK9::KK9:

Ben de siyah aldım 90 inşallah iyi olur üzerime bir de siteye tam güvenemedim kapıda ödeme seçtim ekstra ücret alıyorlarmış ne saçma ya :KK19::KK19: Neyse babane sütyenimden kurtuluyorum yaşasın :KK1::KK1: Ya bir şey sorucam siz hala bebişlere başık takıyor musunuz? Benimki nefret ediyor başlık takmaktan ben de sadece banyo yaptırdıktan sonra 1-2 saat takıyorum sonra çıkarıyorum genelde hep başlıksız ama evi sıcaklığı iyi.

Bir soru daha: bebekleri ne zamana kadar içme suyuyla banyo yaptırıcaz ya (ya da siz yaptırıyor musunuz) Ben doğduğundan beri öyle yıkıyorum ama yavaş yavaş da alışsın şebeke suyuna istiyorum. 3 aylık olana kadar beklesem mi ki:26:

canım ben bilmiyodum bunu hep şebeke suyuyla yıkadım :KK43::KK43::KK43: bi kettle kaynatıyorum yetiyo zaten

buda kızımın sol halleri daha şimdiden babasıya çok iyi anlaşıyo gazı olduğu zaman bi tek onun kucağında uyuyo:KK52::KK52::KK52::KK9::KK9::KK9:işimede gelmiyo değil hani

Eklentiler

• $09112011114.jpg
    $09112011114.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 58
  • $331081_10150395951627819_727892818_8577460_1921145759_o.jpg
    $331081_10150395951627819_727892818_8577460_1921145759_o.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 48
  • $1 239.jpg
    $1 239.jpg
    103,6 KB · Görüntüleme: 48
Eki Görüntüle 293093 Eki Görüntüle 293090 Eki Görüntüle 293089

kızlar bunlar da bizden biri mevlütten biri uyurken sizinkiler de böyle mi uyuyo:44: eller devamlı dışarda battaniyeye falan sarınca hiç içeri koydurmuyo bıdık korkuyom öyle kalıcak die devamlı maximum modunda oğlum.:KK9::KK9::KK9: biride kız olsa nasıl olurdu denemesi babaannesinin kucağında uslu uslu oyalı tülbentli oğlum:KK9::KK9:

buda kızımın sol halleri daha şimdiden babasıya çok iyi anlaşıyo gazı olduğu zaman bi tek onun kucağında uyuyo:KK52::KK52::KK52::KK9::KK9::KK9:işimede gelmiyo değil hani

:nazar: :nazar: :nazar:

Eki Görüntüle 293093 Eki Görüntüle 293090 Eki Görüntüle 293089

MAAŞAALLAH CANIM OĞLUNA.İKİNİZDE ÇOKGÜZEL GÖRÜNÜYORSUNUZ:nazar:
EVET BENİM OĞLUMDA ELLERİNİ HİÇ BATTANİYEYE SARDIRMIYOR UYURKENDE BAZEN MAKSİMUM MDUNDA BAZENDE AŞAĞIDA OLUYOR AMA BEN BATTANİYENİN ALTINDABIRAKMIYORUM ELLERİNİ ÇÜNKÜ KIVRANIP BATTANİYEYİ AĞZINA KAPATIYOR.

MAAŞAALLAH ÇOK ŞİRİN CANIM.TOMBİŞYANAKLARINI YERİM BEN.BENİM OĞLUMDA BABASININ KUCAĞINDA AYNEN O ŞEKİLDE UYUYOR BABASI GAZINI ÇIKARTIYOR SONRADA UYUYUP KALIYOR.GAZ ÇIKMAYINCA ŞEKİLDEN ŞEKİLE GİRİYORLAR BABA OĞUL HATTA KOCAM HALAY BİLE ÇEKİYO ZIPLATIYOR KUCAĞINDAKİ GAZ ÇIKSIN DİYE.

iyi akşamlar herkese
bu gün ilk defa çocuğumla yalnız kaldım evde eşim işe gitti annem evine kayınvalidem geleyim dedi yalnız kalmak istedim gece 1 den sabah 7 ye sabah 7 de mama yedikten sonra 11 e kadar uyuyan oğlum gün boyunca hiç uyumadı ve ben gün boyunca hep emzirdim bir tek wc ye gitmek için bıraktım hatta o halimi gören komşum zorla çocuğu aldı evine götürdü sende çay demle gel dedi nitekim öyle yaptık bir de gittim ki bizim ayşe komşu çocuğu koyuvermiş kanepenin üstüne bizim oğlan şaşkın şaşkın ortalığı inceliyo ya bi ses çıkarsa ya ben eve girdim başladı mızmızlanmaya benim mesai yine başladı hem emzir hem ye yok yaa olmuyor ne duyduysam yedim ne dua varsa okudum yok artmıyor sütüm artık 90 cc mamayla da doymuyo öğünde 120 vermek gerekiyo ve günde 6 defa yoksa ağla ağla bi hal oluyo paşam bazı arkadaşlar göğüs pedinnin ne kadar gerekli olduğunu yazmışlar sütün akıp kıyafeti kirleteceğini söylemişler ben pedi sadece göğüs yaralarım atletime yapışmasın diye kullanıyoruym öyle doldum ki şu an ağlıyorum çok üzgünüm çok...

leynaa aynı durumdayız cnm hatta ben senden daha beterim cünkü bebegin agzındaki pamukcuk gögsüme mantar olarak gecti bi 15 günde onunla ugrastım simdi fena degil acısa da emzirebiliyorum en azından.aman kızlar en ufak pamukcuk olsa agzında hemen silin karbonatlı suyla.benm denedigim kremler lansinoh,mustela,garmastan,hametan,bepanten,novuxol vs..ama hiç biri işe yaramadı sanki garmastan biraz iyi geldi.cok zor birsey Allah kimseye vermesin :KK43:

benm de moralim cok bozuk 5 haftalık oldu yavrum ancak 3 kilo 60 gr .günde 3 kere mama veriyodum ama artık daha fazla vericem dr cok az buldu bir ayda ancak 500 gr almıs :KK43:( bu arada bende medelanın mini elektrkli pompası vardı gögsümü mafetti.gittim philips avent aldm gercekten acıtmıyor cok güzel bir makineymiş .yine de kenarlarına sagmadan lansinoh sürüyorum kayganlastırsın diye öyle sagıyorum.sütüm bollassın diye yapmadıgım sey içmedigim yemedigim kalmadı ama olmayınca olmuyor demekki :KK43:( gecenlerde doktorum programnda bir dr vardı bebeginiz mama alsa bile günde 3 damla anne sütü bile onun bagısıklıgı için cok öenmli dedi.yılmak yokkk zor da olsa emzirmöeye devam.tek derdim biberona alısıp mememi bırakması.onun için de gittim bütün biberonları aldım.chicco step up asla almayın cok cok hızlı akıyor bebek boguluyor emerken.avent fena deil daha yavas akıyo.bir de medelanın calma biberonu var en güzeli o cektikce geliyo emmezse gelmiyor ama kuvvetli cekmek lazım onu da .malesef onu da bebegim ememedi cok zor geldi yine avente döndük.nuby i falan da aldım o da yavas sayılır. siz neler kullanıyosunz bir tek dr brown mı ne vardı onu almadım kullanan varsa tavsiyelerinzi bekliyorum..

X