Gebeliğe Hazırlık 2024 MUCİZELERİMİZ İÇİN YUMURTLAMA TAKİBİ 💕💖👶🏻👧🏻🤰🏻🤱🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
sehribann16 sehribann16 canımm güncelleyebilir misin benim durumu🌸🙏🎉
Allah'ım bu günleri de gördüm ya🥹
Blue8816 Blue8816

Eklentiler

• IMG_20240313_131517.jpg
    IMG_20240313_131517.jpg
    102,1 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG-20240313-WA0014.jpeg
    IMG-20240313-WA0014.jpeg
    55,3 KB · Görüntüleme: 51
Arkadaşlar şimdi size birşey sormak istiyorum bugün de randevum vardı yumurtam 16 mm olmuş yarın tekrar çağırdı doktorum 18 mm olucağını hesapladı yarın iğne yapalım derse söyle bir durum var eşim perşembe akşam 11e kadar çalışıyor nasıl yapacağım

Arkadaşlar şimdi size birşey sormak istiyorum bugün de randevum vardı yumurtam 16 mm olmuş yarın tekrar çağırdı doktorum 18 mm olucağını hesapladı yarın iğne yapalım derse söyle bir durum var eşim perşembe akşam 11e kadar çalışıyor nasıl yapacağım
İğne günü değerlendirip Perşembeyi boş bırakırsın cuma cumartesi tekrar değerlendirirsiniz canım

Baktırmak lazım çok önemli bir hormon yumurtlama günü ovülasyon testi ile takip ediyorsan pik günü kandan estradiol bakılıyor egerki 190 üzeri çıkarsa bu senin o ayki yumurtanın sağlıklı bir folukul yumurta olduğunu soluyor yumurtlamadan 7.8.9 günü progesteron hormonuna bakıyorsun eğer 3ve üzeri ise değer yumurta sağlıklı bir şekilde çatladı demek benm yumurtlama oluyor 22m büyüyor ama progesteron çok düşük çıkıyor progesteron bebeğin tutunmasini sağlayan hormon benim luteal faz dusuklugude var misal yumurtlamadan 8.gunu leke şeklinde geliyor 10.gun regli oluyorum Normalde en fazla 14gun sonra gelmesi lazım

Progestan veya duphaston diye bir ilaç bu ilaç gebeliğe hazırlayan bir hormon ama bende eksik 🫥bu arada bu ilaçı infertilite veya özel doktorlar yazıyormuş mlg doktor karar veriyormuş ama bazı kadınla bunu eczaneden reçetesiz alıyor reçetesiz 300 TL falan yurt dışında ovulasyon şeklinde progesteron hormonunu ölçen kitler satılıyor ama Türkiye de yok maalesef olsa idi hemen alacaktım Rabbım yardım etsin 🤲🏻
Çok detaylı anlatmışsınız teşekkürler ama ben 7.8.9. gün kısmını anlamadım yani yumurtalama gününden 7-8-9 gün sonra üst üste 3 gün mü progesteron baktirmamiz gerekiyor

Çok detaylı anlatmışsınız teşekkürler ama ben 7.8.9. gün kısmını anlamadım yani yumurtalama gününden 7-8-9 gün sonra üst üste 3 gün mü progesteron baktirmamiz gerekiyor
Rica ederim yumurtlama dan 7 8 9.günlerinden birinde yani mesela sen 7.gun müsait olmadın 8.gunu yaptır mantığı progesteron seviyesi yumurta ile rahime salgılaniyor ve pik yapma dereceleri 1hafta sonra oluyor sağlıklı sonuçlarımız olsun👩🏼‍🍼

Eşinde sperm testine gıdebilir herseyı söylerler birde regl bittıkten sonra pik günü için erkeğin yorgun olmaması gerek pik gününden önce ilişki yapacaksan araya 3-4 gün boşluk bırakmalısın ki pik gününde sağlam spermler sana gelsin ama tabıkı sperm sorunu varsa geçerli bu dediğim attığım videoyu anlayana kadar bırkaç kez dinle lütfen iyice anlamak kavramak gerek

Canim biz de 23-24-25-26 Mart değerlendirdik çok mu arka arkaya olmuş sperm kalitesi düştüyse olmama ihtimali olur mu acaba 🥲

Eklentiler

• IMG_20240327_190913.jpg
    IMG_20240327_190913.jpg
    115,9 KB · Görüntüleme: 32
X