2012 kasım bebekleri büyüyor..

Dogdugu gunden itibaren 0-6 ay yaziyor ustunde,2 aylik icin 4 olcek diyo..aman sirf mamayla buyuyenler var ya yarim cay bardigini anca icti,memeyi birakmasindiye biberonda vermiyorum iki saat minik minik kasikla ugrasiyom:-)

anne sütü anne sütü diye söylüyorlar da sanki biz vermiyoruz isteyerek .
:KK20:Yok işte al tamı tamına 45 gün emdi.süt bitti ne yapayım şimdi yemedik içmedik şey kalmadı.bunun yeme içmeyle alakası yok bunu anladım
hem mama hem anne sütü ile bugünlere geldik çok şükür 4.ayda da artık yoğurda falan başlamayı düşünüyorum ben

kızlar emzik kullanıyormusunuz, benim oğlanda mama yediği halde mama bittikten sonra biberonu ağzından çekmemi istemiyor du bende şimdi biberonu çekip hemen emziği veriyorum ağzına onunla uyuyup kalıyo sonrada 4 saatte bir uyanıyo.

bizimki de meme ile uyumayı seviyor ama artık süt olmadığı için emziği veriyorum hemen.baya bi uyuyor hatta uyurken kendi çıkartıyor.alışmadı aslında ama emme içgüdüsünü tatmin etmek amacı ile verme taraftarıyım.yoksa işimiz çok daha zor olurdu

erva
sen daha iyi bilirsin ama ben senin sütünün yetmediğini düşünmüyorum bebeğin o şekilde emmeyi alışkanlık edinmiş olmalı.biraz emiyo tam doymadan uyuyup kalıyo sonra tekrar aklı başına geliyo tekrar emiyo. emzirmiyorum ama 5-6 dakika emmeyle göğsün boşalmayacağını biliyorum hem zaten emdiğinde sütün az olsa bebeğin deli ağlardı eminol.
çok yakın bir arkadaşımın kızı bir yaşına geldi ve hala annesini sıksık emmek istiyo tıpkı sizin anlattığınız gibi, ve arkadaşımdada deli gibi süt var yani tamamen alışkanlık edinmiş malesef.

anne sütü anne sütü diye söylüyorlar da sanki biz vermiyoruz isteyerek .
:KK20:Yok işte al tamı tamına 45 gün emdi.süt bitti ne yapayım şimdi yemedik içmedik şey kalmadı.bunun yeme içmeyle alakası yok bunu anladım
hem mama hem anne sütü ile bugünlere geldik çok şükür 4.ayda da artık yoğurda falan başlamayı düşünüyorum ben

A kesildimi senin sutun 'aynen bende saki isteyerek verdim mamayi ama insan care ariyo yani niye huzursuz bu cocuk'kizimi zor emzirmistim,bu emiyo masallah yani emdigi surece vercem anne sutu ama takviyede yapsam zarari olmaz heralde gece yatmdan bir kere Bile versem yeter uyur belki

kızlar emzik kullanıyormusunuz, benim oğlanda mama yediği halde mama bittikten sonra biberonu ağzından çekmemi istemiyor du bende şimdi biberonu çekip hemen emziği veriyorum ağzına onunla uyuyup kalıyo sonrada 4 saatte bir uyanıyo.

Emzigide zorla vermeye calisiyorum :-) :-) bazen aloyo bazen almiyo

erva
sen daha iyi bilirsin ama ben senin sütünün yetmediğini düşünm
üyorum bebeğin o şekilde emmeyi alışkanlık edinmiş olmalı.biraz emiyo tam doymadan uyuyup kalıyo sonra tekrar aklı başına geliyo tekrar emiyo. emzirmiyorum ama 5-6 dakika emmeyle göğsün boşalmayacağını biliyorum hem zaten emdiğinde sütün az olsa bebeğin deli ağlardı eminol.
çok yakın bir arkadaşımın kızı bir yaşına geldi ve hala annesini sıksık emmek istiyo tıpkı sizin anlattığınız gibi, ve arkadaşımdada deli gibi süt var yani tamamen alışkanlık edinmiş malesef.

Herseyi deniyoruz iste insan caresiz kaliyo emdi simdi agliyo yine babasida surati boyle kalcak diyo hep aglak:-) :-)

valla çok vverdim ağzına emzik ama almıo hemen kusma moduna geçio biberonu geçen ay ağzına alan bebek şimdi hiç almıor oynuo resmen biberon ucuyla.

Herseyi deniyoruz iste insan caresiz kaliyo emdi simdi agliyo yine babasida surati boyle kalcak diyo hep aglak:-) :-)

bnm ki de öğle cnm seninkine has bişi değil merak etme.düşün hala geceleri annem benle kalıoo.bana dioki ne çeşit bi bebek bu böle siz bunu nerden aldınız diyip duruo :))

A kesildimi senin sutun 'aynen bende saki isteyerek verdim mamayi ama insan care ariyo yani niye huzursuz bu cocuk'kizimi zor emzirmistim,bu emiyo masallah yani emdigi surece vercem anne sutu ama takviyede yapsam zarari olmaz heralde gece yatmdan bir kere Bile versem yeter uyur belki

sorun sütte falan değil yani bende
:2: ben diğer 2 çocuğumuda söyle doya doya emziremedim biri tam 30 gün emdi diğeri 6 ay emdi ama yine mama destekli al bu da bitti gitti...Psikolojik,fizyolojik ne derseniz deyin süt hormonları çalışmayı bırakınca bırakıyorlar benden gelen süt miktarı sabahtan akşama kadar olan 55 cc di canım mecbur kaldım mamaya
Allaha şükür aldıkları kadarı ile bu günlere geldiler diğerleri maşallah hastalık falan çok yaşamadık ama işte annelik duygusu emzirme istiyor .yapamayınca da beceremedik mi acaba diye üzülüyoruz.

bana göre emzik de çok sağlıklı birşey değil aslında uzman dr ların dedikleri de şu : emzik verilecekse şayet; çok huysuzsa gaz,kolik sancısı varsa verilmeli.süresi en fazla 15-20 dk olmalı. çünkü fazlasıyla verilen emzikli bebeklerde damak yapılarının düzgün olmadığı tespit edilmiş.buna en yakın örnek de görümcemin oğlu.şuan 3,5 yaşında ve üst damağı çok önde buda diş yapısını bile engelledi. bu yüzden bi nevi oğlumun emzik almıo olması gayet iyi bir durumm

kızlar yattığı yerden emziripde nasıl uykuya devam ettiriyorsunuz kaldırıp gazını çıkartmıyormusunuz ben bazen gazını çıkartmak için uğraşıyorum çıkmayınca yerine yatırıyorum, 10 dk. sonra mızık mızık kaldırıp çıkarınca rahatlıyor.

canım bebekler ilk 3 ay içinde illaki emmeyi reddedebillermiş.biberon veya anne memesi fark etmiyor .tabi nazarada inanıyorum , benimde başıma geldi aynen neyle besliyorsun bunu filan derken benim oğlanda biberonu bıraktı.ama karar verdim bir daha hiç bir şeyini anlatmıycam çocuğumun.iyiysede kötü diycem dersoldu bana.biberon la vermeyi dene sütünü sakinleşsin sonra tekrar tekrar dene alacaktır eminim yada kaşıkla besle canım sakın aç bırakma.ama düzelecektir eminim.

biz üç ayımızı bitirdik. dediğin gibi bazen 5 10 dk sonra hareketleniyo, kaldırıyorum, çıkarıyo gazını tekrar uyuyo. ama daha önceleri her emzirmeden sonra çıkarıyodum gazını. ben her ihtimale karşı hala gaz damlamızı kullanıyorum doğal olduğu için.

kızlar 4 gündür mahvoldum bebeğim önceden güzel güzel emerken haftasonu eşimin memleketine gittik ve olanlar oldu 41 günlükken görmüşlerdi 5-6 hafta sonra tekrar görünce ayyyyyyyy bu ne çok büyümüş değişmiş kocaman olmuş mamamı veriyorsun sadece seni emerken mi böyle oldu bu aaaaaaaa diye diye... sonuç kuzum emmiyorrrr nolur dua edin bize ağlamalarına dayanamıyorum :KK43:

Hava değişiminden hasta olmuş olabilirmi? O zamanda istemiyolar

sorun sütte falan değil yani bende
:2: ben diğer 2 çocuğumuda söyle doya doya emziremedim biri tam 30 gün emdi diğeri 6 ay emdi ama yine mama destekli al bu da bitti gitti...Psikolojik,fizyolojik ne derseniz deyin süt hormonları çalışmayı bırakınca bırakıyorlar benden gelen süt miktarı sabahtan akşama kadar olan 55 cc di canım mecbur kaldım mamaya
Allaha şükür aldıkları kadarı ile bu günlere geldiler diğerleri maşallah hastalık falan çok yaşamadık ama işte annelik duygusu emzirme istiyor .yapamayınca da beceremedik mi acaba diye üzülüyoruz.

Oo 3. Cocukmu massallah benimde ikinci,bi kizim var,
Benim ablamda hic emziremedi mesela gelmedi olabiliyo boyle seyler mamayla buyudu cocuk, gonul isterki emsin tabi, sagliklari yerinde olsunda mama veya meme buyuyolar iste,, bende hicc emmemisim :-) :-) buyuduk gitti iste:-)

Benim oglumun da 2 aylik asisinda tartildiginda 6.200 gr di gelisimi cok ii dediler sadece,normal bence cok kilolu deil, sadece anne sutuyle bu kiloda ayrica.
Tirnaklarimizida ben kesemiyorum icim gidiyo , ben emzirirken esim kesiyo ,emerken en sakin oldugu zaman hafif de uyuklugu cunku emzirirken:-)
Bide ben dun mama aldim yani aptamilin devam sutu kasikla veriyorum bide biberona alisipda memeyi tutmaz falan.. surekli emmek istiyo gece bile dogru duzgun dalmiyor uykuya, doymuyodur falan dediler hep bende takviye yapmaya karar verdim. Simdi verdim biraz bude gece yatarken veririm heralde.

Emzik vermeyi denesen maşalkah kilosu 6 daha ne olsun neden mama veriyorsunki sen bebegıne? Bence doymuyor degil emme istegını tatmin ediyor memede. emzik versen ?

Emzik vermeyi denesen maşalkah kilosu 6 daha ne olsun neden mama veriyorsunki sen bebegıne? Bence doymuyor degil emme istegını tatmin ediyor memede. emzik versen ?

Ya zaten yarim cay bardagi bile vermedim o da bir kere belki ise yarar dedim herseyi deniyorum, ah bi emzigi alsa iki emiyo atiyo hic almiyo yada oguruyo

bnm ki de öğle cnm seninkine has bişi değil merak etme.düşün hala geceleri annem benle kalıoo.bana dioki ne çeşit bi bebek bu böle siz bunu nerden aldınız diyip duruo :))

Haha benim annemde aksam ya bu cocuk kime cekmis boyle diyo:-) :-) hic laf atmaya gelmiyo hemen büküyo dudaklari emsede agliyo gazi var desem kakasini yapincada agliyo,,
Kizim cok uslu buyumusdu bunun huyu boyle heralde . Biraz fena cikti:-) :-) buyudukce duzelir ins

bana göre emzik de çok sağlıklı birşey değil aslında uzman dr ların dedikleri de şu : emzik verilecekse şayet; çok huysuzsa gaz,kolik sancısı varsa verilmeli.süresi en fazla 15-20 dk olmalı. çünkü fazlasıyla verilen emzikli bebeklerde damak yapılarının düzgün olmadığı tespit edilmiş.buna en yakın örnek de görümcemin oğlu.şuan 3,5 yaşında ve üst damağı çok önde buda diş yapısını bile engelledi. bu yüzden bi nevi oğlumun emzik almıo olması gayet iyi bir durumm

2-3 yaş arası bıraktırabiliyorsan emzik problem değil, asıl tehlike sen emzik vermediğinde emme güdüsünü parmak,dudak ya da dil emerek tatmin etmeye karar vermesi. Bunları bıraktırmak çok zor oluyor ve damak yapısına asıl o zaman ciddi hasar veriyor. Ben d kızıma emzik veriyorum, yoks alt dudak cok cok gidiyo...

3,5 yaşına kadar çoktan bıraktırmalıydı nerdeyse emzik ağzında askere gidecekmiş

X