2012 kasım bebekleri büyüyor..

Selam canim benim kizimda Malesef hic emmiyo bende 3 saatte 100 ml aptamil 1 veriyorum Egerki uzun sürelii uyumussa Ozamanda 120 ml veriyorum tabi 4 saat bekliyoruz Ozamanda,geceleride degisiyor bazen 60 ml iciyo 3 Saatte bir,ama Ben Az. Ictigi Yada huysuzlandigi zaman bile 2 saatten önce vermiyorum,cunku Diger mamayi sindirebilmesi Icin,bebegin kusuyorsa 3 Saat beklemeyebilirsin bence mutlaka ictiginin yarisini cikariyordurki 3 satten önce acikiyordur,kizimin kusmasi Azaldi sukurler olsun oda ayrica bir sorun:KK50::KK50::KK50:

Ah sorma cok dertliyim:KK43: kizim hem kolik cok Fazlı her ikinmada her hickirmada gegirmede kusuyo ama öyle asiri miktar değil :KK43: gündüz yarım saati gecmiyo uyuması gece 2 saat uyuyo sabah kolik krizi tutuyo 5-6 gibi 3-4 saat suruyo kabusa dondü hayatım uyumuyorum dinlenmiyorum sut de olmuyo :KK43: ona da ayrı üzülüyorum iyi anne degilmiştim gibi hissediyorum sen nasil astın cok gergin ve mutsuzum sürekli ağlıyorum :KK43:

benim oğlumdada var aynısı canım ben 20 günlükten itibaren eldivenleri takmıyorum.bu aralar elini ağzına çok sık götürmeye başladı. baş parmağınıda tutturusa keyfine diycek yok. mememde uyuyor yerine yatırdığımda hafiften uyanıp hemen elini ağzına götürüyor eğer ememezse kıyameti koparıyor. çocuğun emme refleksini bir şekilde gidermesi lazım yalancı meme veriyorum ittiriyor. bu yüzdende hep benim mememde kalmak istiyor.

off şu emziğe bir alışsa çok rahat edicem . seninki emzik alıyormu canım?

evet canım wee marka damaklı silikon emzik kullanıyoruz. aynısından 3 tane aldım hangini elime geçerse ağzına veriyoz çok seviyor.

selamlar annecikler dört gün sonra iki aylık olacağız Allah ın izniyle , birkaç gün öncede anneannemiz gitti kaldık oğlumla yalnız .
kırkı dolduktan daha uykusuz bir bebek oldu, sallanmayan karyola almıştım uykuya dalmada zorlandığı için tekerlek taktırdım uykuya dalana kadar ileri geri hareket ettirebilmek için . annem burdayken farkında değildim pek ama hiçbir iş yapmıyormuşum iki üç gündür ev işiydi , oğlumdu eşimdi derken dün gece damla süt gelmedi mama verdimde uyudu açlıktan ortalığı inletmişti :KK43:
çok ağladığında da kendi kendime başa çıkamıyorum hiç durmuyor battaniyede sallıyorum bir ben bir eşim kucağında tutuyor küçük bebek oyalanmıyorda , bazen eşim geç gelebiliyor veya nöbeti oluyor gece çağırıyorlar yalnız olduğumda ağlasa ne yaparım diyorum elektrikli ana kucağı almayı düşünüyorum "mamaroo" yu gördüm e bebek te çok hoşuma gitti biraz pahalı desem az olur sanki , pahalı bir model , ilk doğduğu andan itibaren olsa 6 ay kullansa parasını çıkaracak ama şimdi olduk 2 aylık kullansa kullansa 6. - 7. aya kadar kullanabilecek zaten boyu uzun doğdu ayakları dışarı sallandırır kullanırım diyorum ama kararsızım sizin tavsiye edeceğiniz model var mı ?

ben oğlum doğmadan almıştım otomatik olmasının bana kolaylık sağlayacağını düşünmüştüm öylede oldu tavsiye ederim almanı. geçte kalmış değilsin, oğlum 2 aylık şuanda içinde sıkılmadan duruyor yada uyuyor. ilk başlarda asla içinde durmadı boşa aldığımı düşünmüştüm ama şuanda o da sevdiği için iyiki almışım :) kendi müziği var içinde daha dorusu anne karnındaki sesler gibi istersen sende istediğin müziği bağlayabiliyorsun ipod tarzı bi aletin varsa. yükseklik ayarlarıda güzel oturur pozisyondan yatar pozisyona kademe kademe.

Ah sorma cok dertliyim:KK43: kizim hem kolik cok Fazlı her ikinmada her hickirmada gegirmede kusuyo ama öyle asiri miktar değil :KK43: gündüz yarım saati gecmiyo uyuması gece 2 saat uyuyo sabah kolik krizi tutuyo 5-6 gibi 3-4 saat suruyo kabusa dondü hayatım uyumuyorum dinlenmiyorum sut de olmuyo :KK43: ona da ayrı üzülüyorum iyi anne degilmiştim gibi hissediyorum sen nasil astın cok gergin ve mutsuzum sürekli ağlıyorum :KK43:

Sanki bizi anlatmissin,emdigini ikinirken kusuyo derken hickirigi basliyo...az once hastanedeydik ama ne fayda gittigimiz gibi geldik:KK43: bide yanlizim dogum yaptigimdan bu yana cok perisan oldum Allah hepimize kolaylik versin!

Sanki bizi anlatmissin,emdigini ikinirken kusuyo derken hickirigi basliyo...az once hastanedeydik ama ne fayda gittigimiz gibi geldik:KK43: bide yanlizim dogum yaptigimdan bu yana cok perisan oldum Allah hepimize kolaylik versin!

AMin canim ya ne zormus anne olmak :KK43: biz biraz sanssiziz senin sütun var mı mama mı yiyo:KK43:

AMin canim ya ne zormus anne olmak :KK43: biz biraz sanssiziz senin sütun var mı mama mı yiyo:KK43:

Hemde ne zorr...annemi simdi anlamaya basladim :KK43:
sutumu emiyo genelde ama uyku problemide var uykuya dalmak icin memeyi istediginde ve dalip uyanip yine basa donerek gecirdigimiz gunler oluyo ve o zamanlar maalesef emip emip kusuyo fazla geldigi icin iste o zamanlar sut yetmedigi icin mama veriyorum mecburen...zaten cok istahli bi bebek deil 2-3 dk emip uyuyo memede... rahatladigi tek yer;memede oldugu zaman...

Hemde ne zorr...annemi simdi anlamaya basladim :KK43:
sutumu emiyo genelde ama uyku problemide var uykuya dalmak icin memeyi istediginde ve dalip uyanip yine basa donerek gecirdigimiz gunler oluyo ve o zamanlar maalesef emip emip kusuyo fazla geldigi icin iste o zamanlar sut yetmedigi icin mama veriyorum mecburen...zaten cok istahli bi bebek deil 2-3 dk emip uyuyo memede... rahatladigi tek yer;memede oldugu zaman...

Benimki de memeyi cok istemiyor 10 dk falan kavga ile çeliştire çeliştire emiyo ama sut az doymuyor bı de üzerine 90 100 cocuk mama yiyo vermesem ağlıyor az versem yine ağlıyor şaştım kaldım napacagimi valla 50 günlük 4 kilo cok kilolu bı bebek de değil e öyle ağlamaya uykusuzluğa kilo da alamıyor tabii

merhaba ,benim oğlumda çok sesli emiyor ama hiç düşünmemiştim. sen deyince şimdi acaba mı dedim. aşırı gazlı bir çocuğum var.canım doktora her gittiğimizde ağzını açıp kontrol ediyor bir anormallik olsa sanırım söylerdi. benim sütüm fazla geliyor çoğu zaman emerken tıkanıyor sanırım ondan sesli emiyor.
zaten canım yediklerime filan çok dikkat ettiğim halde ayaklarını , karnını sıcak tuttuğum halde yinede çok gazlı bir çocuk , ben anlamadım bu gaz olayını çözümü malesef yok.

Cok sesli emince ve yuttugu havanin seslerini duyunca bide ustune bitmez tukenmez bi gaz aklima takildi benimde. Bi tanidik cocuk bakim gorevlisine sordurdum bunu oda senn soyledigini soylemis "sutun hizli akmasindan kaynaklaniyor olabilir"demis...benim bebekde tikaniyo devamli..

ben oğlum doğmadan almıştım otomatik olmasının bana kolaylık sağlayacağını düşünmüştüm öylede oldu tavsiye ederim almanı. geçte kalmış değilsin, oğlum 2 aylık şuanda içinde sıkılmadan duruyor yada uyuyor. ilk başlarda asla içinde durmadı boşa aldığımı düşünmüştüm ama şuanda o da sevdiği için iyiki almışım :) kendi müziği var içinde daha dorusu anne karnındaki sesler gibi istersen sende istediğin müziği bağlayabiliyorsun ipod tarzı bi aletin varsa. yükseklik ayarlarıda güzel oturur pozisyondan yatar pozisyona kademe kademe.

cevabın için teşekkür ederim , mamaroo mu almıştın sende ?

Kizlar merhaba. Bebeginizin kac aylik oldugunu nasil hesapliyorsunuz? Her 30 gunu 1ay olarak mi sayiyorsunuz yoksa 4haftayi mi 1ay sayiyorsunuz? Ben bir turlu isin icinden cikamadim

Kizlar merhaba. Bebeginizin kac aylik oldugunu nasil hesapliyorsunuz? Her 30 gunu 1ay olarak mi sayiyorsunuz yoksa 4haftayi mi 1ay sayiyorsunuz? Ben bir turlu isin icinden cikamadim

cnm ben ayın 19 undan 19 una 1 aylık 2 aylık dıye hesaplıyorum hafta gun olayına ırmıyorum cızelgelerde o şekılde ılerlıyo

Benimki de memeyi cok istemiyor 10 dk falan kavga ile çeliştire çeliştire emiyo ama sut az doymuyor bı de üzerine 90 100 cocuk mama yiyo vermesem ağlıyor az versem yine ağlıyor şaştım kaldım napacagimi valla 50 günlük 4 kilo cok kilolu bı bebek de değil e öyle ağlamaya uykusuzluğa kilo da alamıyor tabii

canım benim bebiş de 50 günlük ve 4 kilo. son yirmi günde 500 gram aldı sadece çok kafama takılıyo:KK43: anne sütüyle besleniyo sütüm de var ama az kilo alınca yetmiyo mu acaba diye düşünmeye başladım. mama vermem gerekiyor mu ki acaba? seninki kaç kg doğmuştu?

coyness bızde 7 kg ydık 3 numara kullanıyoruz ama huggıeste 4
bu arada hapa basladım korunma surecı 7 gun yazıyo prespektuste
ama bazı sıtelerde 2 hafa dıyo fıkrın varmı cnm

valla canım içine sinmiyorsa ek korunma yapabilirsin ama ben prespektusune guvenıyorum, cunku aynı sekılde evlenmeden once yasmın ıcınde eczacı dahıl herkes 1 ay onceden baslamam gerektıgını soylemıstı ama prespektusunde aynı şekilde adetın ilk gunu baslarsan koruma hemen baslar, diğer gunler baslarsan 7 gun korunmalısın diyordu, ona göre baslamıstım ben, 1 ay once falan baslamamıstım, ek korunmamıstım da, evlendıgımden bu yana 18-19 ay kullandım bırakınca da hemen hamıle kaldım işte, hapa da başladım 9 gun oldu ama daha bulusamadık eşimle:KK37: bosuna mı basladım demeye basladım :KK70:

ne güzel işte törpülryince...
ben zor kesiyorum.uyurken bile çok etkileniyor.

bu arada huggiesden memnunmusunuz?
ben yeni doğunca 2 paket kullandım memnumdum yine almayı düşümnüyorum molfix bize yaramadı. prmada iyiydi... ama çok ince

canım ben huggiesden premıum caredan daha cok memnun kaldım baya yumusacık, premıum care petek dokusu poposuna yapısıyor, iz çıkarıyor, huggies daha iyi gibi geldi bana

kızlar bu arada dun gece yıne fena koliktik, çığlık çığlığa, işin kötüsü saat kaymaya başladı gibi 22.30 gibi başlardı şimdi 00 da başlıyor sürüyor 2 ye kadar, aynı şekilde memeyle boğuşuyor, iyi ememiyor, ama aç kalıyor diye üzülmeyin kızlar sabah sütü ile akşam sütünün yağ karbonhidrat oranları farklıdır, sabah daha çok emerek doyar, akşam daha az emerek, sütüm yok demeyin hiç bir zaman psikolijik olarak azalır, ve en kaliteli pompa bebeğin ağzıdır, akşam saatleri sütü sağmaya kalkarsanız elbette az çıkar, ben lansinohun manuel pompasını almıstım aldığım gibi denedim bir damla süt çıkaramamıştım, ama sabahları yataktan kalktığımda zaten gögüsler sert oluyor tek göğüsten bile 130-140 ml süt çıkarabiliyorum, ama sonrasında uğraşmayla bile anca 30-50 ml çıkarabiliyorum, hiç çıkmıyor nerdeyse, tahin helvası yiyin bir de inanılmaz süt yapıyor, uykusuzluk yorgunluk gibi etkenler sütü azaltıyor doğru, bazı günler benim de sütüm daha az oluyor ama ben takmıyorum, çoğalacak diyorum bugun böyledir diyorum, normale dönüyor, dediğim gibi sütüm yok derseniz psikolojik olarak beyine sinyaller yolluyoruz aslında

hastalık çok kötü bir şey.Eşim sağolsun ilgilendi ama nereye kadar minik poyraz bey anne kucağında uyumayı daha fazla tercih ediyordu..çok şükür abi de olmasa oyalayacak insan yoktu
bugün biraz daha iyiyim boğaz ağrısı olmasa bir de yutkunabilsem.....
:2:
Bu arada poyraz değişik sesler çıkartmaya başladı 50 günlük olduk..insan öyle seviniyor ki,poyraz efeee seni babana bir biir söyliycem diyorum agu bugu bıgı bişeyler söylemeye çalışıyor....
:KK49:

merhaba teyzoşlar..ben annemi çoook yoruyorum :emir_bebek: emmek istiyorum kucak istiyorum geceleri de mıkır mıkır seslerle annemi tam anlamıyla uyutamıyorum...
şaka maka kızlar 2 çocukla baş edebilmek gerçekten zor :KK30: birini emzir diğerini oynat boyama yapalım oyuncak oynayalım ev işi yemek derken günler nasıl geçiyor anlamıyorum...:KK31:
bu aralar dinlimi ısırayım daha rahatım sanki ..emzik almadı hangi marka denediysem silikon kauçuk damaklı kiraz uçlu..neyseki bakkal emziği aldı diğerleri sert geldi bakkal emziği yumuşacık olunca cop cop emiyor..neyse buna iyice alışınca diğer emziği de alırmış herkes öyle diyor..:KK76:
bizde 2.ayımızda 5.150 gr 57 cm olmuşuz:nazar:mişti:nazar:
çok şükür beni emiyor :nazar::nazar: büyük kızım hiç emmemişti..akşamları yatmadan önce 90cc bebelac veriyorum 4 5 saat kesintisiz uyuyor böylece bende süt birikiyor..işte bizden haberler böyle:KK34::KK34:

aynı sorun bende de var maalesef canım oğlum gündüzleri en fazla yarım saat uyuyor uykusundan ağlayarak sancıyla uyanıyor.hep omzumda dolaşıoruz orda rahat uyuyor.hele emerken anca 10 dk emiyor emerken ıkınıp zorlanıp duruor inlemesi hiç bitmiyor geceleri 3e kadar ayaktayız. şimdi de kakasını yapamaz oldu geçen 6.gün de zor yaptı şimdi yine 3. gündeyiz kaka yok. z.yağıda verdim ama banamısın demio. hele de o bağırsakların ses çıkarması yokmu o ağlıo ben ağlıorummm :KK43: yarında 2.ay aşılarımız var yaptıran varmı aranızda acaba ateş yapan oldumu????

ya kızlar benmkzım gece gündz saat başı emmek istiyor. uyuyamıyorum gece uıykum yarım yamalak.uykusuda çok az 1 yada en fazla 2 saat uyuyo bazen.2 aylık oldu. sütüm olmadığı zmn mama yapıyorum ama 50 cc anca içiyor.az az sık sık istiyor ama beni esir ediyor. hç bir i,ş yapamıyorum. hatta kndim bile beslenemiyorum doğru düzgn.bnm gbi olan varmı ?

ya kızlar benmkzım gece gündz saat başı emmek istiyor. uyuyamıyorum gece uıykum yarım yamalak.uykusuda çok az 1 yada en fazla 2 saat uyuyo bazen.2 aylık oldu. sütüm olmadığı zmn mama yapıyorum ama 50 cc anca içiyor.az az sık sık istiyor ama beni esir ediyor. hç bir i,ş yapamıyorum. hatta kndim bile beslenemiyorum doğru düzgn.bnm gbi olan varmı ?

aynen cnm bende öle hiçbir şey yapamıorum özellikle yemek zaten bişey yapmaya fırsatın olmuo benimkide 2 aylık geceleri hele esir edio.az da emio 10 dk falan duruyo az bi yarım saat bile dolmuo uyanıo bu sefer başlıo yine aranmaya eldivenlerini ıpıslak yapıo emmektenn

aynı sorun bende de var maalesef canım oğlum gündüzleri en fazla yarım saat uyuyor uykusundan ağlayarak sancıyla uyanıyor.hep omzumda dolaşıoruz orda rahat uyuyor.hele emerken anca 10 dk emiyor emerken ıkınıp zorlanıp duruor inlemesi hiç bitmiyor geceleri 3e kadar ayaktayız. şimdi de kakasını yapamaz oldu geçen 6.gün de zor yaptı şimdi yine 3. gündeyiz kaka yok. z.yağıda verdim ama banamısın demio. hele de o bağırsakların ses çıkarması yokmu o ağlıo ben ağlıorummm :KK43: yarında 2.ay aşılarımız var yaptıran varmı aranızda acaba ateş yapan oldumu????

kakasını yapamıyosa benim gibi son çare olarak küçücük bi sabun parçasını zeytinyağına bulaştır poposundan gönder parmaığınla da tut ki ıkınınca çıkmasın biraz bekledikten sonra çıkarıyo az da olsa rahatlıyo ben denedim dün gece yavrum yapar yapmaz uyuyakaldı 2. ay aşısı ateş yapabiliyomuş bu arada her bebekte değil ama ben de korkuyorum :KK14::KK14::KK14::KK14:

X