2012 kasım bebekleri büyüyor..

kakasını yapamıyosa benim gibi son çare olarak küçücük bi sabun parçasını zeytinyağına bulaştır poposundan gönder parmaığınla da tut ki ıkınınca çıkmasın biraz bekledikten sonra çıkarıyo az da olsa rahatlıyo ben denedim dün gece yavrum yapar yapmaz uyuyakaldı 2. ay aşısı ateş yapabiliyomuş bu arada her bebekte değil ama ben de korkuyorum :KK14::KK14::KK14::KK14:

geçen 6.günde annemde kulak çöpüne z.yağını koyup makkatı yumuşattı da öle çıkardı eğer yapmasaydı senin dediğini uygulayacaktı ama sabun yaa ben korkuyorum ondan bişey ypmıomu bi de seninki ne kadar süre yapamadı canım. ne kadarlıksınız şimdi

benim kızım da 2 gün sonra 2 aylık oluyor kaka yapma problemi biz de de varr ama yapınca da cıvık ve sümüksü oluyorr

kakasını yapamıyosa benim gibi son çare olarak küçücük bi sabun parçasını zeytinyağına bulaştır poposundan gönder parmaığınla da tut ki ıkınınca çıkmasın biraz bekledikten sonra çıkarıyo az da olsa rahatlıyo ben denedim dün gece yavrum yapar yapmaz uyuyakaldı 2. ay aşısı ateş yapabiliyomuş bu arada her bebekte değil ama ben de korkuyorum :KK14::KK14::KK14::KK14:

geçen 6.günde annemde kulak çöpüne z.yağını koyup makkatı yumuşattı da öle çıkardı eğer yapmasaydı senin dediğini uygulayacaktı ama sabun yaa ben korkuyorum ondan bişey ypmıomu bi de seninki ne kadar süre yapamadı canım. ne kadarlıksınız şimdi

Kizlar jic bu yontemleri denemeyin. Benim kizimda ilk baslarda yapamiyordu5 gun kalasini yapmadigi oluyordu. Zeytinuagi icirdim, poposuna zeytinyagi ile kulak cubugu soktuk olmadi.em son dr milupanim conformil diye mamasimdan verdi.gece 1 kere veriyorum.simdi 1-2 gune bir zorlanmadan kakasini yapiyor

aynen cnm bende öle hiçbir şey yapamıorum özellikle yemek zaten bişey yapmaya fırsatın olmuo benimkide 2 aylık geceleri hele esir edio.az da emio 10 dk falan duruyo az bi yarım saat bile dolmuo uyanıo bu sefer başlıo yine aranmaya eldivenlerini ıpıslak yapıo emmektenn

aynennn :)) şimdi burda okuduklarımla yeni bi yönteme başladım. uyandı ağlamaya aranmaya başladı tabi. bnde bu sefer 75ml mama yaptım yani 3 ölçekle. benm biberon öyle. eskisi 30cc den başlıyodu.hepsini içti allaha şükür. çünkü biraz oyaladım . sende böyle bi yöntem dene. acıkma süresini uazatabilirz.sık sık da uyanmamış oluruz. inş bu gecede öyle yapıcam. 3 saat uyku çeksem yeter bana :))

karnı tok altını aldıdm gazıda çıktı ne istiyo bu kız anlamadım. bizi aç bırakmak istiyo herhalde hala yemek yapamadım :KK43:

Kızlar bebeginizin kaka problemi varsa mutlaka biagai damlayi deneyin bağırsaklari rahatlatmakta birebir,birde aptamilin comfortmil mamasini öneririm enazindan denemiş olursunuz bizde ise yariyor sukurler olsun..
Benim. Kızim bastan beri mama ile besleniyor,hiç durmadan mama içmek istediğinde.mutlaka arayı uzayıp daha fazla içmesini sağlamamız gerekiyodu biz zorda olsa basardik ilk baslarda yarım saat oyaladim baktım olmuyo çay icirdim birazda olsa uyumasıni sağladım bu sürede,sonundada başardık şimdi kızım 3 saat dolduğunda kendi saatini biliyor ve ağlıyor çok rahatladik biz ,öbür türlü bitmeyen gaz sancilarinin önüne gecemiyorduk malesef

Son düzenleme:
canım benim bebiş de 50 günlük ve 4 kilo. son yirmi günde 500 gram aldı sadece çok kafama takılıyo:KK43: anne sütüyle besleniyo sütüm de var ama az kilo alınca yetmiyo mu acaba diye düşünmeye başladım. mama vermem gerekiyor mu ki acaba? seninki kaç kg doğmuştu?
Canim benim 3 kilo doğdu ama sutum yetmemiş ilk 1 5 gun kilo alamadı Sissi de inince 2750 oldu şimdi mama yiyo 19 unda 2 aylik olacak 4 U biraz gecer belki eğer bir ayda 500 altı alıyorsa mama ver biraz hiç olmazsa bı kere gece ver bence
aynı sorun bende de var maalesef canım oğlum gündüzleri en fazla yarım saat uyuyor uykusundan ağlayarak sancıyla uyanıyor.hep omzumda dolaşıoruz orda rahat uyuyor.hele emerken anca 10 dk emiyor emerken ıkınıp zorlanıp duruor inlemesi hiç bitmiyor geceleri 3e kadar ayaktayız. şimdi de kakasını yapamaz oldu geçen 6.gün de zor yaptı şimdi yine 3. gündeyiz kaka yok. z.yağıda verdim ama banamısın demio. hele de o bağırsakların ses çıkarması yokmu o ağlıo ben ağlıorummm :KK43: yarında 2.ay aşılarımız var yaptıran varmı aranızda acaba ateş yapan oldumu????

bizim ası 19 unda ama şölen verip götüreceğim ben o zaman daha rahat eder kaka bizim de 3 güne bı yapiyo cok geçerse poposuna zeytinyağı sürüyorum rahat cikartiyor gece cok inliyo cok ikiniyo icim gidiyo valla bı bitse gaz olayımız :KK43:

Son düzenleme:
Ah sorma cok dertliyim:KK43: kizim hem kolik cok Fazlı her ikinmada her hickirmada gegirmede kusuyo ama öyle asiri miktar değil :KK43: gündüz yarım saati gecmiyo uyuması gece 2 saat uyuyo sabah kolik krizi tutuyo 5-6 gibi 3-4 saat suruyo kabusa dondü hayatım uyumuyorum dinlenmiyorum sut de olmuyo :KK43: ona da ayrı üzülüyorum iyi anne degilmiştim gibi hissediyorum sen nasil astın cok gergin ve mutsuzum sürekli ağlıyorum :KK43:

Canim baslarda bende öyleydim süt konusunda ama olmayinca olmuyo iste,kolik icin biagai damlayi denedinmi bilmiyorum ama kızıma ben mutlaka veriyorum bağırsaklarini cok rahatlatiyor,allah yardımcımiz olsun çok zor cocuk büyütmek....

Kızlar yemeklerimi ben babamız geldiğinde yapıyorum bir sonraki gününkini bile enazindan sıcak çorbamiz,sebze yemeginiz oluyo,baska türlü olacak.gibi degil malesef

Canim baslarda bende öyleydim süt konusunda ama olmayinca olmuyo iste,kolik icin biagai damlayi denedinmi bilmiyorum ama kızıma ben mutlaka veriyorum bağırsaklarini cok rahatlatiyor,allah yardımcımiz olsun çok zor cocuk büyütmek....

Kızlar yemeklerimi ben babamız geldiğinde yapıyorum bir sonraki gününkini bile enazindan sıcak çorbamiz,sebze yemeginiz oluyo,baska türlü olacak.gibi degil malesef

Canim ben her damlayı denedim olmadı şimdi nurse havers diye bitkisel bı şurup aldık bakalım be olacak böyle böyle 3 ay bitecek inşallah 3 aya biter gaz krizi :)

Canim benim 3 kilo doğdu ama sutum yetmemiş ilk 1 5 gun kilo alamadı Sissi de inince 2750 oldu şimdi mama yiyo 19 unda 2 aylik olacak 4 U biraz gecer belki eğer bir ayda 500 altı alıyorsa mama ver biraz hiç olmazsa bı kere gece ver bence

bizim ası 19 unda ama şölen verip götüreceğim ben o zaman daha rahat eder kaka bizim de 3 güne bı yapiyo cok geçerse poposuna zeytinyağı sürüyorum rahat cikartiyor gece cok inliyo cok ikiniyo icim gidiyo valla bı bitse gaz olayımız :KK43:

sabah akşam rezene kimyon çayı iç. ve her yemeğine kimyon koy pişirirken.

ben birkaç yemek arasında dönüyorum birçok şey yemiyorum oğlum epeyce rahatladı.

çay -çikolata kırmızı et-kestane çok gaz yapar eğer bebeğiniz hassassa bunlarda çok dokunur ve inek sütü bulunan laktoz içeren tüm yiyecekler dokunur.

benim oğlumda kolik. ilk başlarda dehşet bişiydi. ama artık epeyce rahatladık.
uykularımızda iyi gayet. mesela dün gece 12 gibi uyuklamaya başladı 1 de uyudu. 3.30 emip uyudu 7 de emdi altı değişti uyudu 9.30 da emdi uyudu
11de emdi uyudu 1 de emip uyuyacaktı biz onu yıkadık:) banyo sonrası uyudu hala uyuyor. ama 7 gibi kolik başlıyor 10 gibi zirve yapıyor 12 de bitiyor bizim düzenimiz her gece böyle...
sadece anne sütü içiyor oğlum kakası günde 1 e düştü...ilk 50 gün ortalama 7-8kere yapardı.

Kizlar jic bu yontemleri denemeyin. Benim kizimda ilk baslarda yapamiyordu5 gun kalasini yapmadigi oluyordu. Zeytinuagi icirdim, poposuna zeytinyagi ile kulak cubugu soktuk olmadi.em son dr milupanim conformil diye mamasimdan verdi.gece 1 kere veriyorum.simdi 1-2 gune bir zorlanmadan kakasini yapiyor

cnm banada dr onu söledi hatta aldım ama bizimki tadını beğenmedi pek içme taraftarı değil.peki sen ne kadarlık yapıp veriosun?

aynennn :)) şimdi burda okuduklarımla yeni bi yönteme başladım. uyandı ağlamaya aranmaya başladı tabi. bnde bu sefer 75ml mama yaptım yani 3 ölçekle. benm biberon öyle. eskisi 30cc den başlıyodu.hepsini içti allaha şükür. çünkü biraz oyaladım . sende böyle bi yöntem dene. acıkma süresini uazatabilirz.sık sık da uyanmamış oluruz. inş bu gecede öyle yapıcam. 3 saat uyku çeksem yeter bana :))

cnm bende denedim geceleri mama verip yatırıorum ama huysuz mızmız sancılı olunca yinede çözüm olmuo memeyi istiyo yine veriorum ne zaman yorgun düşüo helak oluo o zaman uyuyo.

Kızlar bebeginizin kaka problemi varsa mutlaka biagai damlayi deneyin bağırsaklari rahatlatmakta birebir,birde aptamilin comfortmil mamasini öneririm enazindan denemiş olursunuz bizde ise yariyor sukurler olsun..
Benim. Kızim bastan beri mama ile besleniyor,hiç durmadan mama içmek istediğinde.mutlaka arayı uzayıp daha fazla içmesini sağlamamız gerekiyodu biz zorda olsa basardik ilk baslarda yarım saat oyaladim baktım olmuyo çay icirdim birazda olsa uyumasıni sağladım bu sürede,sonundada başardık şimdi kızım 3 saat dolduğunda kendi saatini biliyor ve ağlıyor çok rahatladik biz ,öbür türlü bitmeyen gaz sancilarinin önüne gecemiyorduk malesef

valla biagai yi bende kullanıorum dr bana da verdi geceleri kullanıorum ama kakada bize etkisi olmadı bağırsakları rahatlatıo evet ama kakasını yapmasında etkili değil. bnmki gündüzleri hep anne sütü alıo bi tek gece veriorum.mamayı verirken kaç ölçek yapıyosunuz

sabah akşam rezene kimyon çayı iç. ve her yemeğine kimyon koy pişirirken.

ben birkaç yemek arasında dönüyorum birçok şey yemiyorum oğlum epeyce rahatladı.

çay -çikolata kırmızı et-kestane çok gaz yapar eğer bebeğiniz hassassa bunlarda çok dokunur ve inek sütü bulunan laktoz içeren tüm yiyecekler dokunur.

benim oğlumda kolik. ilk başlarda dehşet bişiydi. ama artık epeyce rahatladık.
uykularımızda iyi gayet. mesela dün gece 12 gibi uyuklamaya başladı 1 de uyudu. 3.30 emip uyudu 7 de emdi altı değişti uyudu 9.30 da emdi uyudu
11de emdi uyudu 1 de emip uyuyacaktı biz onu yıkadık:) banyo sonrası uyudu hala uyuyor. ama 7 gibi kolik başlıyor 10 gibi zirve yapıyor 12 de bitiyor bizim düzenimiz her gece böyle...
sadece anne sütü içiyor oğlum kakası günde 1 e düştü...ilk 50 gün ortalama 7-8kere yapardı.
Maşallah siz epey iyi olmuşunuz ben dediklerini hep yapıyorum kimyon yemeklere koyuyorum çay olarak rezene anason kimyon iciyorum diyete cok dikkat ediyorum ama kirmizi eti bilmiyordum :KK43: geriye de bısey kalmadı olsun inşallah biz de rahatlarız bizim bugun 50 gun gun oldu sizin 50 sen sonra mı düzeldi

kızlar prima kullandım bu gune kadar bebeğim 2 aylık.hametan ve trosyd pişik kremlerini kullanıyorum.bebeğim pişik oldu bir türlü geçmiyor. bugun huggıess aldırdım mecbur . kullanacam bakalım ne gbi etkisi olcak. ıslak mendili de bırakacam ıslak pamukla temizleyecem inşallah gecer.bildiğinz bşka bir yöntemnz varmı ??

kızlar prima kullandım bu gune kadar bebeğim 2 aylık.hametan ve trosyd pişik kremlerini kullanıyorum.bebeğim pişik oldu bir türlü geçmiyor. bugun huggıess aldırdım mecbur . kullanacam bakalım ne gbi etkisi olcak. ıslak mendili de bırakacam ıslak pamukla temizleyecem inşallah gecer.bildiğinz bşka bir yöntemnz varmı ??

Canim ben de prima kullanıyorum basından beri bepantol pisik kremi kullanıyorum her acısa temizliyorum krem bol sürüyorum bı de unibaby mendil kullan katkisiz doğal ıslak pamuk tavsiye ederim hiç pisik olmadık henüz bı de bezini sık değiştir bu ara inşallah gecer hemen

canm benmde pişik sorunum oldu dr götürdüm önemsemedi1hafta ıslak pamukla temizledim peçeteyle kuruladım baktım kıs günü ev sobalı hafif hafif öksürmeye başladı bıraktım1aya yakın pişik sorunu oldu çözümü hakiki zeytin yagında buldum ince tabaka sürdüm altını baglamadım patikli pantolon giydirdim 5-10dk havalandı günde2kere yaptım cok şükür gecti tavsiye ederim

canm benmde pişik sorunum oldu dr götürdüm önemsemedi1hafta ıslak pamukla temizledim peçeteyle kuruladım baktım kıs günü ev sobalı hafif hafif öksürmeye başladı bıraktım1aya yakın pişik sorunu oldu çözümü hakiki zeytin yagında buldum ince tabaka sürdüm altını baglamadım patikli pantolon giydirdim 5-10dk havalandı günde2kere yaptım cok şükür gecti tavsiye ederim

ayyy şimdi netten baktım bebeklrde pişik die görsellerde neydi o öyle yanmış gbi :KK43:( bizim öle deil çok şükürrr. bacaklarının ara kısımları kızarık sadece o kadar. o da biraz etli butlu olmasından dolayı birazda. öyle yara gbi değil kızarıklık var etinin arasında kln bölümleri. oralarada hep ince tabaka krem sürüyorum . ama hametanı kullnırken pişik olmuyodu bu yeni yazılan deri kremi fayda etmedi sanki.tabi bnde de var hata gece uykusu bölüncek uyanck die çok sık almıyom oda var tabi. ama zeytinyagını da sürücem mutlaka eminm faydası olacaktır. popo deliğine sürüyorum rahatlıkla bırt bırt çıkartıyo hmn gazını. sizde deneyın gaz sorunu olan bayanlar:)

bizim o kadar uzun süreli yapamadığı olmadı bu zamana kadar sabahtan bi kere yaptı ertesi geceye kadar yapamayınca kulak çöpünü denedim olmadı en son sabunu denedim küçücük parça ya bişi olmaz 45 günlüğüz zaten sabah bütün herşeyi çıkardı atletine kadar batırmış maşallah :)

çok fazla marka bez değiştirmenin de pişik yaptığını söyledi annem ben ilk başta bi molfix aldım baktım sızdırıyo sonra canbebe kullanmaya başladım bi daha da değiştirmeyeceğm sürekli zeytinyağı sürüyorum sabah akşam bir çay kaşığı da içiriyorum o kaka yapmasına çok yardımcı oluyo tabi hakiki zeytinyağı olacak :) yutmakta zorlanıyo arkasına emziriyorum sonra rahatlıyo

Bildiğim kadarıyla hametan gibi iyileştirici kremleri önleyici olarak kullanmamak gerekiyo, aynı ilaç kullanmak gibi bağışıklıl oluyomuş ben kızarmaya bsşlarsa sürüyorum normalde bübchen koruyucu sürüyorum

X