2012 kasım bebekleri büyüyor..

bnmkinin de ağzı sulu sulu dişleri çıkıcak gbi elleri hep ağzında tokken bile..ses çıkarmaları da epeydir var çok tatlı oluyolar. anne der gbi çok hoşuma gidiyo :)))

evet ya bazen aglaması bıle yalandan anlatır gıbı aglıyor soylenıyor bldıgın boyle alayım onu ıcıme sokayım dıyorum cok guzel bsy bunlar ya

cnm ben cok arastırdım kondom olayı bzıı ozuyo 4.5 sene hapla korunduktan sonra spıral de dedgım gıbı
cerazette kullanmaya başladım cnm ben 1 afatdır adet olmadan normal zamandada başlanabılıyo 7 gun korunma surecı var
bıde bılmıyorum etkısı varmı ama haptan sonra sut artımı hıssettım acaba sut hormonu yukselterekmı etkısını gösterıyo

bızde kondomu ıstemıyrz esım beklıyr sspıral takılsın dye sut hormonunu arttıryr olabılır hap bakalım bende sorucam doktoruma

evet ya bazen aglaması bıle yalandan anlatır gıbı aglıyor soylenıyor bldıgın boyle alayım onu ıcıme sokayım dıyorum cok guzel bsy bunlar ya

ay evet ya bıde benı öle tanıyokı öyle guluyokı ıcıme sokucam böyle
ayyy ayyyy ne uzl duygu sukur rabbıme ıkıncıye tattırdı
ay yalandan aglama gercek aglam ayırt etmek cok guzzel yalandasn numara yapınca pek datlu oluyo oglummm
ama oğlumun sesı kısıldı ya hafıf grıp sukur ateşı yok

ay sorma cnm resmen hapa kadar kardeş olduk bıızı bozdu ınan

aynen bızıde cnm esım hıc olmasın daha ıyı dıyor bende oyle neyse artık bakıcaz caresıne acaba nezaman adet olucam merak edyrum bu arada bsy daha yapıyrr benım bebegım gazını cıkartmak ıcın alıyorum omuzuma dogru duruyor ya yuzunu uzerıme dayıyor bır saga bır sola yuzunu kasıyor bıldıgın kıpkırmızı oluyor suratı bız burnunu kasıyor dedık ama hala bırakmıs degıl bu hareketını bır kaptırıyorkı kendını sormayın

ay evet ya bıde benı öle tanıyokı öyle guluyokı ıcıme sokucam böyle
ayyy ayyyy ne uzl duygu sukur rabbıme ıkıncıye tattırdı
ay yalandan aglama gercek aglam ayırt etmek cok guzzel yalandasn numara yapınca pek datlu oluyo oglummm
ama oğlumun sesı kısıldı ya hafıf grıp sukur ateşı yok

gecmıs olsun cnm ya allah sıfa versın hasta olunca cok zor oluyr ınsanın ıcı gıdıyr resmen

aynen bızıde cnm esım hıc olmasın daha ıyı dıyor bende oyle neyse artık bakıcaz caresıne acaba nezaman adet olucam merak edyrum bu arada bsy daha yapıyrr benım bebegım gazını cıkartmak ıcın alıyorum omuzuma dogru duruyor ya yuzunu uzerıme dayıyor bır saga bır sola yuzunu kasıyor bıldıgın kıpkırmızı oluyor suratı bız burnunu kasıyor dedık ama hala bırakmıs degıl bu hareketını bır kaptırıyorkı kendını sormayın

cnm ben kızımda emzırıırken hıc adet olmadım
cnm yuzu falanmı kaşınıyo acaba bızım deterjanlar o şekılde etkı yapabılır

olabılır canım yuzunu kasıyor cunku omuzumda kımın omzunda olursa olsun yapıyor bu hareketı yuzunde alerjı gıbı bsy yok camasırlarınıda ozel deterjanla yıkıyrum tabı bzımkılerı yıkamıyrm etkılenıyrmudur ndanda bılmem parfum delısıyımdır dogru duzgun onu bıle sıkmıyorum herzman

canım ne diyeceğim bende yeni gittim doktora bu o hapı sordum işte emzirirken kullanıyormuş diye evet dedi , sonra dedim ben başlamak istiyorum ,adet oldun mu ki dedi ,yok dedim bir muayene edelim dedi zaten ağrım vardı ondan gitmiştim , muayene etti 15- 20 güne adet olacaksın duvarın kalınlamış dedi , neyse sonra dedim olsam da olmasam da başlayayım mı yok dedi , niçin başlanabiliniyormuş ama dedim

cevap ) başlanabilmesi için önce muayene edilmeli ve yumurtalık tipine bakılmalı senin yumurtalık tipin uygun değil herkesi adet olmadan koruyamayabilir dedi ,sen içtiğin için aklıma geldi muayene oldun mu doktorun böyle bir şey dedi mi?

canım ne diyeceğim bende yeni gittim doktora bu o hapı sordum işte emzirirken kullanıyormuş diye evet dedi , sonra dedim ben başlamak istiyorum ,adet oldun mu ki dedi ,yok dedim bir muayene edelim dedi zaten ağrım vardı ondan gitmiştim , muayene etti 15- 20 güne adet olacaksın duvarın kalınlamış dedi , neyse sonra dedim olsam da olmasam da başlayayım mı yok dedi , niçin başlanabiliniyormuş ama dedim

cevap ) başlanabilmesi için önce muayene edilmeli ve yumurtalık tipine bakılmalı senin yumurtalık tipin uygun değil herkesi adet olmadan koruyamayabilir dedi ,sen içtiğin için aklıma geldi muayene oldun mu doktorun böyle bir şey dedi mi?

haha valla muayne falan olmadım kuşum netten arastırdım öyle bışey demıyodu muayne falan eczecı arkadaşımda aynı bıgıyı verdı
ay bak sımdı korktum he
ama kullananların hıcbırıne bakmamış dr ları cnm coynens te cok arastırdı kardesı tıpta okuyo hocalarına sormuş onlarda bışey dememış
prospektustede yazmıyo cnm puffffffffffffffffffffffff

bu arada sen napıyosun cnm bebş nasıl

haha valla muayne falan olmadım kuşum netten arastırdım öyle bışey demıyodu muayne falan eczecı arkadaşımda aynı bıgıyı verdı
ay bak sımdı korktum he
ama kullananların hıcbırıne bakmamış dr ları cnm coynens te cok arastırdı kardesı tıpta okuyo hocalarına sormuş onlarda bışey dememış
prospektustede yazmıyo cnm puffffffffffffffffffffffff

bu arada sen napıyosun cnm bebş nasıl

cnm sadece 7 gun korunmaşı dıyo okadar yanı hıc adet görmemış emzıren anneler ıcın

ayy niye öyle dedi bu kadın bana o zman ya anlamadım bende başlayacağım prezevatifle olmuyor valla zaten bizim kızdan yapmayafırsat olmuyor gerçi 72 günlük olduk daha skor 3:KK17::KK17::KK17:

kız bir garip canım ya koliğimiz hala geçmedi , uyku problemimiz var , emzik almıyoruz, sürekli sallanmak istiyor kafayı tırlatırım annem olmasa , pişiği geçmiyor meğersem pamuk yaramıyormuş, ağzının pamucuğu geçmiyor karbonat yapıyorum geçiyorum 1 gün sürmeyeyim hop yine aynı :KK19:

kızlar bnm kızım nerdeyse 2 buçuk aylık.biz ilk ay aşımızı olduk. sonra bize gün verildi 2 . ay aşımız için.
4 ocak cumaya verilmişti . 3 yerinden aşı yapılacaktı
fakat arayıp sürekli erteliyorlar haftaya gelin diye.erteleye erteleye sonunda 18 ocağa attılar.
benm merak ettiğim aşı içn geç kalınmış olmazmı ? bi sorun çıkmazmı yani. 3 ay aşısı varsa eger o ne zmn yapılcak.? :KK43:
15 gün geç aşı olmuş olacak bnm kız. bnm gbi olan varmı ?
Bizimde aşımız yarındı yani 2ay 6 günlükken
Ama telefon ettiler doktorun eşi doğum yapıcakmış bi sonraki haftaya ertelediler
Yani 2 ay 13 günlükken olcak
Doktor önemki olan 2. Ayın dolması dedi
Birkaç haftalık bi gecikme önemli değilmiş
Yani doktorun söylediği bu canım
bebeklerınız tukuruk sacıyormu kızlar benımkı sacıyor dısı cıkıcak cocuklar gıbı ınsllah dıslerı saglam olur babasına ceker reflu belırtısıde olabılır belırtılerde oyle yazyrdu sanırım ondan dolayı oluyr
Evt benim oğlanında ağzı köpük dolu
Baloncuk saçıp duruyo etrafa
Doktor 2.ayda ağız salgısı artabilir demişti
Bu kaşınma olayını bizimkide yapıo ama dikkat ettim uykusu olunca yapıo
Yattığı yerden elleriyle bile yapıo

Kızlar benim oğlanında gözünde arpacık çıkıo sanırım
Of ya i dertleri biri başlıo
Sağlıklı olsunlar tabi herşeyden önemlisi o
Ama artık endişe etmekten yoruldum
Tam göz pınarının üstünde
Daha küçücük bebek
Ne yapayım ben şimdi
Var mı bi fikri olan Allah aşkına:KK37:

Bizimde aşımız yarındı yani 2ay 6 günlükken
Ama telefon ettiler doktorun eşi doğum yapıcakmış bi sonraki haftaya ertelediler
Yani 2 ay 13 günlükken olcak
Doktor önemki olan 2. Ayın dolması dedi
Birkaç haftalık bi gecikme önemli değilmiş
Yani doktorun söylediği bu canım

Evt benim oğlanında ağzı köpük dolu
Baloncuk saçıp duruyo etrafa
Doktor 2.ayda ağız salgısı artabilir demişti

Bu kaşınma olayını bizimkide yapıo ama dikkat ettim uykusu olunca yapıo
Yattığı yerden elleriyle bile yapıo

Kızlar benim oğlanında gözünde arpacık çıkıo sanırım
Of ya i dertleri biri başlıo
Sağlıklı olsunlar tabi herşeyden önemlisi o
Ama artık endişe etmekten yoruldum
Tam göz pınarının üstünde
Daha küçücük bebek
Ne yapayım ben şimdi
Var mı bi fikri olan Allah aşkına:KK37:

canım çok geçmiş olsun , küçücük bebekler hep içimiz gidiyor bende artık ağlamasına dayanamıyorum bile ....

canım arpacıkta olabilir , ama nazardanda olabilir okuyun veya oktun faydasını görürsünüz inş.

7 nas
7 felak
7 ayetel kürsi
7 fatiha
7 ihlas

birde Kalem suresni okuyun ben okuyamdığım zaman da dinletiyorum kızımı küçükler ya ağır geliyor nazar sadece bzim nazarımızdan bile olur içimize sokasımız geliyor yavrularımızı :KK19:

Bebeğim bi kaç gündür çok hapşuruyodu, burnu felaket tıkalıydı öyleki ememiyodu bile bugün dayanamadım doktora götürdüm 3 aydan önce ilaç veremem dedi serum fizyolojik bi işe yaramaz sprey kullan ve ardından temizle dedi, günde kaç kere olduğu önemli değilmiş her ihtiyaç duyduğunda olabilir dedi, aynı durumu yaşayan varsa bilgi vereyim dedim, ben sterimar baby kullanıyorum sprey, temizlemek içinde nazal aspiratör kullanıyorum. He bide temizledikten sonra hemen emzirmemek lazımmış rahatlama 10-15 dk sonra olur emzirmeden 10-15 dk öncd temizle dedi

canım çok geçmiş olsun , küçücük bebekler hep içimiz gidiyor bende artık ağlamasına dayanamıyorum bile ....

canım arpacıkta olabilir , ama nazardanda olabilir okuyun veya oktun faydasını görürsünüz inş.

7 nas
7 felak
7 ayetel kürsi
7 fatiha
7 ihlas

birde Kalem suresni okuyun ben okuyamdığım zaman da dinletiyorum kızımı küçükler ya ağır geliyor nazar sadece bzim nazarımızdan bile olur içimize sokasımız geliyor yavrularımızı :KK19:
Canım çok sağol allah razı olsun
Dediklerini hemen okumaya çalışıcam
Doğru söylüyosun walla
Bazen uyumuyo die söyleniyorum bazende uyansada azıcık öpsem koklasam die başında bekliyorum:KK9:

Kizlar merhaba.umarim siz de bebisleriniz de iyidir.kizim hem hapsuruyor hem oksuruyor.2 gundur cok kotu.randevuyu ancak yarina bulabildim.yarin doktora goturecegim.benimde bogazim cok kotu.oksuruyorym. Hayirlisiyla su kisi bi atlatsaydik.canim cok sikkin. Allah baska dert vermesin

Calisn hanimlar. Dogum sonu rapor kapatmak icin kacinci gunde gitmemiz gerekiyor ve esim gitse raporu kapatirlarmi yoksa ben gitmek zorundamiyim. Bilginiz varsa yardimci olurmusunuz?

bnde eczaneden pudra popolin vs alıp hepsinide denemk istyorum. hangisi iyi gelirse onda karar kılarım artık. birde merak ettiğim konu var. geçenlerde bi arkdşa gttm her zmnki gbi mama vermem gerekti emzirmeye fırsat yoktu.ben musluk suyunu kaynattım soğumasını bekliyodum arkdş damacana dan su ekle ılık olsun dedi. böyle yapan varmı ? olurmu peki? ben hep bekliyorum soğumasını nedense :) annesi kardeşine hep öyle yapıyomuş. bide şu sidikli bezleri sobada yakmanın bi sakıncası varmıdır? tabi ben çöpe atıyorum ama yakanları gördüm. nedense sobaya atmk istiyorum ama atamıyorum korkuyorum.annnem yakılmaz yakılmaz dedği için. sizler ne yapıyosunuz kızlar paylaşırsnz sevnrmm

kesinlikle atma canım iyi deil idrar sonucta ben mutfak çöpün dahi atmıyorum onun poseti ayrı :KK34:

kesinlikle atma canım iyi deil idrar sonucta ben mutfak çöpün dahi atmıyorum onun poseti ayrı :KK34:

tamam canımm atmıyodum zaten ama atan varmı diye merak ettim.
aslında büyük çöp poşetinde bile biriktirip öyle de atsak daha iyi çünkü çöp kovasında ayrı poşette bile olsalar ekmk kırıntılarıyla karışabilr.
peki biz çöpçüye veriyoruz ya onlar napıyolar acaba çöpleri yakıyorlarmıdır ?
bide bişey merak ettm ben kızımnın altını temizlerken bağlar bağlamaz işiyo :) sonra o bezi geri çıkarmıyorum 1 kez daha işediktn sonra alıyorum. acaba bnm kız bundan dolayı mı pişik oluyo. o temz beze ilk işediğinde hç ıslaklık farketmedğm içn atmıyorum .prima kullnıyorum içine hapsediyo . ama yınede merk ediyorum kızımn poposuna idrarı geçermi ? o mu pişik yapıyo acaba yoksa olacağından mı ?? :KK43:

X