2012 kasım bebekleri büyüyor..

tamam canımm atmıyodum zaten ama atan varmı diye merak ettim.
aslında büyük çöp poşetinde bile biriktirip öyle de atsak daha iyi çünkü çöp kovasında ayrı poşette bile olsalar ekmk kırıntılarıyla karışabilr.
peki biz çöpçüye veriyoruz ya onlar napıyolar acaba çöpleri yakıyorlarmıdır ?
bide bişey merak ettm ben kızımnın altını temizlerken bağlar bağlamaz işiyo :) sonra o bezi geri çıkarmıyorum 1 kez daha işediktn sonra alıyorum. acaba bnm kız bundan dolayı mı pişik oluyo. o temz beze ilk işediğinde hç ıslaklık farketmedğm içn atmıyorum .prima kullnıyorum içine hapsediyo . ama yınede merk ediyorum kızımn poposuna idrarı geçermi ? o mu pişik yapıyo acaba yoksa olacağından mı ?? :KK43:

bende bez poşetini ayrı tutuyorum banyoda hergün atılıyor çöpe benim oğlumda ilk zamanlar ya işer yada kakasını yapardı bezini değiştirirken ben o bezi geri koymuyodum silip temizlediğim için temiz bez koyardım benimki hiç pişik olmadı her altını açtığımda nivea pişik önleyici krem srüyorum

Bebeğim bi kaç gündür çok hapşuruyodu, burnu felaket tıkalıydı öyleki ememiyodu bile bugün dayanamadım doktora götürdüm 3 aydan önce ilaç veremem dedi serum fizyolojik bi işe yaramaz sprey kullan ve ardından temizle dedi, günde kaç kere olduğu önemli değilmiş her ihtiyaç duyduğunda olabilir dedi, aynı durumu yaşayan varsa bilgi vereyim dedim, ben sterimar baby kullanıyorum sprey, temizlemek içinde nazal aspiratör kullanıyorum. He bide temizledikten sonra hemen emzirmemek lazımmış rahatlama 10-15 dk sonra olur emzirmeden 10-15 dk öncd temizle dedi

benim oğlumun burnuda sürekli tıkalı emzirmeden hemen önce damlayı kullanmak lazımmış hemen arkasından emzirmeliymişiz daha iyi açılırmış

kızlar herkese selam,

benim oğlumunda salyaları arttı. sanki diş çıkaracakmış gibi bir çoğunuzda varmış demekki normal.

biz 2. ay aşımızı yaptırdık çok şükür ateşimiz olmadı ama çok huzursuzdu o gece.doktorumuz %95 ateş olmaz demişti zaten. şimdi 3. ayda rota virüsü aşısı var.

bu arada emzik almayan bebekler için mutlaka nuk emziği deneyin anne göğsüne en yakın nuk . biz denedik çok şükür tuttu.

gaz sancılarımız için en pahalı gaz ilaçlaını aldık olmadı , belki inanmıycaksınız ama en iyi metsil geldi.

şimdi metsil kullanıyoruz daha iyi .

kızlar herkese selam,

benim oğlumunda salyaları arttı. sanki diş çıkaracakmış gibi bir çoğunuzda varmış demekki normal.

biz 2. ay aşımızı yaptırdık çok şükür ateşimiz olmadı ama çok huzursuzdu o gece.doktorumuz %95 ateş olmaz demişti zaten. şimdi 3. ayda rota virüsü aşısı var.

bu arada emzik almayan bebekler için mutlaka nuk emziği deneyin anne göğsüne en yakın nuk . biz denedik çok şükür tuttu.

gaz sancılarımız için en pahalı gaz ilaçlaını aldık olmadı , belki inanmıycaksınız ama en iyi metsil geldi.

cnm gecış olsun hadı atlattınız
cnm bızım arasta nuk sevmedı evde 2 tane var cok sıkısırsa alıyo sonra atıyo agzından
cnm metsıl ıse yaramasına cok sevındım bızım gaz problemımız yok ama bende evde bulunduruyorum
bebeış cunku bellı olmaz
yarende ne kadar ugraştık aslında neden metsıl denemedımkı zınco ıyı gelmıştı nurse harveys cok sancı yaptı

kızlar herkese selam,

canım benım bebişiminde ağzının suları akıyor sankı dıs cıkarcakmı gibi..bırde kızım emzık almıyor nuku bende denıyım sagoll

songüll nasılsınn? benım bebiş bugun ağlayıp duruyoo daraldıımmm

fena degıl cnm ya ah bebışın neden aglıyokı cnm gazı bı agrısımı varkı yavrucagın aa nazarda olmuş olabılır cnm
benım oğlumun sesı kısıldı ya ay bı görsen acırsın halıne

fena degıl cnm ya ah bebışın neden aglıyokı cnm gazı bı agrısımı varkı yavrucagın aa nazarda olmuş olabılır cnm
benım oğlumun sesı kısıldı ya ay bı görsen acırsın halıne

bacaklarını kasıyo ağlarken..kakasınıda yapıyo yani nasıl bi gaz bu anlamadımkı ben,rezene çayı içiyorum hergün bebegede zinco veriyom, günü gününü tutmuyo,,
ay yawrum kıyamam ona ya

bacaklarını kasıyo ağlarken..kakasınıda yapıyo yani nasıl bi gaz bu anlamadımkı ben,rezene çayı içiyorum hergün bebegede zinco veriyom, günü gününü tutmuyo,,
ay yawrum kıyamam ona ya

cnm ya kımbılır nasıl canı yanıyo ayay ıcı gıdıyo ınsanın acı cekmelerıne

erva ne youm yapıo cnm

aa ne hoş sızın ervanınzda uslumu bakalım nasıllar kucuk hanım cnm
benım kızımında adı yaren bana yaren denılınce hoş oluyorum

BİZİMKİ erva sıla sılayı eşim koydu ervayı ben. bnm ailem erva diyo eşimin ailesi sıla :) ben erva sıla diyorum eşimse sdece sıla..kızımn adı oldugu gbi söylensin istyorum inşallah iki isimde kullanılır.maşallah kuzuma çok uslu özellikle yıkanırken ve misafirlikte gıkı çıkmıyo :) bugun kayınvalidemle yıkadık şuan uyuyo .çok guzel bir duygu erva sılanın bizim ailemizde olması bizmm kızımız olması. şimdi birde allah izn verirse erkek evladım olsun istyorum:)

X