2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
inşallah sağlıcakla büyüyordur meleğin :KK49:
bende bulantı kazınma hepsi var bulantı çok yoğun değil daha çok geceleri rahatsız ediyor
bende de çok belirti yok doktor ultrasonda bebeği anlatıyor sanki benim karnıma bakmıyorda başkasından bahsediyormuş gibi geliyor :KK9::KK9:
ilk hamileliğim kabus gibi geçince bundaki bulantılar falan bana hiçbişey gibi gelmiyor maşallah diyimde :KK17: :nazar::nazar:
boşver belirtileri burda hiçbir belirti yaşamayanları görüyoruz benimde arkadaşlarım var 9 ay kimseye muhtaç olmadan sağlıcakla neşeyle geçirdiler hamileliklerini inşallah bizimkilerde öyle geçer

geçmiş olsun mide ağrısı kötüdür :26:
burda bir arkadaşım (miamorem :KK16: ) bulantı için zencefil çayını önermişti faydası da oldu doktorumda içebilirsin demişti ama ağrıya ne iyi gelir bilmiyorum :44:

Evet çok kötü bulantı için ilaç kullanıyorum onun faydası oldu amabu defa da mide ağrısı çıktı benim de ilk hamileliğim daha kolay geçmişti bu zor geldi

Evet çok kötü bulantı için ilaç kullanıyorum onun faydası oldu amabu defa da mide ağrısı çıktı benim de ilk hamileliğim daha kolay geçmişti bu zor geldi

allah yardımcın olsun tam tersini yaşayanlardanız :KK34:
ilki kız mı erkek mi kaç sene var aralarında

ya bu kasık batmaları vajina içinde ağrı ama sürekli değil batıp çıkıyo hemen bikaç saniye normalmi kızlaaarrr:KK14:

Arkadaşlar,,

ultrason konularında yazdıklarınıza baktım da..ben nerdeyse kanama yüzünden 4 defa girdim bir ayda ultrasona. hatta yarın rapor almak için 5. defa gideceğim ve doktor derse ki bir bakalım..:) e şimdi ben de çok merak ediyorum aslında. çünkü en son gördüğümde kulaklarını ve parmaklarını bile ayırt edebiliyordum..hatta minik burnunu..:) şimdi 10 gün daha geçti..ama korktum radyasyon tehlikesi yüzünden. ben de bir şey olmaz diye düşünüyordum :KK43:(

ya bu kasık batmaları vajina içinde ağrı ama sürekli değil batıp çıkıyo hemen bikaç saniye normalmi kızlaaarrr:KK14:

sürekli olursa anormal olur ama ara sıra olması gerekiyor zaten. kese genişlemek durumunda. böyle olunca da çok ağrı yapıyor.

tek tavsiyem çok ani hareketler yapmaman. yani pat diye oturmak, yataktan kendini zorlayarak kalkmak, yerden bir şeyi hızlıca eğilip almak gibi. çünkü o zaman ağrı arttığı gibi kanama da olabiliyor..

ama genel olarak ağrın normal..ben çok yaşadım ve hala yaşıyorum :)

sürekli olursa anormal olur ama ara sıra olması gerekiyor zaten. kese genişlemek durumunda. böyle olunca da çok ağrı yapıyor.

tek tavsiyem çok ani hareketler yapmaman. yani pat diye oturmak, yataktan kendini zorlayarak kalkmak, yerden bir şeyi hızlıca eğilip almak gibi. çünkü o zaman ağrı arttığı gibi kanama da olabiliyor..

ama genel olarak ağrın normal..ben çok yaşadım ve hala yaşıyorum :)

koltuğa biraz hızlı oturdum hatta bildiğin zıpladım yani ondan sonra başladı ara ara oluyo herhangi bi kahve leke falan yok sapık gibi açıp açıp bakıyorum:KK9:
progestan kullanıyorum zatenn :/

koltuğa biraz hızlı oturdum hatta bildiğin zıpladım yani ondan sonra başladı ara ara oluyo herhangi bi kahve leke falan yok sapık gibi açıp açıp bakıyorum:KK9:
progestan kullanıyorum zatenn :/

yok üzme canını hemen, bu aktiviteleri sürekli yapman lazım. yani sürekli hızlı hareket edip, ters hareketler yapıyorsan kendini zorlayabilirsin.mesela ani koltuktan kalkışlar çok karın ağrıtır. yemeğe koşarken ocakta vs. çok dikkatli olmalısın:) ama bir defa için çok endişe etme. alışmak biraz zor oluyor hamilelik duygusuna. ben hala karnımın üstüne yatar gibi yatıyorum sonra ağrı ile toparlanıyorum her gece.

bende tam onu araştırıyordum benimde bugün başladı
tam kasıkmı onuda bilmiyorum böyle göbek deliğinden 4-5 parmak sol çaprazda sancı şeklinde bayada uzun sürdü normalmi acaba diye düşünüp durdum bütün gün :26:
şimdiye kadar olmamıştı biraz tedirgin etti beni

Arkadaşlar,,

ultrason konularında yazdıklarınıza baktım da..ben nerdeyse kanama yüzünden 4 defa girdim bir ayda ultrasona. hatta yarın rapor almak için 5. defa gideceğim ve doktor derse ki bir bakalım..:) e şimdi ben de çok merak ediyorum aslında. çünkü en son gördüğümde kulaklarını ve parmaklarını bile ayırt edebiliyordum..hatta minik burnunu..:) şimdi 10 gün daha geçti..ama korktum radyasyon tehlikesi yüzünden. ben de bir şey olmaz diye düşünüyordum :KK43:(

zaten bu merak yüzünden nerdeyse ev tipi ultrason arayıp bulucaz :KK1:
ne güzel olurdu merak ettikçe ne yapıyor diye baksaydık :KK53::KK53: :KK9::KK9:
allahın izniyle bişey olmaz ama sen doktoruna yinede söyle için rahat etsin
seninki birazda mecburiyetten olmuş dert etme :KK34:

yok üzme canını hemen, bu aktiviteleri sürekli yapman lazım. yani sürekli hızlı hareket edip, ters hareketler yapıyorsan kendini zorlayabilirsin.mesela ani koltuktan kalkışlar çok karın ağrıtır. yemeğe koşarken ocakta vs. çok dikkatli olmalısın:) ama bir defa için çok endişe etme. alışmak biraz zor oluyor hamilelik duygusuna. ben hala karnımın üstüne yatar gibi yatıyorum sonra ağrı ile toparlanıyorum her gece.

canım çok teşekkür ederim nasıl rahatladım anlatamam :)
iyice delirdim zaten kıldan tüyden nem kapar oldum sonumuz hayrolsun inş hepimizin şu günleri bi atlatsak huzura ersek rahatlarız inş :)

Oyy oyyy kocaman olmuş maşallah allah bağışlasın

allah razı olsun :KK16:
büyüdü çok şükür kardeşine çok iyi bakacak hasretle bekliyor onu hayal kuruyor aralıkta doğunca temmuza kadar biraz büyürmüş beraber yüzerlermiş :KK53::KK53::KK53:
bizim bebiş başına gelecekleri bilse doğmaktan vazgeçebilir :KK9::KK9::KK9:

canım çok teşekkür ederim nasıl rahatladım anlatamam :)
iyice delirdim zaten kıldan tüyden nem kapar oldum sonumuz hayrolsun inş hepimizin şu günleri bi atlatsak huzura ersek rahatlarız inş :)

İnşallah arkadaşım, geçireceğiz bu günleri ve hamileliliğin tadını çıkaracağız :) işte biraz da böyle heyecanlanıyoruz hepimiz..çok güzel bir duygu çünkü bu.. ve korkuyoruz de mi bir şey mi var diye..sen sıkma canını..dinlenmeye bak...benim daha ilk haftalardan beri o iğne batmalar vs oluyor..dinlenince, ağır hareket edince mutlaka geçiyor. şimdi bebek kesesi genişlediği için kendine yer yaratıyor..alttan da midenin altından da hep ağrı olur..hep ihtiyatlı olmak var kanaatimce..

İnşallah arkadaşım, geçireceğiz bu günleri ve hamileliliğin tadını çıkaracağız :) işte biraz da böyle heyecanlanıyoruz hepimiz..çok güzel bir duygu çünkü bu.. ve korkuyoruz de mi bir şey mi var diye..sen sıkma canını..dinlenmeye bak...benim daha ilk haftalardan beri o iğne batmalar vs oluyor..dinlenince, ağır hareket edince mutlaka geçiyor. şimdi bebek kesesi genişlediği için kendine yer yaratıyor..alttan da midenin altından da hep ağrı olur..hep ihtiyatlı olmak var kanaatimce..

tecrübeli olduğun nasıl belli içim açıldı Allah razı olsun gerçekten çok teşekkürler :) geçti valla sen böyle anlatınca ağrı falan kalmadı:KK1:
benim etrafımda sorabilceğim kimse yok bu tarz şeyleri ananem var o da unutmuş artık kadın :KK70:
Siz,burası olmasa napardım bilmiyorummm:26:

tam kasıkmı onuda bilmiyorum böyle göbek deliğinden 4-5 parmak sol çaprazda sancı şeklinde bayada uzun sürdü normalmi acaba diye düşünüp durdum bütün gün :26:

Karamel bu haftalar normal ağrı için. benim annemin her hamileliğinde çok ağrısı olmuş. hatta 4. aya kadar. bazılarımızda bünye daha hassas oluyor ve ağrıyı çok duyuyoruz..şiddetli adet ağrısı gibi. ya da iğne batması gibi. ben de elimi karnımın üstüne koyamıyorum, bulunduğu bölgeyi saptadım, çok ağrı yapıyor..:))Çok hızlı hareket etmemeye çalış sen de, ağrı başladığında mutlaka ayaklarını uzat, dinlen..

O en son halini görünce ultrasonda ben de çok çılgın oldum bu konuda:) durmadan resimlerine bakıp kıyaslama yapıyorum:) yarınki randevu ile üç aylık istihkakımı tamamlamış olacağım ..:) inş. bir şeycikler olmaz..

tecrübeli olduğun nasıl belli içim açıldı Allah razı olsun gerçekten çok teşekkürler :) geçti valla sen böyle anlatınca ağrı falan kalmadı:KK1:
benim etrafımda sorabilceğim kimse yok bu tarz şeyleri ananem var o da unutmuş artık kadın :KK70:
Siz,burası olmasa napardım bilmiyorummm:26:

:) benim de annem aynı şekilde hepten unutmuş hamileliklerini :) çok iyi oluyor buradaki konuşma ve dayanışma ortamı, birbirimizden dertlerimizden haberdar oluyoruz..birbirimize moral veriyoruz ne güzel..

benim hem oralarda oldu hem tam kasıkta canım normalmiş benim geçti şuan yatınca dinlen sende ayaklarını uzat :)

senin 2.mi canım :)

Yok aslında ilk ama kardeşim çok çekti karın ağrılarından ilk aydan itibaren..nasıl ağrısı vardı..korktu düşürecem diye ama sonra nur topu gibi oğluşu oldu:) hep takip ettim onu..ve bu dertten muzdarip pek çok arkadaşımla çok konuşurdum, çok gözlemledim onları.. hala da sorarım " söyle mi, böyle mi? " diye.. en son bana kaldı valla sıra :) biraz geç oldu benimki ama inşallah güç olmaz..

doktorum ilk gittiğimde bana demişti ki "oturmuş bir gebeliğin var, temizlik yapsan da istersen hopla zıpla bir şey olmaz" . ben de bunu duydum ya, kendime gaz verip, haftalarca temizlik yaptım, cam sildim,dolap sildim, bildiğin en ağır işleri yaptım..:) doktora güveniyordum.. ama çok ağrım varken hiç iplemedim valla ağrımı..ayaklarımı bile uzatıp dinlenmedim..

sonra 8. haftada ağrısız bir kanama olunca çok korktum..çok zorlamışım kendimi hareket olarak..sonra baktım ki bedenim sinyal veriyor. kanama kesildi çok şükür ama eski ağrım devam ediyor. çocuk büyüyor çok şükür, bir şey yok ama tabi hareket kısıtlaması yapmam gerekti..

aslında baştan beri dikkatli olmam lazımdı..şimdi 3 haftadır durmadan dinleniyorum:) çok iyi geliyor..

X