2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Dün bir yazı okudum. Bana bu endişeli dönemde okumak iyi geldi.

" Dünya'da hala kadınların 3'te 2'si hamilelikleri boyunca doktor kontrolüne gitmiyor.
Ve halen yukarıdaki orana yakın olarak kadınlar doğumlarını doktor olmadan gerçekleştiriyor.
Hamilelik büyük oranda müdahele edilemez, belirsiz ve yüksek çoğunlukta sağlıkla tamamlanan bir süreç.
Doktorlar bir bebeği sağlıklı kılamaz, sürekli doktora gitmek bebeğin kalp atışlarına da olumlu veya olumsuz bir katkı sağlayamaz.
Bu sebeple bulunduğunuz dönemde mümkün mertebe sakin, meraksız bir kabullenişte olmaya çalışın. "

Her gün endişe içinde olmak çok yorucu hele ki bizler gibi bulantısız, belirtisiz hamilelik geçirenler için.
Ablamın iki bebeği var ve benim sürekli " iyi mi acaba" sorularıma karşı cevabı" artık o var ve Allah nasip ederde kucağına alırsan bir ömür onun için endişeleneceksin bununla yaşamayı öğren. Bu duygunun huzurunu bozmasına izin verme." oluyor.

Ne kadar iyi yapmışsınız bu yazıyı paylaşmakla canım.helal olsun sana

Kızlar bana bi fikir verin bebeğimi çok Mrk ediyorum
Sabırlı olup 1 ay bekleyemicem 10 gün içinde yine gitmek istiyorum.
Eşimi aradım gidelim ama söylemicek bence yine diyor. Sabret dio
Kan testleri içinde Zübeyde Hn dogum evini aradım randevu için 182 yi arayın dedi
Ne yapayım sizce..
Kendi özel hastaneme gidip ordamı yaptırayım yoksa diğer hastane için arasam mı 182 yi
Ve 10 gün içinde gitsemmi belki söyler ümidiyle

YOk yok biz gerçekten sabırsızız bende 3hafta bekleyeceğin gittim ya bu hafta.
Ama özlüyoruz nasalım annişler yaaa:KK66:)

selam kızlar nasılsınız ... bulantılar ne durumda kılo aldınızmı? bebişleriniz nasıl ? Ben 3 kılo verdım ama doktorum serumlarla desteklıyo benı bebişlerde bı problem yok allaha sukur ... 10 gun sonra ıkılı test için gidicez ense kalınlıgını ölcucek ısallah sorun cıkmaz cok endıselıyım

Hilbarcım nasıl bıraktıysan öyleyiz bulantılar halsizlikler uyku durumlar:)
İçini ferah tut bebeklerini boşuna kasma bence yazık onlara:)

Bugün giremedim hiç hafta sonu düğün var elbise baktım ayıla bayıla.off
Mahvoldum babaannemle dolaştık .
O olmasa düşer kalırdım bir yerde

Yine bebeğini kaybedenler olmuş:KK43:
Allah sabır versin ,kolay atlatmayı nasip etsin inşallah.
Ne desek boş:KK43:

Bu arada TUĞBA sormuş yanlış hatırlamıyorsam
Bana da Dr eleviti kesti premesis verdi
İçinde mide bulandırsınlar geçiren B vitaminleri var diye
Henüz başlamadım yarın başlayacağım.
İyi gelirse yazarım size.ama kişiden kişiye değişir tabi

Son düzenleme:
artık akşamları midem bulanmaya ve çıkarmaya başladım 2 gündür akşam 7 oldumu başlıyo ne ilginç yaaa:44:

Son düzenleme:

hazirandaki kontrolde nasip olursa 12 haftalık olacağız araştırıp alacağım ben bundan yoksa kafayı yerim eşim diyor al gelir 2 günde :KK9: ama bu haftada duyamıyormuşuz bayıldımm buna :KK52::KK52::KK52:

Bugün doktora gittik. Bebeğin durumu çok iyiymiş düşük tehlikem yokmuş. Yolculuk yapabilirsin ilişkide serbest dedi.crl 4.78 mis. Kalbi atıyordu kolları da hareket ediyordu çok güzel yaa

:nazar::nazar::emir_bebek::nazar::nazar: maşallah gözün aydın :KK16:

Sizde bnm gibi duygusal alıngan ve huysumusunuz? :KK5::KK30::KK47:
ben genelde huysuz insanları bırak cansızlarla bile kavga ediyorum bilgisayarla kumandayla kalemle bile kavga ediyorum :KK37:bir haftadan fazla oldu çok sinir var :KK47: umarım biter ama berbat bir durum sanki ben değilim gibi :KK53:

hazirandaki kontrolde nasip olursa 12 haftalık olacağız araştırıp alacağım ben bundan yoksa kafayı yerim eşim diyor al gelir 2 günde :KK9: ama bu haftada duyamıyormuşuz bayıldımm buna :KK52::KK52::KK52:

:nazar::nazar::emir_bebek::nazar::nazar: maşallah gözün aydın :KK16:

ben genelde huysuz insanları bırak cansızlarla bile kavga ediyorum bilgisayarla kumandayla kalemle bile kavga ediyorum :KK37:bir haftadan fazla oldu çok sinir var :KK47: umarım biter ama berbat bir durum sanki ben değilim gibi :KK53:

alcakmısıın cidden sen al sonra ben alırımm o zaman:KK9:

alcakmısıın cidden sen al sonra ben alırımm o zaman:KK9:
:KK76::KK76::KK76: kontrole gideceğim 12. haftada inşallah kuzumu göreceğim alacağım sonra :KK9: ben gerçekten her gün duymak istiyorum korkuyorum iyimi diye harika bir şey ama bu netten araştırıyorum şimdi bebeğe zararı olur mu diye ama sanmam olacağını :44:

merhaba arkadaşlar

bebeklerini kaybeden arkadaşlar olmuş Allah sabır versin en kısa zamanda sağlıklı bir bebek nasip etsin inşallah

benim doğumum 8 aralık görünüyor ama benden daha sonra doğum yapacaklar cinsiyetleri öğrenmiş ben hala öğrenemedim :KK43:

:KK76::KK76::KK76: kontrole gideceğim 12. haftada inşallah kuzumu göreceğim alacağım sonra :KK9: ben gerçekten her gün duymak istiyorum korkuyorum iyimi diye harika bir şey ama bu netten araştırıyorum şimdi bebeğe zararı olur mu diye ama sanmam olacağını :44:

ben vazgeçtim bide yanlış yere tutar duyamayız bişey olur boşu boşuna çıldırtmayalım kendimizi:KK9:

ben vazgeçtim bide yanlış yere tutar duyamayız bişey olur boşu boşuna çıldırtmayalım kendimizi:KK9:

araştırırken bende okudum onu diyorlar kaç saat bulamadık ama ben bu günlerdeki gibi hep huzursuz olmaya devam edersem alırım çünkü bu durum bebeğe bana zarar veriyor :111:

Sağol teşekkürler çok mutluyum. Daha yeni yeni hamileliğimin havasına giriyorum. :nazar:
Kanama kese etrafında olmuştu. Allaha binlerce şükür iyiyiz. Hepinizden mutlu haberler almak dileğiyle hamişler :)

Peki sende varmıydı lekelenme falan. varsada ne kadar sürdü canım

arkadaşlar ;
bir kızımız olacak bir prensesimiz.......:KK8:
ayy cnm benm ne hoşş..
allh kucanda göstermeyide nasip etsn kuzum.keşke ultrson remsilerini koyabilseydin kucumm
kızlar mide bulantısından daha çok şişkinlik beni rahatsız ediyor,
karnım 9 aylık oluyor ve birde kabızlık :KK43:
ben geçen sene beyin kanaması geçirdiğim için bana her türlü ıkınma zorlanma yasak :KK43:
çok rahatsızım çok, sizin var mı tavsiyeniz ?

çok su içiyorum, siyah çay içmiyorum, lifli gıda ve kayısı da yiyorum
cnm kabızlık için dubalac diye bi şurup vr..içeriği zeytinyağ ve bal gbi bişe..ben kabıozlık dönnmmde onu kullnıyuorum dr verdi..ıkınmayyaım diye..yan etkiis yok..fazla içedkçe:KK66:)
fazla içince tuvalttn çıkamam gbi bi durum oluyor..
bi druna sor danış istersen tltlmım
elimden gelse eve ultrason makınesı alcam :KK52:

bugn aynı şeyi eşime ben söledim..
cumrtesi kontroüm vr ama işte insan oğlu duramıyo.eşimede kızıyorum ne güzel cuma olcktı nede cumrtesi aldın diye..
her şeyde hayr vrdır..ama kayıplrdan sonra korko insan valla..cuımrtesii benm için bol bol dua edin kızlarrrr

X