2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
merhaba arkadaşlar size bişey sorcam. eşimle yıllık iznini doğum zamanında kullanma kararı almıştık. çünkü ailelerimizden uzaktayız ikimizde. şimdi ben tek başıma memleketime gtmek istiyorum 12 saat otobüsle. eşim göndermek istemiyor. 11 haftalıkken düşük tehlikesi yaşamıştım. şimdi bişey olurda o haklı çıkarsa diye ısrar da etmek istemiyorm. sizce ne yapmalıyım?

merhaba arkadaşlar size bişey sorcam. eşimle yıllık iznini doğum zamanında kullanma kararı almıştık. çünkü ailelerimizden uzaktayız ikimizde. şimdi ben tek başıma memleketime gtmek istiyorum 12 saat otobüsle. eşim göndermek istemiyor. 11 haftalıkken düşük tehlikesi yaşamıştım. şimdi bişey olurda o haklı çıkarsa diye ısrar da etmek istemiyorm. sizce ne yapmalıyım?

canım düşük tehlikesi atlattıysan tavisye etmem. tabi sen bilirsin. benim de ailem uzakta ben 1 saatlik uçak yolculuğunu bile yapmak istemedim benim de ailem uzakta... yat dinlen keyfine bak bence seneye bebişinle gidersin doğum izninde falan ben öyle bir iki ay kalırım diyorum.....

canım annem babam geldi yanımıza ama ben en son geçen yaz gitmiştim. bu yaz da gitmezsem seneye tam 2 sene olacak. hiç bu kadar gitmemezlik yapmamıştım.:KK5::KK5::KK5:

otobüs riskli bence uçakla gitsen canım ?

canım sendin dimi geçenlerde dış gebelik geçirdiğini ve tüplerinden birinin alındığını söyleyen?
öncelikle çok geçmiş olsun canım
tam da aynı durumda bi yakınım var ve o henüz hamile değil
bu konuda çok karamsar ve hep içini karartıyo
herhangi bi tedavi gördün mü canım? ya da bununla ilgili dr.lar ne demişlerdi sana merak ettim...

Essela 8ay önce bende dış gebelik geçirdim. 4 ay sonra hamile kaldım. Bu işler kısmet birazda herzaman hayırlısını istemek lazım.
Biraz dış gebelik konuma değinmek istiyorum.

Bir gün sabah çok şiddetli bir sağ kasık ağrısıyla uyandım. Apar topar hastaneye gittik.tüm testler yapıldı ben ağrıdan kıvranıyorum.kesin apandistim patladı ölüyorum diyorum. Doktorlar şaştı kaldı kızım böbrek değil apandist değil ne bu diyorlar.hamilemisin diyor yok adetim düzenli diyorum

En son kadın doğuma gönderdi hemen gebelik testi yapıldı 2 aylık hamileymişim :KK53:
Doktor anlattıkça ağzım açık kaldı. Aynen şöyle dedi: sen nasıl yaşıyorsun?

Bebek tüpe sıkışmış rahime düşmeden orada tıkanmış.etrafı kan pihtilasmis tüpü yirtmis 6 cmlik pıhtı yumağı olmuş :KK52:
1ay boyunca yirtilan tüpten karın boşluğuna kan dolmuş.

Çok acil ameliyat lazım ama gebe kalma ihtimalin %50 ye düşecek dedi. Ne olursa olsun bu acıdan kurtar beni dedim.. Ve 3 saatlik bir ameliyatla bebeğimi ve harap olan tüpümu aldılar içimi temizlediler..

Çok uzun oldu ama ben bunları yaşadım. Hemde dış gebeligin ne olduğunu bilmeden .. Hemde hamile olduğumu bile bilmeden..
Sizinde bilginiz olsun belki ( umarım gerekmez) bir yerde bi işinize yarar bu bilgiler..

canım annem babam geldi yanımıza ama ben en son geçen yaz gitmiştim. bu yaz da gitmezsem seneye tam 2 sene olacak. hiç bu kadar gitmemezlik yapmamıştım.:KK5::KK5::KK5:

haklısın canım bende gitmesem senin gibi düşünürdüm uçak ile gitme imkanın varsa öyle yap eşinde gelsin senle... çok dikkat et bende çok halsizlik var gitsem daha kötü olurum diye korkuyorum zaten annemin evinde de yatacam... farkı yok bana... doğuma annemler gelcek ....

Ohıoo ben cok bu ve buna benzer hikaye duyorum
Karşı komşum hacı teyze varsurekli görüşürüz
Benden çıkmaz yani o derece :)
Onunda bi oğlu 3 yaşındayken nazardan ölmüşş
Hep anlatır :KK43:
Şimdi tabi iki oğlu var
Ama onu unutmamış ..
Aynı şeyi annemde yaşamış gecen gün anlattı yine ağladık beraber
Allah yavrularımızı bize bağışlasın
İnşallah seninkide sapa sağlam gelecek kollarına
Cok güçlü ve metaneti bi annesin sen herkesin harcı değil bu yaşadıkların
Ve bu psikolojiyi kaldırmak..!
Bnm arkadaşımın tüm testleri temi çıkmasına rağmen oğlu down lu doğdu
Rabbim in işi ve hiç unutmuyorum
Ya çıksaydı testlerde down lu olduğu ve ya ben kıysaydım oğluma
İyiki doğmuş dıye söyler hep.
Bunu sadece Allah bilir ..

Cemredenizcim sağ ol var ol, ne güzel moral vermişsin daha şimdi okudum yazdıklarını..Çok teşekkür ederim arkadaşım..İnşallah öyle olacak, bebişlerimizi alacağız de mi kucağımıza inşallah..

Bugün biraz moral olsun diye çıktım gezdim mağazaları..bebek kıyafetlerine baktım her yerde..sonra hamile kreasyonuna baktım bir iki yerde..ne büyük olmuş göbeğim, girmedim hiçbir kıyafete..sanki şişmiş bacaklarım dana gibi olmuşum :KK1: Kilo alamıyorum diye üzüldüm ama neredeyse popodan balon olamaya gidiyorum :KK53:

:KK1::KK1:
Bu günlerden bahsedenleri çok duydum hatta uygulayıp gerçekten istediği cinsiyetin oldugunu gördüm .Nasip herşey ben bile 5 yıl bekledim erkek kız hiç farketmez sağlıklı olsun diyordum şimdi bakınca mağazalara Allah'ım o kız elbiseleri bukadrmı cezbedici güzel olur :KK1::KK1: oğluma bişeler aldım ama en çokta kız elbiselerine baktım onlardan almamak için kendimi zor tutum..
Benim tanıdığım biride kürtaj oldu :KK50: 2. bebeğiydi bende yanında refakatçı gittim ama dışarda salya sümük ağlamıştım hala vicdan azabını çekiyorum o bebeğin ikna etmeye çalıştım doğurması için ama olmadı :KK50: şimdi 2. bebek istiyor ama olmuyor bebeği..Rabbim isteyenlere nasip etsin bebek hasreti çekip yanıp tutuşanlara inşallah..

İnşallah arkadaşım, Yüce Rabbim isteyen herkese sağlıklı bebişler nasip etsin..istemeyen de düzgün önlem alsın kendine, öldürmesin bebişini..ben dayanamam böyle bir acıya yapmış olsam..ama bazen öyle anomaliler saptanıyor ki ultrasonda vs başı olmayan, bebişler gibi o zaman zorunlu olarak gebeliklere son veriliyor..O zaman tabii yapacak bir şey yok..

Amin, çok doğru söylüyorsun canım, yüzde95 kız dedi doktorumuz, 10 gün sonra kesinleşecek inş.
bacaklarını hiç açmadı ki bebek :)) biraz tahmini oldu o yüzden alışverişe başlamıyoruz şimdi

Allah gönlünüze göre sağlıkla versin inşallah arkadaşım...

haklısın canım bende gitmesem senin gibi düşünürdüm uçak ile gitme imkanın varsa öyle yap eşinde gelsin senle... çok dikkat et bende çok halsizlik var gitsem daha kötü olurum diye korkuyorum zaten annemin evinde de yatacam... farkı yok bana... doğuma annemler gelcek ....

canım bizim durum o kadar karışık ki. bir daha ki ay Şırnak a gidiyoruz tayinimiz çıktı. giderken de kendi aracımızla eşimin memleketine uğrayıp kız kardeşini ve annesini alıcaz yerleşirken yardımcı olurlar diye. ama benim memleketim çok ters yerde.15 gün süresi var eşimin ve benim memleketim çok ters geliyor. şimdi onun memlektine gidip kendi memlektime gitmemek de zor geliyor ama otobüs yolculuğundan korkuyorum işte.

Kızlar uzun zamandır yazamıyorum okuyamadım geçmişi çok fazla inş iyisinizdir.

çok gergin sıkıntılı 2 hafta geçirdim taşınma telaşımız vardı eşimin üstüne gerginlikleri saçmalıkları beni çok üzdü kendimi pek iyi hissetmiyorum Rabbim yardım etsin hamileyim diye alttan alcağına ben peşinde koşuyorum erkekler neden bu kadar düşüncesiz annem kardeşim ve onun eşi eşimden çok düşünüyo beni anlayamıyorum bazen çok kızıyorum ona bencilliklerine ağlamamak için kendimi zor tutuyorum :KK43:

Ben de bazen aynı sorunları yaşıyorum biliyor musun? Sanki kendi başıma gibi hissediyorum hayatta..ne alışverişe giderken ne balkon yıkatayım derken ne ortak bir iş yaparken... hep ağırlık oluyormuş gibi hissediyorum...:KK43: Diyorum ki kendi başıma yaşacaksam niye evlendim? bazen de dünyanın en iyisi oluyor arada kalıyorum bu duygu bunalımında..canını sıkma lütfen sanırım evlilik gerçekten bu..karşındakini ne halde olursan ol anlamaya çalışmak ve alltan almak..ben bunu yapıyorum artık yüzüm gülsün diye..resmen bazen polyanayım..

Hayatımın 20 yılı çalışmakla geçti hatta sigortalılıgım 1991 yılında basladı , liseden mezun olduktan sonraki sen çalışma hayatına girdim.

Yükseldim guzel yerlere geldim, yurtiçi yurtdışı seyahatler haraketli zevki zorlu stresli bazen sinir harbi bazen mutluluk bazen başarı bazen hüsran.. Geçtiğimiz Ocak ayından beri evdeyim.

Eşimde home office çalışıyor o da evde.. Sabah kalk kahvaltı hazırla öğlen yemek aksam yemek.. Ev full time dagınık, giydikleri çıkardıkları , numuneleri kolileri..

Yok yok ben iş hayatını bin kere tercih ederim, hamile olmasam kapağı atmıstım bir yere hemen.. Kahvaltı , öğle yemegi çay kahve derdi yok herşey ayagıma geliyordu :) Bir tek aksam eve geldiğimde mutfak batık oluyordu ama olsun aksama kadar keyfim yerindeydi :)

Çalışan kızlar, işinizin kıymetini bilin.. Ne kadar stresli de olsa ev işleri evhayatı gibi nankör degil..

Arkadaşım ne güzel yazmışsın..aslında çalışma hayatı gerçekten çok zor..bir de evdeki yükümlüklerle..bazen çıldıracak gibi oluyorum..çocuk olursa nasıl olacak diyorum..o kadar karmasarlaşıyorm ki su eylül gelecek derlsere başlayacağız deli gibi diye..En korktuğum da bebek doğduktan sonra....ama sen maaşalahh çok iyisin..nasıl geçirdin onca seneyi hem işte, hem evde hem de bebişlerle..inşallah ben de başarırım senin gibi..bir de şu doğum izninde güzel bir kazık attılar ya bize, Allah onları bildiği gibi yapsın..

kızlaaar mayom ve tankinim geldii dayanamadım denediim tuvalette harika oldulaar:KK9:

Gizemm canım çok güzelmiş gördüm modelleri..ben de almak istiyorum onlardan ama popom çok genişlemiş..bacaklarım da iki ağaç gövdesi gibi şişmiş..sanırım biraz da popodan kapatacak bir tarz olmalı benimki..:KK1:

allahın izniyle bi olsunda o zaman görürüm onun keyifçiliğini :KK70: şimdiden oynatıyo küçücük boyuyla parmağında :KK70:

Ya hepimizi öyle.. sırf o beslenemeyecek diye tıkıyorum ağzıma lokmaları..onu kasacak şekilde asla oturmuyorum..her yere kaplumbağa gibi gidiyorum..Aman sıhhatli olsunlar da her şeyi yaparız de mi? :KK1:

canım bizim durum o kadar karışık ki. bir daha ki ay Şırnak a gidiyoruz tayinimiz çıktı. giderken de kendi aracımızla eşimin memleketine uğrayıp kız kardeşini ve annesini alıcaz yerleşirken yardımcı olurlar diye. ama benim memleketim çok ters yerde.15 gün süresi var eşimin ve benim memleketim çok ters geliyor. şimdi onun memlektine gidip kendi memlektime gitmemek de zor geliyor ama otobüs yolculuğundan korkuyorum işte.

evet baya karışıkmış... dikkat et kendine.... iyi düşün....

sağol canım en sonunda eşim ne derse onu yapıcam galiba. o benden daha endişeli.. annemin bile doğumda yanıma gelmesi şu anda muamma .konu Şırnak olunca kadın da bi tırsıyo yani:)

Ben de bazen aynı sorunları yaşıyorum biliyor musun? Sanki kendi başıma gibi hissediyorum hayatta..ne alışverişe giderken ne balkon yıkatayım derken ne ortak bir iş yaparken... hep ağırlık oluyormuş gibi hissediyorum...:KK43: Diyorum ki kendi başıma yaşacaksam niye evlendim? bazen de dünyanın en iyisi oluyor arada kalıyorum bu duygu bunalımında..canını sıkma lütfen sanırım evlilik gerçekten bu..karşındakini ne halde olursan ol anlamaya çalışmak ve alltan almak..ben bunu yapıyorum artık yüzüm gülsün diye..resmen bazen polyanayım..

Arkadaşım ne güzel yazmışsın..aslında çalışma hayatı gerçekten çok zor..bir de evdeki yükümlüklerle..bazen çıldıracak gibi oluyorum..çocuk olursa nasıl olacak diyorum..o kadar karmasarlaşıyorm ki su eylül gelecek derlsere başlayacağız deli gibi diye..En korktuğum da bebek doğduktan sonra....ama sen maaşalahh çok iyisin..nasıl geçirdin onca seneyi hem işte, hem evde hem de bebişlerle..inşallah ben de başarırım senin gibi..bir de şu doğum izninde güzel bir kazık attılar ya bize, Allah onları bildiği gibi yapsın..

Gizemm canım çok güzelmiş gördüm modelleri..ben de almak istiyorum onlardan ama popom çok genişlemiş..bacaklarım da iki ağaç gövdesi gibi şişmiş..sanırım biraz da popodan kapatacak bir tarz olmalı benimki..:KK1:

Ya hepimizi öyle.. sırf o beslenemeyecek diye tıkıyorum ağzıma lokmaları..onu kasacak şekilde asla oturmuyorum..her yere kaplumbağa gibi gidiyorum..Aman sıhhatli olsunlar da her şeyi yaparız de mi? :KK1:

canım turuncu popoyu kapatıyo ama siyah tam kapatmıyo eşim hiç beğenmedii.
turuncuda dökümlü bol suya girdiğinde açılır yukarı çıkar suyla dedi haklıda ben bunu düşünmemiştim:26:eek:ooff :||

günaydın şekerler nasılsınız bakalım bugün ilk mesajı ben atayım bari
bende heyecan dorukta kaldı iki gün doktora gidip bebeğimi görmeme
çok mutluyum Allahım herkese bu heyecanları mutlulukları yaşatsın.
kucağımıza aldığımız günleride göstersin innnşaallaah.

Gunaydin arkadaslar turkiyeye gunler kaldi insallah safak 4 gun. 1 ayi gecti yavrumu gormedim onu cok cok merak ediyorum

Slm kizlarrr...

uzun sure yazamadim. sonunda tatildeyizz. ohhh misler gibi....hafta hafta gobegim sertlesmeye basladi sizinde oyle mi...

Dr 3 lu testten hic bahsetmedi ..iki ay antepte olamayagim icin sizce ne yapmaluyimmm..dr la da gorusemeyecegiz....2 li test sonucum iyiydi. Afp ve ayrintili ultrason varmis...bunlar ne zamandiiii..

Slm kizlarrr...

uzun sure yazamadim. sonunda tatildeyizz. ohhh misler gibi....hafta hafta gobegim sertlesmeye basladi sizinde oyle mi...

Dr 3 lu testten hic bahsetmedi ..iki ay antepte olamayagim icin sizce ne yapmaluyimmm..dr la da gorusemeyecegiz....2 li test sonucum iyiydi. Afp ve ayrintili ultrason varmis...bunlar ne zamandiiii..[/QUOTE

Günaydın canım ayy ne güzel tatilin tadını çıkar valla :) Eşimde 22.07 haftası iznini almış . Şimdi ben izin için onay bekliyorum ..
Benim de 2 li test sonucum güzeldi . Doktor 3 lü yapmayacağım direk 4 lü test yapacağım dedi . O da temiz çıktı ama doktoruna sorsaydın ne düşündüğünü

X