2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
cnm merhaba malesef benimde dün eşim sinirlerimi bozdu durduramıorum kendimi ağlamayı kesmeye çalışıyoum fakat yaşlara engel olamıyorum uzun sürede aç kaldım sinirlerim bozuldu yemedimde :KK14: bende öyle evham yaptım yavruma bişie olur mu diye ama sonra teselli ettim kendimi Allah izin verdiği süreçce hiç bişi olmaz ona diye birazda olsa öyle rahatlattım kendimi :KK34:

bu erkekler neden böylee yaaaa bazen hamile olduğumu unuttuğunu sanıyorum eşimin tövbe tövbeeeee

Hayırdır yaa bi sorun mu var ki ? Üzme kendini topla biraz.. Güzel ılık bir dus al kendine gel bi. Durum sadece psikolojik se geçicidir. Bebeğe bi sorun oluşturacağıni sanmam. Ama üzme kendini biz çok şanslıyız unutma. Allah o kadar bebek hasretiyle yananlar varken bizi seçti. Iyi bir anne olmak için bu tür psikolojik sorunların üstesinden gelmeyi öğrenmek zorundayız. Yoksa hem kendimizi hem bebeğimizi hemde etrafımızdaki insanları üzeriz.

aldım canım ılık duş oda iyi geldi eşime zaten çok kızıyodum 3 gündür evi taşıyo surat 5 karış çok yoruluyomuş kimse ona destek olmuyomuş dedim ben zaten hamileyim ne yapabilirim eşya taşımaya bana tavır alıyo aklı sıra üstünede annem kızdırdı dün akşam kardeşim kayınvalidesiyle pikniğe gitti diye kızıyodu ona zaten gerginim böyle şelere tahamülüm yok başladım ağlamaya tutamadım kendimi sonrada eşimle kavga ettik onada ağladım bi posta derken üzüldüm şimdi iyiyim şükürler olsunda bebeğime bişey olursa diye akşam çok korktum :KK43:( Rabbim korusun bebeklerimizi...

cnm merhaba malesef benimde dün eşim sinirlerimi bozdu durduramıorum kendimi ağlamayı kesmeye çalışıyoum fakat yaşlara engel olamıyorum uzun sürede aç kaldım sinirlerim bozuldu yemedimde :KK14: bende öyle evham yaptım yavruma bişie olur mu diye ama sonra teselli ettim kendimi Allah izin verdiği süreçce hiç bişi olmaz ona diye birazda olsa öyle rahatlattım kendimi :KK34:

bende kesinlikle öyle düşündüm Allaha emanet bebeklerimiz işte insan dinletemiyo kendine erkeklerde anlasa bizi sanki onlar hamile annem zaten bencildir benim kendinden başkasını pek düşünmez ama bari eşim öyle yapmasa

ekliyim canımm :)
valla beğendik ama eşim hiç beğenmedi poponun diğer yarısı dışarda diyo akşam arka kısım çok içerdeymiş cidden sonradan farkettim:KK9:yarın teeee nişantaşına gidip değiştiricem ikisinide:26:

Günaydın gizemm,
ben de kendimi ekletmedim sanırım :)
beni de ekleyebilir misin cnm?

29 yaşındayım
erkek bebek bekliyorum
istanbul'da yaşıyorum,
sat 10.03.2013

Günaydın gizemm,
ben de kendimi ekletmedim sanırım :)
beni de ekleyebilir misin cnm?

29 yaşındayım
erkek bebek bekliyorum
istanbul'da yaşıyorum,
sat 10.03.2013

buarada ilk hamileliğim :)

ayrıca mayoların çok cici,
sana keyifli ve çok güzel bir tatil diliyorum :)

bende kesinlikle öyle düşündüm Allaha emanet bebeklerimiz işte insan dinletemiyo kendine erkeklerde anlasa bizi sanki onlar hamile annem zaten bencildir benim kendinden başkasını pek düşünmez ama bari eşim öyle yapmasa

bu endişeler nerden çıktı ben hiç anlamıyorum hamile kalmadan önce hiç böyle olucanı düşünmezdim 9 ay hop bebiş kucamızda meğer rahme düşmesiyle onu koruma iç güdüsü endişeside beraberinde geliyormuş :44: biz bu dönem farklı duygulardayız o yüzden ağlamayı biraz abartabiliriz ama sende kendini durdurmaya çalış birak yaşlar akıyosa ona yapıcak bişi yok . Annen konusuna üzüldüm hadi eşler takozlaşabiliyorda anne durumu olunca daha zor özellikle evliysen bak rabbim seni evlatla müjdeledi ve onun izniyle bebişini kucağına aldığında annenle olan dialoğunuz en azında sana ayna olucak ve sende bebeğine daha sıkı sarılacaksın çünkü kendi sıkıntını onun yaşamasını asla istemiyeceksin herşeydebir hayır vardır kuzum :KK16:

bu erkekler neden böylee yaaaa bazen hamile olduğumu unuttuğunu sanıyorum eşimin tövbe tövbeeeee

bilemiyorum canm belkide biz hassasız ama onların hanzoluklarının hakkını yiyemem gerçi benim ki dakikasına yapışırda işte bende katır inadı var hırsımdan uzatıyorum biraz kafada biteremem pek o daha yüzsüz :KK1: dünden beri kendi kendine konuşuyo mesela :KK9: 10dak. konuşuyo bendeki cvp ''cık'' ''hı hı '' ''yok'' v.s. :KK33:

aldım canım ılık duş oda iyi geldi eşime zaten çok kızıyodum 3 gündür evi taşıyo surat 5 karış çok yoruluyomuş kimse ona destek olmuyomuş dedim ben zaten hamileyim ne yapabilirim eşya taşımaya bana tavır alıyo aklı sıra üstünede annem kızdırdı dün akşam kardeşim kayınvalidesiyle pikniğe gitti diye kızıyodu ona zaten gerginim böyle şelere tahamülüm yok başladım ağlamaya tutamadım kendimi sonrada eşimle kavga ettik onada ağladım bi posta derken üzüldüm şimdi iyiyim şükürler olsunda bebeğime bişey olursa diye akşam çok korktum :KK43:( Rabbim korusun bebeklerimizi...

Anladım canım duygu boşalması olmuş. Herkes üstüne gelmiş. Anneni tanıyorsan her sözüne takma öyle kabullen. Eşinde biraz çocukluk etmiş. Bazen ince düşünemiyorlar ışte. Bizim gibi duygusal değiller. Ama o senin hayat arkadaşın yeri gelir o senin kahrinı çeker yeri gelir sen onun. Neyse şimdi daha iyiysen sevindim.

bu endişeler nerden çıktı ben hiç anlamıyorum hamile kalmadan önce hiç böyle olucanı düşünmezdim 9 ay hop bebiş kucamızda meğer rahme düşmesiyle onu koruma iç güdüsü endişeside beraberinde geliyormuş :44: biz bu dönem farklı duygulardayız o yüzden ağlamayı biraz abatabiliriz ama sende kendini durdurmaya çalış birak yaşlar akıyosa ona yapıcak bişi yok . Annen konusuna üzüldüm hadi eşler takozlaşabiliyorda anne durumu olunca daha zor özellikle evliysen bak rabbim seni evlatla müjdeledi ve onun izniyle bebişini kucağına aldığında annenle olan dialoğunuz en azında sana ayna olucak ve sende bebeğine daha sıkı sarılacaksın çünkü kendi sıkıntını onun yaşamasını asla istemiyeceksin herşeydebir hayır vardır kuzum :KK16:

bilemiyorum canm belkide biz hassasız ama onların hanzoluklarının hakkını yiyemem gerçi benim ki dakikasına yapışırda işte bende katır inadı var hırsımdan uzatıyorum biraz kafada biteremem pek o daha yüzsüz :KK1: dünden beri kendi kendine konuşuyo mesela :KK9: 10dak. konuşuyo bendeki cvp ''cık'' ''hı hı '' ''yok'' v.s. :KK33:

aynen canım valla her yediğime dikkat etmeye çalışıyorum tarihi geçmişse bozulmuşsa bebeğime bişey olmasın diye birileride destek olsa iyi olcak ama herşeyde bi hayır vardır dediğin gibi Rabbim hepimizin bebişlerini korusun ....

Anladım canım duygu boşalması olmuş. Herkes üstüne gelmiş. Anneni tanıyorsan her sözüne takma öyle kabullen. Eşinde biraz çocukluk etmiş. Bazen ince düşünemiyorlar ışte. Bizim gibi duygusal değiller. Ama o senin hayat arkadaşın yeri gelir o senin kahrinı çeker yeri gelir sen onun. Neyse şimdi daha iyiysen sevindim.

normalde ben annemi hiç takmıyorum evet tamam deyip geçiyorum ama bu dönemde kaldıramadım ya çok sinirlerim bozuldu hepsi üst üste geldi o anda patladım ya eşimde evet hayat arkadaşım ama bu dönemde idare etsin beni anlayışlı olması gerekmezmii saçma sapan şeyleri o büyütüyo yorulmuş çok çalışmış ya ben onun yaptığı işleri 7 yıldır yapıyodum muhasebeciyiz ikimizde şimdi hamileyim diye işlerim hafifledi bide akşam eve gidip o yargunum deyip 2 seksen yatarken ben yemekle bulaşıkla uğraşıyodum erkekler bencil hepsimi öyle bilmiyorum ama benimki çok bencil

tatilden döndük bronzlaştım biraz oohh çok iyi geldi bir sorun yoksa gidin bir tatil yapın eşinizle.. (Allah nasip ederse) seneye çocuk peşinde koşturmaktan pek tatil yapamayız gibime geliyor.ağustosta tekrar gidicez ozamn koskocaaa bir göbeğim olcak .. bu kez bikini giydim herkes göbeğime bakıyordu yanı hamile olduğum anlaşılıyordu. hehe çok güzel bir duygu şişko olduğumu düşünmeden göğsümü gere gere giydim bikinimi çok da kötü durmuyor.

bebekli aileleri gördüm nasıl özendim çok tatlılardı. inşallah bizde görürüz o günleri.

ben hala hareket falan hisetmiyorum bir batma seyirme bile söz konusu değil paranoyak oldum acaba yaşıyormu diye soruyorum kendi kendime. eşim de sinirlenıyor bu halıme. haftaya ayrıntılı ultrasonum var. sabırsızlıkla bekliyorum. hiçbir sorun çıkmaz inşallah.benden önce haftada olanlar ayrıntılıya girenler oldu mu? nasıl birşey merak ediyorum.
benim bugun 18. haftam bitiyor. ama hala yumurta ve balık yemeye cesaret edemıyorum et yemeye süt içmeye başladım .kaybettiğim 6 kılonun 5 kılosunu geri aldım . hala eksi 1 deyim kendimi çok iyi hissediyorum :nazar::nazar::nazar::nazar:maaşallah.o geçirdiğim çok zor 4 ayı unuttum bile.

sizlere de alışmışım ilk açtığım sayfa bu. haber almadan olmuyor napıyorsunuz ne ediyorsunuz minikleriniz nasıl?

canım hoşgeldınnnnnnnnn....

ohhhhhhhhh sefannnn olsunnn.. ıyı yaptın gıt tabı agustotstada valla bende eşıme soyledım gıdelım yıne bı yerlere dıyee
doymuyorum ben denıze tatıle
seneye bıraz zor ışımız cunku .. bu fırsat bı daha gelmıcekkk..
hele bnm gıbı ıkı çocuklular ıcın daha zor olcakk..
ben yumurta hergun yıyorum balıkyemıyorume tıde yemeklerın ıcınde yıyorum .
bende unuttum kabus dolu gunlerııııı :)

ayrıntılıya ben daha gırmedım ama cokg uzel bısey bılıyorum.. her yerını bırebır goruyorsun yuzunu fln ..
20-24.haftalardagır sende erken gırme kı yuzu gozu daha ıyı bellı olsunnn

bebişler ıyı cok şükür.. bizlerde iyiyizzz.. göbüş fotosu koyda ne kdr buyumuş gorelım :nazar:

Gunaydın kızlar, dun aksam kadın dogumcuma gittim ( perinatolog a da gittigim için böyle ayırıyorum :)

Kızım secde pozisyonunda idi hiç değiştirmedi, ama bir ara ayakllarını gerip gerip çekti. Çok tatlıydı kuzum.

Haftaya 3 lü test yaptıracagım hayurlısı bakalm.

Bu arada söylmek istedigim bebeklerinize ağlamakla üzülmekle ve kolay kolay bişi olmaz merak etmeyin.

Eski kadınlar tarlada çapa yapıyorlar, savaşlara katılıyorlarmıs. Çmasır bulaşık makinelernin olmadıgı zamanları düşünün.

Elbette kendinizi kollayın ağır kaldırmayın ani haraket yapmayın ama çok da endişeye kapılmayın inanın onları bzden cok daha güçlüler :)
E

TUGBA cım... uzme kendını lütfen yaaa...
bende ara ara ağlıyorum cok hassas bır yapım var bazı seylerı kolay unutamıyor ve atlatamıyorum..
ama eşımle ılgılı bır sorunum yok Allah a cok şukur .. benı uzen dış etkenlerçç hepımız bıseylerı takıyoruz sonuçta
ama artık bebeklerımız büyüdüler herseyı hıssedıyorlar.. esınle otur konuş ve hassasıyetını anlat. bırazda kendını dınlendırıcı
ruhuna ıyı gelecek seyler yap. ne bıleyım.. kıtap oku muzık dınlee.. kendıne zaman ayır kuaföre gıt ıyı geliyor bu tur seyler

vebız hep burdayız unutmaaaaa:KK19:

canım hoşgeldınnnnnnnnn....

ohhhhhhhhh sefannnn olsunnn.. ıyı yaptın gıt tabı agustotstada valla bende eşıme soyledım gıdelım yıne bı yerlere dıyee
doymuyorum ben denıze tatıle
seneye bıraz zor ışımız cunku .. bu fırsat bı daha gelmıcekkk..
hele bnm gıbı ıkı çocuklular ıcın daha zor olcakk..
ben yumurta hergun yıyorum balıkyemıyorume tıde yemeklerın ıcınde yıyorum .
bende unuttum kabus dolu gunlerııııı :)

ayrıntılıya ben daha gırmedım ama cokg uzel bısey bılıyorum.. her yerını bırebır goruyorsun yuzunu fln ..
20-24.haftalardagır sende erken gırme kı yuzu gozu daha ıyı bellı olsunnn

bebişler ıyı cok şükür.. bizlerde iyiyizzz.. göbüş fotosu koyda ne kdr buyumuş gorelım :nazar:

hoşbulduk canım iyi buldum topiğimizi herkes iyi bebekler sağlıklı sevindim. doktorum 10-15 temmuz arası gelmemi istedi tarihi aksatma dedi canım o yüzden 13unde gidicem. yaa göbeği hiç sorma denizcim millet allah kurtarsın demeye başladı yaa nasıl tuhaf oluyorum. ama hesaplayınca 5 ay kalmış çok heyecanlıııı. ne zamndır sosyal paylaşım sitesine foto koymamıştım en son kışın koymuşum tatil fotolarını görünce millet hemen anladııı seni böyle mi görecektik diyorlar. :KK1::KK1::KK1:düzgün bi foto çekersem koyayım canım artık yemek yapabiliyorum kokulara hasssiyet de geçti rahatladım sen nasılsın bittimi öğürmeler.

günaydın kızlar
hastalarımız var yine, çok geçmiş olsun allah şifa versin
Essela 8ay önce bende dış gebelik geçirdim. 4 ay sonra hamile kaldım. Bu işler kısmet birazda herzaman hayırlısını istemek lazım........... bir yerde bi işinize yarar bu bilgiler..
canım geçmiş olsun,
senin adına sevindim inşallah sonuna kadar herşey yolunda olur hepimiz için
inşallah sağlıkla yavrumzuu kucaklarız

Slm kizlarrr...

uzun sure yazamadim. sonunda tatildeyizz. ohhh misler gibi....hafta hafta gobegim sertlesmeye basladi sizinde oyle mi...

Dr 3 lu testten hic bahsetmedi ..iki ay antepte olamayagim icin sizce ne yapmaluyimmm..dr la da gorusemeyecegiz....2 li test sonucum iyiydi. Afp ve ayrintili ultrason varmis...bunlar ne zamandiiii..
canım iyi tatilller sana da.... ne güzel tadını çıkar
ben 3lü ve 4 lüyü yaptırmadım 4lü yü yapmak istemeyince onun içinde bakılan afpyi yapmak istedi drum
17.hafta afp yi yaptım ben
ayrıntılı 20.haftada yapılıyor
24 te de şeker yüklemesi

normalde ben annemi hiç takmıyorum evet tamam deyip geçiyorum ama bu dönemde kaldıramadım ya çok sinirlerim bozuldu hepsi üst üste geldi o anda patladım ya eşimde evet hayat arkadaşım ama bu dönemde idare etsin beni anlayışlı olması gerekmezmii saçma sapan şeyleri o büyütüyo yorulmuş çok çalışmış ya ben onun yaptığı işleri 7 yıldır yapıyodum muhasebeciyiz ikimizde şimdi hamileyim diye işlerim hafifledi bide akşam eve gidip o yargunum deyip 2 seksen yatarken ben yemekle bulaşıkla uğraşıyodum erkekler bencil hepsimi öyle bilmiyorum ama benimki çok bencil

Yok canım hepsi aynı değil. Benim bi arkadaşım var. Eşi sabah aç işe gidiyor uyandırmamak için. Öğlen de hanımefendi dışarıdan söylüyor. Akşama da dışarıda yerler bazen evde yemek piserse ne ala.. Abartmıyorum var böylesi.
Ama benimki de seninkinin modelinden :KK1:
Akşama kadar çamaşır ütü ev işi. Akşam o işten gelmeden yemek hazır pişmiş olur. Her kahvaltıda farklı şeyler hazırlarım. Ama eve geldiğinde uzaniyorsam akşama kadar yan gel yat ohh bugün annemlere gittinmi der. Gitmezsem kızar. Bende senin annenlere saygı göstermicem der.ama ışte idare ederim. Üstelik bir de oğlumla ugrasirim.
Yapacak bişe yok. Çünkü eşimi çok seviyorum. Onunda beni sevdiğini biliyorum. Biraz kilibik olmaktan korkuyor sanırım.:) ama yeri gelir Oda benim kahrimi çeker. :)

Yok canım hepsi aynı değil. Benim bi arkadaşım var. Eşi sabah aç işe gidiyor uyandırmamak için. Öğlen de hanımefendi dışarıdan söylüyor. Akşama da dışarıda yerler bazen evde yemek piserse ne ala.. Abartmıyorum var böylesi.
Ama benimki de seninkinin modelinden :KK1:
Akşama kadar çamaşır ütü ev işi. Akşam o işten gelmeden yemek hazır pişmiş olur. Her kahvaltıda farklı şeyler hazırlarım. Ama eve geldiğinde uzaniyorsam akşama kadar yan gel yat ohh bugün annemlere gittinmi der. Gitmezsem kızar. Bende senin annenlere saygı göstermicem der.ama ışte idare ederim. Üstelik bir de oğlumla ugrasirim.
Yapacak bişe yok. Çünkü eşimi çok seviyorum. Onunda beni sevdiğini biliyorum. Biraz kilibik olmaktan korkuyor sanırım.:) ama yeri gelir Oda benim kahrimi çeker. :)

Sanki hergün annesine gitmek zorundamısın ya anlamıyorum şu mantığı sen hergün benim aileme gidiyomusun farkımız ne acaba ayy çok sinir oluyorum bu aile olaylarına.bizimkindede vardı bu kavga ede ede çözdüm gitcenmi diyo hayır diyorum yoksa olcak iş değilll:KK19:

Essela merhaba canım, bende Aralık annesiyim :KK66:) benim doktorum Kozyatağı Central deydi ayrıldı, Bülent beyi tavsiye etti bana giderken, doğumu orada yaptırıyormuş galiba, Bülent beyin muayene be doğum ücretleri nedir ? 4lü testi ona mı yaptırdın sen canım ? Ve tabi memnunmusun doktorundan, bazı yerlerde çok yoğun olduğundan bayağı beklettiğini okudum

canım merhaba, hayırlı olsun senin de :KK16:
ben de bülent beyin çok methini duyduğum için ona gittim ve çok memnunum çok sıcak ve herşeyi anlatıyor
isminle karşılayıp, kalkıp yolculuyo
her cümlesinin arkasına yumuşacık anlaştık mı diyo :KK9:
ve gerçekten güven veren bi tarafı var
ilk gidişimde daha önceki düşüğümle ilgili kağıtları tek tek incelemişti onları bile açıklamıştı ama böyle olmalı iyi bi doğumcu ve kartını vermişti herhengi bi durumda mutlaka ara diye (çoğu özel veriyo sanırım ama benim gittiğim hiç bi dr. vermemişti) ki ben sadece bi ilaç için aradım şimdiye kadar
gelgelelim ücretlere :KK53:
ilk gidişin 85 ödüyorsun ama 1ay içinde ikinci gidişin 12 tl
yani muayene 48 liraya geliyo gibi...
çünkü her defasında 1ay dolmadan gitmiş oluyorsun
ama randevularını erken almak zorundasın en erken 2hafta sonrasına veriliyo
muayeneden sonra 3 hafta sonra gel dediyse, ben ertesi gün arayıp randevumu hazır ediyorum
ve bazı randevularda çok beklediğim oldu ama gün içinde ameliyat ya da aniden normal doğuma gitmiş olabilceğini düşündüm
ve gerçekten beklediğime değiyor
4lüyü yaptırmadım afp 45tlydi sanırım doğumu central ve pendik bölgede yaptırıyo diye duydum
centralde normal doğm 1100.... bülent bey de herşey bunun içinde diyormuş hastaneyle kendi arasında anlaşmalıymış alacağı
neyse çok uzattım :KK1: kızları da sıkmayım, sorun olursa yardımcı olurum vee tavsiye ederimm

X