2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
yüremek lazımda ayaklar şişmese de yürüsek,bayramın 1. günü balon gibbi şişmişti ayak bileklerim fazla yürümedimde araba vardı ama yorgunluktan heralde..Kiloları vermek bişey değil veririz de insan doğum fotoğraflarında öküz gibi çıkınca sinir oluyor sonra ben onun derdindeyim,yoksa iki doğum yaptım birinde 22 diğerinde 17 kilo verdim bunda da veririm tabiki ama resimleri hep hayvan gibiydi nefret ediyorum bakamıyorum,o nasıl bir surat öyle balon gibi:KK1:

:KK70: aynen ben de resimleri çok düşünüyorum yeni doğum yapmış hastane fotoları fln, ayak şişmesi bende de oluyor mide ekşimesinden mahvolmuştum ben de bayramda gece de uyutmuyor ilaçla anca rahatlıyorum benm ilk doğum olacağından sıfır tecrübe ve ilk kez bu kadar hacme ulaşıyor vücut inanılmaz sıcaklıyorum ter basıyor fln işe başlayınca napçam bakalım gerçi 2 ay sonrasında doğum izinine çıkıcam işbaşından sonra ama en zor aylar olucak...

offffff yaaa:KK14:
ne yemek yapacağımı şaşırdım hergün hergünnnn:KK47:
dünden kalan biber dolmalarının yanına,kabak yoğurtlasam,ezgiyede tarhana çorbası kaşarlı yada peynirli tamamdır işte
ütü de var ama çook sıcak,çamaşırlar da asılcak gidiyorum ben kızlar akşama gelin görüşelim:KK54:

:KK70: aynen ben de resimleri çok düşünüyorum yeni doğum yapmış hastane fotoları fln, ayak şişmesi bende de oluyor mide ekşimesinden mahvolmuştum ben de bayramda gece de uyutmuyor ilaçla anca rahatlıyorum benm ilk doğum olacağından sıfır tecrübe ve ilk kez bu kadar hacme ulaşıyor vücut inanılmaz sıcaklıyorum ter basıyor fln işe başlayınca napçam bakalım gerçi 2 ay sonrasında doğum izinine çıkıcam işbaşından sonra ama en zor aylar olucak...

Evet yaa o halde bir de çalışmak çok zordur Allah yardımcın olsun canım..
Bayramda sen de benim gibi tatlıya şekere çikolataya ağırlık verdiysen ondan olmuşsundur,çünkü o gece bende çektim mide yanması..

Evet yaa o halde bir de çalışmak çok zordur Allah yardımcın olsun canım..
Bayramda sen de benim gibi tatlıya şekere çikolataya ağırlık verdiysen ondan olmuşsundur,çünkü o gece bende çektim mide yanması..

AMİN CNM.. aksine hiç yemedim tatlı ve şeker sıcakta içim bayılıyor tatlıdan diye sonra doktora söyledim mide ilaçları fayda etmiyor renee fln diye pulcet verdi şimdi daha iyi yatmadan içiyorum sorun çıkmadı çok şükür, sana da kolay gelsin ütü çok fena ben de vantilatörlü odada yapabiliyorum anca ..

hanımlarrrr nasılsınız bakalım :KK70: annemler gelick bugün Allah nasip ederse piknik yapıcaz :KK76: kızlar park beşik olarak wei-b kullananınız var mı? kumaşı nasıl şemsiye kumaşı gibi mi ya?

Kızlar bu seker yüklemesi nasıl oluyor ve kaçıncı haftada yapılıyor bilgi verir misiniz ?

walla benim ne şeker yüklemesi,ne renkli ultrason ne de 2.doz aşım olmadı henüz..24.ünde renkli randevum var 27sinde tetanoz,şekeri konuşmadık bile doktorla,ezgi de istememişti bundada istemez inşallah çünkü o şerbet benzeri suyu içmek ölüm gibi:KK14:
inşalla herşey yolunda gider canımcım,benim beyim hissetti sabah tekmelerini,bi de yalakalık yapıyo kızına hurşikkkkkkkkkkk:63:

renkli ultrason dediğin Detaylı ultrason mu canım ? onu bende yaptırmadım ama sanki geç kaldık artık. perşembe günü perinatolog geliyormuş hastaneye ve prof.muş. geç kalmadıysam yaptırayım diyorum.

Kızlar bu seker yüklemesi nasıl oluyor ve kaçıncı haftada yapılıyor bilgi verir misiniz ?

24-28.haftalar arasında oluyo canım.
sabah gidiyosun açlık kan şekeri ölçmek için kan alıyolar sonra şekerli bi su içiyosun 1 saat bekliyosun tekrar kan alıyolar.50 gramlık şeker yüklemesi böyle ama.75 gramda 2 defa,100 gramda 3 defa kan veriyosun şekerli sudan sonra 1 saat aralıklarla :)

Bugün sabah çıktık evden saat 11 gibi filan nasıl yoruldum şimdi oturdum :KK49:
Nikaha gittik sonrada arkadaşlarla sahile gittik hep yürüdüm minübüsle gittik.
Birazdanda arkdaşlarımız gelicek okey oynıycaz :KK53:
Bugün nikahta herkes bir ilgi gösterdi hehhe şımardım bide bebek nerde yeni galiba didiler yoo 6 aylık oldu nerdeyse didim :KK1: pantolanlar oluyor ama üst kıyafetlerim olmuyo ya aslında 36 beden hepsi kap giymiştim oda sıkmıştı halbuki ama yinede belli olmuyomuş..
Nese bizden bukadar :KK55:
Bide bugün hava herzamankinden dahada sıcaktı yaa bayılcaktım sıcaktan Allahtan en ağır dönemler sonbahara geliyor serin olur barii

selam arkadaşlar,ben de Allah kısmet ederse aralk sonu gibi anne olacağım.bişey sormak istedim ben bebişin tekmelerini bazen aşağıya doğru hatta orda hissediyorum.sanki afedersiniz çişim varmış da tutuyormuşum arada bir kaçıracakmışm gibi :KK1: normal mi sizce?:44:

Gunaydın kızlar
Gözümü açamıyorum niye kalktıysam :/
Oğulların ikiside uyuyor ben hortladım resmen
Turkuaz cım gecmiş olsun şuan nasılsın cnm

İpek arkadaşım Oda için bencede erken
Ama belki vardır bir bildikleri
Hem onun için varsa boş O'dan yani hazırsa hemen alıp koyabilirsinde

Var boş odamız :) Ondan acele ettiler hatta siparişini verdik bile. Allah elimizi boş odamızı boş bırakmasın. Bu arada sende Bursa'dasın sanırım. Biz çok gezdik hep birlikte. En çok hoşumuza giden Küçük sanayiideki Çiçek Genç Bebe Odası oldu. Fiyatların çoğu çok yüksek ama en azından imalatını kendileri yaptıkları için istediğimiz detayı istediğimiz gibi yapacaklar. Eylül 20-25'i gibi gelecek oda gelsin biz yerleştirelim de size buradan fotoğrafını yüklerim. :):nazar:

Slm kızlar.uzun zamandır takip edeimiorum sizi.ew aldık çok şükür ev taşımayla uğraştı.çokkkkkkk zor oldu eğilmek yürümek ayakta durmak bittim resmen.çok şükür işim bitti artık.hızla kilo alıyorum ben.6 aylık 7 kilo aldım .son üç ay nolucak bakalım.sizler kaç kg aldınız. Dr yürüyüş dedi ama bl fıtığım var izin vermşo belim.sağdan sola donemiyorum bunu nrmal doğuramıcam böle giderse

selam arkadaşlar,ben de Allah kısmet ederse aralk sonu gibi anne olacağım.bişey sormak istedim ben bebişin tekmelerini bazen aşağıya doğru hatta orda hissediyorum.sanki afedersiniz çişim varmış da tutuyormuşum arada bir kaçıracakmışm gibi :KK1: normal mi sizce?:44:

Aynen cnm bnmde oyle bilmiyorum normal mi
İlk cocuğum da hiç böyle sorunlarım olmamıştı.

gayey normal bizlerdede oluyor...surekli asagidan vuruyor.

Slm kızlar.uzun zamandır takip edeimiorum sizi.ew aldık çok şükür ev taşımayla uğraştı.çokkkkkkk zor oldu eğilmek yürümek ayakta durmak bittim resmen.çok şükür işim bitti artık.hızla kilo alıyorum ben.6 aylık 7 kilo aldım .son üç ay nolucak bakalım.sizler kaç kg aldınız. Dr yürüyüş dedi ama bl fıtığım var izin vermşo belim.sağdan sola donemiyorum bunu nrmal doğuramıcam böle giderse

Bende su an 23. Haftay Girdim 4 kilo aldim...yuruyus yapamiyorum..hafta hafta kilo aliniyor valla.. bide en cok kilo alinacak evredeyiz. son ay daha az aliriz. oglumda oyle oldum son ay 1 kili almistim..

bu sabah yataktan kalkarken hafif bi karnım ağrıdı çok korktum valla bi dahada ağrımadı neden öyle oldu anlam veremedim tersmi yattım acaba farketmeden diycem ama zaten hep uykusuz geçiyo sağa dön sola dön uyuyamıyorum yattığım taraf hep ağrıyo :KK43:

herkese günaydın arkadaşlar bugün tuhaf tuhaf rüyalarla uyandım hayırdır inşallah

gunaydınnnnn
bende altın bilezikler fln gordum kalın kalın bırılerıne vermemeye çalışıyordum :/
birde cok güzel beyaz altın ince bir kolye gordum taşları vardı sallantılı cok kibar bişeydi
hayır olsun inşallahhh

Evet benimde aynı şekilde özellikle son 2 haftadır içe ve aşağı doğru tekmeler oluyor . Sorun olduğunu sanmıyorum cnm .:KK34:

X