2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
canm aşağı yukarı durumlarımız aynıı beni dokroumuz çok rahatlattı korkulacak hiçbirşey yok dedii zamanla bu açıklık kapanacaktır dedii ciddi bişi değil dedi 3 ay sonra tekrar kontrolümüz var sende korkma canım rahatla allahın izniyle herşey yolunda gider..

gözünüz aydın tatlım çok sewindim inan bütün gün aklım sendeydi
allah bidaha yaşatmasın..
bununla son olur geçer gider inşallah , rabbim sağlıklı sıhhatli o güzeller güzeli prensesinizi size sizide ona bağışlasın:KK54::KK54:

bu arada 30 milyon para verip emzik aldım yenii benm sıpa kızım bunlarıda tutmadııı napıyım şimdi ben bu kızııı yaaa sinir oldummm...
aldığın yerde teker memişleri deneseydin kızçen hangisini sewerse onu alsaydın:KK34::KK34:
cimcimeye bak sen ,git bide kalitesiz bişi al bakalım belki onu sewer:KK53::KK53:

kızlar bugün doktorumuz bütün bildiğim şeyleri alt üst etti kızın kolik falan değil boğazına düğşkün bi obur dedii gazının nedeni yanlış emzirme tekniği dedi yanii ben 20 dakika tek göğüs emziriyodum doğrusu bu sanıyodum ama değilmişş bir bebeğin bir göğsü boşaltma süresi aşağı yukarı 10 dakikadır dedii ve sen 20 dakika tek göğsü emzirerek bebeğine boş hava emziriyosun buda gaz yapar dedii yapmamız gereken 10 dakika bir göğsü emzirip 10 dakika gaz çıkartıcakmısız sonra 10 dakika diğer göğüs emziirilecekmişşş ben tabi anlamsız bi bakış attım oda böle dene görüceksin bebeğindeki gazın azaldığını dedi :26::26:şimdiii bu doktorların hangisi doğru sölüyoooo

bende geçenlerde bişi izledim prof diyoki 15-dk birini sonra birini emzriemeyin
eğer annenin sütü yeterli ise o emme bitene kadar emzirin diyordu çünkülüüüm;
memeden gelen ilk süt yağsız ve açık renkte olurmuş bebişin susuzluğunu giderirmiş
daha sonrası koyu sarı ve beyaz olurmuş yağlı süt gelirmiş buda kilo almasında en büyük etkendir dedi
şimdi seninde dediğin gibi hangisine inanacaz herkesin doğrusu başka:44::44:

canım çok geçmiş olsun ciddi bişey değilmiş çok sevindim

bende aynı durumdayım emziğe birsürü para verdim hiçbirini tutmadı evde emzik kolleksiyonu var gıcık oluyorum baktıkça :KK1::KK1:

2. el ürünler diye site var ya satışa çıkarın bir kere yaladı beğenmedi diye not düş:KK53::KK53:
çoooookk işimiz var bu sıpalarla:emir_bebek::emir_bebek:

kendimi ata demirer gibi hissediyorumEki Görüntüle 757063
eşime 'anatomim bozuldu , evlendiğin kadın değilim artık evinde bi ata demirer besliyorsun' dedim

yooook artıık:KK53: kaç kilosuun cücüüüüm

Yarin kirkimiz cikacak. Kirk ucurma ile ilgili yardim istemistim ama kimse cevap yazmamis :KK43:

Oglum biraz daha buyudu cok sukur.Bi gun uslu bi gun huysuz derken geciyor gunler. Kosturmaktan canim cikiyor ama kilo falan veremiyorum ben. Kiyafetlerim olmuyor olanlar da emzirmeye uygun degil. Bayramda ne yapacafimi dusunmeye basladim simdiden

Zaman ne kadar cabuk geciyor. Bir bakiyorum gun baslamis bir bakiyorum bitmis. Ramazani tam yasayamiyorum, uzuluyorum ama ben de hep dua ediyorum Allahim bebegimle ve evimle ilgilendigim zamanlari ve yaptiklarimi ibadet yerine gecir diye.
40nız hayırlı olsun canım maşallah ne çabuk büyüüdünüz yaaww:KK34::KK34:
biz 40 tane taş topladık k.valide hepsine 1 ihlas okudu üfledi banyo suyunun içine attı toplamda 40 ihlas
sonrası hurafe ama yazıymm yinee geçenlerde paylaşmıştım yine;;
el aynası; geleceği parlak olsun diye
kalem : okusun adam olsun diye
altın ve bozuk para: zengin olsun diye:KK1::KK1: cuuup bunlarda suyun içine
böyle işteee:KK9::KK9:
sonra 40 kapı gezecen bilmem ne derler ama nerde bulacan 40 kişide gezecen
hatta geçenlerde bi komşuya gittik yaşlı bi teyze ;
- aa dur dedi ben oğlunun kırk yumurtasını vereyim dedi
bi tane yumurta verdi
sonra geri döndü
-biraz da ekmek verilir dedi ,sonra döndü kızına patatesle soğanda koy dedi
ewe gidince bunları ye booool sütün olur dedi
-bende dedim karlıymış bu iş ya hadi anne gezelim akşama yemekliğimişz çıktı varsa iki domates.patlıcan falanda atıver poşete dedim..
baya gülüştük:KK9::KK9:

hanım benm oglumun elleri devamlı yüzünde gözünde
o yüzden çıkaramıyorum eldivenlerini
uykusunda çıkmış eldivenin yüzünü çizip kanatmış yavrum
nasıl kurtulcam bu eldivenden:26:

buda benim kuzumm, büyüdük artık kocaman olduk ama hala kakamızı yapamıyoruz:KK1:

oyyy masallahhh cok tatli olmus bunlarr masallahh masallahhh esra oglusun gercekten keyfine cok duskun belli:KK53: birde o ürkme her bebekte olabiliyor canim endiselenme bebekler duyduklari seslere tepki gösterebilyiorlar hemen bu bir hastalik degil birde uykusunda korkutuklarini söyler annem bebekleri :)) annen gitti annen yok diye kandirirlarmis o da korkar aglarmis:KK14::KK14::KK14:

zeynooo emir ne kadar degismiss masallahh gözleride renkli olcak bunun cok belli masallah masallahh rabbim korusun hepimizin bebegini .:))

zeynoya biberon icin cevap yazayim dedim tam da oglumun alti acikti iki dk hava alsin diye tlf u elime aldim ki zortt zort iki defa hem gaz hem kaka ayni anda üzerime, örtüye, minderine her yere yapti kizin ne sucu varsa aman be zeynooo hay senin biberonuna dedigimi simdi farkettim o an sokla :KK53::KK53::KK53::KK53: üzerimi cikardim yerleri sildim gideyim de elim de kurumadan yikayayim bari hepsini aslin da simdi zeynoya yikatmak vardi bunlari da :KK33::KK33::KK33:

:KK9::KK9::KK9::KK9: cnm bu gunlrde oglusun beni cok gulduruyor :KK52::KK52::KK52:

çok gçmiş olsun canım moralini bozma sütün kaçar Allah korusun düzelir demiş dr içini ferah tut
Zeyno valla bizim de kakamız bir gün yeşil bir gün sarı yeşil arada birde sarı oluyor bizde üşüttü galiba diye düşünüyoruz
Valla ben artık kafayı yemek üzereyim denebilir 50 günlük olduk sayılır ama oğlum daha hiç bir şeye tepki göstermiyor gülücük falan atmıyor ses falan çıkarmıyor öyle bakıyor sadece moralim çok bozuluyor bu duruma birde gaz sorunumuz var sab simplex kullanıyorum bu sefer de ıkınmaktan helak oluyor en sonunda fıtık oldu göbek deliği dışarı çıktı ona ayrı üzülüyorum şimdide iki gündür ıkın ıkın kaka yapamıyor dün 1 kere akşam biraz yaptı bu gün gene yok yapamıyor meme emerken sürekli kavga halinde bir ıkınıyor bir emiyor acaba sütmü gelmiyor diyorum öyle foşur foşur sütüm yok ama çekince geliyor birde emdikten sonra fışkırır gibi kusması var zaman zaman ama öyle böyle değil çok kusuyor öyle kala kalıyorum o kusunca sanki birde kilo alımı durdu gibi geliyor sorun sorun büyük oğlumda kıskançlıkta tavan yaptı sağolsun dün bebişe emzik alırken büyükte tutturdu banada diye oğlum bu arada 7 yaşında onada aldık evde aldı emdi emdi onu yok artık dedim napıcam ben hiçç bilmiyorum düşünmekten yoruldum uykusuzluktan koşturmaktan iki çocukla başetmekten evin işlerinden değilde sorunlardan yoruldum valla :KK43:(

benim oglumda bebekken öyle cok sessizdi tepkisiz kaliyordu ancak 4-5 aylikken fln gulumsemeye baslamisti suratsiz bir bebekti ve cok sakin sesizdi büyüncede ayni sekilde devam etti suan bile hala sessiz sakin bir cocuk biraz icine kapanik oldu ama korkulacak bir sorunu da yok cok sükür endiselenme sende seninkide sakin bir cocuk olcak belki :)) birde sabahlari cidden cok keyfili oluyorlar benim kizim hic bir neden yokken sabah beni görunce hemen gulmeye basliyor mutlu oluyor sanirim sabahlari :))

slm arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkürler bugün doktorumuza gittik 2mm boyutunda kalp kapakçıklarının arasında bir açıklık olduğunu söledi ama ciddi bişi olmadığını ve zamanla kapanabileceğini söledi ciiddi bişi değil dedii beni baya rahatlattıı yani keyfim biraz da olsa yerine geldii 3 ay sonra kontrolümüz var...

gecmis olsun canim doktor önemli birsey görmediyse korkacak birsey yok demekki cok sükür insallah o acilikta cok cabuk bir sekilde kapanir hemen :))

kızlar bugün doktorumuz bütün bildiğim şeyleri alt üst etti kızın kolik falan değil boğazına düğşkün bi obur dedii gazının nedeni yanlış emzirme tekniği dedi yanii ben 20 dakika tek göğüs emziriyodum doğrusu bu sanıyodum ama değilmişş bir bebeğin bir göğsü boşaltma süresi aşağı yukarı 10 dakikadır dedii ve sen 20 dakika tek göğsü emzirerek bebeğine boş hava emziriyosun buda gaz yapar dedii yapmamız gereken 10 dakika bir göğsü emzirip 10 dakika gaz çıkartıcakmısız sonra 10 dakika diğer göğüs emziirilecekmişşş ben tabi anlamsız bi bakış attım oda böle dene görüceksin bebeğindeki gazın azaldığını dedi :26::26:şimdiii bu doktorların hangisi doğru sölüyoooo

canim doktorun bende dogru demis siz burda yazdikca ben hayret ediyordum bende yada kizimda bir sorun odlugunu dusunmeye bile baslamistim ben bakiyorum kizim en fazla 15 dk icinde doyuyor 10 dk emme yeterli oluyor onun icin gögsümde bosalmis oluyor zaten o emmesiyle egerki bosalmadigini hissediyorsam bir saat sonra fln tekrar istediginde ayni gögsumu yine verioyrum belli oluyor zaten bosaldigi :)) daha öncede dedigin gibi bizim cok gaz sorunumuz olmuyor cok sükür emer emmez kisa bir süre sonra gazini agzindan cikartiyor :))
BIRDE KIZIN BENIM KIZIM KADAR OBUR DEGILDIR KESIN BIZIMKI BENI SÖMÜRDÜGÜ YETMEZMIS GIBI NE ZAMAN BIRSEYLER YESEK YADA BEN KAHVALTI YAPSAM HEMEN GÖZUNU DIKIYOR MASAYA:KK53::KK53: BIRDE BÖYLE YAPIYORR:KK56::KK56: VALLA YALANMAYA BASLIYOR SAPUS SUPUR:KK53::KK9::KK9: BEN BU KIZI NASIL DOYURACAKSAM ILERDE:KK53:

hanım benm oglumun elleri devamlı yüzünde gözünde
o yüzden çıkaramıyorum eldivenlerini
uykusunda çıkmış eldivenin yüzünü çizip kanatmış yavrum
nasıl kurtulcam bu eldivenden:26:

canim tek caren tirkanlarini düzenli kesmen yada törpülemen gerekiyor yoksa sürekli kendisini tirmalamaya dvam edecek :)) bu sicaklardada cok yazik eldiven giydirmen onun icin iskence hemde bebeklerin en guzel oyuncagi elleri ondna mahrum ediyorsun annei onu :KK43:( elelriyle hayati taniyacak o bir an evvel cikart o eldivenleri :))

Son düzenleme:
canim tek caren tirkanlarini düzenli kesmen yada törpülemen gerekiyor yoksa sürekli kendisini tirmalamaya dvam edecek :)) bu sicaklardada cok yazik eldiven giydirmen onun icin iskence hemde bebeklerin en guzel oyuncagi elleri ondna mahrum ediyorsun annei onu :KK43:( elelriyle hayati taniyacak o bir an evvel cikart o eldivenleri :))

canm bende cok ıstıyorum kurtulmayı
ama eldivenle bile gözlerine işkence yapıyo resmen
emerken fln 2 eliyle kapıyo yüzünü hemde nasıl sıkıca bastırıyo gözlerine elini cekmeye çalıştıgımda basıyo yaygarayı
bilmiyorumki nasıl kurtulcam

$870.jpg $032.jpg $121.jpg bu ne kadar obur oldugumuzun ıspatıı daha cok ılgınc olanları vardı ama boyutu buyuk geldı ekleyemedım :)))
$081.jpg $20130714_181214.jpg $20130714_180946.jpg $029.jpg bunlarda ne kadar keyfımıze düskün oldugumuz ıspatı :KK53::KK53::KK53: Coktandır resım eklemedım toptan halletım galıba sımdıde:KK52::KK52::KK52::26::26:

canm bende cok ıstıyorum kurtulmayı
ama eldivenle bile gözlerine işkence yapıyo resmen
emerken fln 2 eliyle kapıyo yüzünü hemde nasıl sıkıca bastırıyo gözlerine elini cekmeye çalıştıgımda basıyo yaygarayı
bilmiyorumki nasıl kurtulcam

Benimkide öyle canim elleri hic durmaz emzirmek bazen cok zor oluyor ellerini ceken kadar canim cikiyor dedigin gibi birde yuzunu avucluyor gözlerini saclarni flln hic durmuyor ama cani aciyinca zaten o kendiisi birakiyor merak etme :)) bence birak eldieni takmayi :)) alissin elelirni kullanmaya

Eki Görüntüle 757263 Eki Görüntüle 757267 Eki Görüntüle 757269 bu ne kadar obur oldugumuzun ıspatıı daha cok ılgınc olanları vardı ama boyutu buyuk geldı ekleyemedım :)))
Eki Görüntüle 757282 Eki Görüntüle 757285 Eki Görüntüle 757286 Eki Görüntüle 757283 bunlarda ne kadar keyfımıze düskün oldugumuz ıspatı :KK53::KK53::KK53: Coktandır resım eklemedım toptan halletım galıba sımdıde:KK52::KK52::KK52::26::26:

maşallah prensese çok tatlıııııııııı allah nazarlardan esirgesin seniiiii:nazar::nazar::nazar::nazar:

oyyy masallahhh cok tatli olmus bunlarr masallahh masallahhh esra oglusun gercekten keyfine cok duskun belli:KK53: birde o ürkme her bebekte olabiliyor canim endiselenme bebekler duyduklari seslere tepki gösterebilyiorlar hemen bu bir hastalik degil birde uykusunda korkutuklarini söyler annem bebekleri :)) annen gitti annen yok diye kandirirlarmis o da korkar aglarmis:KK14::KK14::KK14:

zeynooo emir ne kadar degismiss masallahh gözleride renkli olcak bunun cok belli masallah masallahh rabbim korusun hepimizin bebegini .:))

:KK9::KK9::KK9::KK9: cnm bu gunlrde oglusun beni cok gulduruyor :KK52::KK52::KK52:

Ya canim sorma düskündür keyfine hep omuzda gezicek uyanik oldugun da öyle ayni odalari görmekte istemiyor degisik seyler görmek istiyor hep dün kendimizi sokaga attik oglum omzum da, saskin saskin baka baka omzum da bir tur attim geldim
Ürkme heekeste oluyormus canim evet bende normaldir diye dusunuyordum hep ama nette bikac olunsuz sey okuyunca korkmustum, e kimse de yok yanimda sorsam anneme ne sorsan 5 cocuk büyütmüs kac yil gecti aradan unuttum ben diye en fazla tahmin ediyor kac yil gecti dedigi de kücük kardesim 5 yasinda

Kizini büyütmüssün masallah masallah canim ya ne cabuk büyüyor bunlar.. Babyschalenin icinde de nasil yatmis öyle :) cok sîrîn kizin uzun ve saglikli bir ömrü olsun insallah.. Dikkat et tr de nazar degdirmeden götürdügün gibi getir kizi :) he birde kücük cocuklar genelde hava degisikliginden cok etkilenir Almanya ile Türkiyenin havasini sen biliyorsun yikadigin su bile cok cok farkli olucak mümkün oldukca cildini nemlendir eli yüzü kuruyup pul pul olmasin sonra fistigin,..

gözünüz aydın tatlım çok sewindim inan bütün gün aklım sendeydi
allah bidaha yaşatmasın..
bununla son olur geçer gider inşallah , rabbim sağlıklı sıhhatli o güzeller güzeli prensesinizi size sizide ona bağışlasın:KK54::KK54:

aldığın yerde teker memişleri deneseydin kızçen hangisini sewerse onu alsaydın:KK34::KK34:
cimcimeye bak sen ,git bide kalitesiz bişi al bakalım belki onu sewer:KK53::KK53:

bende geçenlerde bişi izledim prof diyoki 15-dk birini sonra birini emzriemeyin
eğer annenin sütü yeterli ise o emme bitene kadar emzirin diyordu çünkülüüüm;
memeden gelen ilk süt yağsız ve açık renkte olurmuş bebişin susuzluğunu giderirmiş
daha sonrası koyu sarı ve beyaz olurmuş yağlı süt gelirmiş buda kilo almasında en büyük etkendir dedi
şimdi seninde dediğin gibi hangisine inanacaz herkesin doğrusu başka:44::44:

2. el ürünler diye site var ya satışa çıkarın bir kere yaladı beğenmedi diye not düş:KK53::KK53:
çoooookk işimiz var bu sıpalarla:emir_bebek::emir_bebek:

yooook artıık:KK53: kaç kilosuun cücüüüüm

40nız hayırlı olsun canım maşallah ne çabuk büyüüdünüz yaaww:KK34::KK34:
biz 40 tane taş topladık k.valide hepsine 1 ihlas okudu üfledi banyo suyunun içine attı toplamda 40 ihlas
sonrası hurafe ama yazıymm yinee geçenlerde paylaşmıştım yine;;
el aynası; geleceği parlak olsun diye
kalem : okusun adam olsun diye
altın ve bozuk para: zengin olsun diye:KK1::KK1: cuuup bunlarda suyun içine
böyle işteee:KK9::KK9:
sonra 40 kapı gezecen bilmem ne derler ama nerde bulacan 40 kişide gezecen
hatta geçenlerde bi komşuya gittik yaşlı bi teyze ;
- aa dur dedi ben oğlunun kırk yumurtasını vereyim dedi
bi tane yumurta verdi
sonra geri döndü
-biraz da ekmek verilir dedi ,sonra döndü kızına patatesle soğanda koy dedi
ewe gidince bunları ye booool sütün olur dedi
-bende dedim karlıymış bu iş ya hadi anne gezelim akşama yemekliğimişz çıktı varsa iki domates.patlıcan falanda atıver poşete dedim..
baya gülüştük:KK9::KK9:
:KK1::KK1::KK1: olurmuki acaba gerçektende bir kere yalayıp atıyor yaramaz bir fırlatışı var ağzından gülmekten ölüyorum:KK1::KK1:
geçen gün arkadaşlarla kahvaltıya gittik lina başladı mızmızlanmaya arkadaşta dedi ki emzik yok mu versene oyalansın olmaz mı dedim hemen çıkarttım birtane yanıma almıştım her fırsatta şansımı deniyorum ya tutarsa diye:KK1:ben emziği veriyorum emzik uçarak geri geliyor şaşırdılar başladılar gülmeye:KK1: yaaa dedim durum bu çocukların hoşuna gitti bidaha yapsana diyorlar:KK1:

Günaydin herkese stressiz güzel bir gün gecirelim insallah
Dün oglum ne olduysa ikindi saat 5 gibi uyandi tam saat 10 da tamamen uyudu, sürekli huysuzdu gazi var desem kendisi asagidan sürekli cikariyor, kakasininda yapti karni da tok ara ara 5-10 dk uyudu bir türlü tam uykuya dalamadigi icin tekrar uyanip durdu.. Sürekli omuzda farkli yerleri gezicek bir ara kucagim da basim döndü uykusuzluktan düsücektim neredeyse..sürekli düzen degistiriyoruz tam cok uslu derken kirkimiz yaklastikta huysuzlasir oldu hayirlisi

aslında ihtiyaçlar kişiden kişiye değişiyor bence. bana çok tavsiye edilen bazı şeyleri ben hiç kullanmadım mesela.

aldığım ve en sinir olduğum şey zıbın. iç dış zıbın yazıyordu forumlarda. bayada aldım ama hiç kullanmadım. çıtçıtlı badi daha kullanışlı.

göğüs yarasından çok çekmiş biri olarak kesinlikle bi krem edin derim. benim hastanede yara olmuştu. acısından duramıyordum. gece alacak bi yerde yoktu sıkıntı çektim.

biberonunu anne memesine uygun olanlardan al bence. bende bi avent bi nuk vardı. avent daha iyidir diye onu kullandım ilk. çocuk memeden soğuyordu az kalsın. nuk un akışı daha yavaş. onla verdik sonra. gene de memeyi azimle emişi azaldı çocuğun biraz.

havluyu iki tane al bence. ben bi tane aldım. fırsat ulursam 2. yi alcam. benimki banyoda ortalığı yıkıyor. giydiremeden havluyla emziriyoruz. ıslak havluyla bekliyor içim elvermiyor. başka bi havlum olsa kabasından sonra kuru havluya sarıp öyle emziririm.

sonradan aldığım şeyler silikon uç ve göğüs kalkanı oldu. silikon ucu kullanmadım. göğüs kalkanını kullanıyorum yaralardan. duruma göre alırsın bence. düşünüyorum uykulu olduğumdan fazla aklıma gelmiyor. gene yazarım. bende benden öncekilere soruyordum. tavsiye iyi oluyor.

beşiğini sallanan al birde.

zııbn konusunu ıyıkı bahsetmısın arkadasım!cınku bana da en cok gereklı olacak o demıslerdı,aklıma pek yatmadıgından almamsıtım!hast,cıkısında 2 tane var onlarda yeter!!bıberonu dr browns aldım!!bı tane ..bakalım bızım sıpa begeneckmıı!!havlum ıkı tane!dedıgın mantıklı once suyunu alırım,sonra kurularımm :))cokk teskekkur ederımm!bu uykulu halınızle bana yazmısınız

bence biraz çocuğa göre değişiyor. biz hiç şapka ve eldiven takamadık benim huylu kızım yüzünde.
bol bol battaniye al. çeşit çeşit ince kalın...
çocuğu daha ilk gününden kendi odasında uyutmayı düşünüyorsan benim gibi, bu sevdadan vazgeç derim. ben yapamadım çünkü. paşa paşa gittim bi park yatak aldım. bizimle yatak odasında uyuyor. odası da öyle seyirlik duruyor.
çorap al bol bol. patikli alt giydirsen bile çorap gerekli oluyor çünkü en çok elleri ve ayakları üşüyor.
herkes bana azcık kıyafet al demişti ama çocuk kusuyor kaka yapıyor altına geçiyor falan azcık kıyafetle ne yapacaktım bilmiyorum. o yüzden çok küçük olmamakla birlikte kısa kol uzun kol çıtçıtlı badı al. ben alttan bağlanmayan hiçbirşey giydiremedim. öyle iç zıbın falan. çocuğun göğsüne kadar çıkıyor toplanıyor. hem rahatsız ediyor hem de belini korumuyor. tulum da kullanıyorum. keyifli bişey.
hastane çıkışı aldım da ne işe yaradı bilmiyorum. bence çok gereksiz. sen bilirsin :)))
bir de uyku seti çok gereksiz bence. yatağına geçtiği zaman kenar korumalarını kullanıcam o kadar.
gerçi ben öyle cicili bicili şeylerden çok basit ve kullanışlı şeyleri tercih eden bir anneyim o yüzden hastane çıkışı ve uyku seti ile ilgili fikirlerim herkese uygun olmayabilir.
sevgiler. bol şans :)))))) her saniyenin tadını çıkar. doğum sırasında ve sonrasında zorlandığın zamanlarda gülümse hepsinin geçeceğini hatırlat kendine. depresyonun dibini yaşamış bir anne olarak söylüyorum hepsi geçiyor... :)))

ılk 3 ay kendı odamda yatırıım dıye dusunuyorum ama buyuk de konusmayayyım!!!coraplarımız doluu :))uyku setınden gına gelmıstıı,kendımed e almamıstım ceyıızmde zaatenn!kızımın bol bol nevresım takımı bı tane pamuklu yorganı varr!herhalde yeeterlı olurr!!tes ederımmm arkadsımm :))

öncelikle delimavicim alıpta kullanmadıklarım,

zıbın çok çok gereksiz bişey katlanıyo açılıo bunun yerine alabildiğin kadar çıtçıtlı badi al benim bebğim 15. günden itibaren sadece çıtçıtlı badi giyyo gündüzleri:) akşam altına patikli pijama giydiriorum
tulumlarımız küük gelmeye başladıonun yerine iki parça altlı üstlü takım al :)
çorap çok lazım ben eldiven giydirmiyorum sıcak zaten 2 tane olsa yeter
ve ezcık çevren varsa çok hediye geliyo herşeyi hemen alma sadece ilk zamnalar giyceklerini al eksiklerini zmanla atamamla

ben ayrı yatırmayı düşünüodum ama yatıramıorum odamda park yatakla yatıyo oda yapmadm çokd doğru bi karar vermişim:) gık dese bakıyorum
burdda bi arkadaşım bebğide boğulma tehlikesi atlattı oda ypmak için acele etme

vede vede temizlik için kendini parçalama canımcım
benim evimde toz zerresi yoktu nerdeyse tozu o koca göbeğimle havada kapıcaktım noldu sonra?
evimde 10 kişiyi 1 hafta misafir ettim gelen giden derken ev varya dingonun arhırına döndü
yap tabi temizliğini ama ben senin yerinde olsam cam kapı olayına bile girmezdim benim camlarım ayna gibiydi şimdi çamur gibi:)
bayramdan sonra girişcem gene:)

biliorum hamileliğin son zmanlarında uyumak zor ama dinlen kafan rahat olsun:)
kendini temzlik için aman herşey tam olsun diye parçalama relax ol:)

az cok aynı onerıler!!ZIIBIN,temızlık,dınlenmek dınlenmek dınlenmekk..... :))ınsşşşşş!!cok tesekkur ederımmm...

talia canım bebişin çok tatlı maşallahh :nazar::emir_bebek:
esra senin oğluşun saçlarına da bayılıyorum :nazar::KK17::KK49:
bebişlerimizin her geçen huyu degişiyor canım, bizimki de aynı sürekli gezdirip odaları tanıtacaksın kendisine :KK1:

kızlar günaydın,
herkes avent pompasından memnun degil, bir tek ben çok memnunum galiba :KK1:
tek gögsümden 8 dakika da 125 cc süt çıkarıyor, emiş gücüde oldukça iyi bence... ben kullanırken ucunu ve kahverengi kısmını iyice oturtuyorum sagım yapan yere, hafif öne egiliyorum ve bebek emerken gögsümü nasıl tutuyorsam o şekilde sıkıyorum..

emzik konusunda emir 'de 1-2 çekiyor pırttt artıyor hemen, olmuyor yani tutmuyor..
biberonuda dünden beri tutturamadım, nolacak bilmiyorum :KK14:
bugun doktora gidiyoruz bakalım boyu kilosu ne alemde :KK9: aşısı da var inş çok ağlamaz:KK53:

Kızlar Devit damladan ne kadar veriyorsunuz? Eczacı üzerine yazmamış, günde 1 defa 8-9 damla diye aklımda kalmış. Doğru mu acaba?

kızım uzun zamandır kabızdı.dünden beride ishal oldu.1 ayımızı doldurduk.gece sancısından hiç durmadı.sabahı zor ettik.anca uyudu.ama kıvrım kıvrım yavrum.şimdi doktorun gelmesini bekliyorum arıcagım.internetten araştırdıgıma göre anne süütü alan bebeklerde ishal olma olasılıgı çok düşükmüş.benimle aynı durumda olan varmı ? neyden olmuş olabilir ?

X