2013 Nisan Anneleri

Bizim ....

• Ankete Katılan
    428
kızlar benim bebeğim 5 bucuk aylik. ıse başlayacagim icin ufak ufak ekgidaya başladık. Havuc kabak püresi elma şeftali suyu veriyorum ama neyi ne kadar vereceğimi tam olarak bilemiyorum sizin öğünleriniz nasil ek gıdaya gecenler???

günde 3 çorba kaşığı kadar veriyorum. Bizimkinin mide genişliği o kadar alıyor sanırım...

ne demek canım güle güle oynasın..... demek isterdim ama senin yaramaz bundan da sıkılmış :) şimdiki çocukları oyalamak imkansız. eşimin teyzesi kızının eline bir dal maydonoz verirmiş. bir sağa çevirirdi bir sola akşama kadar onunla oynardı diyo :) nerde şimdi böyle çocuk.

bende ilk oğlumda market poşetleri kullanırdık.
babam anlatıyor ben çok sakin bir bebek mişim. elime bir yaprak alırmışım. onu böyle evirip çeviriyormuşum saatlerce.

o zamanlar çocuk bakmak kolaymış.

Slm kizlar nasilsiniz?? Kizim sürünmeye basladi bir gidiyo bi orda bi burda masallah..yerler parke bende careyi yere yorgan sermekle buldum..bizde kizima araba aldik 1yasina kadar salingac gibi kullaniyor sonra kendisi surebiliyor..birde disari cikinca arkasindan ben surebiliyorum..3yasina kadar kullaniliyor..pek sevdi ama 15dak sonra cikmak istiyir hop yerlerde:)
Masallah kizina. Bizimki o kadar gelistiremedi. Ben sirt ustu birakip odadan cikiyorum. Geldigimde emekleme pozisyonunda oluyo. Cok cabaliyo ama milim milim ilerliyo.
bende ilk oğlumda market poşetleri kullanırdık.
babam anlatıyor ben çok sakin bir bebek mişim. elime bir yaprak alırmışım. onu böyle evirip çeviriyormuşum saatlerce.

o zamanlar çocuk bakmak kolaymış.
Kesinlikle cok kolaymis. Belkide ilgilenmeye firsatlari olmadigi icin cocuklar da sakin oluyodur. Bende esimde sakin bi bebekmisiz ama benim Kizim cadi valla:)

Slm kizlar nasilsiniz?? Kizim sürünmeye basladi bir gidiyo bi orda bi burda masallah..yerler parke bende careyi yere yorgan sermekle buldum..bizde kizima araba aldik 1yasina kadar salingac gibi kullaniyor sonra kendisi surebiliyor..birde disari cikinca arkasindan ben surebiliyorum..3yasina kadar kullaniliyor..pek sevdi ama 15dak sonra cikmak istiyir hop yerlerde:)
Nasil birseymis bu merak ettim canim cok kullanisli birseye benziyor

$2013-09-18-16-38-55--907837445.jpeg

Bak cnm bu aldigimiz bizimkisi pembe ama:)

Masallah kizina. Bizimki o kadar gelistiremedi. Ben sirt ustu birakip odadan cikiyorum. Geldigimde emekleme pozisyonunda oluyo. Cok cabaliyo ama milim milim ilerliyo.

Kesinlikle cok kolaymis. Belkide ilgilenmeye firsatlari olmadigi icin cocuklar da sakin oluyodur. Bende esimde sakin bi bebekmisiz ama benim Kizim cadi valla:)

Seninkinede masallah cnm inan cok cbk ogreniyorlar o milimler geldiginde geriside gelir..

acaba emzirmeye çok odaklandığmız için mi olamıyoruz adet..hormaonlar mıdır nedir?
ya adet olmamayı dr. a soran var mı?

Olabilir canım ama annemde bir yıl olmazmış genelde ben ona bağladım.ama bir yanddanda göbekte değişiklik olacak mı diye de biran önce olmak istiyorum :)

değişiyor ortalama 150 çıkıyor ama 4 yada 5 kez sağıyorum ben gelene kadar yetiyor birde işe başlamadan öncede 20 civarı poşet yapmıştım diffirizde saklıyordum sütüm gelmediğinde kullanıyoruz onlardan 7-8 poşet kaldı.

bazenbir bakıyorum 100 zor içiyor bazende bakıyorum 200 lük içiyor :) paşamın keyfine bağlı. ben gelene kadar ortalama 300-400civarı içiyor.

Sadece is yerinde 4-5 kere sagip 150 ml cikiyorsa super, masallah bide evde emziriyorsundur Ben tek ogun icin 100-150 ml arasi birakiyorum eve oglen geliyorum zaten yetiyor sanirim huzursuzlanir ac kalsa diye dusunuyorum

Bugün 5.ay kontrolümüz vardı aslında 24 ünde dolcak ama doktor yokmuş bizde bugün gittik.

kilomuz 8 olmuş yani 500 gr almışız ve boy 67 cm çok şükür herşeyimiz yolunda kafama takılan şeyleri sorayım dedim sizinlede paylaşayım.

1- Yürüteç öneriyormusunuz? dedim 15-20 dk'yı geçmeyecek şekilde koyabilirsin dedi tabi 6. ay dolduktan sonra
2- Oturtayımmı dedim hafif hafif oturtmaya başla dedi zaten kucağımda falan oturtuyorum artık
3- Yoğurt vereyimmi artık dedim ve inek sütündenmi devam sütündenmi dedim. o kadar sofistike olmaya gerek yok gönül rahatlığıyla inek sütünden mayala günlük mayalamaya çalış dedi
4- işe başlıycam haftaya süt stoğum var mamada vereyimmi dedim stokların bitene kadar sadece anne sütü eğer stokta sütün kalmazsa 6. aydan önce vercek olursan aptamil-1 6. aydan sonra verecek olursan aptamil-2 ver dedi

işte böyle bayanlar...

Bugün 5.ay kontrolümüz vardı aslında 24 ünde dolcak ama doktor yokmuş bizde bugün gittik.

kilomuz 8 olmuş yani 500 gr almışız ve boy 67 cm çok şükür herşeyimiz yolunda kafama takılan şeyleri sorayım dedim sizinlede paylaşayım.

1- Yürüteç öneriyormusunuz? dedim 15-20 dk'yı geçmeyecek şekilde koyabilirsin dedi tabi 6. ay dolduktan sonra
2- Oturtayımmı dedim hafif hafif oturtmaya başla dedi zaten kucağımda falan oturtuyorum artık
3- Yoğurt vereyimmi artık dedim ve inek sütündenmi devam sütündenmi dedim. o kadar sofistike olmaya gerek yok gönül rahatlığıyla inek sütünden mayala günlük mayalamaya çalış dedi
4- işe başlıycam haftaya süt stoğum var mamada vereyimmi dedim stokların bitene kadar sadece anne sütü eğer stokta sütün kalmazsa 6. aydan önce vercek olursan aptamil-1 6. aydan sonra verecek olursan aptamil-2 ver dedi

işte böyle bayanlar...

Masallah kizina..paylasim icin sagol cnm

Kızlar ben 10 gündür meyve püresi veriyorum oğluma bugün ilk kez kabak püresi denedim ama beğenmedi zaten tam da yutamadı bayağı zorlandı. Siz nasıl veriyorsunuz sebze püresini içine bişey ekliyor msunuz?

Olabilir canım ama annemde bir yıl olmazmış genelde ben ona bağladım.ama bir yanddanda göbekte değişiklik olacak mı diye de biran önce olmak istiyorum :)

bende hala olmadım.ilk oğlumda 7ay sonra olmuştum ve inan adet olmaya başladıktan sonra hem zayıfladım hemde göbek gittiii.. okadar sıkıldımkı insanların bidahamı hamilesin demesinden... biran önce göbeğimin erimesini istiyorum..

Kızlar ben 10 gündür meyve püresi veriyorum oğluma bugün ilk kez kabak püresi denedim ama beğenmedi zaten tam da yutamadı bayağı zorlandı. Siz nasıl veriyorsunuz sebze püresini içine bişey ekliyor msunuz?

kabagı benim oğlumda sevmedi bende havuçla birlikte haşladım püre yaptım ozaman yedi. bide öyle dene istersen

mart-nisan döneminde doğum yapıp da adet gören arkadaşlar var mı?benim gibi henüz olamayanlar var mı merak ettim.
ayy bir an önce olsam istiyorum. ama duyumlara göre o zaman emzirmede süt azalması oluyormuş. yaq zaten çok da sütüm de yok.sizde durumlar nasıl?

Ben 14 nisanda doğum yaptım canım lohusalık dönemim biter bitmez adet görmeye başladım sütüm gayet yerinde hiç azalma olmadı stres ve hastalık dönemleri harici...

merhabalar ben geldim benm 18 aylık bebeğim bir tane daha istiyorum beraber buyusunler kararsızım ilgilenebilir miyim diye . sizce ne yapmalııııı

Herkese Merhaba;
Hamilelik sonrası kilolarınızdan kurtuldunuz mu? Ben 23 kilo almıştım ve hala 10 kg duruyor. Ne yapsam, ne etsem 1 gr bile veremiyorum. Üstelik benim yediklerimi başka biri yese zayıflar.
Emzirirken çok kilo vereceğimi söylemişti doktorum. Tık yok. Sizlerde durumlar nasıl?

Bende aynı dertten muzdaribim yaa...hamilelikte 15 kilo aldım 6 sı gitti ama 9 kilo hala duruyor,bebeğim deli emmesine rağmen bi gram kilo gitmiyor...

mart-nisan döneminde doğum yapıp da adet gören arkadaşlar var mı?benim gibi henüz olamayanlar var mı merak ettim.
ayy bir an önce olsam istiyorum. ama duyumlara göre o zaman emzirmede süt azalması oluyormuş. yaq zaten çok da sütüm de yok.sizde durumlar nasıl?

Ya sormayin 14 nisan da dogum yaptim 15 mayista adet oldum o gun bugundur devam maalesef :KK43:

Kafayi yicem bebegim emmek istemiyor bugun dogru durus emmedi yuzu ufaliyo sanki ya ne yapmam lazim emzirecegim zaman kafasini ceviriyo

Bi aralar benim kızda emmek istemiyordu.. Ali babanın çiftliği şarkısını söyleyince dikkatini bana topladı emmeye başladı uzun bi süre öyle devam ettik sonra tekrar bıraktı memeyi bu seferde yatarak emzirdim oda çok hoşuna gitti ..Şuan normale döndü farklı pozisyonlar ,ortamlar ve dikkatini sana çekecek şeyler dene istersen...

Bi aralar benim kızda emmek istemiyordu.. Ali babanın çiftliği şarkısını söyleyince dikkatini bana topladı emmeye başladı uzun bi süre öyle devam ettik sonra tekrar bıraktı memeyi bu seferde yatarak emzirdim oda çok hoşuna gitti ..Şuan normale döndü farklı pozisyonlar ,ortamlar ve dikkatini sana çekecek şeyler dene istersen...

Canim herseyi deniyorum ama anladimki benim bebegim cok istahli degil beni emerken sIkIliyo galiba hep bir arayis icinde kucagima aldigimda anliyo ve bana hic donmuyo ayakta gezinirken bile denedim olmassa olmuyor saglik olsun

X