2013 Nisan Anneleri

Bizim ....

• Ankete Katılan
    428
Olabilir canım ama annemde bir yıl olmazmış genelde ben ona bağladım.ama bir yanddanda göbekte değişiklik olacak mı diye de biran önce olmak istiyorum :)

al benden de o kadar. hem kadın sağlığının sürekliliği açısından hem de zayıflamaya faydası olur diye düşünüyorum.

Bugün 5.ay kontrolümüz vardı aslında 24 ünde dolcak ama doktor yokmuş bizde bugün gittik.

kilomuz 8 olmuş yani 500 gr almışız ve boy 67 cm çok şükür herşeyimiz yolunda kafama takılan şeyleri sorayım dedim sizinlede paylaşayım.

1- Yürüteç öneriyormusunuz? dedim 15-20 dk'yı geçmeyecek şekilde koyabilirsin dedi tabi 6. ay dolduktan sonra
2- Oturtayımmı dedim hafif hafif oturtmaya başla dedi zaten kucağımda falan oturtuyorum artık
3- Yoğurt vereyimmi artık dedim ve inek sütündenmi devam sütündenmi dedim. o kadar sofistike olmaya gerek yok gönül rahatlığıyla inek sütünden mayala günlük mayalamaya çalış dedi
4- işe başlıycam haftaya süt stoğum var mamada vereyimmi dedim stokların bitene kadar sadece anne sütü eğer stokta sütün kalmazsa 6. aydan önce vercek olursan aptamil-1 6. aydan sonra verecek olursan aptamil-2 ver dedi

işte böyle bayanlar...

bende aptamil1 ve aptamil 2 veriyorum.bu hafta kabızlık şikayeti ile gittik. dr.a o da aptamilin conformil çeşidini önerdi. sindirim düzenleyici diye. conformil çeşidini kullanan var mı aranızda?

Kızlar ben 10 gündür meyve püresi veriyorum oğluma bugün ilk kez kabak püresi denedim ama beğenmedi zaten tam da yutamadı bayağı zorlandı. Siz nasıl veriyorsunuz sebze püresini içine bişey ekliyor msunuz?

kabak püresini ben bakıcımıza yaptırdım. benim oğlan 3 gündür kabızdı.meyve püresi veriyordum. fayda etmedi. kabak püresinden sonra bezini iyice doldurmuş..
meyve olarak üzüm ,armut rendesi yapıp süzgeçten geçirip veriyordum.

Bende aynı dertten muzdaribim yaa...hamilelikte 15 kilo aldım 6 sı gitti ama 9 kilo hala duruyor,bebeğim deli emmesine rağmen bi gram kilo gitmiyor...

bende de 13 kilo fazlalığım var.50 kilo ile hamile kaldım. 73 kilo ile doğurdum.şimdi 63 kiloyum.adet olursak veririz diye ümit ediyorum.

al benden de o kadar. hem kadın sağlığının sürekliliği açısından hem de zayıflamaya faydası olur diye düşünüyorum.

canım bende 3 nisan da doğum yaptım 6 temmuzda adet olmaya başladım, dün tartıldım kilom aynı ama şişkinliğim gitmeye başladı göbeğim önceki gibi değil:)

bende de 13 kilo fazlalığım var.50 kilo ile hamile kaldım. 73 kilo ile doğurdum.şimdi 63 kiloyum.adet olursak veririz diye ümit ediyorum.

Ben Haziran ayında hastalanmaya başladım. 1 gr bile veremedim sonrasında. Hem de yediklerime o kadar dikkat edip, spor yapmama rağmen. Emzirme dönemi sonrası katı bir diyet ve ağır bir spor ile gider kg lar.
53 ile hamile kaldım. 63 kg dayım. Doğumdan sonra 12 kg gitti. Kaldı 10 kg :)

canım bende 3 nisan da doğum yaptım 6 temmuzda adet olmaya başladım, dün tartıldım kilom aynı ama şişkinliğim gitmeye başladı göbeğim önceki gibi değil:)

Bu bir umut oldu bakalım bizim için.aslında ben kilo veriyorum 50 ile başlamıştım 72 ile doğurdum şimdi 56 a düşmüşüm. Yeniden 50 olmak istemiyorum 53-54 olsam yeter. Zaten benim oğlan hep kucakta yoruyor beni gaz sorunumuz var hala o arada gidiyor kilolar. Ama göbekten hiçbişey gitmiyor :KK43:

buna sevindim.
ben de dün doktor sitesinde ki kadın hastalıkları doktoruna soru sordum internetten. emzirme dönemindeyken 1 yıla kadar adet olmamak normalmiş diye cevap verdi.

buna sevindim.
ben de dün doktor sitesinde ki kadın hastalıkları doktoruna soru sordum internetten. emzirme dönemindeyken 1 yıla kadar adet olmamak normalmiş diye cevap verdi.

evet canım bunu bende duymuştum emzirenler 1 yıla kadar olmayabilirmiş

Yaa kızlar ne yapcam bilemedim son bir aydır şu gaz problemibitirdi beni. Üstten atamıyor bitürlü gazını, o yüzden sürekli huzursuz ve kucakta olmak istiyor.

Yaa kızlar ne yapcam bilemedim son bir aydır şu gaz problemibitirdi beni. Üstten atamıyor bitürlü gazını, o yüzden sürekli huzursuz ve kucakta olmak istiyor.

aynı problem bizde de var.
beslenme sonrası gaz sıkıntısı yaşıyoruz.zinco damla kullanıyoruz.bir de dr.aguline damla verdi. oturtarak gazını daha kolay çıkartıyoruz.bazen de baba sürekli kucakta gezdiriyor.

Seninkinede masallah cnm inan cok cbk ogreniyorlar o milimler geldiginde geriside gelir..
İnşallah canım. dün akşam yine yere bırakmıştım. bi baktım arka arkaya 3 tur yuvarlanarak halıda gezinmeye başladı. her gün yeni bir şey öğreniyolar maşallah. ve bu hallari çoookk tatlı :)
Olabilir canım ama annemde bir yıl olmazmış genelde ben ona bağladım.ama bir yanddanda göbekte değişiklik olacak mı diye de biran önce olmak istiyorum :)
göbek öyle yok olmuyo ama hafif iniyo gibi :) bu arada benim göbeğim bazen inanılmaz şişiyo ya. sanki hala hamileyim gibi. ama bi gün sonra bi bakıyorum normale dönmüş.
Bugün 5.ay kontrolümüz vardı aslında 24 ünde dolcak ama doktor yokmuş bizde bugün gittik.

kilomuz 8 olmuş yani 500 gr almışız ve boy 67 cm çok şükür herşeyimiz yolunda kafama takılan şeyleri sorayım dedim sizinlede paylaşayım.

1- Yürüteç öneriyormusunuz? dedim 15-20 dk'yı geçmeyecek şekilde koyabilirsin dedi tabi 6. ay dolduktan sonra
2- Oturtayımmı dedim hafif hafif oturtmaya başla dedi zaten kucağımda falan oturtuyorum artık
3- Yoğurt vereyimmi artık dedim ve inek sütündenmi devam sütündenmi dedim. o kadar sofistike olmaya gerek yok gönül rahatlığıyla inek sütünden mayala günlük mayalamaya çalış dedi
4- işe başlıycam haftaya süt stoğum var mamada vereyimmi dedim stokların bitene kadar sadece anne sütü eğer stokta sütün kalmazsa 6. aydan önce vercek olursan aptamil-1 6. aydan sonra verecek olursan aptamil-2 ver dedi

işte böyle bayanlar...
Maşallah bebeğine. yoğurt mayalama konusunu sorman iyi olmuş. ben bi defa yapmıştım. sonra baktım herkes mamadan deniyo. ben de vazgeçmiştim.
Kızlar ben 10 gündür meyve püresi veriyorum oğluma bugün ilk kez kabak püresi denedim ama beğenmedi zaten tam da yutamadı bayağı zorlandı. Siz nasıl veriyorsunuz sebze püresini içine bişey ekliyor msunuz?
havuçlu yapabilirsin. bi de bir tatlı kaşığı zeytinyağı koy ki sindirimi kolay olsun.
Canim herseyi deniyorum ama anladimki benim bebegim cok istahli degil beni emerken sIkIliyo galiba hep bir arayis icinde kucagima aldigimda anliyo ve bana hic donmuyo ayakta gezinirken bile denedim olmassa olmuyor saglik olsun
çok acıkmasını bekleyip denesen. ya da uykuluyken dene. sütün varsa ne kadar çok emerse o kadar kar.
bizimki dik durursa çıkarıyo gazını. tam bezinin üzerine avuç içini boşluk yaparak pat pat vurmayı dene canım. sonra da sırtını yukarı doğru sıvazla. bizde çok işe yarıyo. inşallah size de faydası olur.

göbek öyle yok olmuyo ama hafif iniyo gibi :) bu arada benim göbeğim bazen inanılmaz şişiyo ya. sanki hala hamileyim gibi. ama bi gün sonra bi bakıyorum normale dönmüş.

Aynı durum bende de var canım, bigün trabzon ekmeği bir gün ayva :)

bizimki dik durursa çıkarıyo gazını. tam bezinin üzerine avuç içini boşluk yaparak pat pat vurmayı dene canım. sonra da sırtını yukarı doğru sıvazla. bizde çok işe yarıyo. inşallah size de faydası olur.

Hem bu tekniği deniyorum hem dik tutuyorum ama o gaz yarım saatte bazen daha da uzun sürede anca çıkıyor. Sürekli sızlanıyor bebişim kıvranıyor garibim. Doktora mail attım bakalım o ne diyecek

kızlar 63le hamile kalmştm.şimdi 67yim çok değil ama acayiy bi göbeğim var aynı hamile gibiyim.çok moralim bozuk ne yapsamki.sezeryan oldm haziran annesiyim.henüz hasta olmadm umudum o:KK43:

kızlar 63le hamile kalmştm.şimdi 67yim çok değil ama acayiy bi göbeğim var aynı hamile gibiyim.çok moralim bozuk ne yapsamki.sezeryan oldm haziran annesiyim.henüz hasta olmadm umudum o:KK43:

merak etme.ben nisanda sezeryan ile doğum yaptım. doğumda sonra karnım aynen duruyordu. sonra zamanla indi.oğplum 6 aylık oldu. şimdi göbek kalmadı gib. ama 15 kilo fazlalığım duruyor.
sende üzülme göbek kendiliğinden gidiyor.

merak etme.ben nisanda sezeryan ile doğum yaptım. doğumda sonra karnım aynen duruyordu. sonra zamanla indi.oğplum 6 aylık oldu. şimdi göbek kalmadı gib. ama 15 kilo fazlalığım duruyor.

inş öyle olur dört ay olacak ama hala aynı:KK43:

ben de henüz hasta olmadım.spor da yapmaya hiç vaktim yok.

X