2014 ikiz anneleri

maşaallah bu göbüşe senin ölçün kaçtı canım?
:KK17::KK17: 102 ydi canım en son:KK30:.senin göbüş nasıl?
Anaaa kız senin göbek hakkaten kocamanmış:)))çok tatlı ama:)alışverişini tamamlamaya calış bi an önce doktor bana yorulmak yok dedi bugün yorucu yürüyüş yok dedi artık.
yaaaaaa.boşuna kompleks yapmadım şekerim:KK1::KK1::KK1:
bence de canım.6 kasımda tekrar randevum var.o zaman tamamlıycam inşallah.
gözün aydın canım.maşallah bebişlere:nazar::nazar:
benim oğlanlar zayıf mı ne?:KK14:

kızlar !!! doktorun verdiği vitamin içerikli "elevit pronatal" ile ilgili daha önce topikte konuşulmuştu. Benim doktorum da elevit verdi. Domuz jelatinin bu ilaçta kullanıldığını yazan haberleri okudum. Ama içim rahat etmedi. Bugün Üretici Firma BAYER'i aradım. Bana tekrar dönüş yapacaklarını söylediler. 15 dak sonra Ahmet Bey adlı ilgili kişi bana döndü. Kendisine doktorumun bana elevit verdiğini ama çıkan haberlerde elevitte domuz jelatini kullanıldığını ve domuzun hem sağlık için hem de islamiyette hem de yahudilikte yeri olmadığını söyledim. Kendisi bana uzun bir açıklama yaptı ben özetliyorum.

"Domuz jelatini denilen madde bu ilaçta VAR fakat domuz kemiğinden kemik tozundan elde edildiğini, bu kemik tozunun bir çok kimyasal işlemlerle sağlık açısından zararsız hale geldiğini, Sağlık Bakanlığının bu ilacı onayladığını söyledi. Ayrıca sağlık açısından tamamen faydalı ama dini açıdan herhangi bir şey söyleyemem sizin kararınıza kalmış" dedi.

Şimdi biz de kocamla fıkıh bilgilerini okuduk. Domuz eti ve yağının haram olduğunu belirten ayet ve hadisler var ama domuz kemiği hakkında fıkıhçılar kendi aralarında fikir birliğine varamamışlar. Biz de kocamla kararsız kaldık. Domuz kemiği tozu haram mı değil mi ? siz ne düşünüyorsunuz ?

bende daha önce birkaç yerde okumuştum ama kesin birşey olmayınca kullanmaya devam etmiştim senin yazını okuyunca dr aradım eşdeğer olan decavit aldım ona devam edicem teşekkür ederim.

Varya kızlar Icimde saat kurulu 4-5 gundur sabah 5 de uyanıyorum ve bi daha uyuyamıyorum direndim yatakta kaç gundur vazgeçtim bugun.sabah yine 5 de uyandım kendime direnmedim kalkıp kahvaltı yaptım ve simdi öğle uykusuna yatıcam.. Boyle daha iyi hem bebisleri öğle uykusuna alıştırayım bari:)

bende 5 gibi kalkıyorum. sonra õylesine yatıyorum, uyur uyanık.7:30 gibi kalkıp işe hazırlanıyorum. ama gün içinde hîç uykum gelmiyorum. eskisi gibi yani. vücudum alıştı sanki hep bõyleyim.Allah yardım ediyor:nazar: sanırım hormonlardan...

Kızlar yorgunluktan mafoldum ancak kendime gelebildim…
Sabah dr kontrolüm iyiydi çok şükür,herhangi bir sorun yok .bebişlerin
biri 21+1 ;375 gr
Diğeri 21+2 ;405 gr.
Elleri hep ağzında yüzünde sizinkiler de öyle mi?yoksa benim kuzular iştahlı mı?
Sonra alışverişe gittik.çok eğlenceli ama çok yorucuymuş ,üstelik bitmedi bile
Bizden haberler böyle sizler naptınız kızlar?

gõzün aydın, maşallah:nazar: benim de kızımın hep elleri yüzünde, bu aralar tekmeleride pek hissedilir oldu minnoşun:KK9: alışveriş çok zevkli ama bi okadar zorlu:18:

Selam güzel anne adaylari, daha önce de yazmistim hatirlarsiniz. Günlerdir tüm sayfalari okumakla uğraşıyorum :KK1: sizleri artik az çok tanıyorum. Bundan sonra Allah izin verirse daha sık aranızdayim. Ptesi kontrolum var her kontrol ayri bir heyecan ayni zamanda korku :18: Bu günlerimize binlerce kez şükürler olsun, Rabbim hep güzellikler paylaşmayı nasip etsin :KK16:

Gözün Aydın canım çok şükür iyi haberlerini almışsın
Sağol canım benim.darısı sizlere olsun:)elimden gelse ewe ultrason makşnası alcam:)
:KK17::KK17: 102 ydi canım en son:KK30:.senin göbüş nasıl?

yaaaaaa.boşuna kompleks yapmadım şekerim:KK1::KK1::KK1:
bence de canım.6 kasımda tekrar randevum var.o zaman tamamlıycam inşallah.
gözün aydın canım.maşallah bebişlere:nazar::nazar:
benim oğlanlar zayıf mı ne?:KK14:
Yok canım kiloları iyi seninkilerinde maşallah.1 haftada bile çok kilo alıolar inan:)benim haftalarımda seninkilerde öyle olur.
Selam güzel anne adaylari, daha önce de yazmistim hatirlarsiniz. Günlerdir tüm sayfalari okumakla uğraşıyorum :KK1: sizleri artik az çok tanıyorum. Bundan sonra Allah izin verirse daha sık aranızdayim. Ptesi kontrolum var her kontrol ayri bir heyecan ayni zamanda korku :18: Bu günlerimize binlerce kez şükürler olsun, Rabbim hep güzellikler paylaşmayı nasip etsin :KK16:

Hoşgeldin tatlım.haftalar ilerledikçe benide çok doğum korkusu sarıyo:KK43:allah kurtarsın hepimizi hayırlısıyla

Doktoruma doğumu sordum kızlar.spinal anestezi olcak,epiduralden daha iyi dedi...doğum ücretiniz ne sizin kızlar:KK43:benim doğum 5000 lira,pahalı çocuklar bunlar anacım

Canım benim doktorum tanıdık ve tüm samimiyetiyle bana ikili test e gerek olmadıgını söyledi tek gebelikte bile güvenmiyorum dedi ikizlerde hiç güvenilir olmuyo dedi.. Sadece burun ense ölçümü gibi ölçümler yapacakmış ins pazartesi randevum var..doktoruna bu konuda guvenebilirsin yani yanlış dememiş ayrıntılı ultrason bi sorun yoksa daha sonaki haftalar yapılıyo ama bildigim kadarıyla..onun dediği normal ense burun ultrason olcumleridir..

Canım iki yumurta genelde ilk randevularda belli oluyo ama bazı arkadaşların 7-10 haftalarda belli olmuş onlar tek yumurta mı bilmiyorum.. Benim 4,5 haftalıkken ikisi de kese olarak gorunuyodu..

Canım cok sağol bugün doktorum beni rahatlattı ayrıntılı ultrason yaptırıcam artık...

merhaba kızlar nasılsınız?
ben 2014 mayıs annesiyim inşallah, hamile kaldığım ay 2 yumurtam çatlamıştı hep rüyamda ikiz gördüm ve ikiz kardeşlerim var topiğe daha önce de yazmıştım çoğul gebelik ihtimalim vardı 10. haftamdayım bu zamana kadar hep tek gördük ama yinede merak ediyorum öyle hikayeler duyuyoruz ki sonradan öğrenen çok oluyormuş... acaba sizler kaçıncı haftalarda öğrendiniz çoğul gebelik olduğunu???

4.haftamda öğrendim ama 12.haftada öğrenen olabiliyormuş.

Doktoruma doğumu sordum kızlar.spinal anestezi olcak,epiduralden daha iyi dedi...doğum ücretiniz ne sizin kızlar:KK43:benim doğum 5000 lira,pahalı çocuklar bunlar anacım

gerçekten cok pahalıymış Allah yardımcıız olsun

çok tatlı olmuşsun maşallah cnm sana.ben 19 haftalığım 92 cm benimki.heralde 22 de ben de senin gibi olacağım
teşekkür ederim canıım.inş benm kadar genişlemezsin.:KK1:
gõzün aydın, maşallah:nazar: benim de kızımın hep elleri yüzünde, bu aralar tekmeleride pek hissedilir oldu minnoşun:KK9: alışveriş çok zevkli ama bi okadar zorlu:18:
saol canmcım,maşallah bebişlerimize:nazar:kesinlikle çok yorucu.geç kalmamak lazım:KK3:
kaç kilo aldın arkadaşım ben çok aldığım için merak ediyorum ben 12 haftaya kadar almadım.sonra 5 kilo:26:
5 kilocuk mu sadece?:KK30::21: canm ben 12 kilo aldım.son 40 gündür 2 kilo almışm.15. haftada 10 kilo almıştım:KK17:
amaninnnnn.5000 çok para canm ya:KK4:benim hastanede 1750.buna rağmen ben kadın doğum hastanesini düşünüyorum.perşembe ye randevu aldım.eğer dr ve ortam içime sinerse orayada devam edicem...
Bebişlerinizi ilk hangi haftada hisseettiniz.ben hissedemiyorum .korkuyorum.
ben 16.hafta dolunca hissetmeye başladım canm ama çok çok az bir kıpırtı olarak.hiç merak etme 2-3 haftaya hissedersin:emir_bebek::emir_bebek:

X